Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 22 to 42 of 48

Thread: "Gafe" in comentariile la gimnastica!

  1. #22
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by AuriB View Post
    Yvonne-finala de la paralele-despre coreanul Yoo-este vicecampion olimpic,in 2006 la mondialele de la Arhus.
    Pai atunci si Marian Dragulescu e Campion Olimpic - tot in 2006 si tot la Aarhus....

  2. #23
    senior cherry's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    191
    Reputatie
    1
    LOL
    [I]"Oamenii vor accepta cu mai multă ușurință ideea ta dacă le spui că primul care a avut-o a fost Benjamin Franklin."

    "Cine zambeste atunci cand lucrurile merg prost s-a gandit deja pe cine sa dea vina..."[/I]

  3. #24
    gymnastics fan ioanavol's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,642
    Reputatie
    1

    super tari toate

  4. #25
    sport legend myrab3la_19's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,232
    Reputatie
    1
    Finala pe echipe...urmeaza Sacramone la barna...Aina Alexoi:"America cade!!!!"

  5. #26
    sport legend ricochet4's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    3,161
    Reputatie
    1
    Asta e 2 in 1. Si cacofonie si o ciudatenie.

    Pot sa pun aici si din afara gimnasticii ? Ca am destule. De ex. Marasescu la atletism "echipa Jamaicii".

  6. #27
    senior cherry's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    191
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ricochet4 View Post
    Asta e 2 in 1. Si cacofonie si o ciudatenie.

    Pot sa pun aici si din afara gimnasticii ? Ca am destule. De ex. Marasescu la atletism "echipa Jamaicii".
    [I]"Oamenii vor accepta cu mai multă ușurință ideea ta dacă le spui că primul care a avut-o a fost Benjamin Franklin."

    "Cine zambeste atunci cand lucrurile merg prost s-a gandit deja pe cine sa dea vina..."[/I]

  7. #28
    sport legend ricochet4's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    3,161
    Reputatie
    1
    Cristina Timar Constantinescu catre Ivonne Ghita, in cadrul competitiei de sarituri in apa: "uite, a facut, cum sa spun, burburoci".

    Nicolae Marasescu, la atletism: "si la noi in parc vin babe si mosi care fug mai repede decat se fuge acum la proba olimpica".

  8. #29
    sport legend monalexa's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Brasov
    Posts
    2,985
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ricochet4 View Post
    Cristina Timar Constantinescu catre Ivonne Ghita, in cadrul competitiei de sarituri in apa: "uite, a facut, cum sa spun, burburoci".

    Nicolae Marasescu, la atletism: "si la noi in parc vin babe si mosi care fug mai repede decat se fuge acum la proba olimpica".

  9. #30
    dazed&confused praf_de_stele's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    15,970
    Reputatie
    1
    deci nu mai pot de ras din ce`am citit pe aici
    [B][COLOR="Black"][SIZE="3"][I]I don't believe in God, I believe in Roger Federer[/I][/SIZE][/COLOR][/B]

  10. #31
    manager Ramonica's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Deva
    Posts
    272
    Reputatie
    1
    Alina Alexoi la sol " intoarcerile intoarse"

  11. #32
    senior cherry's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    191
    Reputatie
    1
    LOL mortale!

    "Cat a scos la suta?" (atletism)
    "10m15s..."
    "Foarte bine...sa scoata si mai mult, 11, 12, 13 ...!"
    [I]"Oamenii vor accepta cu mai multă ușurință ideea ta dacă le spui că primul care a avut-o a fost Benjamin Franklin."

    "Cine zambeste atunci cand lucrurile merg prost s-a gandit deja pe cine sa dea vina..."[/I]

  12. #33
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Sunt tare simpatice gafele...mi-as dori sa nu fie atat de multe, dar asta e; si cand ne gandim ca aste e doar ceea ce ne-a marcat suficient de mult, astfel incat sa ni le si amintim

  13. #34
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Alina Alexoi in finala pe echipe, dupa rotatia de la sol, cand a zis de vreo 3 ori ca avem 50 de miimi peste Rusia, cata tensiune va fi, consurs la limita...ma si miram, mersesera foarte prost rusoaicele la sol. Cand colo, clasamentul spunea 1 punct si 50 de miimi
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  14. #35
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    O, da!!!!Secventa asta mi-o amintesc foarte bine, doar ca eu, la cat eram de emotionata, vazusem ca e un punct diferentsa si facusem in minte calculul cu cat ar fi trebuit sa ia rusoaicele...iar cand a zis Alina de cele 50 de miimi am si zis pe soptite (colegele de apartament dormeau inca:d) "Da' de unde, ca e un punct toata ziua"

  15. #36
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Da, si saraca Alina nu cred ca observat pana la sfarsit, cand au terminat si rusoaicele de sarit calculul arata ca ne-au "papat" cele 50 de miimi si a tot zis ca Rusia e pe 3...saraca, ce emotii a avut, si a dat si celor de-acasa care nu au vazut clasamentul. Dar lasa, a fost cu noroc
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  16. #37
    sport legend ricochet4's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    3,161
    Reputatie
    1
    A spus ca e pe 3, nu, pe 4! Si totusi pe 3. Ba nu, pe 4. Sintem pe 3!

  17. #38
    sport legend monalexa's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Brasov
    Posts
    2,985
    Reputatie
    1
    da cam asa a facut. Si eu nu mai stiam ce sa cred, ca vedeam clar pe rezultatele live ca avem avans de peste un punct si ea tot repeta ca avem 50 de miimi si ma gandeam ca poate au introdus gresit vreo nota pe site. oooofff bine ca am scapat s-a hotarat si ea pana la urma ca noi suntem pe 3

  18. #39
    sport legend ricochet4's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    3,161
    Reputatie
    1
    crisloregym, si tie iti place Ni-Ni ? e favorita mea

  19. #40
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Pai toate imi plac, dar Ni Ni e cea care simbolizeaza gimnastica

  20. #41
    sport legend anna.09's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,501
    Reputatie
    1
    Am descoperit acum acest topic..si m-am amuzat teribil..unele mi le-am amintit si eu, altele sunt la "prima auditie"..

    Sunt surprinsa ca nimeni nu a pomenit de "revelatia" domnului Topescu cand a vazut ca toate cele trei romance din concursul individual de la Sydney sunt pe podium..concursul se terminase de mult, cred ca unele canale TV preluasera si difuzasera deja stirea ca romancele au cucerit totul si dl Topescu a realizat clasamentul abia la festivitatea de premiere...

  21. #42
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Pai eu abia intrasem pe usa de la scoala atunci, muuuult mai in plop decat Topscu. Mi-a zis tata ca avem aur la gimnastica...si m-am postat in fata televizorului si i-am zis eu...tata, mai avem o medalie (ca o recunoscusem si pe Simona)...dar pe Maria nu o recunoscusem decat dupa ce i-am analizat cu atentie costumul si am vazut ca tot rosu, galben si albastru are pe el. Fetele ajunsesera, intre timp, pe podium

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •