View Poll Results: Primul loc in clasament la medalii

Voters
65. You may not vote on this poll
  • SUA

    22 33.85%
  • CHINA

    41 63.08%
  • RUSIA

    1 1.54%
  • alta tara

    1 1.54%
Page 5 of 20 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 85 to 105 of 419

Thread: Clasamentul final la medalii

  1. #85
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Foarte slabi ungurii si bulgarii pana acum, dar ungurii vor face plinul la caiac canoe

  2. #86
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rob_din View Post
    1 CHN 17 5 5 27
    2 USA 10 8 11 29
    3 KOR 6 6 1 13
    4 GER 6 1 2 9
    5 ITA 4 4 3 11



    Romania pe 16, ne trebuie aur la canotaj
    Poate luam un aur si la gimnastica

  3. #87
    sport legend
    Join Date
    May 2008
    Posts
    608
    Reputatie
    1
    Nemtii au prins viteza bine de tot in ultimele 2 zile.

    Georgia a luat azi 2 medalii de aur !

    Maine cred ca va fi cea mai slaba zi pt China si SUA de pana acum. Chinezii n-au nici haltere, nici sarituri in apa si au sanse mari la titlu doar la scrima si gimnastica. Nici macar la tir nu sunt favorite, avand o singura sportiva in calificari la fiecare proba, si aceea nu foarte bine cotata. Americanii lupta si ei la scrima si gimnastica si sunt favoriti intr-o singura proba de inot, cea de stafeta 4 x 200 feminin. Cu mentiunea ca nu prea stiu situatia de la lupte si judo, unde totusi chinezii si mai ales americanii nu prea au treaba (vor fi si categorii mijlocii spre mari), maine nu cred ca cele 2 super-puteri vor lua impreuna mai mult de 4 medalii de aur din cele 17 puse in joc, in conditiile in care pana acum au luat 27/70 (38.5%).


    Cred ca noi mai avem sanse reale decat la canotaj si prin Dragulescu la sarituri (hai si la sol desi mai greu). Contraziceti-ma daca nu e asa. La fete chinezoaicele si americancele vor fi foarte greu de depasit in orice proba, si din ce retin eu azi nici o sportiva romanca nu a luat cea mai mare nota la vreun aparat (poate chiar nici podium). Gresesc ?

  4. #88
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by utd4ever View Post
    Nemtii au prins viteza bine de tot in ultimele 2 zile.

    Georgia a luat azi 2 medalii de aur !

    Maine cred ca va fi cea mai slaba zi pt China si SUA de pana acum. Chinezii n-au nici haltere, nici sarituri in apa si au sanse mari la titlu doar la scrima si gimnastica. Nici macar la tir nu sunt favorite, avand o singura sportiva in calificari la fiecare proba, si aceea nu foarte bine cotata. Americanii lupta si ei la scrima si gimnastica si sunt favoriti intr-o singura proba de inot, cea de stafeta 4 x 200 feminin. Cu mentiunea ca nu prea stiu situatia de la lupte si judo, unde totusi chinezii si mai ales americanii nu prea au treaba (vor fi si categorii mijlocii spre mari), maine nu cred ca cele 2 super-puteri vor lua impreuna mai mult de 4 medalii de aur din cele 17 puse in joc, in conditiile in care pana acum au luat 27/70 (38.5%).




    Cred ca noi mai avem sanse reale decat la canotaj si prin Dragulescu la sarituri (hai si la sol desi mai greu). Contraziceti-ma daca nu e asa. La fete chinezoaicele si americancele vor fi foarte greu de depasit in orice proba, si din ce retin eu azi nici o sportiva romanca nu a luat cea mai mare nota la vreun aparat (poate chiar nici podium). Gresesc ?
    da la sarituri cu dragulescu ma gandeam si eu

  5. #89
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by utd4ever View Post
    Nemtii au prins viteza bine de tot in ultimele 2 zile.

    Georgia a luat azi 2 medalii de aur !

    Maine cred ca va fi cea mai slaba zi pt China si SUA de pana acum. Chinezii n-au nici haltere, nici sarituri in apa si au sanse mari la titlu doar la scrima si gimnastica. Nici macar la tir nu sunt favorite, avand o singura sportiva in calificari la fiecare proba, si aceea nu foarte bine cotata. Americanii lupta si ei la scrima si gimnastica si sunt favoriti intr-o singura proba de inot, cea de stafeta 4 x 200 feminin. Cu mentiunea ca nu prea stiu situatia de la lupte si judo, unde totusi chinezii si mai ales americanii nu prea au treaba (vor fi si categorii mijlocii spre mari), maine nu cred ca cele 2 super-puteri vor lua impreuna mai mult de 4 medalii de aur din cele 17 puse in joc, in conditiile in care pana acum au luat 27/70 (38.5%).


    Cred ca noi mai avem sanse reale decat la canotaj si prin Dragulescu la sarituri (hai si la sol desi mai greu). Contraziceti-ma daca nu e asa. La fete chinezoaicele si americancele vor fi foarte greu de depasit in orice proba, si din ce retin eu azi nici o sportiva romanca nu a luat cea mai mare nota la vreun aparat (poate chiar nici podium). Gresesc ?

    Izbasa a luat cea mai mare nota la sol, acolo e sansa de aur (desi va fi greu), la sol nu-i deloc greu sa ia aur Dragulesc, a avut a doua nota cu o ezitare mare. Daca nu greseste n-are cine sa-l bata

  6. #90
    sport legend
    Join Date
    May 2008
    Posts
    608
    Reputatie
    1
    Pronosticul meu de mai sus cu SUA si China maxim 4 medalii de aur maine mai da un pas inapoi, tocmai am aflat ca chinezoaicele sunt favorite la ambele probe de tir

  7. #91
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    China isi bate joc de SUA, au dublul medaliilor de aur. Pana acum americanii dadeau propriul lor clasament dupa medaliile totale pentru a fi si ei pe primul loc. Veste proasta: i-au depasit chinezii si acolo

    Italia castiga 2 medalii de aur si ajunge pe 4. Din pacate. Poate ii intrec germanii cu aur la echitatie

  8. #92
    sport legend Cipri's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Craiova
    Posts
    15,278
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rob_din View Post
    China isi bate joc de SUA, au dublul medaliilor de aur. Pana acum americanii dadeau propriul lor clasament dupa medaliile totale pentru a fi si ei pe primul loc. Veste proasta: i-au depasit chinezii si acolo

    Italia castiga 2 medalii de aur si ajunge pe 4. Din pacate. Poate ii intrec germanii cu aur la echitatie
    Totusi sa nu uitam ca vine si ATLETISM-ul unde SUA va lua o caruta de medalii

  9. #93
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ciprianned View Post
    Totusi sa nu uitam ca vine si ATLETISM-ul unde SUA va lua o caruta de medalii
    Nu cred, marea lor specialitate e inotul. La atletism nici macar la sprint nu mai sunt favoriti, ce sa mai vorbim de aruncari si fond.

  10. #94
    sport legend 4star's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,333
    Reputatie
    1
    Stie cineva unde pot sa vad pe net meciul lui Ionut Gheorghe?
    Cand invingatorul comite o greseala, spune: ”Am gresit!“ si invata lectia.
    Cand invinsul comite o greseala, spune: “Nu e vina mea!” si arunca vina pe altii.
    Un invingator stie ca adversitatea este cel mai bun invatator.
    Un invins se simte victima in fata adversitatilor vietii.

  11. #95
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    descarca si tu programul de la pbxtelecom si uita-te la TVR1

  12. #96
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    La jocuri de echipa, baschet, volei, inclusiv de plaja, masculin si feminin. SUA.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  13. #97
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by miril View Post
    La jocuri de echipa, baschet, volei, inclusiv de plaja, masculin si feminin. SUA.
    Din pacate pt ei nu se dau 10 medalii de aur ci doar 1, dar in afara de baschet nu cred ca vor castiga oricum

  14. #98
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Daca excludem anii boicotului rus si american cele mai multe medalii de aur la o editie au fost 55 pentru o tara. Va bate China aceasta cifra? Eu zic ca vor lua 50

  15. #99
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rob_din View Post
    Nu cred, marea lor specialitate e inotul. La atletism nici macar la sprint nu mai sunt favoriti, ce sa mai vorbim de aruncari si fond.
    La atletism vor lua destule medalii americanii.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  16. #100
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Ba si la volei (desi tin cu italienii-emoticon!). Eu zic, inca, ca americanii ii pot prinde pe chinezi. Mai ciupesc la box putin, chiar la lupte, mai ales libere, ceva si la atletism, dar nu ca altadata, discipline la care chinezi nu vor lua nimic.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  17. #101
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Vor fi 15 medalii de aur diferenta zic eu

  18. #102
    sport legend
    Join Date
    May 2008
    Posts
    608
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rob_din View Post
    Daca excludem anii boicotului rus si american cele mai multe medalii de aur la o editie au fost 55 pentru o tara. Va bate China aceasta cifra? Eu zic ca vor lua 50
    Vai de mine, ma crezi ca si eu m-am gandit la asta si am cautat pe net ? Tot pe la 2-3 asa Sincer nu cred, am facut si un mic calcul cu sporturile ramase, desigur, cat mi-au permis mie cunostintele in sporturi, cu o marja de eroare destul de mare dat fiind ca sunt destul sporturi unde nu prea stiu cum sta treaba :


    badminton 5 probe : chinezii sunt cei mai buni, dar mai sunt si indonezienii pe la dublu, sa zicem 4 aur

    sarituri in apa 4 probe : cred ca le vor lua pe toate.

    gimnastica 11 probe : au sanse la destule, nu am stat sa le analizez pe fiecare in parte, sa zicem ochiometric 6.

    tir 4 probe : aici e relativa treaba, poa' sa ia aurul dar poate sa nu se califice. Sa zicem 1-2, hai 2.

    tenis de masa 4 probe : 4 de aur fara probleme zic eu.

    haltere 6 probe : e greu de spus, nici macar nu stim listele de start, dar sunt categoriile mari si nu cred ca iau mare lucru. 2 maxim.


    Cu mentiunile ca : pot produce surprize (cum au facut azi de exemplu la scrima) in probele ramase la scrima, la tenis (Na Li) sau cine stie pe unde. Dar oricum una-doua maxim, astea nescontate..

    Si alta mentiune, ca n-am luat in calcul kayac-canoe (banui totusi ca n-au treaba pe aici, desi mai stii, si-or fi bagat coada), gimnastica ritmica (cred ca sunt la lupta cu rusii), trampoline (ma jur ca nu stiu ce-i asta), taewkondo (cred ca-s bunicei, dar mai multe medalii iau tari mai exotice tot de prin Asia) si alte sporturi gen ciclism unde n-am stat sa rasfoiesc dar deja ar fi ridicol sa ma gandesc ca un chinez va castiga pe velodrom. .. lupte (aici nu cred ca ia totusi ceva, mai ciugulesc vreun bronz, poate chiar si un argint, dar nu aur).


    Deci 22 + 4 + 4 + 6 + 2 + 4 + 2 + 2 surprize + 3 la care n-am stiut eu = 49 ... Asta e pronosticul meu bazat pe stiinta

  19. #103
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Vor lua la canotaj 1-2 aur, la ritmica practic nu exista, nici la trampoline (sarituri la plasa elastica), in rest pot lua si prin alte sporturi (inot din nou, atletism, caiac-canoe, mai e o proba la tir cu arcul, box, ciclism pista, yachting, triatlon). Cred ca vor depasi 50

  20. #104
    sport legend
    Join Date
    May 2008
    Posts
    608
    Reputatie
    1
    La canotaj nu stiam, e printre alea de nici nu m-am sinchisit sa ma uit ... inotul si atletismul le-am pus la surprize relativ mici ce pot sa apara, dar totusi nu prea vad unde ar mai lua la inot, iar la atletism doar la 110 garduri si poate la vreo aruncare ceva (uf, am uitat marsul, parca erau destul de buni) ...

  21. #105
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by utd4ever View Post
    La canotaj nu stiam, e printre alea de nici nu m-am sinchisit sa ma uit ... inotul si atletismul le-am pus la surprize relativ mici ce pot sa apara, dar totusi nu prea vad unde ar mai lua la inot, iar la atletism doar la 110 garduri si poate la vreo aruncare ceva (uf, am uitat marsul, parca erau destul de buni) ...
    La atletism ma astept la orice, mai ales la feminin. Sa-i vedem la aruncari si la semifond,

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •