Results 1 to 19 of 19

Thread: Lucescu in Ucraina -previziuni

  1. #1
    sport legend Gica Chioru's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    2,257
    Reputatie
    1

    Lucescu in Ucraina -previziuni

    1. Primul an o sa fie si cel mai bun. Ca intotdeauna, in cariera lui, Lucescu o sa obtina singurele rezultate atunci cand nu i le va cere nimeni. Cu observatia ca ,totusi, nu o sa obtina ce i se cere, intrarea in grupele Ligii Campionilor.
    2. Al doilea si ultimul an. Dezastru. Scos pe usa din dos, scandal, acuze aduse arbitrilor, etc.

    ps. In acest timp, microbistii romani, stimulati emotional de o presa sportiva de doi bani, vor plange, vor scheuna dupa marele IL Luce.
    [B][COLOR="Red"]CFR Rapid Bucuresti=primul club bolsevic din Romania
    1923. Conform directivei KOMINTERN apare bolsevismul in sportul romanesc.[/COLOR][/B]

  2. #2
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Eu zic ca va avea succes atat in primul an cat si in ce de al 2-lea!
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  3. #3
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    o sa vedem live si meciuri din campionatul lor?
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  4. #4
    sport legend Gica Chioru's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    2,257
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by inter
    o sa vedem live si meciuri din campionatul lor?
    Ia niznaiu! Probabil ca da. Paniemaiesi?
    [B][COLOR="Red"]CFR Rapid Bucuresti=primul club bolsevic din Romania
    1923. Conform directivei KOMINTERN apare bolsevismul in sportul romanesc.[/COLOR][/B]

  5. #5
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Gica Chioru
    1. Primul an o sa fie si cel mai bun. Ca intotdeauna, in cariera lui, Lucescu o sa obtina singurele rezultate atunci cand nu i le va cere nimeni. Cu observatia ca ,totusi, nu o sa obtina ce i se cere, intrarea in grupele Ligii Campionilor.
    2. Al doilea si ultimul an. Dezastru. Scos pe usa din dos, scandal, acuze aduse arbitrilor, etc.

    ps. In acest timp, microbistii romani, stimulati emotional de o presa sportiva de doi bani, vor plange, vor scheuna dupa marele IL Luce.
    Si daca e asa, desi nu cred , Lucescu la lua in acesti 2 ani o groaza de bani . Deci bravo lui.
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  6. #6
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    va avea succes si in primul an si in al doilea... sunt sigur...
    multă lume... PUȚINI OAMENI

  7. #7
    sport legend Gica Chioru's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    2,257
    Reputatie
    1
    Iete, ca Il Luce a castigat deja, un trofeu. Coincidenta sau nu, scandalul a insotit victoria. Cum va spuneam, primul an va fi si cel mai bun. Cand i se va cere ceva,......... baldabac.
    [B][COLOR="Red"]CFR Rapid Bucuresti=primul club bolsevic din Romania
    1923. Conform directivei KOMINTERN apare bolsevismul in sportul romanesc.[/COLOR][/B]

  8. #8
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    mda, a castigat Cupa cum a luat Supercupa cu Galata :p
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  9. #9
    sport legend Gica Chioru's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    2,257
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by inter
    mda, a castigat Cupa cum a luat Supercupa cu Galata :p
    Exact. Si sa vedeti ce o sa fie la gura microbului si a presei de doi bani daca o sa castige campionatul!!! Desi nu cred ca se poate.
    [B][COLOR="Red"]CFR Rapid Bucuresti=primul club bolsevic din Romania
    1923. Conform directivei KOMINTERN apare bolsevismul in sportul romanesc.[/COLOR][/B]

  10. #10
    sport legend Gica Chioru's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    2,257
    Reputatie
    1
    Uite-asa, uite-asa, Il Luce, marele antrenor a ajuns Tar de Donetk. Ura!
    [B][COLOR="Red"]CFR Rapid Bucuresti=primul club bolsevic din Romania
    1923. Conform directivei KOMINTERN apare bolsevismul in sportul romanesc.[/COLOR][/B]

  11. #11
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1

    Recordul lui M. Lucescu: doua titluri ratate intr-un an

    Cu o etapa inainte de finalul campionatului din Ucraina, Dinamo Kiev conduce in clasament, avand 70 de puncte, cu trei mai mult decat principala sa urmaritoare, Sahtior Donetk. Astfel, formatia romanilor Tiberiu Ghioane si Florin Cernat este aproape campioana, in tara vecina functionand, in caz de egalitate, regula golaverajului, capitol la care kievenii conduc cu 8 goluri avans. In etapa de luni, in care Dinamo a trecut la pas, scor 4-2, pe teren propriu, de Cernomoret Odessa, Tiberiu Ghioane a fost folosit pana in 46', in timp ce Florin Cernat a fost inlocuit in 56'. La randul sau, Sahtiorul lui Mircea Lucescu s-a impus fara probleme, 3-0, la Poltava, in fata echipei Vorskla. Daca Marica, introdus in teren dupa pauza, a marcat ultimul gol al "minerilor", Razvan Rat si Daniel Florea au fost integralisti, primul incasand un "galben", in 33'. Singurul jucator roman care nu a evoluat in acest meci a fost Flavius Stoican, ex-dinamovistul nefiind inclus in lot! In runda finala, Sahtior va juca pe propriul teren cu Metalurg Zaporojie, in timp ce Dinamo va evolua in deplasare, cu Volyn. Trecand in Peninsula, mijlocasul roman al formatiei Perugia, Paul Codrea, este dorit de cehul Zdenek Zeman la Lecce. (C.I.)
    Gardianul 16.06.2004
    Free Sevilla!!!!

  12. #12
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    Primul meci oficial al lui Mircea Lucescu la carma lui Sahtior Donetk a insemnat si primul insucces.
    Supercupa Ucrainei, Dinamo Kiev - Sahtior Donetk dupa penaltyuri 6-5
    Last edited by iulian; 12th July 2004 at 14:46.
    Free Sevilla!!!!

  13. #13
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Deocamdata a inceput excelent, 2-0 cu Dinamo Kiev. Meciul a fost mai presus de orice suspiciuni si e prima victorie a lui Sahtior in meciurile cu Dinamo dupa 2 ani.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  14. #14
    suporter Gabriel28's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Chicago
    Posts
    1,551
    Reputatie
    1
    deja ii vad in champions league, numai zic de campionatul ucrainian.

  15. #15
    ٩(͡๏̯͡๏)۶ Triple H's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Caladan
    Posts
    84
    Reputatie
    1
    O sa-i vedem in CL si o sa se transmita si la TVR sau alte posturi, ca deh, avem romani peste tot. Ma intreb ce fac brazilienii!!! Oare iau toate meciurile pe unde au jucatori sau antrenori? Deja suntem penibili.

  16. #16
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Pai brazilienii nu au nevoie, ca ei au campionat puternic... Parerea mea e ca se iau atatea "capioanate straine" pentru ca e cerere de fotbal... de fotbal "mai bun"....
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  17. #17
    sport legend Gica Chioru's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    2,257
    Reputatie
    1
    4-1 cu Brugges. Oare m-am inselat? Se paree ca Il Luce se va califica in grupele LC. Hm......
    [B][COLOR="Red"]CFR Rapid Bucuresti=primul club bolsevic din Romania
    1923. Conform directivei KOMINTERN apare bolsevismul in sportul romanesc.[/COLOR][/B]

  18. #18
    sport legend Gica Chioru's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    2,257
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Gica Chioru
    4-1 cu Brugges. Oare m-am inselat? Se paree ca Il Luce se va califica in grupele LC. Hm......
    Da. M-am inselat.
    [B][COLOR="Red"]CFR Rapid Bucuresti=primul club bolsevic din Romania
    1923. Conform directivei KOMINTERN apare bolsevismul in sportul romanesc.[/COLOR][/B]

  19. #19
    BRASOVean giovanni BV's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Pe Litoral
    Posts
    798
    Reputatie
    1
    Lucescu este un antrenor bun .....face treaba oriunde se duce !!! Politica din cadrul gruparilor de fotbal poate sa se schimbe oricind !!! Totul este sa dea tot ce poate si va ajunge si mai departe !!! Mi-ar place sa-l vad pe "El LUCE " la nationala linga Iordanescu si vom fi si Campioni mondiali !!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •