Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 97

Thread: De ce intrati pe FORUM ONLINESPORT ?

  1. #1
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1

    De ce intrati pe FORUM ONLINESPORT ?

    Ce-mi place si ce nu...

    Eu, de exemplu, caut informatia (despre sportul romanesc) dar si contactul scris cu iubitorii sportului din tara !
    De pe EVZ, mi-am facut un prieten foarte bun !
    Pentru mine conteaza, in primul rind, factorul "distractiv" !
    Poate imi aduc aminte de rezultatele echipei NATIONALE de fotbal de la C.M. din 1930, poate imi aduc aminte cu ce vas s-au deplasat, poate stiu C.M. din toti anii dar...atunci cind distractie nu e...nimic nu e !
    Ramin la parerea ca ONLINESPORT este cel mai bun FORUM de pe RO !
    Dar, se pare, sint unii care...imput atmosfera !
    Sint tot mai dese rafuielile verbale !
    De cele mai multe ori, din pacate, sint implicati UNII moderatori care, din prea mult zel, fac o munca de militieni (ma refer la trecut) !

    P.S. Voi reveni ! Am o convorbire telefonica !

  2. #2
    junior daydreamer's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    58
    Reputatie
    1
    Ce-i fain pe Onlinesport este ca pt cineva care nu sta in tara, este o ocazie de-a avea informatii si pareri despre fotbalul romanesc...dar mai mult ca fotbalul, este o ocazie de-a impartasi idei intre "frati" romani!
    Bravo pt acest forum, este foarte bine facut!!

  3. #3
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    pentru ca e singurul forum in care imi place sa postez
    m-am mai inscris si in alte forumuri dar am postat numai vreo cateva mesaje
    in schimb aici am multe mesaje postate
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  4. #4
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Pentru mine forumul este expresia cea mai clara a libertatii de opinie, locul de intilnire a celor mai diferite puncte de vedere si locul in care iti cunosti si interacionezi cu cititorii. Nu intru pe forum numai pentru sport, ci pentru buna-dispozitie in general.

    Ricky, daca nu iti convine ceva, poti sa actionezi .

  5. #5
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Vadim
    Pentru mine forumul este expresia cea mai clara a libertatii de opinie, locul de intilnire a celor mai diferite puncte de vedere si locul in care iti cunosti si interacionezi cu cititorii. Nu intru pe forum numai pentru sport, ci pentru buna-dispozitie in general.

    Ricky, daca nu iti convine ceva, poti sa actionezi .
    Aha , VADIM ! Te-am prins !
    Dupa cum poti constata, am scris mesajul cind unii setavaleau din pricina unui moderator in "troaca" inchisa ochiului "muritorului de rind " !
    Ceea ce scri tu mai sus este EXACT ceea ce gindesc si eu !
    Adica, daca discut pe marginea unui subiect si imi vine...s-o cer in casatorie pe una dintre fetele cu care discut atunci sa nu vina un "nene" si sa-mi stearga postul pe motiv de OFF TOPIC !

  6. #6
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,062
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ricky
    Adica, daca discut pe marginea unui subiect si imi vine...s-o cer in casatorie pe una dintre fetele cu care discut atunci sa nu vina un "nene" si sa-mi stearga postul pe motiv de OFF TOPIC !
    care e acel "nene"?
    promit sa am "grija" de el
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  7. #7
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Off-topicul face parte din socializarea pe forum. Nu trebuie abuzat de el, mai ales pe subiectele precise, dar nu este interzis. Forumul este o lista de discutii, nu poti vorbi numai de X sau Y. Uneori treci si la altele. Discutiile stricte sint monotone.

  8. #8
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    INTER, nu poci sa spui !
    Imi fac pacate si...rascolesc...stii tu ce !
    Asa ca...punem de-o bere la prima si...noi sa fim sanatosi !

  9. #9
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Eu personal am intrat din intamplare pe Onlinesport si am ramas aici pentru ca e un forum activ, se discuta sport si nu numai, si, paradoxal poate pentru un forum de sport, e po****t cu cetateni inteligenti ai patriei noastre, atat bastinasi cat si din diaspora. E un forum unde iti face placere sa intri cand simti nevoia sa comunici, sa-ti confrunti parerile cu romani ce au alte convingeri decat tine, sau sa te bucuri impreuna cu cei de aceleasi opinii.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  10. #10
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Eu stiam de site, il descoperisem mai de mult... Si inceput cu incetul am inceput sa "citesc" si forumul (noroc cu linkurile de pe prima pagina ). A durat ceva timp pana am trecut de perioada read-only. Mai intai mi-am facut cont dar fara sa postez, pentru ca voiam sa vad atasamentele de la unele mesaje. Primul meu post a fost in martie, dupa MP Malayeziei (la care am fost ). Am avut asa, putin retinere sa scrie, mai ales ca nu prea mai activez pe alte forumuri, si deci nu aveam experienta, dar dupa ce am vazut ca scriu si nu-mi da nimeni in cap, am inceput sa scriu tot mai mult. Cu timpul am inceput sa postez si threaduri samd.
    Asta desre cum am ajuns. De ce continui? Pentru ca e fun, imi face placere sa vad ce gandeste lumea, sa "dialoghez" cu ei si sa aflu cat mai multe informatii despre sport. Si eu am remarcat ceea ce zice Utilizator, si anume ca e foarte multa lume inteligenta pe acest forum(evident cu exceptiile de rigoare).
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  11. #11
    toon zone bapsy's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,229
    Reputatie
    1
    Si eu vizitam site-ul de un timp, dar nu m-am gandit sa intru pe forum. La un moment dat am facut-o si m-am inscris pentru pronosticurile de la Divizia A. Apoi am inceput sa prind curaj si sa postez. Intr-adevar uitandu-ma la nr-ul de posturi si la data de inscriere ... sunt cam noua pe-aici, dar pot sa spun ca m-am obisnuit cu acest forum. Cum ziceati si voi, nu este vorba doar de sport, ci de discutii cu romanii de pretutindeni. Anumite conversatii sau chiar monologuri ale unora sunt mult mai interesante si inteligente decat articolele care pot fi gasite in ziare online sau publicatii de orice fel (fara nici o intentie de a jigni pe cineva ...).
    Important este insa ca exista oameni care se implica in buna desfasurare a activitatii pe acest forum (or fi platiti, voluntari, pasionati ... nu conteaza). Apreciez si faptul ca sunt deschisi la critici si propuneri. Fara asta n-ar merge, oricat de inteligenta ar fi lumea...
    Sa moara oaia vecinului.

  12. #12
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Vai cat ma distreaza in fiecare zi sa vad cum apar posturile ca ciupercile incepand cu ora 14 la mine (adica 9 in Romania).... Pe bune... parca incep toti deodata sa scrie... Dupa ce pare mort... forumul parca pridne viata.... Cateva ore mai devreme.... sunt multi useri pe forum dar mai toti stau in Arcade.... La ora 9:01, sau 9:02.... incepe sa curga cu posturi... Foarte interesant de urmarit.... Dupa aia am mai observat ca pe la ora 12 e o pauza in scrieri... probabil ca mai face si lumea treaba.... la servici sau pe unde e.... iar incepand cu ora 4-5 deja forumul e la maxim
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  13. #13
    Daddy Dolo IlMILAN's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    2,326
    Reputatie
    1
    Offffff
    La inceput vizitam doar situl si urmaream rezultatele live....intr-o zi nu stiu de ce am zis sa dau click pe linkul cu forumul si am intrat la extern unde am vazut spre surprinderea mea ca exista un thread cu Milan.De faptul ca mi-am facut cont este vinovat doar Inter(the man) .Nu puteam sa las pe cineva sa ponegreasca pe MILAN .
    Revenind la forum nu credeam niciodata ca imi voi face atat de multi prieteni aici.Nu pot sa spun decat felicitari lui Vadim ca il tine activ .
    Utilizator perfect de acord cu tine.
    Ricky nu o lua prea personal dar in orice padure exista si uscaturi.In rest
    [COLOR=Red][B]FORZA [/B] [/COLOR] [COLOR=Black][B] MAGICO [/B] [/COLOR] [COLOR=Red][B] MILAN [/B][/COLOR]
    [B][COLOR=Red] LE MIE RAGAZZE [/COLOR] MI VOGLIONO [COLOR=Red] CON LORO [/COLOR][/B]

  14. #14
    nemuritoru` cipi13's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,224
    Reputatie
    1
    Mi-am facut cont ca sa vad niste poze la diverse poze haioase....
    Dupa aia am intrat si pe altele am inceput sa citesc mesajele, si gata asta a fost am devenit dependent....
    parerea mea.....

  15. #15
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Eu intru pentru ca sunt un maniac al forumurilor din Romania.
    Intru din 2001 pe forumuri si mi-a placut mult ideea....de chat care ramane si pe care il poate citi oricine doreste.
    De'a lungul timpului am cunoscut o gramada de persoane super...si am aflat o multime de lucruri interesante...pe care probabil nu le-as fi aflat niciodata daca nu citeam/scriam pe forumuri.
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  16. #16
    ٩(͡๏̯͡๏)۶ Triple H's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Caladan
    Posts
    84
    Reputatie
    1
    Intru pt forumu de Wrestling oricum mi se pare interesant forumu, e destul de animat clar un punct in plus

  17. #17
    manager sames44jc's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    bucuresti
    Posts
    315
    Reputatie
    1
    intru pentru a nu ma plictisi pentru a sti parerile altora despre anumite lucruri
    pentru jocuri
    si pentru informatiiiiiiiiiiiii

  18. #18
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Si mai intri pentru a plictisi lumea cu mesaje offtopic... sau de bun simt.
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  19. #19
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    eu am intrat din greseala pe site
    am cautat cu google niste clasamente la zi .... si am nimerit pe OnlineSport ... mi`a placut si m`am "instalat" pe el
    e foarte bine facut, multe informatii, chestii, discutii, multa lume si etc :p
    Doamne ajuta !
    multã lume... PUÞINI OAMENI

  20. #20
    senior
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    149
    Reputatie
    1
    Excelent site-ul OnlineSport.Foarte prietenos si up-to-date (un plus pentru sectiunea live) este un bun mediu de informatii sportive pentru romanii de pretutindeni. In mod logic si forumul are aceasi tinuta.
    Accesez site-ul si forumul de o buna perioada de timp. Acum m-am decis sa si postez mai mult din distractie. Sa vedem ce-o iesi.
    All the best Vadim si tine-o tot asa

  21. #21
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Papagilus, keep up the good work

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •