Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 43 to 63 of 89

Thread: Ce este "Suporter"?

  1. #43
    incepator
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    5
    Reputatie
    1
    Suporter = Sustinator , simpatizant al unui sportiv , al unei echipe sportive , provin din cuvantul englezesc - supporter.

    SURSA : DEX'u

  2. #44
    Sportul Stud 90 ultras_sportul's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    In Regie
    Posts
    805
    Reputatie
    1

    Ce inseamna suporter....

    Care suporta din banii lui deplasarea la meciurile echipei (in acele zone din tara de unde scapi cu viata), asa ca nu inteleg legatura ca nu esti din Craiova.... Poti sa mergi din Constanta la Galati sau la Bucuresti si te costa doar biletul de microbuz (vreo 350 000 per total)...

    Sau mai usor este sa fii suporterul unei echipe stand in pat cu mouse-ul intr-o mana si cu berea in cealalta...
    [COLOR="Black"][B]Only two things are infinite, the universe and human stupidity [/B][/COLOR]

  3. #45
    manager Ravelly's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Navodari
    Posts
    330
    Reputatie
    1

    Re: Ce inseamna suporter....

    Las-o balta ultras, tu poate iti permiti sa intri moca' pe terenul sportului la matineu; eu unul din "pensia" mea de student de abia reusesc sa ajung pe aici la cateva meciuri, ce sa mai vorbesc de deplasari...lasa ca mergeti voi in numar mare (chiar inexistent) la deplasari.
    Oricum imi place sportul si sincer sper sa promoveze
    Forza Stiinta!

  4. #46
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by PoLiBoY
    Suporter = Sustinator , simpatizant al unui sportiv , al unei echipe sportive , provin din cuvantul englezesc - supporter.

    SURSA : DEX'u
    Daca asa scrie in DEX, chestia cu simpatizantu', e grav. Luati Webster-ul ca tot stati la butoane.

    Supporter
    2. Especially, an adherent; one who sustains, advocates, and defends; as, the supporter of a party, faction, or candidate.

    Simpatizantul are un rol pasiv, pe cand sustinatorul (suporterul) este un militant, se implica activ.

  5. #47
    Sportul Stud 90 ultras_sportul's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    In Regie
    Posts
    805
    Reputatie
    1

    Pentru Raveli...

    Adevarul ca bursa este cam mica...... poate acum cand o sa aveti voie la 12 calatorii dus intors cu acceleratul la 50% din pret.....

    Sa stii ca am mers in deplasari si sezonul asta: doar numarul a variat adica intre 10 si 60 de suporteri, in functie de distanta si mijlocul de transport spre care ne-am orientat.....

    Nu am ajuns la Motru din cauza distantei ....
    [COLOR="Black"][B]Only two things are infinite, the universe and human stupidity [/B][/COLOR]

  6. #48
    manager Ravelly's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Navodari
    Posts
    330
    Reputatie
    1

    Re: Pentru Raveli...

    Tot respectul meu ptr suporterii care fac deplasari in toate conditiile, dar mai vreau sa spun ceva...anume faptul ca de obicei se face deplasarea in grup, exista o anume organizare, etc; pe cand eu unul nu cunosc nici macar un fan impatimit al Craiovei pe aici, ce sa mai vorbesc de eventuale deplasari in tara...bine, acum fiecare cu pct-ul sau de vedere; oricum va urez bafta in tot ceea ce intreprindeti chiar daca sunteti putini si ma repet ca as vrea sa promoveze acea echipa mica dar "nebuna" a Sportului
    Forza STIINTA!

  7. #49
    Sportul Stud 90 ultras_sportul's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    In Regie
    Posts
    805
    Reputatie
    1

    Sa ne fie mai bine....

    Si noua, si Universitatii Craiova, ca nu ne suparam.... 8)
    [COLOR="Black"][B]Only two things are infinite, the universe and human stupidity [/B][/COLOR]

  8. #50
    1916-2006 Gigel Sportul's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    De la SNTR pe dreapta.
    Posts
    822
    Reputatie
    1
    ravelly, suntem mai multi, nu foarte, din pacate. Poate din cauza ca suntem prea putini ni se contesta si dreptul la existenta, de catre alti suporteri mai numerosi si mai "infierbantati". Nici o grija, existam. Imi pare rau pentru tine ca te afli la o distanta un pic cam prea mare pentru a-tri permite sa-ti urmaresti echipa favorita aproape meci de meci; e drept ca uneori costurile deplasarii si timpul alocat acesteia devin exagerat de mari. Cred ca suporter este in primul rand acela care sutine o echipa in mod consecvent, fara a avea pretentii sa primeasca ceva de la club (exemple in acest sens negativ sunt extrem de numeroase), indiferent ca merge la un meci pe an sau la un meci pe saptamana al echipei favorite.
    Pentru sederei:
    "Sunt succese care te injosesc si infrangeri care te inalta." (Nicolae Iorga)
    "Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei." (Sigmund Freud)
    " Violenta este ultimul refugiu al incompetentei." (Isaac Asimov)

  9. #51
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    Un suporter este cineva care-si iubeste echipa lui favorita , nu cel care intra sa atace alta echipa inainte de a fi sustinut propria lui echipa.Cei care ataca inainte de a-si iubi propria echipa nu sint suporteri , sint otrepe
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  10. #52
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Pacala
    Un suporter este cineva care-si iubeste echipa lui favorita , nu cel care intra sa atace alta echipa inainte de a fi sustinut propria lui echipa.Cei care ataca inainte de a-si iubi propria echipa nu sint suporteri , sint otrepe
    serios? dar sa injuri pe altii e ok? sau sa decretezi ca altii sunt otrepe numai pentru faptul ca au alta etnie? locul tau e in puscarie baietzash, nu intr-un forum pentru care, ca sa-ti dai cu parerea liber, unii au murit.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  11. #53
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by vasile314tzurka
    sau sa decretezi ca altii sunt otrepe numai pentru faptul ca au alta etnie? locul tau e in puscarie baietzash
    Am spus doar ca cineva care intai injura pe altul si apoi iubeste echipa lui sau uraste mai mult decat iubeste nu este suporter, este otreapa. N-am spus nimic de alte etnii, nici nu m-am gandit la asta , nu stiam ca esti alta etnie, nici n-am vorbit amandoi. Numai un nebun furios putea intelege asta. puscarie? Pentru atacuri personale foloseste pm
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  12. #54
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Vezi, Pacala ca ajungi la vorba mea! Lasa si tu un pic de la tine (cu las si eu). Nu are rost sa fi asa de incordat tot timpul!
    NUMAI BINE!

  13. #55
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    nu stiu care vorba a ta, voi doar ati jignit .Ati jignit primii ,ati intrat pe forumul Pandurilor inainte de a sustine Sportul. Unul cersea avertismente pentru mine, altul vrea sa ma bage in puscarie Sinteti extrem de putini dar plini de ura maladiva. Altceva n-avem ce ne spune. Am promis celorlalti suporteri olteni sa va ignor
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  14. #56
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Pai, atunci respectati promisiunea! Nu vezi ca esti singur si te tot bagi in seama cu noi.

  15. #57
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by nemuritor
    nu cred ca sustinatorii sportului au dreptul sa participe la discutii privind galeriile
    Pacala, Ravelly , cred ca nemuritor are dreptate si trebuie sa luam totzi aminte

  16. #58
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Stiam ca Romania e o tara libera. Da' poate ai dreptate si noi nu stim! Te-o fi numit PSD-ul sef la cenzura. Ca apucaturi comuniste ai!

  17. #59
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Blue
    Pacala, Ravelly , cred ca nemuritor are dreptate si trebuie sa luam totzi aminte
    corect, gata .
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  18. #60
    oltean nr.zece's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    WHERE I LIKE
    Posts
    4,113
    Reputatie
    1
    Cimentul Fieni - Sportul Studentesc


    Echipa de start:

    Stanca - Irimia, Secareanu, Galamaz, Rusu - Maxim, Negru, Lazar, Oae - Mazilu, Bucur.

    Vreme rece (aprox. 3 grade Celsius)
    Terenul in conditii acceptabile spre bune
    Spectatori: 100 (cu 15 min. inainte de inceperea meciului) dintre care 35 de suporteri ai Sportului.
    Dan Petrescu sta primele 20 min. in tribuna.

    De remarcat: 20.000 lei biletul de intrare!
    MESAJ COPIAT DE PE SPORTUL

    IATA CE INSEAMNA UN MECI AL SPORTULUI SI DE CE NU MERITA SA SCRIE IN SECTIUNEA SUPORTER

    SEAMANA CU CE VA FI IN GHENCEA?
    Critica parerile sustinute de o persoana fara a recurge la "atac la persoana"

  19. #61
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Frozen, poti sa faci misto cat vrei! Dar, cat de curand vom vedea si Craiova in B si vom vedea cati suporteri vor merge la Fieni! Si acum tu faci comparatia intre un meci cu Steaua in Bucuresti (care e Craiovita Noua, practic) si un pe coclauri. Stii macar pe unde e Fieni-ul?
    Oricum, esti marlan! Si cu asta nu iti mai adresez nici un cuvant! Stii tu!

  20. #62
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by frozen
    IATA CE INSEAMNA UN MECI AL SPORTULUI SI DE CE NU MERITA SA SCRIE IN SECTIUNEA SUPORTER

    SEAMANA CU CE VA FI IN GHENCEA?
    Ce a contat ca au fost mai multi suporterii ai Universitatii, decat cei ai Stelei? S-au auzit vreo 10 minute si dupa aceea liniste! Mai bine stateau acasa! Suporter adevarat este acela care isi sustine echipa indiferent de situatia in care se afla si indiferent de rezultat.

  21. #63
    MÍTIC gigel_bucur's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,214
    Reputatie
    1
    inghetzatule, ia-l pe Edmond si hai la o bere. va iau eu de la gara ca sa nu va pacaleasca taximetristii olteni

    va fac si cinste, deh, zona defavorizata.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •