View Poll Results: Primul loc in clasament la medalii

Voters
65. You may not vote on this poll
  • SUA

    22 33.85%
  • CHINA

    41 63.08%
  • RUSIA

    1 1.54%
  • alta tara

    1 1.54%
Page 20 of 20 FirstFirst ... 10181920
Results 400 to 419 of 419

Thread: Clasamentul final la medalii

  1. #400
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Romania este pe locul 2 in clasamentul tarilor care au pierdut cele mai multe medalii fata de Atena (am pierdut 11 medalii, de la 19 la 8) fiind depasita doar de Rusia (20 de emdalii mai putin)

  2. #401
    DecanDeVārsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,222
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rob_din View Post
    Mie tot Olimpiada de la Sydeney mi se pare cea mai frumoasa (ma rog pentru JO de vara, fiindca nu cred sa exista vreo Olimpiada mai frumoasa decat cea de la Lillehammer)
    Asa este, olimpiada de la Lillehammer este si in clasamentul meu cea mai frumoasa. (Robert, dupa cum vad aveai doar cativa anisori atunci, cum de ti-o amintesti? )
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  3. #402
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tracoromana View Post
    Asa este, olimpiada de la Lillehammer este si in clasamentul meu cea mai frumoasa. (Robert, dupa cum vad aveai doar cativa anisori atunci, cum de ti-o amintesti? )
    14 ani, inseamna cativa anisori?

  4. #403
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Aveti dreptate cu Lillehammer,atunci am prins gustul pentru aproape toate sporturile de iarna,inainte de asta ma uitam in mare parte doar la patinaj;in special mi-au placut spectatorii norvegieni,de-atunci ii respect si ii admir pe nordici,ca si pe japonezi dealtfel.
    Spuneti voi ca nu-i palpitant pentru ca n-avem sanse la medalii,ei bine,pentru mine e destul de relaxant ,ma bucur de spectacol,am favoritii mei si ii sustin si abia astept februarie 2010!

  5. #404
    sport legend
    Join Date
    May 2008
    Posts
    608
    Reputatie
    1
    Aoleo, de-abia cand m-am trezit azi-dimineata si nu m-am grabit sa aprind PC-u am simtit cu adevarat lipsa JO

  6. #405
    High-flyer TheMentalist's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Buteni
    Posts
    2,293
    Reputatie
    1
    Ce placut era sa ma trezesc la 5 dimineataMai avem de asteptat un an si jumatate pana la urmatoarea olimpiada, o vesnicie

  7. #406
    NeverWalkAlone! Brady_12's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Ploiesti,Romania
    Posts
    237
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ionutdanci View Post
    Ce placut era sa ma trezesc la 5 dimineata
    Ai dreptate, pentru ca in sfasit aveam o ocupatie cand ma sculam dimineata si puteam sa ma uit la ceva interasant
    Sa cauti adevarul e mai presus decat sa-l posezi!!!

  8. #407
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ionutdanci View Post
    Ce placut era sa ma trezesc la 5 dimineataMai avem de asteptat un an si jumatate pana la urmatoarea olimpiada, o vesnicie
    Daca in Romania s-ar po****riza mai mult disciplinele extra-fotbalistice timpul ar trece mai repede.

    Oricum eu unul ma bucur ca la Vancouver si Londra, daca le mai apuc, nu va mai trebui sa ma scol la 5 dimineata. Asta mi-a stricat tot spectacolul Olimpiadei

  9. #408
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Vancouverul e ideal, fiindca majoritatea probeleor vor fi intre 20:00-24:00 la noi, doar patinajul artistic e dimineata

  10. #409
    High-flyer TheMentalist's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Buteni
    Posts
    2,293
    Reputatie
    1
    Daca in Romania este ora 12, ce ora e la Vancouver?

  11. #410
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Sunte 10 ore diferenta deci 2 noaptea

  12. #411
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Nu sunt doar 7 ore?
    Parca asa stiu ca e diferenta cu Canada
    www.fangymnastics.com

  13. #412
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Nu sunt doar 7 ore?
    Parca asa stiu ca e diferenta cu Canada
    7 ore fata de Coasta de Est, 10 ore fata de Vest, Vancouverul e pe coasta de vest

  14. #413
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Da ai dreptate......m-am obisnuit ca fata de Tess sunt 7 ore si am ramas fixat pe asta
    www.fangymnastics.com

  15. #414
    gymnastics fan ioanavol's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,642
    Reputatie
    1
    tocmai am vorbit cu colegii olandezi si ei considera ca dezastru nr lor total de medalii, desi au luat dublu aur decat la Atena.
    si eu cam tot asa gandesc, parca nr de medalii e mai graitor decat cel al medaliilor de aur.

    dar, desi nr medaliilor in cazul Romaniei e mic, tot nu-mi vine sa zic ca-i dezastru sau ca-s dezamagita...eu sunt uimita ca am putut castiga si atatea, la cat se investeste in sport in tara noastra. Iar locurile 4-6 nu sunt de neglijat nici ele.

    Am mai zis-o, cand om avea sala de gimnastica in care sa se organizeze decent Nationalele, daca nu si Europenele, atunci sa avem mari pretentii. Ulciorul nu merge de multe ori la apa. Nu e posibil ca la valoarea Romaniei in gimnastica sa nu fim in stare sa organizam niciun European, iar Olanda in 6 ani a organizat 2 europene si un mondial (2004, 2007 si 2010). Nu mai zic de dotare, vin junioarele la concursuri si au un soc cand se urca pe aparatele noi, dupa ce s-au antrenat numai pe vechituri. Cand gimnastii nostri sunt accidentati dureaza 6 luni-un an recuperarea, iar la americani, de ex-doar una-trei luni.
    (eu vorbesc numai de gimnastica, dar si la alte sporturi este aceeasi situatie)

    Rezultatul asta sper sa dea un semnal de alarma oficialilor, care sper sa-si dea seama care-s cauzele si nu doar sa dea vina pe sportivi.

  16. #415
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Sa zica mersi olandezii la cat au luat, o fi graitor si numarul total de medalii dar nu-i nimic mai important decat aurul

    De aceea ma bufneste rasul cand vad pe toate siteurile americane clasamentul "lor" al natiunilor, in acre iai numarul total de medalii, de parca un aur valoreaza cat un bronz. Daca e adevarat atunci de ce se dispera dup aragintul lui Liukin, valoreaza tot cat aurul in opinia lor

  17. #416
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Intr-adevar nu ne incalzeste cu nimic si nici nu scuza prestatia noastra dar la cati bani baga in sport ungurii, polonezii si cehii ar trebui sa se sinucida in masa dupa asemnea rezultate

    Diferenta e ca la ei insa s-ar putea sa fie doar o inyamplare si peste 4 ani sa revina la rezultate mult mai bune, la noi insa va fi din rau in mai rau

  18. #417
    gymnastics fan ioanavol's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,642
    Reputatie
    1
    eu vad asa problema: pana acum sportivii le-au salvat pielea oficialilor, care s-au putut mandri cu rezultatele, obtinute in orice conditii.
    Chiar si acum pot folosi ex Ungariei sau al Cehiei.

    dar eu zic ca nu le mai merge de-acum incolo...ori se pun serios pe investit, promovat, ori, intr-adevar, o sa fie din ce in ce mai rau.

    Avem doar un sport de echipa la care participam...Olanda are vreo 10. Plus altele la care nu participam in niciun fel...acum nu se poate la toate, dar nici sa stai (aproape) numai in canotaj, scrima si gimnastica nu mai merge. A aparut o Diana Mocanu?? Ce s-a intamplat cu ea? Pe cuvant, eu numai cand ma gandesc ce talent am pierdut din cauza neintelegerilor si ma iau de cap. la fel si cu echipa de gimnastica din 2004 etcetc.

  19. #418
    High-flyer TheMentalist's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Buteni
    Posts
    2,293
    Reputatie
    1
    Chiar daca au trecut deja doua saptamani de cand s-a terminat olimpiada, tot nu imi vine sa cred ca s-a terminat

  20. #419
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ionutdanci View Post
    Chiar daca au trecut deja doua saptamani de cand s-a terminat olimpiada, tot nu imi vine sa cred ca s-a terminat
    Revino-ti

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •