Page 35 of 35 FirstFirst ... 25333435
Results 715 to 725 of 725

Thread: Finale pe aparate 18 august

  1. #715
    sport legend
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    480
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sentient7 View Post
    unii ziaristi sunt penibili.nu inteleg de ce nu ii ignora sportivii.
    E un interes reciproc. Stii cum se zice : rau cu rau, dar mai rau e fara rau.

  2. #716
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rob_din View Post
    Din prosport

    „Ai văzut, Sandra, declarația Cătălinei Ponor?” „Nu, ce zice, mă felicită?” „Și asta”, îi răspund „Dar mai spune că exercițiul tău a fost simplu, că nu ai încercat greu pentru a nu rata”. Pe Sandra o pufnește râsul. „Păi și ce să fac? Nu-i frumos să-i răspund. Dar dacă e așa simplu, să-l facă și ea, nu? Eu pe al ei, de la Atena, îl făceam și atunci, acum patru ani... Dar hai, că nu vreau să mai vorbesc despre asta”.

    De ce să nu fiu sinceră, am mai avut și de pierdut, cu personalitatea mea, dar asta sunt. În mare însă, cred că am avut mai mult de câștigat, contează să fi tu însății în tot ce faci"
    Fara suparare,Sandra stie sa raspunda,nu se lasa calcata in picioare.
    Catalina a primit ce-a meritat,trebuia sa fie mai atenta la ce declara.

    @Ioana:Sunt total de acord cu tine,ai spus frumos tot ce conteaza.
    Nu mi-e rusine sa recunosc,sunt una dintre persoanele care sustine neconditionat gimnastii romani.
    Last edited by miafangina; 19th August 2008 at 13:03.

  3. #717
    :) innuendo's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Buzau
    Posts
    2,861
    Reputatie
    1
    au fost eliminate si handbalistele sansele sa mai luam medalii se restrang tot mai mult
    My only opponent is myself !

    ex-tRipLe aXeL

  4. #718
    sport legend Adeline's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Buna,

    Cineva spunea acum ceva post-uri ca dupa olimpiada o sa ne intoarecem pe forumul nostru..adica pe undeva tot pe pagina asta sau?

    Vreau si eu sa stiu unde pot sa mai gasesc info si comentarii atat de frumoase dupa JO si mai ales in perioadele off-gymnastics.

    P.S. tin pumnii pt Gabitza

  5. #719
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Adeline View Post
    Buna,

    Cineva spunea acum ceva post-uri ca dupa olimpiada o sa ne intoarecem pe forumul nostru..adica pe undeva tot pe pagina asta sau?

    Vreau si eu sa stiu unde pot sa mai gasesc info si comentarii atat de frumoase dupa JO si mai ales in perioadele off-gymnastics.

    P.S. tin pumnii pt Gabitza
    Da Adelina, exista si o sectiune pt gimnastica de zi cu zi.
    Iti dau link-ul: http://www.onlinesport.ro/forum/forumdisplay.php?f=147 este la categoria "Alte Sporturi" tot aici pe Onlinesport.
    Te asteptam si acolo!
    www.fangymnastics.com

  6. #720
    sport legend lady_k's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    my crazy piece of world
    Posts
    5,653
    Reputatie
    1
    La cat e finala lui Gabi? Eu, ca de obicei, la munca...
    Puiule de om, tu când visezi
    Lumea ne-o rearanjezi
    Stârnești, de vrei, păsări de foc și zmei
    Și zâmbetul tău, curat și el
    Are paradis în el.

  7. #721
    junior ioana20's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    138
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by miafangina View Post
    Fara suparare,Sandra stie sa raspunda,nu se lasa calcata in picioare.
    Catalina a primit ce-a meritat,trebuia sa fie mai atenta la ce declara.
    Si mie mi-a placut cum i-a raspuns Sandra Catalinei. Si mi-ar placea sa-i raspunda si prin cucerirea altor medalii pe viitor: aur mondial la sol si poate si la barna daca isi va creste nota si daca codul o va avantaja.
    Ma bucur ca Stela e cat de cat multumita de ce a facut la JO. Daca inainte mai rata (la europene sau mondiale), acum a mers mult mai bine. Sper sa nu se retraga si sa obtina si ea aur la individual, sper ca sanatatea sa ii permita asta. Iar pentru Gabita imi doresc sa faca un exercitiu bun, sa acumuleze experienta, iar daca prinde loc pe podium bine, daca nu iarasi bine. Ziceti ca are 15 ani, din 1996 nu am mai avut oare o gimnasta de 15 ani in finala? Ma refer la Alexandra Marinescu, dar e posibil sa gresesc.

    edit: finala la barna este la 13,40.
    "Luptam, ajutam , alergam punem in teren tot ce avem in minte, in suflet, in picioare"
    "Baieti sa aveti incredere in voi pentru ca sinteti o echipa fantastica"

  8. 19th August 2008, 14:35

  9. 19th August 2008, 14:56

  10. #722
    senior cherry's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    191
    Reputatie
    1
    nu shtiu daca s-a pus link-ul catre proTV cu declaratia lui Marian

    http://www.protv.ro/filme/zi-cu-ghin...?id_file=60407
    [I]"Oamenii vor accepta cu mai multă ușurință ideea ta dacă le spui că primul care a avut-o a fost Benjamin Franklin."

    "Cine zambeste atunci cand lucrurile merg prost s-a gandit deja pe cine sa dea vina..."[/I]

  11. #723
    junior petschovschi's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    95
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by petschovschi View Post


    Din capul locului va spun ca nu ma pricep la gimnastica. Ma uit la TV la competitiile mari din spirit patriotic...

    Dar parerea mea este ca, cel putin la aceasta Olimpiada, ierarhiile s-au cam facut dinainte. Daca pina si eu , dupa cum am spus necunoscator, am reusit sa ghicesc la pariuri o multime de invingatori...

    Ambele finale pe echipe au fost luate de China. Normal doua pariuri cistigatoare fara mari emotii. La Olimpiada din China cistiga China....

    La individual compus din discutiile de pe acest forum (+ inca un forum american de gimnastica) am citit printre rinduri ca Liukin va fi "aleasa". Pariu cistogator, cota imensa 4,50 (chiar 5 in unele locuri), bani buni in buzunar...

    Pe aparate China trebuie sa ia cit mai multe medalii. Pina acum a luat 3 la masculin (in fiecare finala in care a participat) si una la feminin.

    La fete parerea mea e ca s-a convenit pt. o imparteala intre China si SUA, poate un aur dat altcuiva in caz de evolutie buna. S-a intimplat sa fie dat la sol Romaniei. Norocul nostru.
    La sarituri trebuia sa ia chinezoaica dar a cazut....asta este, a luat cine nu trebuia, dar nu s-a mai putut face nimic.
    La sol a luat romanca...
    La paralele am luat azi bani fiindca am pus pe ambele chinezoaice...trebuia sa ia si China un aur la aparate pt ca maine....
    ...la birna va cistiga nu SUA ci Johnson !

    Si asa va fi toata lumea impacata inclusiv Johnson. Liukin a luat destule medalii la Beijing, chinezoaica e buna, dar din ce imi dau seama nu e o gimnasta "cu nume" care sa insemne ceva si la celelate aparate. Asa ca Johnson, cea mai defavorizata la Beijing va lua si ea un aur.
    Va rog sa-mi contraziceti rationamentul !
    Quote Originally Posted by petschovschi View Post
    Pe linga asta maine la paralele la baieti cred ca va cistiga LI Xiaopeng. Uitindu-ma pe notele de pina acum de la acest aparat observa ca niciunul dintre finalistii de maine nu s-a apropiat de el la mai putin de 3 zecimi.
    Astazi la inele parea mai echilibrat, YANG Wei (cistigatorul de la AA) avind vreo 2 note foarte apropiate de principalul favorit CHEN Yibing. Probabil istoria se va repeta maine, sa aiba si chinezii o distributie relativ egala a medaliilor de aur in echipa masculina.
    Se pare ca le-am nimerit si buzunarul s-a umplut din nou (Johnson cota 4,00).

    Ce sa mai zic....daca un afon ca si mine poate prezice medaliile la gimnastica doar pe considerente politice atunci e clar ce sport este asta...imi pare rau, dar nu se poate ca arbitrajul sa le "potriveasca" chiar asa...poate azi Johnson chiar a meritat aurul, dar pe ansamblul competitiei a fost clara tendinta arbitrajului.

  12. #724
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by petschovschi View Post
    Se pare ca le-am nimerit si buzunarul s-a umplut din nou (Johnson cota 4,00).

    Ce sa mai zic....daca un afon ca si mine poate prezice medaliile la gimnastica doar pe considerente politice atunci e clar ce sport este asta...imi pare rau, dar nu se poate ca arbitrajul sa le "potriveasca" chiar asa...poate azi Johnson chiar a meritat aurul, dar pe ansamblul competitiei a fost clara tendinta arbitrajului.
    Felicitari! Ai nimerit si la paralele baieti?

  13. #725
    manager alexa_andra's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Posts
    259
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by 1234 View Post
    Sunt 100% de acord cu ce spune Belu. Pe de o parte pentru ca, dupa parerea mea, in momentul de fata nu exista in tara asta cineva din domeniu mai indreptatit decat el sa stie ce si cum stau lucrurile. Pe de alta parte pentru ca numai cine nu stie ce inseamna reusita in viata ( in orice domeniu) si isi refuleaza frustrarile propriilor neampliniri si esecuri in cauze externe de tot felul (tot/toti/toate poarta vina, numai eu nu) nu poate intelege cat adevar se ascunde in vorbele lui, concentrate, dar pline de continut si usor de descifrat ptr oricine are un minimum capacitate intuitiva.
    Aha...intr-adevar, si Pusa Tomescu si-a refulat esecul de la maraton in fix aceleasi cauze externe! Nu stiu daca ai urmarit interviul, dar dupa ce a castigat aurul, a spus ca e pacat ca in Romania n-ar fi avut unde sa se antreneze. De asemenea, Andrunache si Susanu, tot dupa aur, au spus ca s-au saturat sa se antreneze printre yachturi. Dupa mine, asta inseamna lipsa unor conditii minimale!!!

    Acum, am si eu o curiozitate: prin ceea ce ai postat pana ai incercat sa demonstrezi o oarecare superioritate. Din punctul meu de vedere, incerci in permanenta sa depasesti o stare, sa fii mai buna. Nici n-am sa incerc sa fac o analiza mai profunda!
    La un moment dat, ai clasat gimnastele noastre ca mediocre.Bun! E parerea ta, asa cum a mea e contrara!
    Marea mea problema este: cum poti condamna mediocritatea in atatea forme si totusi il sustii 100% pe cel care promoveaza aceasta mediocritate?Probabil nu-ti va fi clar cum face asta...Foarte simplu: prin refuzul de a schimba ceva! O fi el indreptatit, o fi avand el nush-ce functie, dar ar trebui sa-i fie rusine ca sustine asemenea imbecilitati!!!! Cum e posibil sa spui ca daca a mers pana acum, la fel de bine va merge si de acum incolo, cand de cativa ani buni realitatea arata contrariul?!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •