Results 1 to 16 of 16

Thread: Dinamo - FC UNIREA

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    DJ MaPaX MaPaX's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    1,251
    Reputatie
    1

    Dinamo - FC UNIREA

    Dinamo - FC UNIREA, duminica de la ora 17:00 in direct pe Romania 1
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  2. #2
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    sper sa va razbunati pe javre
    dar aveti grija cu arbitrii ca, cu siguranta va vor fura si pe voi pe fata
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  3. #3
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    ce sa facem bai frate
    chiar la dinamo .. hai sa fim seriosi ...
    ne dau si aia vreo 4-5 boabe si dupaia le aducem acasa...
    multă lume... PUȚINI OAMENI

  4. #4
    junior
    Join Date
    May 2004
    Posts
    73
    Reputatie
    1
    De acum, sa zicem merci daca batem Petrolul. Oricata incredere am avea si oricat de imprevizibil ar fi fotbalul, haideti sa fim seriosi... Cine dintre cei implicati direct mai pun osul la ultimele 2 meciuri? Hai sa treaca si asta si sa ne vedem sanatosi anul viitor in A, in Alba Iulia, pe Cetate.
    Si oricat de dinamovist as avea sufletul, inima e tot Unirea, speranta moare ultima .. Si eu sper intr-o victorie in Groapa. Da' cred ca nici de ne-ar arbitra Corpodean n-am reusi asta. Doamne ajuta sa ma-nsel!

  5. #5
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    V25 imi place cum gandesti...
    as vrea sa te cunosc :p
    multă lume... PUȚINI OAMENI

  6. #6
    junior
    Join Date
    May 2004
    Posts
    73
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ADelPiero
    V25 imi place cum gandesti...
    as vrea sa te cunosc :p
    Eu, ADelPiero draga, am deosebita placere si mandrie de a te cunoaste deja!
    Pupici

  7. #7
    manager HaoTic's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    260
    Reputatie
    1
    Cred ca ultimul lor gand este sa bata Dinamo. Si daca bat campiona, prin absurd, sa retrograzeze in B?
    OldFan Unirea Alba Iulia

  8. #8
    junior
    Join Date
    May 2004
    Posts
    73
    Reputatie
    1
    Poate daca scoatem un rezultat bun cu campionii, se intareste ideea ca meritam sa fim in A. Cu toate ca s-a demonstrat asta de mai multe ori. Sa dispara odata ideile cum ca Unirea e echipa conjuncturilor...

  9. #9
    sport legend ultra_alba's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Alba-Iulia
    Posts
    352
    Reputatie
    1
    duminica o sa fie un meci anost pe care Dinamo il va castiga cu 3-1
    suntem din Alba ...deci suntem cei mai buni

  10. #10
    junior
    Join Date
    May 2004
    Posts
    73
    Reputatie
    1
    Antrenorul Alex Pelici nu va miza pe serviciile lui Iurişniţi, suspendat pentru cumul de cartonaşe galbene şi T. Moldovan, accidentat, condiţii în care primul „11” al ardelenilor ar putea arăta astfel: (12) Ţurcaş - (2) Jercălău, (19) C. Ciobanu, (6) Adr. Popescu, (4) Bumb, (26) C. Bar – (7) Paleacu, (23) D. Miclea, (13) N. Grigore – (14) Ov. Maier, (10) Găldean
    Partida va fi arbitrată de Anton Heleşteanu – Iaşi, Florin Hâncu – Braşov şi Eugen Pârvulescu – Mediaş, rezervă Marius Constantinescu – Craiova, supervizaţi de Valentin Alexandru – Ploieşti şi Nicolae Rainea – Galaţi.În altă ordine de idei, albaiulienii se pare că au promisă o primă record e 150.000 de dolari din partea lui Gigi Becali, pentru a-i încurca pe elevii lui Ioan Andone, dar „rămâne ca şi noi să fim în stare să-i luăm. Vom juca în primul rând pentru noi şi vă asigur că nu ne vom da la o parte”, a afirmat „căpitanul” Alin Paleacu, un jucător care din sezonul viitor, la fel ca şi Iurişniţi, ar putea face parte din lotul lui Dinamo. Cele două autocare cu suporteri vor pleca spre Bucureşti duminică dimineaţă, la ora 9.00, din spatele arenei „Cetate”. Vineri, „alb-negrii” şi-au primit salariile, iar astăzi, înaintea plecării spre Capitală, conducerea a promis că le va achita şi o parte a restanţelor din prime de joc...

  11. #11
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    infrangere sigura
    ....poate apare o "surpriza surpriza" si facem un egal
    multă lume... PUȚINI OAMENI

  12. #12
    DJ MaPaX MaPaX's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    1,251
    Reputatie
    1
    Sper sa facem egal si sa nu fie blat!
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  13. #13
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    Jucătorii echipei Apulum Alba Iulia au plecat în jurul orei 15.00, spre Bucuresti, în vederea meciului cu Dinamo, desi initial au refuzat să efectueze deplasarea.
    Fotbalistii de la Apulum au avertizat conducerea clubului că nu vor pleca spre Bucuresti, dacă nu li se vor achita drepturile financiare restante.
    Jucătorii au plecat spre Capitală numai după ce au purtat o discutie cu presedintele Consiliului de Administrație al grupării din Alba Iulia, Emanoil Savin, care le-a promis că la sosirea la Bucuresti vor primi suma de 50.000 de dolari, reprezentînd o rată contractuală.
    multă lume... PUȚINI OAMENI

  14. #14
    DJ MaPaX MaPaX's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    1,251
    Reputatie
    1
    Au intarziat 5 ore

    Sper ca totul sa fie bine, macar un egal ceva
    HAI UNIREA

  15. #15
    sport legend ultra_alba's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Alba-Iulia
    Posts
    352
    Reputatie
    1
    Am fost la meci, din pacate diferenta de scor a fost cam mare.Cel mai bun de la noi fara indoiala Paleacu,nu am jucat chiar asa de rau dar inca o data greselile din aparare si neatentia de la finalizare au fost factorii care a dus la aceasta diferenta de scor.Per ansamblu eu zic ca nu ne-am miscat rau si sper ca baietii in ultimul meci sa faca spectacol cu Petrolul
    suntem din Alba ...deci suntem cei mai buni

  16. #16
    junior
    Join Date
    May 2004
    Posts
    73
    Reputatie
    1
    Macar ai fost la meci. Cred ca atmosfera a fost superba. Cel putin, la TV asa s-a vazut. Ma bucur ca e Dinamo campioana tarii, dar m-a durut diferenta de scor. Urasc 5-1 asta de la Arges! Si ete, cine e cine a fost omul potrivit la locul potrivit sa dea golul de onoare...... Nu mi-as fi imaginat....

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •