View Poll Results: Procedeaza corect sefii Craiovei cu Plesan?

Voters
24. You may not vote on this poll
  • Da

    16 66.67%
  • Nu

    8 33.33%
Multiple Choice Poll.
Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 70

Thread: Ii va face mizerii Dinel lui Plesan?

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    sport legend vladi's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    503
    Reputatie
    1

    Plesan ameninta ca pleaca de la Craiova

    internationalul oltean sustine ca intelegerea sa cu Universitatea a fost modificata fara stirea lui de catre conducatorii clubului, care intentioneaza astfel sa obtina mai multi bani in urma transferului sau in strainatate.

    "Nu voi mai juca īn acest retur la Universitatea dacă aceşti conducători nu sīnt corecţi şi nu īmi vor da drumul", a precizat Pleşan.

    Clauza de reziliere a contractului lui Pleşan era de un milion de dolari, īnsă aceasta a fost anulată, susţin surse oficiale din cadrul grupării oltene. Responsabilii grupării craiovene i-au propus lui Pleşan o mărire de salariu de peste 100.000 de dolari, īnsă fotbalistul nu a acceptat-o.

    Potrivit unor surse din cadrul grupării oltene, Şahtior Doneţk i-ar oferi lui Pleşan cinci milioane de euro şi un salariu de aproximativ un milion de euro. Mihăiţă Pleşan mai are contract cu FC Universitatea Craiova pīnă īn 2007

  2. #2
    nemuritoru` cipi13's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,224
    Reputatie
    1
    pina la urma, din pacate, si plesan va parasi echipa, pentru ca acum se pune pe primul plan situatia financiara si pe urma echipa....
    sa nu mai spunem de presiunile impresarilor, interesati de un comision substantial.
    un salariu de peste o suta de mii de dolari nu poate fi refuzat decit din considerentele de mai sus.
    parerea mea.....

  3. #3
    sport legend vladi's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    503
    Reputatie
    1
    pavel badea sustine acum ca in contractul lui Plesan exista o clauza de reziliere de 3 milioane de euro

  4. #4
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by vladi
    pavel badea sustine acum ca in contractul lui Plesan exista o clauza de reziliere de 3 milioane de euro
    "manarie" facuta de Dinel .. sunt sigur ...
    multć lume... PUŽINI OAMENI

  5. #5
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    In primul rand Badea nu a amintit nimic de o clauza ..Badea a spus doar ca un pret corect pentru Plesan ar fi trei milioane.
    Insa repet , nu credeti ca ar fi normal ca pentru un jucator crescut in fotbalul romanesc clubul sa primeasca mai mult decat impresarii jucatorului ? Au mai fost cazuri in fotbalul romanesc cand impresarii respectivi ( aceeasi de care vorbim acum ) au luat de doua sau trei ori mai mult decat clubul..... Daca Ajax tot este dispus sa dea in jur de 3500 000 de ce sa nu ajunga la club cea mai mare parte din suma ?
    Probabil impresarii respectivi s-au vazut prinsi pe picior gresit si de aici tot scandalul.
    Sunt cinci cluburi care il doresc,,de ce sa nu mearga la cel care ofera un pret mai bun..?

  6. #6
    junior Padrino's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    122
    Reputatie
    1
    Este normal ca U sa primeasca mai mult decat impresarii, intr/adevar. Insa nu este normal sa vrei performanta iar in acelasi timp tu sa vinzi jucatori. Sa nu/mi spune/ti mie cas Staicu sta in trei milioane de euro sau cinci. In opinia mea, suporterii sunt desconsiderati, ba chiar intreaga Banie. Deja vorbim de afaceri nu de un hobby al patronului...

  7. #7
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Padrino
    Este normal ca U sa primeasca mai mult decat impresarii, intr/adevar. Insa nu este normal sa vrei performanta iar in acelasi timp tu sa vinzi jucatori. Sa nu/mi spune/ti mie cas Staicu sta in trei milioane de euro sau cinci. In opinia mea, suporterii sunt desconsiderati, ba chiar intreaga Banie. Deja vorbim de afaceri nu de un hobby al patronului...
    Pai pentru toti patronii este o afacere.... culmea este insa ca Staicu vrea sa-l mai tina un an.....iar impresarii l-au convins sa plece acum..initial Plesan declarase ca mai sta un an ....

  8. #8
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Eu cred ca jica Popescu si victoras B sunt cei care au intors "tunurile" , si le-au pus pe Craiova ...
    Adica lui Plesan ii era drag sa cistige 50.000 USD / an numai salariu , da' acum o da la intors ca a fost pacalit ...
    Pai semneaza vreun jucator al vestitei firme de escroci vreun act cu cluburile , pina nu citesc ei actul ?
    Ce vorbesti d-le !

    Eu cred ca seara aia jenanta a lu' jica Popescu , a lasat urme ...
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  9. #9
    Banned nemuritor's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    215
    Reputatie
    0
    se grabeste Plesan ca fata mare la maritat.Daca pleaca acum, sigur va regreta amarnic. Imi amintesc de Iordache, tocmai jucase ca si plesan 4 sau 5 meciuri bune si imediat a plecat , a sfarsit aiurea. Prea devreme vrea sa plece

  10. #10
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Sau dribling dupa dibriling! Dar mai intai sa dovedeasca Stiintei ce poate si sa ne duca in Europa la anu!
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  11. #11
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    desi nu sunt "fan" Dinel, nu pot decat sa apreciez cum i-a servit-o javrei de gp !

    Plesan daca pleaca sa plece pe bani adevarati care sa intre in buzunarul lui dinel si al Universitatii, nu in contul ism!
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  12. #12
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by inter
    ...Plesan daca pleaca sa plece pe bani adevarati care sa intre in buzunarul lui dinel si al Universitatii, nu in contul ism!
    in buzunarul Universitatii cam greu intere

    Cat despre Plesan, eu cred ca-i vina lui 100%! Indiferent ce fac G. Popescu si Dinel in legatura cu transferul/clauza, cum dracu' poti sa semnezi ceva (si nu orice, un contract de munca) si sa nu-l citesti atent?
    Iar daca Dinel a adaugat chestia cu renuntarea la clauza dupa semnatura...ramane de vazut/verificat.

    Oricum, o noua pata neagra la adresa sistemului romanesc
    ...always look on the bright side of life...

  13. #13
    nemuritoru` cipi13's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,224
    Reputatie
    1
    Nu plesan este de vina ci impresarii lui cei "binevoitori", care simt apropierea banului.
    Pina acum o saptamina plesan spunea ca nu il intereaseaza o plecare de la club, si a accepat marirea de salariu si tot ce i s-a oferit, iar acum critica aceeasi conducere.
    Din pacate Gica Popescu dovedeste ca nu ii pasa prea mult de "echipa lui de suflet" ci mai mult de banii care pot iesi din acest transfer.....
    Poate reuseste sa il lamureasca Rednic......
    parerea mea.....

  14. #14
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    „Nu voi mai juca in acest retur la Universitatea daca acesti conducatori nu sunt corecti si nu imi vor da drumul”, a declarat Plesan, care a refuzat si o marire de salariu de peste 100.000 de dolari. „Valoarea lui este de cel putin trei milioane de euro si doar pentru acesti bani ii vom da drumul”, a precizat Pavel Badea, in timp ce Mircea Rednic il sustine pe jucator.

    iete ca in privinta lui Rednic se poate sa ma insel....
    Free Sevilla!!!!

  15. #15
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Cred ca uiti ceva exential.... Plesan are contract cu Universitatea pana in 2007 , deci lucrurile se vor aplana in mod sigur..... pe de alta parte nu este vorba de figuri si aere de vedete...este mai mult salariul care il astepta la Ajax , intre 500 000 euro si un milion, in primul an...

  16. #16
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    Īl vreau pe Andrei Cristea!”
    Agenţia Mediafax a anunţat că patronul Universităţii Craiova, Dinel Staicu, a declarat că īl va aduce pe Andrei Cristea īn cazul plecării lui Mihăiţa Pleşan. "Īl īnţeleg pe Mihăiţă şi ştiu că este supărat, pentru că este un fotbalist de valoare şi vrea să joace īn străinătate, dar şi la Craiova se vrea performanţă, iar Pleşan intră īn vederile conducerii tehnice. Īn cazul īn care un club se va aşeza la masa tratativelor şi īl voi transfera pe Pleşan pentru trei milioane de euro, atunci īl vom aduce la Craiova pe Andrei Cristea", a declarat Staicu.
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  17. #17
    Silfidus! Maximus's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,708
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by inter
    Īl vreau pe Andrei Cristea!”
    Agenţia Mediafax a anunţat că patronul Universităţii Craiova, Dinel Staicu, a declarat că īl va aduce pe Andrei Cristea īn cazul plecării lui Mihăiţa Pleşan. "Īl īnţeleg pe Mihăiţă şi ştiu că este supărat, pentru că este un fotbalist de valoare şi vrea să joace īn străinătate, dar şi la Craiova se vrea performanţă, iar Pleşan intră īn vederile conducerii tehnice. Īn cazul īn care un club se va aşeza la masa tratativelor şi īl voi transfera pe Pleşan pentru trei milioane de euro, atunci īl vom aduce la Craiova pe Andrei Cristea", a declarat Staicu.
    Campanie electorala Inter! Mai sunt 2 saptamini pina la alegeri. Ce vroiai sa declare?

  18. #18
    sport legend Kidu's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Arad
    Posts
    663
    Reputatie
    1
    Este pacat, ca acest jucator deja are impresii in cap de mare vedete. Deja se vede afara. A dat un gol cu Germania si a prins o serie de meciuri bune si deja vrea sa plece? Are 21 de ani, are tot timpul in fata, talent are cu duiumul, unde dracu vrea sa plece de pe acuma, cum ramane cu atasamentul lui fata de suporteri, fata de oras, fata de echipa? Raspunul pe care il dau este ca nu mai exista demult asa ceva.
    Bine spunea Ioan Chirila D-zeu sa il odihnesca in pace: Perioada fotbalului romantic, a apus demult.
    Last edited by Kidu; 22nd May 2004 at 16:26.
    Semper Fidelis

  19. #19
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    fotbalul romantic dar mai ales sentimentele s-au tot schimbat in rar. Probabil ca unii vad un eveniment trist dar sincer, nu ma pot abttzine sa nu zambesc vazand comportamentul lui Plesan.Altadata s-a antrenat singur prin parcuri ca sa ramana la Craiova acum pentru contrariul,cum se schimba oamenii... Si asta numai pentru bani.

    El abia a scos capul de cateva etape si deja il apuca ametzelala.
    Cand ma gandesc ce declaratzii daduse nu cu mult timp in urma.... stiu una in care zicea ca are incredere in Dinel ca o sa joace toata viatza aici daca nu ii ies transferuril(si care mi s-a parut la fel de deplasata si penibila atunci).
    Fu de ajuns sa-i zornaie la urechi iuda gp, o pungutza cu doi bani si flacaul nost, innebuni.

    Sper sa-i vina mintea la cap , daca face asa de la varsta asta, sigur nu se alege nimic de le. Pentru cariera lui dar si pentru echipa, ar fi mai bine sa ramana un an la Universitatea.
    Last edited by Blue; 22nd May 2004 at 16:37.

  20. #20
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    de data asta sint de acord cu garcea candidatul, Craiova este vazuta ca o vaca numai buna de muls de catre niste banditi cu acte in regula.Ce a facut Popescu in ultimul timp in cazurile lui Rada, Plesan si Stancu , numai dragoste si incercari de reconciliere nu se numeste. Meciuri de retragere bla bla bla.... un nenorocit ...o fi si acum suparat ca n-a primit hotelurile alea pentru care a refuzat natzionala sau poate pentru ca a plecat de la dinamo de langa vinconul netoiu.

    A procedat corect dinel in cazul asta , pai cand e vorba de bani multi, ii mai vine si lui mintea la cap, deh
    Last edited by Blue; 22nd May 2004 at 16:46.

  21. #21
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    In urma cu 2 saptamani ne-a promis pe forumul oficial al nostru www.craiova-maxima.ro ca nu va parasi Stiinta in acest sezon...se pare ca a uitat ce a declarat si acum vrea sa ne lase cu ochii in soare! Si eu ma bucur ca Badita si Staicu au reusit sa faca fata presiunilor venite din partea firmei de impresariat a lui gp si becali, sa vedem daca reusesc sa-l tina pt inca un sezon, ar fi o reusita din partea conducerii noastre!
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •