Results 1 to 13 of 13

Thread: Nicolae Dica - in echipa nationala

  1. #1
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Incepand de azi, F.C. Arges si-a mai adaugat un international pe lista: Nicolae Dica, care a evoluat 63 de minute in amicalul cu Japonia, terminat la egalitate, 1-1.

  2. #2
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Prinde Dica finalul campionatului la FC Arges? Sau din iarna... va fi "incorporat"?

  3. #3
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Dica are contract pana in vara cu F.C. Arges. Conducerea clubului a afirmat de cateva ori ca va ramane la Pitesti pana la finalul campionatului, chiar s-a incercat prelungirea acestuia cu o marire substantiala de salariu.
    Adi, Razvan, aveti ceva amanunte pe tema asta?

  4. #4
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Am retinut , Tudose! Dica mi s-a parut cam timorat....

  5. #5
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Dica a avut o mare ocazie in finalul primei parti a meciului cu Japonia.
    Probabil ca a fost emotionat, dar poate fi un jucator de mare viitor pentru Nationala.

  6. #6
    sport legend sorinl's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    368
    Reputatie
    1
    tudose,deacord cu tine in legatura cu dica,dar ce te faci ca la nationala nu poti alinia o linie de mijloc dica,mutu,aliuta,sanmartean-ti-ar trebui 4 baloane...

  7. #7
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Aliuta si Sanmartean nu prea sunt utilizati la Nationala in momentul de fata.
    Dica, in cazul in care va mai fi convocat, va asculta de Mutu, ziarele scriind de mai multe ori in aceasta saptamana despre influenta pe care o are acesta din urma asupra capitanului lui F.C. Arges.

  8. #8
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Sorinl , linia aia de mijloc pe care o prezinti tu nu va fi folosita niciodata intr-un meci oficial ( nu amical ) al nationalei...Ba inclin sa cred ca exista posibilitatea ca sa fie partide in care sa nu fie nici unul din ei in teren in linia de mijloc...eu pe Mutu il vad atacant , mai repede Pancu ar avea rolul unui mijlocas...

  9. #9
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Eu sper ca Dica, printr-un transfer in strainatate, sa ajunga la un traseu asemanator cu al lui Mutu.

  10. #10
    sport legend sorinl's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    368
    Reputatie
    1
    de fapt ceea c e voiam sa subliniez e faptul ca dica nu poate fi titularizat
    inaintea unui aliuta sau sanmartean,care refacuti 100% au in plus atuul experientei.
    dar asta nu inseamna ca dica,cu meciuri in picioare si dand dovada de constanta, nu poate fi o solutie pentru lotul largit care va ataca preliminariile mondialului.
    desigur c-am luat in consideratie ca aceea linie de mijloc e ipotetica,mereu va fi nevoie de jucatori de tip codrea sau ghioane ,nu numai de solisti.

  11. #11
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Astept parerile voastre obiective despre modul cum a evoluat Dica in meciul cu Japonia si despre ce perspective credeti ca are el la echipa nationala. EDMOND_ a zis ca i s-a parut cam timorat. Eu as zice doar emotionat.

  12. #12
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    A fost un pas...ar trebui ca Dica sa continue evolutiile frumoase in campionat..va urma un transfer ...poate la o echipa in strainatate unde ar trebui sa confirme...
    Ca o parere personala ...nu cred ca Sanmartean ar putea deveni titular la echipa nationala!

  13. #13
    Republica Viola Vulturul's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Pitesti
    Posts
    1,776
    Reputatie
    1
    pe site-ul www.fcarges.3x.ro au fost puse pozele de la meciul cu steaua si a fost adaugata o sectiune de Download sper sa va placa...forza viola...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •