View Poll Results: ROMANIA - Norvegia?

Voters
19. You may not vote on this poll
  • ROMANIA

    16 84.21%
  • Egal

    2 10.53%
  • Norvegia

    1 5.26%
Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 110

Thread: ROMANIA - Norvegia: 17.08.2008 ora 09:00

  1. #1
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1

    ROMANIA - Norvegia: 17.08.2008 ora 09:00

    Discutii inainte si dupa meci.
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  2. #2
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Daca castigam avem medalie 90%

  3. #3
    sport legend Icebox's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    3,042
    Reputatie
    1
    Ce nu-mi plac mie pronosticurile bazate pe nimic. Vom castiga toate meciurile si vom avea o medalie, nu vom castiga acest meci ca daca invingem in acest meci si pierdem in sferturi avem un rahat in proportie de 90%. CONCENTRARE si 5 victorii. Niciun meci nu seamana cu altul, mai ales la urmatorul nivel, de dupa grupe. De-abia acolo incepe batalia.
    Last edited by Icebox; 14th August 2008 at 17:09.

  4. #4
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Icebox View Post
    Ce nu-mi plac mie pronosticurile bazate pe nimic. Vom castiga toate meciurile si vom avea o medalie, nu vom castiga acest meci ca daca invingem in acest meci si pierdem in sferturi avem un rahat in proportie de 90%. CONCENTRARE si 5 victorii. Niciun meci nu seamana cu altul, mai ales la urmatorul nivel, de dupa grupe. De-abia acolo incepe batalia.
    Mie imi plac insa mesajele idioate de genul celui pe care l-ai scris

  5. #5
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Locul 1 in grupa ne aduce in fata o Germanie, Brazilie sau Suedie foarte modeste la acest turneu. Sigur ca se poate intampla orice dar la cum joaca Romania slabe sanse sa nu ajungem in semifinala in fata uneia din aceste echipe

  6. #6
    sport legend
    Join Date
    May 2008
    Posts
    608
    Reputatie
    1
    Totusi, si unguroaicele sunt destul de slabe chiar daca le-au batut pe nemtoaice ... eu zic ca nu e un capat de tara daca pierdem, legat de adversar, ci mai degraba e ingrijoratoare infrangerea in sine (desi si aici e discutabil, mai bine termini la turatie maxima decat sa joci asa in grupe)... Nu stiu exact cum se vor incrucisa in semifinale, insa Rusia sau Korea sunt cam acelasi drac in acest moment, facand media intre experienta si forma de moment ... deci la urma urmei nu e un capat de tara daca pierdem.

  7. #7
    sport legend Icebox's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    3,042
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rob_din View Post
    Locul 1 in grupa ne aduce in fata o Germanie, Brazilie sau Suedie foarte modeste la acest turneu. Sigur ca se poate intampla orice dar la cum joaca Romania slabe sanse sa nu ajungem in semifinala in fata uneia din aceste echipe

    Imi pare rau, dar mesajele tale sunt idioate, si lipsite de continut. Pe langa faptul ca probabil urmaresti doar Romania, si asta din cand in cand, scrii ca sa-ti maresti numarul de mesaje probabil. La cum joaca Romania? Romania joaca intr-adevar foarte bine, dar cunoastem si faptul ca Romania este prost pregatita mental, si mai incolo trebuie psihic de fier pentru ca nu vom mai defila. Cand se va merge cap la cap, va conta cine e mai bine pregatit psihic. Ce legatura are meciul cu Norvegia? Pana la acel meci s-ar putea sa dorim sa pierdem, sau ele sa doreasca sa piarda pentru a intalni sau evita pe cineva anume. Modeste? Suedia a fost la egalitate cu marea Rusie - (ca tot ziceai ca e echipa, cum ai zis, imposibila) 54 de minute, iar Brazilia? Brazilia nici nu cred ca va intra in discutie. Ceea ce putem intalni se va alege dintre Germania, Ungaria sau Suedia. - chiar daca suedezele sunt acum pe 0, ca joc se pot califica in urmatoarele 2 meciuri.

    In plus, nici sferturile nu-ti aduc medalii, ci abia din semifinale, si-mi mai amintesc o Romanie superba, pierzand finala mica la un campionat mondial in fata Austriei. A stai, n-am patit-o si la Mondial, anul trecut? Se vede ca urmaresti handbalu'...din an in pasti. Am condus Germania in ultimul hal si ne-am trezit invinsi. Asadar, nu-mi vorbi mie de medalii decat atunci cand le avem.

    Iti permiti cam multe pentru un necunoscator si te-as ruga sa lasi tonul asta de atotstiutor pentru cei care au si habar despre ce vorbesc. Sa ne tinem noi gura inchisa si sa ne bucuram dupa. Asa are obiceiul romanul, sa vorbesca aiurea in tramvai inainte si sa ramana cu vorbele. Daca esti un moderator amarat sa nu crezi ca ma impresionezi. De-altfel cu acest ton, nici nu stiu cum ti-a permis cineva sa ocupi o asemenea pozitie. Te rog sa-ti pastrezi atitudinea asta pentru cine iti si permite. Cand iti mai permiti sa faci anumite afirmatii sa le si argumentezi, draga "moderatorule". Ca in afara de Romania super si medalii, altceva nu stii.

    Si ca o completare, Romania poate sa si piarda cu Norvegia si sa ia o medalie. Sau e vreo conditie ?) Deci mesajul tau n-are nicio noima.

    @utd, sunt sferturi, si incrucisarea este 1-4, 2-3.
    Last edited by Icebox; 14th August 2008 at 22:54.

  8. #8
    sport legend
    Join Date
    May 2008
    Posts
    608
    Reputatie
    1
    Ma refer incrucisarea din semifinale. Daca ne ducem de pe primul in sferturi, cu cine avem in semifinale ? Cu 2B - 3A, nu ? (adica locul 2 din cealalta grupa sau locul 3 din grupa in care am fost) Si daca ne ducem de pe locul 2 avem cu 1B-4A. Gresesc ?

  9. #9
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by utd4ever View Post
    Ma refer incrucisarea din semifinale. Daca ne ducem de pe primul in sferturi, cu cine avem in semifinale ? Cu 2B - 3A, nu ? (adica locul 2 din cealalta grupa sau locul 3 din grupa in care am fost) Si daca ne ducem de pe locul 2 avem cu 1B-4A. Gresesc ?


    uite aici

    http://img231.imageshack.us/img231/8898/capture2mc4.jpg
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  10. #10
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Daca vom castiga grupa jucam cu locul 4 din cealalata, locul 2 joaca cu 3

  11. #11
    sport legend
    Join Date
    May 2008
    Posts
    608
    Reputatie
    1
    Ma referam la semifinale E cum am crezut mai sus, adica daca vom castiga grupa in semifinale am juca ori cu locul 3 din grupa noastra ori cu locul 2 din cealalta grupa. Cum e greu de crezut ca in sferturi va fi vreo surpriza, asta inseamna in mod normal Rusia in semifinale daca castigam grupa si Korea daca terminam pe 2. Naiba stie cum o fi mai bine.

    Asta tinand cont ca Korea si Rusia vor fi departajate de golaveraj la egalitate de puncte (si e foarte probabil sa termine ambele cu 9), in conditiile in care coreencele au 5 goluri avans si au cu Ungaria si Brazilia, pe cand Rusia are cu Ungaria si Franta, mai greu de facut scor.

  12. #12
    sport legend ricochet4's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    3,161
    Reputatie
    1
    Referitor la poll. Egalul nu e foarte des in handbal. Asa ca surprinde cele doua voturi pentru egal.

  13. #13
    sport legend Sentient7's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    748
    Reputatie
    1
    pentru moralul jucatoarelor romane,care este cel pe care il stim cu totii,este absolut necesar sa castigam acest meci.si-asta indiferent cu cine jucam apoi.daca castigam Olimpiada asta,am sa-mi schimb nick-ul in Tadici(sau mai rau in Tamas sau Tolnai).

  14. #14
    sport legend
    Join Date
    May 2008
    Posts
    608
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ricochet4 View Post
    Referitor la poll. Egalul nu e foarte des in handbal. Asa ca surprinde cele doua voturi pentru egal.
    Ba eu zic ca la un asemenea meci echilibrat sunt sanse relativ mari si pentru egal, un 15-20% ... merita incercate la pariuri

  15. #15
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Romania a facut 3 egaluiri in amicale, 1 cu Norvegia. Eu cred ca se va decide la maxim 1-2 goluri, deci sanse mari sa fie egal

  16. #16
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1
    suntem obligati sa invingem Norvegia ca sa prindem un culor foarte usor
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  17. #17
    sport legend Cipri's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Craiova
    Posts
    15,278
    Reputatie
    1
    Parerea mea ca le vom bate la minim 5 goluri !

  18. #18
    sport legend
    Join Date
    May 2008
    Posts
    608
    Reputatie
    1
    Beushi ceva cipule ?

  19. #19
    sport legend Cipri's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Craiova
    Posts
    15,278
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by utd4ever View Post
    Beushi ceva cipule ?
    )))))
    Chiar daca in amicale inainte de JO am castigat un meci am remizat unul si am fost infranti odata de Norvegia eu cred ca ne vom impune clar , parerea mea
    Am mare incredere in fete , avem o echipa super !

  20. #20
    dazed&confused praf_de_stele's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    15,970
    Reputatie
    1
    norvegia e o echipa chiar asa de puternica, incat sa nu le putem bate?
    [B][COLOR="Black"][SIZE="3"][I]I don't believe in God, I believe in Roger Federer[/I][/SIZE][/COLOR][/B]

  21. #21
    sport legend
    Join Date
    May 2008
    Posts
    608
    Reputatie
    1
    Sunt considerate principale favorite la castigarea turneului alaturi de Rusia. De fapt asa era la inceput, rusoaicele au mai schiopatat. De exemplu la pariuri Norvegia si Rusia aveau in jur de 2.50 -3, iar Romania 5-6 ... bineinteles ca le putem bate, dar va fi greu.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •