View Poll Results: Va uitai /v-ati uitat la Ceremonia Oficială de Deschidere a Jocurilor Olimpice 2008?

Voters
55. You may not vote on this poll
  • DA

    48 87.27%
  • NU

    7 12.73%
Page 6 of 6 FirstFirst ... 456
Results 106 to 121 of 121

Thread: Ceremonia Oficială de Deschidere a Jocurilor Olimpice 2008

  1. #106
    dazed&confused praf_de_stele's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    15,970
    Reputatie
    1
    uitasem...daaaa...aparitia globului mi s`a parut cea mai spectaculoasa superb
    [B][COLOR="Black"][SIZE="3"][I]I don't believe in God, I believe in Roger Federer[/I][/SIZE][/COLOR][/B]

  2. #107
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ricochet4 View Post
    stai putin, irina. de ce sint rau ? chiar o gasesc draguta si romantica. mai ales cand comenteaza sariturile in apa cu cristina timar constantinescu. doua voci cristaline.
    Ei da? Pai ea nu e pusa acolo sa fie romantica si nici draguta....ci sa fie comentatoare, iar la acest capitol face multe gafe sincer!
    www.fangymnastics.com

  3. #108
    sport legend ricochet4's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    3,161
    Reputatie
    1
    mie nu mi se pare. si de ce nu ar fi o prezenta placuta ?

  4. #109
    dazed&confused praf_de_stele's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    15,970
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ricochet4 View Post
    mie nu mi se pare. si de ce nu ar fi o prezenta placuta ? mie topescu nu imi place pentru ca pufaie, plescaie si ii suiera dintii.
    pai nu intelegi ca e cam paralela cu sportul ? face greseli mari...
    [B][COLOR="Black"][SIZE="3"][I]I don't believe in God, I believe in Roger Federer[/I][/SIZE][/COLOR][/B]

  5. #110
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ricochet4 View Post
    mie nu mi se pare. si de ce nu ar fi o prezenta placuta ?
    Asta este parerea mea!
    Daca pt tine conteaza mai mult "prezenta" decat ceea ce spune ...inseamna ca vorbim despre 2 lucruri diferite. Eu ma refeream la comentariul sportiv..tu?
    www.fangymnastics.com

  6. #111
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ricochet4 View Post
    la mine e exact invers. nu pot sa-l sufar pe topescu si imi place ivonne. are o voce tare placuta.
    Sunt mai bine de 35 de ani de cand l-am auzit pe Domnul Cristian Topescu comentand transmisuni sportive in direct si nu numai. Sunt mai bine de 35 de ani de cand nu am auzit pe nimeni zicand un cuvand de rau de Omul acesta... si uite azi, in ziua deschiderii Olimpiadei 2008 am ajuns sa citesc "nu pot sa-l sufar pe topescu si imi place ivonne. are o voce tare placuta".

    Dupa stupefactia din primul moment, spunandu-mi ca fiecare are dreptul sa aiba o parere personala pe care sa si-o sustina in public am inceput sa ma gandesc la motivele pentru care comentatorul sportiv Cristian Topescu ar putea sa fie nesuferit de o anumita parte dintr-o anumita categorie de public:

    Topescu face meseria de comentator sportiv din dragoste pentru sport.

    Datorita lui Topescu, multi romani pe care nu ii pasiona sportul au ajuns sa indrageasca unul sau mai multe sporturi, datorita modului cum comenta Topescu emisiunile sportive.

    Topescu este un roman articulat (Nu ma refer la dictie care orice comentator ar trebui sa o aiba ci la modul de exprimare logic si deslusit al frazelor).

    Topescu este un om de cultura generala cum putini se mai formeaza in Romania in momentul de fata.

    Topescu are o cultura sportiva impresionanta rod al muncii in bibioteca pe vremea cand calculatorul nu era la indemana oricui iar de internet nu se auzise inca in tara noastra.

    Topescu este cel care se poate exprima in mai multe limbi straine de circulatie internationala si a si facut-o ca ambasador al sportului romanesc, pentru promovarea imaginii tarii mai mult decat multi politicieni au facut-o.

    Topescu a fost omul de bun simt care nu a mai vrut sa comenteze anume sporturi ca sa faca loc si altor colegi mai tineri.

    Topescu este omul care a trait sportul cu bucuriile si durerile lui langa multe generarii de sportivi romani.

    Topescu este ceea ce eu inteleg printr-un roman adevarat.

    Acestea sunt parte din motivele pentru care cred ca cineva ar putea face afirmatii ca cea de mai sus, ca nu il sufera pe dl. Cristian Topescu.

    Las lista deschisa sa mai adaugati motive... o parere exprimata daca e si sustinuta de argumente poate prinde contur si ceva valoare altfel e o vorba ne-articulata aruncata in vant...
    Last edited by Tess_AN; 9th August 2008 at 01:08.

  7. #112
    Hatörizer Ratonu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Bucharest
    Posts
    305
    Reputatie
    1
    Să fim serioși, Țopescu e și a fost întotdeauna varză în calitate de comentator sportiv, cel puțin play-by-play. Sigur că are o voce foarte plăcută și un stil frumușel de a vorbi, plus că e în stare să acumuleze ceva detalii interesante pe care apoi să le redea fix când sunt gata să adorm după mai multe minute de tăcere sau remarci inutile, dar eu unul nu vreau să-l mai văd live chinuindu-se (sau nu?) să scoată un comentariu până la urmă banal la vreo probă sportivă. La naiba, omul reușește să mă enerveze/plictisească până și la gimnastică, unde priceperea mea e minimă!

    Aș vrea să-l mai aud comentând astfel de ceremonii? Da (de preferat să aibă colegi alături)! Aș vrea să-l mai aud făcând un comentariu sportiv propriu-zis? Hell nah.

  8. #113
    sport legend ricochet4's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    3,161
    Reputatie
    1
    topescu sufla greu ca darth vader, ii suiera proteza si pufaie. apoi intotdeauna vorbeste prea mult in loc sa ne lase sa contemplam spectacolul, face mereu analize cu licenta poetica si ne indeamna cum sa gandim si ce sa credem. bleah. asta e parerea mea. nu trebuie sa-mi placa.

  9. #114
    alter ego Dogville's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,661
    Reputatie
    1
    Mie-mi place Sorin Hobana pentru ca e un comentator care se muleaza pe mai multe sporturi diferite fara sa se faca de ras la niciunul(fotbal,sporturi de bazin si de iarna_sigur,nu e cazul acum_,curling )are dictie,nu vorbeste prostii,e spiritual,sobru,erudit,intotdeauna documentat.Ce-am apreciat intotdeauna e faptul ca nu face un comentariu standard-stufos-aiuritor-adormitor,dimpotriva e viu,te face sa fii acolo,in mijlocul actiunii.Basca stie vreo 5 limbi straine (romana la perfectie si asta nu-i putin )si e foarte util pentru interviuri,reportaje...etc.Pe Hobana pot sa-l laud pana maine dimineata pentru ca am de ce.Pe individul care-a spus ca nu-l suporta,nici macar 5 secunde
    [B]Cu cat cunosc mai mult oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii.[/B]

  10. #115
    sport legend Cipri's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Craiova
    Posts
    15,278
    Reputatie
    1
    A fost foarte speciala ceremonia de deschidere !

  11. #116
    sport legend dannyreddog's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    everywhere
    Posts
    1,771
    Reputatie
    1

    Cea mai frumoasa ceremonie de deschidere a Jocurilor Olimpice

    Simplu...care a fost dupa parerea dumneavoastra cea mai frumoasa ceremonie de deschidere a Jocurilor Olimpice din toate timpurile?
    Intrebare adresata,in special,pentru ai' 'batrani" de pe forum...
    [COLOR="Green"][SIZE="1"][/SIZE][/COLOR][COLOR="DarkSlateGray"][/COLOR]"Important e sa te lasi de droguri fara bravada...
    Altfel te vom gasi in rigor mortis mulat pe cada." [FONT="Arial Black"][/FONT]

  12. #117
    alter ego Dogville's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,661
    Reputatie
    1
    Hai c-am vazut si eu ceva in re-reluare...si mi-a placut.Daca facem abstractie de Tibet,drepturile omului si situatia economica...China e Ok Ontopic:iata cateva poze absolut superbe

    http://www.boston.com/bigpicture/200..._ceremony.html
    [B]Cu cat cunosc mai mult oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii.[/B]

  13. #118
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    wow, formidabile fotografiile

  14. #119
    sport legend ricochet4's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    3,161
    Reputatie
    1
    Am gasit inregistrarea HD cu festivitatea, pentru cine e interesat. E pe un site cu torrente.

  15. #120

  16. #121
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Superbe imaginile.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •