Page 7 of 15 FirstFirst ... 56789 ... LastLast
Results 127 to 147 of 310

Thread: Ajutati-ma va rog sa-mi aleg racheta!!!!

  1. #127
    incepator
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    27
    Reputatie
    1
    pt inceput e bunamai tarziu dupa ce incepi sa inveti si joci mai bine o poti schimba.sfatul meu esteca daca vrei sa joci mereu sau sa devii o profesionista merita sa dai 4 mil. pe ea cu toate ca aici in londra o racheta buna e max 30 de lire.tu decizi

  2. #128
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    La nivelul tau nu este atit de importanta racheta...
    Manerul e cam gros.Daca poti s-o mai schimbi cu un L2 ar fi bine. Succes !
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  3. #129
    junior
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    56
    Reputatie
    1
    Optimistul , de unde stii tu ce mana are nevasta , de zici ca e cam gros cotorul ?

  4. #130
    incepator
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    2
    Reputatie
    1

    mie mi se pare ca e ok cand o tin in mana,nu am probleme,sa mi se para prea gros manerul.
    astazi am fost si m-am inscris la cursuri va mai tin eu la curent..ne vedem la campionatul mondial!

  5. #131
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cristea View Post
    Optimistul , de unde stii tu ce mana are nevasta , de zici ca e cam gros cotorul ?
    Am zis si eu dupa inaltime si sex. Daca e ok ce mai conteaza ....
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  6. #132
    incepator
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3
    Reputatie
    1

    :*:*:*

    :)buna,m-am inregistrat si io aq' 3 min;)))cn poa'sa-mi zica si mie kte cva despre o racheta prince titanium tungsten carbon( de 302g ,balance 34,5cm,13,6 in,tension 60 plus-minus 5lb,27plus-minus 2 kg,o/s110in patrati,710cm patrati)k io habar n-am:P ms mult:*

  7. #133
    incepator
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3
    Reputatie
    1
    aaaaaaaa,si am uitat,e oversize

  8. 7th September 2007, 22:02

    Reason
    ai gresit thread-ul

  9. #134
    junior
    Join Date
    May 2006
    Posts
    82
    Reputatie
    1
    "Taranu Alin" (scuze de apelativ!), ca incepator nu-ti recomand ceva foarte foarte greu, ba chiar as merge pana acolo incat as zice sa-ti iei o rachete oversize la inceput pentru a putea mentine cat de cat un raliu si a te obisnui cu tempo-ul.

    Poti sa-ti iei de pe www.tennisrevolution.ro sau www.etenis.ro, mai e si un site mai nou, www.tenisonline.ro cu preturi un pic mai rezonabile si din cand in cand si cu ceva oferte promotionale.

    Dar repet, nu te arunca la ceva foarte greu si cu cap mic acum, la inceput, pentru ca 1) o sa-ti oboseasca bratul foarte repede si 2) nu o sa lovesti mingea mai mult de 3-4 ori pentru ca trebuie sa te pozitionezi f bine la fiecare lovitura.
    Last edited by ionutzakis; 17th October 2007 at 21:08.

  10. #135
    sport legend vassy's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Londra
    Posts
    977
    Reputatie
    1

    Babolat Contest Si

    Stiti ceva despre aceasta racheta? Am gasit-o la oferta si ma gandeam sa o cumpar.

    "The Babolat Contest Si is a great beginner to intermediate racquet that features the woofer system.The side woofers role is to capture the vibrations from the sweetspot, for more comfort. This racquet is highly recommended by the editor for the intermediate player that isn't quite ready to move up tp the Pure Drive."


    Dimensiuni...................cap 645 cm2 / 100 sq.in.
    Lungime......................68,5 cm, 27''
    Greutate(neracordata)...275 gramm
    Balans.........................335
    Material.......................Graphite
    Manere (grip)................Uptake grip
    Racordaj......................Babolat Conquest
    Corzi (oriz./vert.)..........16 / 19
    Racordare....................23/25 kg.
    Attached Images Attached Images

  11. #136
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    Depinde de nivelul tau Vassy ...
    Pt. incepatori e buna mai ales daca e si ieftina .
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  12. #137
    incepator
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    Buna ziua.
    Va rog sa ma ajutati sa-mi aleg o racheta de tenis preferabil Wilson. Asa mi s-a pus mie pata deoarece imi place foarte designul, culorile altfel zis intr-un cuvant imi plac modele lor cum arata. Daca gresesc sunt dispus sa achitizionez si altceva.
    Detalii despre mine. Sunt incepator si nu vreau sa ajung super profesionist (sincer nu imi ajunge viata). Am 30 de ani si 1.80 m. O sa joc o data pe saptamana pe zgura. Am jucat in ultimii 2 ani sa zicem 1 data pe luna si vreau sa intensific miscarea asta. Am jucat cu diferite modele si simt ca nu este bine acest lucru si ca atare vreau sa imi iau una cu care sa joc mereu. Daca mai sunt necesare si alte detalii le pot oferi
    PS Cat de importanta este incaltamintea?

  13. #138
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    Si pt. mine firma Wilson ofera cele mai bune rachete , nu degeaba Federer, Henin ,Djokovic joaca cu Wilson . Noua tehnologie K Factor centreaza f. bine mingea dand precizie loviturii . Eu joc cu K Factor Team de 289 g. si ma descurc f. bine .
    Daca vrei sa ceri niste demo-uri ca sa poti vedea ce racheta ti se potriveste pot sa-ti dau detalii pt. a cumpara racheta preferata la cel mai bun pret de la unicul importator pt. Romania . Succes !
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  14. #139
    incepator
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Optimistul View Post
    Si pt. mine firma Wilson ofera cele mai bune rachete , nu degeaba Federer, Henin ,Djokovic joaca cu Wilson . Noua tehnologie K Factor centreaza f. bine mingea dand precizie loviturii . Eu joc cu K Factor Team de 289 g. si ma descurc f. bine .
    Daca vrei sa ceri niste demo-uri ca sa poti vedea ce racheta ti se potriveste pot sa-ti dau detalii pt. a cumpara racheta preferata la cel mai bun pret de la unicul importator pt. Romania . Succes !
    Sigur ca ma intereseaza. Din cate stiu eu K Factor sunt un pic mai scumpe fiind o tehnologie noua. Gresesc? Oricum eu am urmatoarea expresie "Sunt prea amarat ca sa imi iau lucruri ieftine"

  15. 5th February 2008, 22:19
    Reason
    vanzari-cumparari in alta parte

  16. #140
    incepator
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2
    Reputatie
    1

    Talking

    Quote Originally Posted by whoop007ro View Post
    Postez si eu aici pentru a cere sfaturi. Recent m-am decis sa imi cumpar o racheta buna. Pana acum am avut o racheta Head de vreo 1 milion dar nu mai sunt multumit de ea. Simt ca vreau ceva mai bun, tinand cont ca vreau sa imi imbunatatesc jocul si mai ales stilul. De jucat tenis, ce pot sa va zic ... joc de la o varsta relativ frageda pentru un amator - 10 ani. Am jucat mai mereu si pot sa zic ca miscarile le-am "prins" de aici de colo. Despre nivelul la care sunt ... as spune ca sunt un jucator de 3.0 din ce am citit pe forum, dar sunt o gramada de lucruri de imbunatatit.
    Sa revin totusi la cererea mea de a ma ajuta in a-mi gasi o racheta. Am 1.90 si 96 kg dar eu sper sa mai slabesc, sa ajung pe undeva intre 88-90 kg. Sunt stangaci. Mi-as dori o racheta cu care sa pot sa atac, sa se duca tare mingea. Cu racheta actuala, daca dau mai tare in ea, se duce cu siguranta in afara. Nu stiu ce sa aleg, insa parca as opta pentru Wilson sau Babolat. Mi-ar trebui un "maner mai gros" , tinand cont ca am o mana mai mare ? Suprafata de lovire a rachetei trebuie sa fie extra large sau normala ? Nu stiu ce altceva sa va mai intreb pentru moment, astept sfaturi. Cred ca o sa imi iau din strainatate racheta, tinand cont ca sunt mai ieftine, iar bugetul de care dispun este de 100 - 250 Euro. Ma incradrez ?
    cum vine asta cu jucator de 3.0...? oare eu de cat sunt...?

    salut! as vrea sa-mi schimb racheta, acum folosesc un HEAD FLEXPOINT PRESTIGE MID PLUS, cu maner de 4 3/8, si vreau un HEAD FLEXPOINT sau MICROGEL PRESTIGE MID, cu maner de 4 1/2. imi poate spune cineva care a jucat cu MICROGEL PRESTIGE, cum se comporta racheta, care sunt diferentele fata de modelele anterioare si daca-si merita banii? deasemenea ma intereseaza, de unde pot achizitiona asa ceva la preturi cat mai mici... dispun de 150 euro! merci!
    Last edited by luma; 22nd February 2008 at 20:24. Reason: consecutive...foloseste te rog, butonul "edit" :)

  17. #141
    sport legend printulmiskin's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    slobozia
    Posts
    1,464
    Reputatie
    1
    HEAD FLEXPOINT PRESTIGE este racheta pe care o folosesc si eu si mi se pare excelenta!De ce vrei sa o schimbi?Doar sa fii la moda ?

  18. #142
    incepator
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    am cumparat racheta asta anu trecut pe graba, si manerul nu e chiar ok pt mine, e de 4-3/8, si am nevoie de unul 4-1/2, si in plus cred ca o varianta mid e mult mai potrivita pt stilul meu de joc.

  19. #143
    junior
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    82
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dannastase View Post
    Sigur ca ma intereseaza. Din cate stiu eu K Factor sunt un pic mai scumpe fiind o tehnologie noua. Gresesc? Oricum eu am urmatoarea expresie "Sunt prea amarat ca sa imi iau lucruri ieftine"
    Dane, ai primit vreo informatie de la Optimistul legat de importatorul unic Wilson?
    Ai reusit sa testezi ceva?
    Ma intereseaza si pe mine sa cumpar un Wilson K Factor, dar as vreasa testez cateva modele inainte.

  20. #144
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dyaconu View Post
    Dane, ai primit vreo informatie de la Optimistul legat de importatorul unic Wilson?
    Ai reusit sa testezi ceva?
    Ma intereseaza si pe mine sa cumpar un Wilson K Factor, dar as vreasa testez cateva modele inainte.
    Ti-am raspuns pe PM .
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  21. #145
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Cine are informatii despre racheta lui Blake sau cea lui Robredo si Haas....vreau sa stiu daca cineva a probat-o pana acum

    http://www.tennis-warehouse.com/desc...OP-DAG200.html

    Observ ca este o racheta folosita in special de jucatorii de rever cu o mana iar pretul este destul de mic

    M-as gandi serios sa o cumpar

  22. #146
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    De ce nu ceri un demo ca s-o poti verifica chiar tu ?
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  23. #147
    junior
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    82
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lucian86 View Post
    Cine are informatii despre racheta lui Blake sau cea lui Robredo si Haas....vreau sa stiu daca cineva a probat-o pana acum

    http://www.tennis-warehouse.com/desc...OP-DAG200.html

    Observ ca este o racheta folosita in special de jucatorii de rever cu o mana iar pretul este destul de mic

    M-as gandi serios sa o cumpar
    Am sa incerc eu o opinie, daca moderatorii considera ca e prea "subtire" raspunsul, rog sa-l stearga.
    Nu am testat racheta, recunosc, dar iti pot da cateva informatii tehnice care sa te ajute sa-ti faci o idee: o sa incep cu stiffness-ul. Valoarea aia 61 o plaseaza in categoria medium-flex. Asta inseamna un control mai bun al loviturilor dar o pierdere a puterii. Chestia asta se mai poate corecta din racordaj daca nu ai o lovitura mai puternica.
    Capul acela de 95sq. in. pentru mine (am testat altele de la Wilson cu cap mic) este un pic cam incomod, ce-i drept eu inca sunt la inceput, poate pentru tine e alta treaba. Ideea e ca va trebui sa lovesti cat mai precis (sweetspot) altfel vei resimti o gramada de feedback-uri ciudate in mana (racheta se roteste, etc.).
    Teoretic racordajul acela de 18x20 nu ar fi tocmai potrivit pentru un topspin extraordinar avand in vedere ca racheta are 8 puncte head-light. Totusi la greutatea respectiva, s-ar putea sa ai un feeling total opus acestei descrieri. Cel putin la Wilson asa mi s-a parut.
    Inteleg ca tu vrei un feedback de la cineva care a incercat racheta, dar din pacate in Ro/Buc, nu am gasit asa ceva la test.
    Inca o data imi cer scuze daca am batut campii cu ceva ce tu stiai deja.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •