View Poll Results: Cine castiga medalia de aur?

Voters
27. You may not vote on this poll
  • YANG Yilin

    1 3.70%
  • JIANG Yuyuan

    0 0%
  • LIUKIN Nastia

    5 18.52%
  • JOHNSON Shawn

    6 22.22%
  • PAVLOVA Anna

    0 0%
  • SEMENOVA Ksenia

    1 3.70%
  • IZBASA Sandra

    2 7.41%
  • NISTOR Steliana

    12 44.44%
Page 1 of 40 12311 ... LastLast
Results 1 to 21 of 825

Thread: Finala individual compus -feminin 15 august

  1. #1
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0

    Finala individual compus -feminin 15 august

    Maine de la ora 6 dimineata ( ora Romaniei) in direct pe TVR1
    Lista de start:http://results.beijing2008.cn/WRM/EN...html#GAW024101

    Romania va fi reprezentata de Sandra Izbasa si Steliana Nistor. Ambele gimnaste din Romania vor incepe concursul la paralele si vor termina la sarituri.

    Pentru cei care nu le cunosc rezultatele din trecut la individual compus :
    - Sandra Izbasa - bronz la campionatul mondial de la Aarhus 2006
    - Steliana Nistor - argint la campionatul mondial de la Stuttgart 2007

    Principalele adversare: Shawn Johnson, Nastia Liukin, Jiang Yuyuan si Yang Yilin

    Bafta fetelor!!!
    www.fangymnastics.com

  2. #2
    sport legend
    Join Date
    May 2008
    Posts
    608
    Reputatie
    1
    Bafta fetelor ! Macar o medalie.

  3. #3
    manager
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    italia
    Posts
    304
    Reputatie
    1
    Izbasa e prima la paralele . Pt psihicul ei eu zic ca e bine. Isi ia o piatra de pe suflet si va sti si ce are de facut la urmatoarele aparate sa ramana in top.

  4. #4
    manager
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    italia
    Posts
    304
    Reputatie
    1
    Le-au pus pe chinezoiace, rusoaice si americane intr-o grupa. Asa nu mai au chinezii probleme de transmisie . Transmit doar o grupa si in pauza si alte gimnaste daca este cazul.

  5. #5
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by geanina77 View Post
    Izbasa e prima la paralele . Pt psihicul ei eu zic ca e bine. Isi ia o piatra de pe suflet si va sti si ce are de facut la urmatoarele aparate sa ramana in top.
    Depinde. Poate sa fie si invers, daca nu reuseste. Sper sa fie cum spui tu. Hai fetele!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  6. #6
    suporter vlad001's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    1,385
    Reputatie
    1
    Nu le-au pus nbc-ul sau chinezii. S-au pus singure clasandu-se pe pozitiile 1-6. Sper sa aibe din nou posibiliatea tvr-ul de a vedea orice grupa, ca altfel nu o sa vedem nimic nici de la Nistor nici de la Izbasa. In pauza cred ca or sa dea publicitate
    --[B]Blaise Pascal:[/B]
    It is the fight alone that pleases us, not the victory.

  7. #7
    manager
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    italia
    Posts
    304
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by vlad001 View Post
    Nu le-au pus nbc-ul sau chinezii. S-au pus singure clasandu-se pe pozitiile 1-6. Sper sa aibe din nou posibiliatea tvr-ul de a vedea orice grupa, ca altfel nu o sa vedem nimic nici de la Nistor nici de la Izbasa. In pauza cred ca or sa dea publicitate
    Era o gluma

  8. #8
    suporter vlad001's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    1,385
    Reputatie
    1
    Scuze, sunt cam trist la ora asta, n-am sesizat tonul
    --[B]Blaise Pascal:[/B]
    It is the fight alone that pleases us, not the victory.

  9. #9
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Nu e bine pt Izbasa ca e prima...nu ii place sa deschida concursul...mai ales ca e aparatul care nu ii place.
    Stela va inchide concursul la sarituri....sa fie cu noroc!
    www.fangymnastics.com

  10. #10
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Nu e bine pt Izbasa ca e prima...nu ii place sa deschida concursul...mai ales ca e aparatul care nu ii place.
    Stela va inchide concursul la sarituri....sa fie cu noroc!
    Izbasa n-are sanse la medalii oricum

  11. #11
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by rob_din View Post
    Izbasa n-are sanse la medalii oricum
    Dar asta nu inseamna ca nu trebuie sa aiba un concurs bun.
    Prea mult te intereseaza medaliile Robert.....frumusetea gimnasticii nu sta doar in medalii...ci si intr-o competitie frumoasa, in urma careia sa fim mandrii ca ale noastre s-au prezentat bine.
    Daca vor veni si medalii sunt bine venite, daca nu asta este...si un loc in top6 e bun
    www.fangymnastics.com

  12. #12
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Dar asta nu inseamna ca nu trebuie sa aiba un concurs bun.
    Prea mult te intereseaza medaliile Robert.....frumusetea gimnasticii nu sta doar in medalii...ci si intr-o competitie frumoasa, in urma careia sa fim mandrii ca ale noastre s-au prezentat bine.
    Daca vor veni si medalii sunt bine venite, daca nu asta este...si un loc in top6 e bun
    Eu recunosc, in primul rand ma intereseaza medaliile, de aceea vroiam sa-l vad pe Hambuechen dimineata

  13. #13
    sport legend
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    689
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rob_din View Post
    Eu recunosc, in primul rand ma intereseaza medaliile, de aceea vroiam sa-l vad pe Hambuechen dimineata
    Din pacate azi Fabian a fost un fel de Alicia sacramone de ieri, a ratat solul, unde putea obtine o medalie iar Fabian la bara unde pina azi cel putin l-am vazut imbatabil..pacat, este un sportiv bun cu valoare si potential

  14. #14
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by rob_din View Post
    Eu recunosc, in primul rand ma intereseaza medaliile, de aceea vroiam sa-l vad pe Hambuechen dimineata
    Si tocmai pe Fabian l-ai vazut cu medalie
    Nu te mai gandi asa mult la medalii...profita de concurs, iar medaliile vin daca e sa vina....stai linistit
    Gimnastii trebuie sa se gandeasca la medalii, sa isi doreasca sa castige...iar noi avem sarcina de a-i sustine.
    Medaliile pe noi nu ne ajuta la nimic.

    Eu anul trecut am fost mai fericit pt Stela ca si-a facut bine paralelul la mondiale decat ca a castigat argintul la barna. Am vazut dupa paralele ca zambea, ca era multumita de ea....asta conteaza!
    www.fangymnastics.com

  15. #15
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    In opinia mea, atat Stela cat si Sandra au sanse egale la medalii, adica nu prea, Stela fiind mai buna la paralele si Sandra la sol, ele fiind sensibil egale la celelalte doua aparate. Am avut o vaga impresie ca, totusi, Sandra se stapaneste mai bine, dar am fost deja contrazis la Pekin, totul depinzand, probabil, de moment, in ziua concursului.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  16. #16
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by miril View Post
    In opinia mea, atat Stela cat si Sandra au sanse egale la medalii, adica nu prea, Stela fiind mai buna la paralele si Sandra la sol, fiind sensibil egale la celelalte doua. Am o vaga impresie sa, totusi, Sandra se stapaneste mmai bine, dar am fost deja contrazis la Pekin, totul depinzand, probabil, de moment, in ziua concursului.
    Stela e mult mai buna la sol decat Sandra la paralele. La barna si sarituri egale

  17. #17
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Arbitrii tind sa te contrazica, in ceea ce o priveste pe Stela la sol. Am inteles ca antrenorii au dreptul sa conteste nota de plecare dar nu si notele acordate continutului exercitiului, caci ar fi fost interesant sa fii aflat cum explica ei notarea sistematica mai slaba a Stelei la sol. Eu cred ca exista si o alta explicatie decat arbitrajul defavorabil.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  18. #18
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Chiar si asa a luat cu 6 zecimi peste paralele Sandrei

  19. #19
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Sunt sigur ca ai dreptate, n-am stat sa controlez, dar chiar daca nu se puncteaza tinuta, un exercitiu facut la fel de bine de Izbasa pare mai bun decat cel facut de Stela, caci este mai eleganta, ceea ce subiectiv-subconstient este in avantajul ei, cu conditia sa fie pe val, plus ca pare ca se stapaneste un pic mai bine. Una-i cu seriozitatea, celalta cu talentul innascut, dupa mine.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  20. #20
    manager
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    italia
    Posts
    304
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rob_din View Post
    Izbasa n-are sanse la medalii oricum
    Eu nu te inteleg ce ai cu Sandra de esti asa categoric ca nu are sanse. Ar trebui sa o sustii ca e a noastra.

  21. #21
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Evolutia mai slaba la sol a Stelianei este de inteles. Are probleme mari la spate si atunci se protejeaza si implicit tinuta lasa de dorit. iar la partea asta e depunctata.
    Sper sa prinda maine o zi buna , fara dureri si sunt convins ca va da totul!
    www.fangymnastics.com

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •