Results 1 to 21 of 21

Thread: Ando vrea un Dinamo european

  1. #1
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1

    Ando vrea un Dinamo european

    Antrenorul echipei de fotbal Dinamo Bucuresti, Ioan Andone, a declarat joi ca doreste sa conduca echipa în doua semifinale de cupe europene.

    Dupa ce a primit Premiul pentru revitalizarea fotbalului dinamovist, din partea conducerii clubului, Ioan Andone a precizat : "Visul meu este sa avem o reprezentare internationala deosebita. Luptele si frecusurile care sunt în campionatul intern, toate presiunile psihice nu mai reprezinta nimic pentru mine, importante sunt cupele europene. Vreau sa ajung cu Dinamo sa jucam doua semifinale de cupe europene. Acesta este visul meu, acum nu stiu daca se va putea si realiza".

    Poate calca Andone pe urmele lui Lucescu?

  2. #2
    Farist FatFrumos's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    CT, US
    Posts
    919
    Reputatie
    1
    normal ca se poate bud cu conditia sa nu dea Dinamo nici un jucator de baza ca altfel nici in campionatul intern o sa dea gres nevermind in cupe europene
    anti Dinamo, anti oier

  3. #3
    sport legend SVensson's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Prin tari straine!!!
    Posts
    536
    Reputatie
    1
    Hapciu. Dinamo si nu numai (din echipele romanesti) mai mult de 2-3 tururi in Cupele Europene nu va ajunge. Cat despe Liga Campionilor nici macar nu va ascede in grupe.
    [B][SIZE=2][COLOR=Red]Sanatate[/COLOR] [COLOR=Blue]acasa [/COLOR] !!![/SIZE][/B]

  4. #4
    manager
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    304
    Reputatie
    1
    Mai ...ce pot sa spun ...e cam prea optimist...

  5. #5
    incepator
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2
    Reputatie
    1

    Re.ganduri.vise!!!!!!!!!!!!

    Quote Originally Posted by tudose
    Antrenorul echipei de fotbal Dinamo Bucuresti, Ioan Andone, a declarat joi ca doreste sa conduca echipa în doua semifinale de cupe europene.

    Dupa ce a primit Premiul pentru revitalizarea fotbalului dinamovist, din partea conducerii clubului, Ioan Andone a precizat : "Visul meu este sa avem o reprezentare internationala deosebita. Luptele si frecusurile care sunt în campionatul intern, toate presiunile psihice nu mai reprezinta nimic pentru mine, importante sunt cupele europene. Vreau sa ajung cu Dinamo sa jucam doua semifinale de cupe europene. Acesta este visul meu, acum nu stiu daca se va putea si realiza".

    Poate calca Andone pe urmele lui Lucescu?
    Hai sa fim seriosi......si sa nu mai visam............ cand am citit am crezut ca este greseala de tipar sau...............poate cu Dinamo Kiev......dar nicidecum cu Dinamo Bucuresti. Chiar credeti ca vom mai avea vreodata vreo echipa romaneasca in semifinalele cupelor europene...Sunt cluburi mari care nu-si mai permit acest " lux " de mult timp! Hai sa ne trezim si sa fim seriosi!

  6. #6
    Pitestean Sinn Fein's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    456
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tudose
    Antrenorul echipei de fotbal Dinamo Bucuresti, Ioan Andone, a declarat joi ca doreste sa conduca echipa în doua semifinale de cupe europene.
    de ce nu? maine imi ajunge Ferrari-ul acasa si cred ca se termina si constructia vilei din Mallorca..problema e cu marmota, sa vedem daca poate sa-si ia liber de la invelitul ciocolatei ca sa poata conduce de pe banca echipa in semifinale..

  7. #7
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Nu stiu daca va fi posibil asa ceva prea curand, si asta e valabil pentru orice echipa romaneasca, dar nimeni nu ne impiedica sa visam frumos. Si apoi vorba americanului "think great"; impune-ti tinte ambitioase, lupta-te pentru ele, si fii convins ca vei realiza mult mai mult decat daca te vei multumi cu putinul care iti este accesibil.
    Problema echipelor romanesti, a conducatorilor acestora si chiar a suporterilor este ca se multumesc cu obiectivele marunte de pe plan intern; trebuie sa ne dorim mai mult; uitati-va la Monaco (pastrand proportiile deocamdata) cum a dat de pamanat cu echipe cu pretentii...In cupa UEFA anul trecut si Dinamo si Steaua au fost la un pas de primavara europeana, de ce nu am putea mai mult?
    Ando este un antrenor serios, cea mai buna achizitie a lui Dinamo, de care clubul ar trebui sa tina cu dintii. Bravo lui (si celorlalti care o fac, indiferent de echipa unde activeaza) pentru ca are ambitii mari. Tuturor celor care gandesc si lupta sa se autodepaseasca eu le doresc mult succes...Numai asa vom deveni europeni cu adevarat, altfel vom ramane balcanici.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  8. #8
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    cand e vorba de Europa .. eu imi doresc ca orice echipa din Romania sa aiba cat mai multe rezultate bune ... ii doresc lu` Ando sa realizeze ceea ce isi doreste
    multă lume... PUȚINI OAMENI

  9. #9
    sport legend maryuss_mau's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Piatra Neamt- Bucuresti
    Posts
    417
    Reputatie
    1
    daca ando isi doreste un dinamo european , eu imi doresc ca toate cele 3 reprezentante in cupele europene sa fie de la un nivel cat mai inalt;

  10. #10
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Eu spun ca este posibil, dar... cu conditia realizarii unei stabilitati a lotului de jucatori si a bancii tehnice (Borcea tocmai declara ca Andone il va depasi ca longevitate pe Alex Ferguson) si a existentei unor investitori cu rabdare si dorinta de performanta.
    Conditii cam greu de indeplinit in Romania. Dar daca in Rusia si in Ucraina s-a putut...

  11. #11
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1

    Semeghin a depasit alcoolemia admisa si risca 5 ani de puscarie

    Medicii de la Institutul National de Medicina Legala "Mina Minovici" au finalizat, ieri, investigatiile si au stabilit ca mijlocasul dinamovist bause mai mult decat trebuia si este posibil ca alcoolemia sa fi fost de peste 1 la mie. Tinand cont ca alcoolemia legal admisa este de 0,8 la mie, accidentul fotbalistului dinamovist Dorin Semeghin a devenit caz penal. Raportul de expertiza medico-legala va fi inaintat ofiterilor de la Brigada de Politie Rutiera a Capitalei. Politistii de la Serviciul de Cercetari Penale vor trebui, astfel, sa intocmeasca pe numele lui Dorin Semeghin un dosar penal sub acuzatia de conducerea unui autoturism pe drumurile publice sub influenta bauturilor alcoolice si sa-l trimita procurorilor. Potrivit prevederilor legale, in astfel de cazuri, soferului i se anuleaza permisul si i se interzice sa mai circule vreodata. In dimineata zilei de 16 mai, in jurul orei 4.30, fotbalistul conducea masina inmatriculata in Suceava si se deplasa pe strada Alexandru Serbanescu din Cartierul Baneasa. La un moment dat, el a pierdut controlul volanului, iar masina s-a oprit dupa aproximativ 150 de metri in zidul Hotelului "Erbasu".

    Putinii martori oculari au spus ca dinamovistul era sub influenta alcoolului. Daca masina lui Semeghin s-a oprit dupa o distanta atat de mare, este foarte posibil ca acesta sa fi condus cu peste 100 km/h. Norocul sau a fost ca nu a lovit pe nimeni.

    In ciuda faptului ca in conducerea FC Dinamo se afla mai multi generali din cadrul Ministerului de Interne, opinia publica asteapta sa se aplice prevederile Codului Penal, intrucat in Constitutie este sti****t ca nimeni nu este mai presus de lege.

    Codul Rutier - Extras din Art. 79
    Conducerea pe drumurile publice a unui autovehicul de catre o persoana care are o imbibatie alcoolica de peste 0,80 g/l alcool pur in sange se pedepseste cu inchisoare de la 1 la 5 ani.
    Free Sevilla!!!!

  12. #12
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    iulian...in primul rand, nu este locul potrivit pt. analiza ta (sau a cui o fi) la adresa lui Semeghin. Ce legatura are cu sperantele lui Ando?

    In ultimul rand, ce sa inteleaga omu' de rand din:
    "Medicii de la Institutul National de Medicina Legala "Mina Minovici" au finalizat, ieri, investigatiile si au stabilit ca mijlocasul dinamovist bause mai mult decat trebuia si este posibil ca alcoolemia sa fi fost de peste 1 la mie."? Pai daca tot au finalizat...de ce nu avem valoarea exacta?
    ...always look on the bright side of life...

  13. #13
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    Ando ... degeaba vrea daca nu poate
    la Dinamo nu se vrea performanta... ci afaceri ..
    Dinamo e ca o piata ... cumpara jucatori .. si peste juma` de sezon sau un sezon ii vinde... nu asa se poate face "Dinamo european"
    multă lume... PUȚINI OAMENI

  14. #14
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    pai da, ca si rusia tot din Europa face parte ...d.p.d.v. geografic

  15. #15
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    O vrea el...dar la anuntat cineva ca in Europa nu are corpodeni,savanii,helestei,seriei si alti ca ei ??
    Free Sevilla!!!!

  16. #16
    sport legend vladi's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    503
    Reputatie
    1
    Mai bine ar veni Ando la nationala......in locul lui Iordanescu sigur ar merita sa fie!

  17. #17
    I see you RstInPc's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,149
    Reputatie
    1
    Ar merita, dar nu cred ca este momentul. Mai are de lucru la Dinamo ceva ani de acum in colo. Daca s-ar pastra jucatorii pe care ANDO ii doreste si s-ar mai aduce altii care sa se integreze la Dionamo in sistemul gandit de ANDONE atunci poate ca ar fi posibil, dar nu in CL ci in UEFA. CL este totusi mult prea sus fotbalul practicat acolo comparativ cu ce pot oferii echipele romanesti. Valorile se formeaza greu, iar la noi in campionat se mentin greu aceste valori.
    [COLOR=Red]Am zis si eu, n-am dat cu paru' ...[/COLOR]

  18. #18
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    3,686
    Reputatie
    1
    Nu-i suficient sa vrei, trebuie sa ai bani multi pentru asta ! Si Ando nu are, din pacate. Ce creste el, vand pe rupte altii. Intr-un singur an au reusit sa vanda 7 din cei mai buni jucatori. Daca Steaua vindea asa ar fi plecat de mult Piturca.
    In lumea asta TOTUL este RELATIV !

  19. #19
    junior Padrino's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    122
    Reputatie
    1
    Ando va putea, iar de acest lucru sa fiti convinsi. Ve/ti vedea o echipa de aur / Dinamo. Se va califica in grupele ligii campionilor. Atuuri am destule, iar despre scepticismul multor romani... iar nu este o noutate. Ambitiile sunt prea mari in Stefan cel Mare, iar nici campania de transferari nu va afecta clubul.

  20. #20
    junior methos's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    123
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian
    O vrea el...dar la anuntat cineva ca in Europa nu are corpodeni,savanii,helestei,seriei si alti ca ei ??
    de fapt corpodean chiar a arbitrat un meci in champions league...de curand...
    fortza Dinamo!!!
    hai Romania!!!

  21. #21
    junior methos's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    123
    Reputatie
    1
    de vreo trei ani stelisti vorbesc multe shi mai multe dp cum ca ei sunt cei mai buni,ca ei au cel mai bun lot...
    nu va opriti fratilor!
    fortza Dinamo!!!
    hai Romania!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •