Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 82

Thread: Proiectul nostru - fangymnastics

  1. #1
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0

    Proiectul nostru - fangymnastics

    Daca ati mai citit pe forum despre intentia noastra, cu siguranta stiti despre ce e vorba. Ceea ce am realizat pana acum este doar inceputul unui proiect pe care dorim sa-l dezvoltam in timp.

    Deocamdata este doar un blog dedicat gimnasticii din Romania, dar dorim sa-l dezvoltam pe zi ce trece si, de ce nu, sa trecem la un nou nivel. Avem multe idei si ne dorim ca in viitorul apropiat sa le punem in aplicare.
    Pentru a vedea despre ce este vorba, accesati urmatorul link: http://fangymnastics.com

    Contribuie la acest proiect: Cristina, Ioana , Catalin si Mihai
    Daca aveti critici,laude, pareri sau idei….noi le asteptam cu drag
    Last edited by mikeyy; 6th August 2008 at 00:07.
    www.fangymnastics.com

  2. #2
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Super! sa fie de bun augur! Felicitari realizatorilor!

    Ca si prim comentariu, pagina se incarca foarte repede - asta e de nota zece din start!

    Dupa ce citesc vin si cu alte comentarii!

    Edit: Imi place realizarea, informatia, modul de prezentare.... se poate face un portal de intrare separat pe stirile in romana si engleza? Stiu ca e mult de lucru la tradus si sunteti ocupati... dar poate mai gasiti voluntari si daca nu tot ar fi incurajator pentru cei ce citesc doar una din cele doua fie engleza fie romana ca stirile sa fie separate.

    Si chiar daca mascat, la "Despre noi"/"About us" - poate ati putea sa puneti o modalitate de contact. Noi, forumistii stim cum sa va contactam dar altii....

    Concluzie: este o realizare frumoasa si eu personal o consider ca un cadou acum de Olimpiada si pentru gimnasti/gimnaste si pentru noi, pentru suporteri.

    Mii de multumiri/Thanks a million!
    Last edited by Tess_AN; 6th August 2008 at 00:23.

  3. #3
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Ei,asta da surpriza!
    Bravo,ati reusit,felicitari tuturor!
    Ma bucur mult si va multumesc pentru ca ati muncit atit de mult,sunteti minunati.
    Din partea mea,flori si un munte de recunostinta.
    Last edited by mikeyy; 6th August 2008 at 01:35.

  4. #4
    sport legend myrab3la_19's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,232
    Reputatie
    1

    Felicitari!!!

    E superb...imi place tot..cum sunt puse informatiile,imaginea,filmuletul cu gimnastele...Bravo!!!

  5. #5
    sport legend 21mai's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,083
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by myrab3la_19 View Post
    E superb...imi place tot..cum sunt puse informatiile,imaginea,filmuletul cu gimnastele...Bravo!!!
    dk e nevoie de ajutor ma ofer cu cea mai mare placere insa sa mi spuneti si mie cam ce ar trebui sa fac, ce sa adaug proiectuluioricum e super
    Exista unii oameni care reusesc sa aibe succes chiar si atunci cand nimeni nu crede in ei, dar niciodata
    nu va avea succes unul care nici el nu crede in el insusi.

  6. #6
    gymnastics fan ioanavol's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,642
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by myrab3la_19 View Post
    E superb...imi place tot..cum sunt puse informatiile,imaginea,filmuletul cu gimnastele...Bravo!!!
    Multumim mult

    Filmuletul insa nu ne apartine, mai avem de invatat pt a face un montaj frumos. Ne-am apucat si noi de unul, probabil o sa fie gata in cateva zile (acum ca m-am intors si eu din vacanta). Dar tineti cont ca noi invatam pe parcurs, am luat-o chiar de la zero
    Last edited by ioanavol; 6th August 2008 at 12:18.

  7. #7
    DecanDeVārsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,217
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Daca ati mai citit pe forum despre intentia noastra, cu siguranta stiti despre ce e vorba.
    Pentru a vedea despre ce este vorba, accesati urmatorul link: http://fangymnastics.com
    Eu nu pot sa il deschid, si ieri am incercat si azi.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  8. #8
    gymnastics fan ioanavol's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,642
    Reputatie
    1
    incearca www.fangymnastics.com, poate browserul tau nu poate fara www (ma gandesc si eu...)

  9. #9
    manager
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    italia
    Posts
    304
    Reputatie
    1
    foarte frumos!! imi place. Felicitari ! Ati facut o treaba buna.

  10. #10
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Multumim pentru felivitari. Eu nu am cum a intru., avem net in camera, dar la mine in apartament nu are nimeni laptop In curand ma voi muta in alta parte, per macar sa am TV in continuare, la locatia actuala am. Sper ca blogul sa prospere, iar daca ne mai poateajuta cineva, ar fi extraordinar. Ne bucuram tare mult cav-a placut surpriza...am munict i vom mai munci la ea

  11. #11
    sport legend gym08's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    433
    Reputatie
    1
    super tare. am intrat si eu aseara. bvo, felicitari......ma oftic atat de tare ca nu gasim nici pe youtube macar un montaj si cu gimnastii nostrii(baietii) eu nu ma pricep ca as face si doar daca ne uitam pe youtube gasim atatea imagini cu ei si pe langa asta sunt multi printre noi care au filmari cu concursurile lor....

  12. #12
    sport legend myrab3la_19's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,232
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by crisloregym View Post
    Multumim pentru felivitari. Eu nu am cum a intru., avem net in camera, dar la mine in apartament nu are nimeni laptop In curand ma voi muta in alta parte, per macar sa am TV in continuare, la locatia actuala am. Sper ca blogul sa prospere, iar daca ne mai poateajuta cineva, ar fi extraordinar. Ne bucuram tare mult cav-a placut surpriza...am munict i vom mai munci la ea
    Sa nu ezitati sa ne spuneti daca aveti nevoie de ajutor...as fi mandra sa stiu ca am contribuit si eu cu ceva

  13. #13
    sport legend LuisaGym's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    3,273
    Reputatie
    1
    Site-ul este dragut. Felicitari! Am o intrebare: cand ati pus filmuletul de pe youtube cu fetele noastre l-ati ales special pentru muzica? Daca da e curioasa alegerea. Daca nu: muzica este Hava Nagila
    un cantec traditional evreiesc atat de traditional ca se canta la toate nuntile, bar mitzvat-urile etc... . E pt evrei cum e Asa beau oamenii buni, Ciocarlia ori rusescul Oci Ciornie. Mie una personal imi place mult melodia dar e atat de traditional evreiasca incat alegerea pare un pic surprinzatoare. In fine, sper sa nu fie interpretat ce scriu eu ca o critica de vre-un fel eram curioasa de ce ati ales tocmai Hava Nagila. Shalom aleichem! si succes cu site-ul.

    Hava nagila, hava nagila
    Hava nagila venis'mecha

    Hava neranena, hava neranena
    Hava neranena venis'mecha

    Uru, uru achim
    Uru achim belev same'ach

  14. #14
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by LuizaBon View Post
    Site-ul este dragut. Felicitari! Am o intrebare: cand ati pus filmuletul de pe youtube cu fetele noastre l-ati ales special pentru muzica? Daca da e curioasa alegerea. Daca nu: muzica este Hava Nagila
    Nu stiu melodia si nici nu stiu cum cei 4 au facut alegerea, dar unde locuiesc e un restaurant cu numele Hava Nagila (off topic: au un meniu ruso-modovenesco-roman extraordinar de gustos si muzica specifica de calitate) si fiind acolo la o petrecere, propietarul spunea ca in traducere asta ar insemna: "sa fiti fericiti"... sau "o viata fericita"... ceva de felul acesta. Daca aceasta e traducerea corecta, alegerea mi se pare foarte buna... doar dupa titlu, restul nu stiu cum e. Asa cum am zis nu stiiu nici melodia nici ce spun versurile.

  15. #15
    sport legend LuisaGym's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    3,273
    Reputatie
    1
    Sincera sa fiu daca as vedea un site dedicat gimnastelor din Rusia cu muzica traditional indiana, araba ori tailandeza mi s-ar parea un pic comic. Asta e ultimul meu post pe tema muzicii pt ca o sa inceapa sa sune a critica.

  16. #16
    senior
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    244
    Reputatie
    1
    ok....situ asta merge? ca eu nu pot sa intru pe el...

  17. #17
    sport legend monalexa's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Brasov
    Posts
    2,985
    Reputatie
    1
    I'm back! De-abia m-am intors din concediu si vreau sa va felicit pentru initiativa voastra! Mi-ati facut o surpriza pe cinste! E o idee foarte buna buna prin care putem promova gimnastica romanesca. Viata lunga si puteti apea la mine oricand daca aveti nevoie de ajutor.

  18. #18
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    @Luiza: Pai iti raspund eu referitor la acel montaj, Luiza...pt ca eu am selectat montajul. Nu l-am ales pentru melodie...eu cautam un montaj cu gimnastica doar pentru a vedea cum se incadreaza in structura blogului, cum arata. L-am ales ca si test. Noi avem in lucru un montaj -marca fangymnastics - dar inca nu este gata.
    Nu are absolut nicio legatura cu melodia, cu zona de unde provina melodia....nici macar nu a contat asta in alegerea montajului! L-am ales pt ca mi-a placut cum imaginile erau sincronizate cu melodia si pt ca e un montaj f bine realizat!

    @Robebert_ro: tot nu-ti merge? nu stiu care ar fi motivul sincer.
    Last edited by mikeyy; 8th August 2008 at 00:37.
    www.fangymnastics.com

  19. #19
    sport legend LuisaGym's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    3,273
    Reputatie
    1
    Ipoteze care ar putea explica motivul pt care nu merge site-ul:
    1) robert_ro are in cache o pagina veche care nu merge, incearca sa incarci nu din cache ci de pe net, depinde de browserul pe care-l ai sa incarci curat in Firefox "hold ctrl and press reload button", o fi altceva pt Int Explorer. Vedeti pagina
    http://www.esqsoft.com/html/how-to-c...wser-cache.htm pt alte browsere.
    2) poate pagina e pe pe un "distributed server", si tre' sa astepti sa se sincronizeze serverele ca sa vezi ceva. La wikipedia astepti 3-4 zile sa vezi o pagina noua.
    Dar dupa cum spuneam astea-s numai niste ipoteze.

  20. #20
    senior
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    244
    Reputatie
    1
    eu folosesc mozila...nu a mers, am instalat si netscapu'...nici cu ala nu a mers si nici cu IE. nush...vad eu...

  21. #21
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by monalexa View Post
    I'm back! De-abia m-am intors din concediu si vreau sa va felicit pentru initiativa voastra! Mi-ati facut o surpriza pe cinste! E o idee foarte buna buna prin care putem promova gimnastica romanesca. Viata lunga si puteti apea la mine oricand daca aveti nevoie de ajutor.
    Bine ai revenit!!!!
    In numele tuturor iti multumesc pt urari...ne bucucram ca va place! Opinia voastra conteaza cel mai mult
    www.fangymnastics.com

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •