@alterego
Ai dreptate 100% frate....dar ca multi altii din tara asta iti racesti gura de pomana....si eu imi amintesc de o anumita transmisie in direct de pe un bloc dupa victoria romaniei cu anglia in franta 98 cand cineva a zis ca e prima data cand romania castiga al doilea meci din grupa la mondiale si ca in 90 si 94am pierdut in fata camerunului si a SUEDIEI....dar n-are niciun rost discutia...
eu sunt unul din putinii romani care indrageste baseball-ul si unul din aspectele care m-a facut sa indragesc acest sport este comentariul americanilor...chiar daca meciul in sine ar fi plicticos discutiile dintre comentatori sau remarcile acestora nu te lasa sa observi acest lucru...ca sa iti dau un exemplu... la un meci dintre cubs si nu mai stiu cine la inceputul unei reprize au aratat o imagine cu un stand de hot-dog iar cei 2 comentatori au facut un mic subiect de discutie din preferintele lor in materie de hot-dogi..ceva spontan si foarte amuzant....dar la ei e altceva,par atat de naturali si sunt atat de bine pregatiti....sport 1 transmitea meciuri de fotbal american noaptea lasanad comentariul original si se auzea ce vb comenatorii americani intre ei in pauzele publicitare....ziceau ca nu le place meciul ca e naspa se luau la misto unii pe altii de felul cum erau imbracati,chestii omenesti,dar cum reincepea trasmisia redeveneau seriosi si incercau sa faca meciul cat mai atractiv....