View Poll Results: Procedeaza corect sefii Craiovei cu Plesan?

Voters
24. You may not vote on this poll
  • Da

    16 66.67%
  • Nu

    8 33.33%
Multiple Choice Poll.
Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 22 to 42 of 70

Thread: Ii va face mizerii Dinel lui Plesan?

  1. #22
    Banned nemuritor's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    215
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Vadim
    Clauza de reziliere exista peste tot in lume, nu se poate renunta la ea, pentru ca altfel ar pleca toti unde vad cu ochii, la prima oferta mai buna.

    Nu cred ca va putea Craiova sa isi tina jucatorii, nici nu are multe talente, din moment ce Dinamo, Steaua si Rapid vind pe banda rulanta.
    fals, nu este peste tot, este o inventie a impresarilor de data recenta , doar 5 sau 6 ani.
    nu impiedica exodul jucatorilor, il sustine.
    Daca nu este clauza si este doar contractul pana la data scadenta, atunci jucatorul pleaca la alt club daca se plateste suma pe care o cere clubul lui.
    Simplu

    primele clauze de reziliere le-au avut in fotbal rusii chiar mafia lor a introdus asta.Pe urma au aparut in vest iar la noi giovani a instituit-o punand clauze ridicole, sa ne amintim plecarile lui Mutu sau a unei intregi armate de jucatori prin Rusia in care cluburile n-au luat aproape nimic.Principalii sustinatori ai clauzelor in Romania sint giovani becai si netoiu.

    Clauzele de eliberare nu trebuie sa existe intr-un campionat ca al nostru, prezenta clauzelor duce la exodul necontrolat si gratuit al jucatorilor si imbogatirea unor samsari.
    Greseste enorm Plesan ca vrea sa plece acum. Daca pleaca acum isi frange cariera, la pariu pe orice

  2. #23
    Banned nemuritor's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    215
    Reputatie
    0
    e lipsit de importanta daca joaca Plesan la Oradea, important este sa ramana si la anul si sa construim o echipa sau sa fie vandut in vest la un pret de peste 3.5 mil euro

  3. #24
    Banned nemuritor's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    215
    Reputatie
    0
    se grabeste Plesan ca fata mare la maritat.Daca pleaca acum, sigur va regreta amarnic. Imi amintesc de Iordache, tocmai jucase ca si plesan 4 sau 5 meciuri bune si imediat a plecat , a sfarsit aiurea. Prea devreme vrea sa plece

  4. #25
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by EDMOND_
    Azzuro , esti minor ca as face pariul cu tine..dar vreau pe euro..si nu vreau sa am probleme cu parintii tai...Cu Vadim era mai simplu..poate ma faceam cu cateva actiuni la onlinesport ...
    Eu ziceam sa facem pe o camila, dar cum tu nu deti una, am lasat-o balta... :p
    Sa vedem ce-i mai baga in cap lui Plesan, GP si geovani becali...pana acum Dinel i-a facut pe amandoi, daca mai ramane un sezon la Stiinta, Mihaita va ajunge titular incontestabil la nationala si ne va duce pe drumul spre performanta...inca nu are loc la Ajax...sunt altii mai buni ca el...la anu poate sa faca pasul la o echipa mult mai valoroasa ca Ajax, ca de exemplu: Inter, Chelsea sau Bayern!
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  5. #26
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    EDMOND_: Merge pe o bere
    Nemuritor, un Ajax acum ar fi aur pentru Plesan. O echipa din Italia sau Spania ar fi exclus pentru moment. Plesan are stofa sa fie viitorul Gica Popescu al Craiovei. Este extrem de talentat si are si inteligenta.

  6. #27
    Banned nemuritor's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    215
    Reputatie
    0
    in nici un caz, daca pleaca acum,plesan isi rateaza intreaga cariera. Gh.Popescu era star cand a plecat
    mitea e deja terminat

    Chivu este singura exceptie dar si chivu jucase mai mult titular, Plesan e la primul an ca titular si a facut doar cateva meciuri bune.Face greseala vietii daca pleaca acum
    ca toti fotbalistii romani care au plecat foarte tineri si care nici in Romania nu se copsesera dar au crezut ca se coc in campionate tari. N-are nimeni timp la marile echipe sa te astepte sa te coci

  7. #28
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Vadim , cam putin , dar treaca de la mine....
    Insa o rectificare ... Plesan acum ar fi aur curat pentru Ajax...luat cu un milion de la noi si dat ( cui ?) peste doi ani cu 15 - 20 milioane ...
    Peste un an Plesan ar fi aur curat pentru Craiova.... fie si numai actiunea din meciul cu Germania si arata clasa lui Mihaita... acum se bat cateva cluburi bune pentru el...ce se intampla oare daca mai sta un an... ?

    Si daca e sa plece , nu inteleg de ce ar trebui dat pe un milion cand atat Ajax cat si FC Bruges au plecat in oferta de la doua miloane de dolari.... si mai sunt pe fir Siena , Sampdoria , Celtic plus vreo doua echipe rusesti...
    Last edited by EDMOND_; 20th May 2004 at 21:52.

  8. #29
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Se pare ca Rednic il convinge in seara asta pe Plesan sa faca deplasarea!
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  9. #30
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Hai sa nu ne imbatam cu apa rece. Plesan are calitati, asta e clar, dar a reusit numai citeva meciuri bune. Mai are mult pina sa arate ca e jucator. Am vazut azi un interviu cu Tomassi, dupa Seara Campionilor. Spunea ca fotbalistii romani nu sint priviti afara ca niste profesionisti. E lesne de inteles de ce: nu au mentalitate, dau de bine si o lasa moale sau au fost umflati si acolo nu dau randamentul scontat. Cei de afara s-au prins, a mers o data de doua ori. Acum nu prea mai merge, cu mici exceptii. Generatia de Aur a avut profesionisti, s-a vazut ca au facut fata peste tot in Europa. Ce de acum, cu exceptia lui Chivu, sint semiprofesionisti. Mie imi place de Plesam si cred ca are multe calitati, ii doresc sa o tina tot asa si sa ajunga la FC Barcelona sau la o echipa mare din Spania unde sa joace si sa dea gol dupa gol.

  10. #31
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Sau dribling dupa dibriling! Dar mai intai sa dovedeasca Stiintei ce poate si sa ne duca in Europa la anu!
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  11. #32
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by EDMOND_
    Vadim , facem un pariu ca Plesan joaca la Oradea ?
    Iete ca cica nici in autocarul spre Oradea nu sa urcat ....nasol moment
    Free Sevilla!!!!

  12. #33
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian
    Iete ca cica nici in autocarul spre Oradea nu sa urcat ....nasol moment

    Iulian , mai pune si tu o bere , daca nu vreti un pariu mai substantial....macar sa pierd doua... Eu nu spun ca va juca neaparat , dar cred ca va fi prezent maine la Oradae cu lotul Universitatii!

  13. #34
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,068
    Reputatie
    1
    desi nu sunt "fan" Dinel, nu pot decat sa apreciez cum i-a servit-o javrei de gp !

    Plesan daca pleaca sa plece pe bani adevarati care sa intre in buzunarul lui dinel si al Universitatii, nu in contul ism!
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  14. #35
    nemuritoru` cipi13's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,224
    Reputatie
    1
    Nu plesan este de vina ci impresarii lui cei "binevoitori", care simt apropierea banului.
    Pina acum o saptamina plesan spunea ca nu il intereaseaza o plecare de la club, si a accepat marirea de salariu si tot ce i s-a oferit, iar acum critica aceeasi conducere.
    Din pacate Gica Popescu dovedeste ca nu ii pasa prea mult de "echipa lui de suflet" ci mai mult de banii care pot iesi din acest transfer.....
    Poate reuseste sa il lamureasca Rednic......
    parerea mea.....

  15. #36
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by inter
    ...Plesan daca pleaca sa plece pe bani adevarati care sa intre in buzunarul lui dinel si al Universitatii, nu in contul ism!
    in buzunarul Universitatii cam greu intere

    Cat despre Plesan, eu cred ca-i vina lui 100%! Indiferent ce fac G. Popescu si Dinel in legatura cu transferul/clauza, cum dracu' poti sa semnezi ceva (si nu orice, un contract de munca) si sa nu-l citesti atent?
    Iar daca Dinel a adaugat chestia cu renuntarea la clauza dupa semnatura...ramane de vazut/verificat.

    Oricum, o noua pata neagra la adresa sistemului romanesc
    ...always look on the bright side of life...

  16. #37
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by EDMOND_
    Iulian , mai pune si tu o bere , daca nu vreti un pariu mai substantial....macar sa pierd doua... Eu nu spun ca va juca neaparat , dar cred ca va fi prezent maine la Oradae cu lotul Universitatii!
    Pun ... si eu cred ca nu va fi prezent...chiar daca se razgindeste nu cred ca il mai ia Rednic...figuri deastea de mare vedeta am mai vazut...
    Free Sevilla!!!!

  17. #38
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    „Nu voi mai juca in acest retur la Universitatea daca acesti conducatori nu sunt corecti si nu imi vor da drumul”, a declarat Plesan, care a refuzat si o marire de salariu de peste 100.000 de dolari. „Valoarea lui este de cel putin trei milioane de euro si doar pentru acesti bani ii vom da drumul”, a precizat Pavel Badea, in timp ce Mircea Rednic il sustine pe jucator.

    iete ca in privinta lui Rednic se poate sa ma insel....
    Free Sevilla!!!!

  18. #39
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Cred ca uiti ceva exential.... Plesan are contract cu Universitatea pana in 2007 , deci lucrurile se vor aplana in mod sigur..... pe de alta parte nu este vorba de figuri si aere de vedete...este mai mult salariul care il astepta la Ajax , intre 500 000 euro si un milion, in primul an...

  19. #40
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,068
    Reputatie
    1
    Îl vreau pe Andrei Cristea!”
    Agenţia Mediafax a anunţat că patronul Universităţii Craiova, Dinel Staicu, a declarat că îl va aduce pe Andrei Cristea în cazul plecării lui Mihăiţa Pleşan. "Îl înţeleg pe Mihăiţă şi ştiu că este supărat, pentru că este un fotbalist de valoare şi vrea să joace în străinătate, dar şi la Craiova se vrea performanţă, iar Pleşan intră în vederile conducerii tehnice. În cazul în care un club se va aşeza la masa tratativelor şi îl voi transfera pe Pleşan pentru trei milioane de euro, atunci îl vom aduce la Craiova pe Andrei Cristea", a declarat Staicu.
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  20. #41
    Silfidus! Maximus's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,708
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by inter
    Îl vreau pe Andrei Cristea!”
    Agenţia Mediafax a anunţat că patronul Universităţii Craiova, Dinel Staicu, a declarat că îl va aduce pe Andrei Cristea în cazul plecării lui Mihăiţa Pleşan. "Îl înţeleg pe Mihăiţă şi ştiu că este supărat, pentru că este un fotbalist de valoare şi vrea să joace în străinătate, dar şi la Craiova se vrea performanţă, iar Pleşan intră în vederile conducerii tehnice. În cazul în care un club se va aşeza la masa tratativelor şi îl voi transfera pe Pleşan pentru trei milioane de euro, atunci îl vom aduce la Craiova pe Andrei Cristea", a declarat Staicu.
    Campanie electorala Inter! Mai sunt 2 saptamini pina la alegeri. Ce vroiai sa declare?

  21. #42
    sport legend Kidu's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Arad
    Posts
    663
    Reputatie
    1
    Este pacat, ca acest jucator deja are impresii in cap de mare vedete. Deja se vede afara. A dat un gol cu Germania si a prins o serie de meciuri bune si deja vrea sa plece? Are 21 de ani, are tot timpul in fata, talent are cu duiumul, unde dracu vrea sa plece de pe acuma, cum ramane cu atasamentul lui fata de suporteri, fata de oras, fata de echipa? Raspunul pe care il dau este ca nu mai exista demult asa ceva.
    Bine spunea Ioan Chirila D-zeu sa il odihnesca in pace: Perioada fotbalului romantic, a apus demult.
    Last edited by Kidu; 22nd May 2004 at 15:26.
    Semper Fidelis

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •