View Poll Results: Pronostic

Voters
47. You may not vote on this poll
  • 1

    21 44.68%
  • X

    9 19.15%
  • 2

    17 36.17%
Page 5 of 21 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 85 to 105 of 438

Thread: Etapa 29 : Universitatea - Steaua

  1. #85
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Red Heat
    Steaua sunt cu moralul la pamant (s-a vazut si in meciul cu Bacaul) dupa pierderea campionatului.
    Ca sa vezi mai bade ce-nseamna Steaua! "Cu moralul la pamant" a avut vreo 10 ocazii imense de gol! Sa vezi ce-o fi cand n-om mai fi cu moralul la pamant! O sa mai shi marcam! Promitem ca jumatate in poarta voastra, ca parca n-atzi luat destule pana acum........
    ex-alpopa

  2. #86
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by RstInPc
    Apropo, cele doua mici stelute din sigla Stelei inseamna "locul doi, doar noi" ?
    Reprezinta cifra la care tindetzi shi voi (20 de titluri), dar la care nu vetzi ajunge niciodata. Parafrazandu-l pe Borcea ash spune ca va straduitzi sa va tzinetzi dupa noi, dar suntetzi inca departe.
    ex-alpopa

  3. #87
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    iuliane, nasoala treaba. Si arbitrii si blaturi si Dumnezeu(asta a spus-o jiji), toata lumea e impotriva voastra. Iti dau un sfat, incearca sa nu mai dai vina pe altii pentru greselile tale. E o vorba veche din stramosi si bunici, cred si daca nu e ar trebuii sa fie. O sa iti treaca insa supararea cand la inceputul sezonului viitor va veni Radoi si va spune ca Steaua are 99,999999999999999999999999 la suta sansa sa fie campioana ca se pare ca 90 la suta nu e de ajuns. Si atunci tu o sa te bucuri si o sa zici ba da buni mai suntem.

    Parerea mea sincera este ca la sfarsitul fiecarui sezon sa se dea "trofeul moral", care sa fie castigat in fiecare an de Steaua prin non-combat-ul adversarelor care castiga trofeele adevarate. La multi ani!

  4. #88
    I see you RstInPc's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,149
    Reputatie
    1
    Aha, deci sa cred ca a fost anticipata ramanerea la numarul 20 in dreptul titlurilor castigate ? Nu-i nimic, inca 3 ani ca acesti ultimi trei si va egalam.
    [COLOR=Red]Am zis si eu, n-am dat cu paru' ...[/COLOR]

  5. #89
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ieppy
    iuliane, nasoala treaba. Si arbitrii si blaturi si Dumnezeu(asta a spus-o jiji), toata lumea e impotriva voastra. Iti dau un sfat, incearca sa nu mai dai vina pe altii pentru greselile tale. E o vorba veche din stramosi si bunici, cred si daca nu e ar trebuii sa fie.
    ieppy,nu am afirmat niciodata ca numai din cauza arbitrilor am pierdut noi campionatul ...niciodata ...si sigur ca da...principali vinovati de esec suntem noi in primul rind (noi=jucatori,conducere...)dar pe de alta parte,oricit ai incerca tu sa ma departezi de la acest lucru,sunt absolut convins ca prestatia arbitrilor din acest campionat au avut si ei rolul decisiv in stabilirea campioanei
    Free Sevilla!!!!

  6. #90
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    iuliane, nu rolul pe care il vreti voi sa il expuneti. Atata tot. Va cramponati pe o chestie care nu e asa de clara cum ati vrea voi. Ati fost si voi avantajati de arbitrii, si sunt convins ca au fost greseli normale, care se inatmpla in timpul unui meci. Insa voi nu ati stiut sa profitati de ele, a se intelege a castiga acele meciuri. Asta a facut diferenta.

  7. #91
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Alo ! Domnul moderator Ieppy, cred ca nu ai citit bine titlul acestui Thread, nu are nici o legatura cu Dinamo,,,, iar in legatura cu greselile de arbitraj acestea au fost exact in meciurile in care ati avut nevoie ... daca tu esti convins ca Dinamo nu a fost ajutata de arbitri ramai cu parerea asta , dar nu incerca sa ne convingi pe noi sa vedem negrul alb si invers ca nu tine ( mai ales dupa ce mai toata presa a semnalizat lucrul asta ! ). Daca tu vrei sa vezi invers este treaba ta...dar cu astfel de practici veti ramane inca cel putin zece ani "cea mai urāta echipa din Romania "
    Ma intreb insa , daca tot simti nevoia , de ce nu deschizi un thread separat pe intern ..de ce trebuie sa postati despre Dinamo pe acest thread !?

  8. #92
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Nu mai insistatzi cu domnii dinamovishti! Ca sa vrei sa intzelegi (ca de putut nu ma indoiesc) tre' sa ai o gena anume. Pacat ca unora dintre noi le lipseshte. In plus, mai sunt shi tineri, asha ca o sa-i cam coste.
    ex-alpopa

  9. #93
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Edmond, nu stiu cum sa iti explic dar tu ai adus vorba de Dinamo si de arbitraje asa ca nu mai imi arunca discutia aceasta in fata cand tu ai inceput-o si au mai fost si altii care au participat. Ma intereseaza din ce in ce mai putin cum vezi tu pe Dinamo asa ca daca vrei fa tu un topic si discuta ce vrei. Pe mine lasama in pace cu fazele gen domnul moderator sau mai stiu eu ce.


    Cat despre tine alpopa, vad ca nu mai stii ce sa scrii. Trebuie sa iti dea altcineva tonul si tu sa il urmezi. Eu zic sa vorbesti despre oitele tale si sa lasi genele pe seama celor care sunt specializati in ele. Sa cresti mare!

  10. #94
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Sa va spun o povestioara!
    Doua corpuri, D shi S, se mishca pe o linie imaginara la o viteza foarte mare, foarte aproape unul de celalalt. Traiectoria este prin vid, insa orice mica influentza exterioara o poate modifica, facand-o sa treaca prin "gazul rarefiat al inaltzimilor", care declansheaza euforia TITLULUI. Cele doua corpuri insa nu se pot departa unul de celalalt, cele doua corpuri nu pot coti. Inca se mishca. Shi se mishca. Parca din ce in ce mai repede. Nu se intampla nimic. BA DA! Apare cineva! Cel care ar trebui sa supravegheaze shi sa mentzina buna organizare a experimentului (multzi il numesc "noroc" ) ignora legea inertziei shi, cu buna-shtiintza sau doar incompetentza (mai conteaza?!), aplica un mic impuls corpului D. Ce se intampla?! Pai ce se poate intampla la o asemenea viteza? Se aplica legile mecanicii (da domnu' asistent! mai exista shi altceva pe langa optica !!!) : cel care a primit impulsul, fie el cat de mic la o asemenea viteza!, paraseshte traiectoria shi intra in delir. A inhalat "drogul". Al titlului. Felicitari D!
    Va las pe voi, campionii mei, sa aflatzi cine sunt corpurile shi cine e asistentul de laborator! Nu e greu deloc. Shi daca avetzi nedumeriri, tot eu va adresez o intrebare : "cine are prioritate? legile mecanicii sau legile opticii?". Raspunsul pe anul asta se shtie : "depinde in ce situatzie se afla corpul D".
    Daca nici acum n-atzi intzeles care a fost ideea, nu-i nimic, ne vedem la anul. Pentru repetentzi cursul se repeta. E posibil insa sa fie alte corpuri implicate in experiment. Ce zicetzi de......hmmm........R shi S?
    ex-alpopa

  11. #95
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    ce zici Edmond? Ti-a placut povestea? nasoala treaba. alpopa lasa ca am impresia ca intre timp sa facut o lege care spune asa:
    Steaua nu castiga nimic!
    sa iti fei de bine!

  12. #96
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ieppy
    Edmond, nu stiu cum sa iti explic dar tu ai adus vorba de Dinamo si de arbitraje asa ca nu mai imi arunca discutia aceasta in fata cand tu ai inceput-o si au mai fost si altii care au participat. Ma intereseaza din ce in ce mai putin cum vezi tu pe Dinamo asa ca daca vrei fa tu un topic si discuta ce vrei. Pe mine lasama in pace cu fazele gen domnul moderator sau mai stiu eu ce
    Eu zic sa mai citesti odata ce s-a scris pe aici si cine a deviat subiectele , inainte de a te lansa in astfel de afirmatii.....probabil vorbesti de un alt thread , altfel nu imi explic!

  13. #97
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Mai clar...ce treaba avea Dinamo cu subiectul de fata ...tu trebuie sa aduci vorba despre Dinamo indiferent subiectul despre care se discuta!?

  14. #98
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    "Ieppy , las-o si tu mai moale ca ati fost impinsi "discret " de la spate...exact cand aveati mai mare nevoie....cand nu va mergea jocul. Crezi ca am uitat meciul cu voi si m-am multumit cu scuzele lui Serea care a recunoscut ca a gresit in favoarea lui Dinamo....!?"

    Look familiar? Daca nu atunci inseamna ca am visat raspunsul tau dat mie.

  15. #99
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    Lasa-l Edmond...bine ca nu a mai pomenit de MM si de Gigi...ptiu ptiu ...sa nu-l deochi ...deja am citit 4 postari si nu a adus aminte de nici unul din ei
    Ideea e ca vad ca se suceste inter...ca eu as vrea sa vin sa vad meciul la Craiova...sa pui si berea cu Plesan la rece si butoiasu cu scoru ...ca am zis ca o sa fie 1-4
    Last edited by iulian; 26th May 2004 at 19:19.
    Free Sevilla!!!!

  16. #100
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,069
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian
    Ideea e ca vad ca se suceste inter...ca eu as vrea sa vin sa vad meciul la Craiova...sa pui si berea cu Plesan la rece si butoiasu cu scoru ...ca am zis ca o sa fie 1-4
    unde puii mei ma sucesc?
    pai tu si vasile n-ati dat un semn de viata pana acum si vrei sa decid si pt. voi?
    pe urma sa o dati la intors?

    si nu uita tre sa-i dau raspunsul lui Edmond asta seara sau cel tarziu maine dimineata !
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  17. #101
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by inter
    unde puii mei ma sucesc?
    pai tu si vasile n-ati dat un semn de viata pana acum si vrei sa decid si pt. voi?
    pe urma sa o dati la intors?

    si nu uita tre sa-i dau raspunsul lui Edmond asta seara sau cel tarziu maine dimineata !
    Nu te-am intreabt dimineatza in masina si ai dat-o un pic de garduri ?????

    Bine...e adevarat ca eu nu stiu 100% depinde daca fac rost de turism...ca nu merg cu connectu pina la Craiova.
    Last edited by iulian; 26th May 2004 at 19:25.
    Free Sevilla!!!!

  18. #102
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,069
    Reputatie
    1
    de garduri??? cum?

    spune clar ca mergi si se rezolva !
    eu oricum fac "deplasarea" , asa ca ...
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  19. #103
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ieppy
    "Ieppy , las-o si tu mai moale ca ati fost impinsi "discret " de la spate...exact cand aveati mai mare nevoie....cand nu va mergea jocul. Crezi ca am uitat meciul cu voi si m-am multumit cu scuzele lui Serea care a recunoscut ca a gresit in favoarea lui Dinamo....!?"

    Look familiar? Daca nu atunci inseamna ca am visat raspunsul tau dat mie.

    Mda! Probabil ca eu am spus din senin cuvintele astea....nu a inceput nimeni sa ridice in slavi Dinamo pe un thread care nu avea nici o legatura cu
    aceasta echipa...!? Sa fim seriosi .

  20. #104
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by inter
    eu oricum fac "deplasarea" , asa ca ...
    Bine spus...o sa fiti acolo in deplasare
    Free Sevilla!!!!

  21. #105
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Joaca doua echipe fara obiectiv ...
    Eu plec la Ocean acest week-end ! Sper totusi in minuni ( ultimele doua meciuri ale cateilor ) , desi speranta e cam mica ...
    U Craiova - Steaua 1-1
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •