Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 43 to 63 of 83

Thread: Turul trei preliminar/Steaua-Galatasaray.

  1. #43
    sport legend Snake_21's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Romania
    Posts
    6,632
    Reputatie
    1
    Ne calificam in grupele Champions League
    Bafta, Reghe!

  2. #44
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    ai dreptate

    vedeti cine stie?
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

  3. #45
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,450
    Reputatie
    0
    Meciul Galatasaray Istanbul - Steaua Bucuresti va fi condus de o brigada din Franta, cu Laurent Duhamel la centru.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  4. #46
    non-ultras Vladek's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bruxelles ... deocamdata
    Posts
    5,050
    Reputatie
    1
    Ei, cum mai stam cu optimismul azi ? Al meu e la valori destul de joase sincer sa fiu. Cu Szekely accidentat, cred ca va dati seama ca diseara vom juca iarasi 10 contra 12 (da, l-am mutat pe Nicolita la ei). Cat despre Toja, daca va juca diseara (am auzit ca oligofrenul a avut din nou "inspiratie divina"), nu cred sa faca mare branza. Numai naivii isi pot imagina ca un jucator nou transferat poate sa intre in urmatorul meci si sa rupa gura targului.

  5. #47
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    ma surprinde linistea de aici... este pentru prima data cand un thread dedicat Stelei are nici 50 de posturi...

    Optimism? sa fim seriosi

  6. #48
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    mda... acum bag de seama ca suntem pe Steaua, de aia asa putine mesaje

    credeam ca s-a intors lumea pe dos

  7. #49
    sport legend Urmuz's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,178
    Reputatie
    1
    mult succes in meciul din seara asta!

  8. #50
    PUMNU' STRANS! Andrei_23's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Cisnadie
    Posts
    6,124
    Reputatie
    1
    Acum, in Turcia trebuie Steaua sa-i ia tare pe turcaleti...cat despre atmosfera fantastica...eu zic ca nu-i chiar asa, Besiktas si Fener sunt cu o clasa peste Galatasaray in privinta fanilor; tribunele lor nu sunt construite pentru a creea presiune.

  9. #51
    it's a boy! moty's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,843
    Reputatie
    1
    Batem cu 2-0. A vorbit Gigi cu Doamne Doamne!

  10. #52
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    3,937
    Reputatie
    1
    Andrei, e cam adevarat ce spui, pe stadion intra vreo 23.000, si nu e acel stadion de 50k, total acoperit de tip britanic pe care il are Fener (si cum va avea si Galata la anul). Dar cand un stadion intreg isi incurajeaza echipa (in afara de oficiali) intr-un mod apropiat de fanatism avem de ce sa ne facem griji. Pentru Banel, pentru Pawel care la Euro a clacat intr-un moment important, pentru Nesu care tot "copil" a ramas. Sunt curios care va fi parerea suporterilor care merg acolo, din punctul meu de vedere avem toate motivele sa fim invidiosi pe atmosfera pe care o fac turcii.
    "....fotbalistii stelisti pareau tristi si au incercat sa "isi ridice moralul" citind ziare pe paginile carora se afla(u) femei dezbracate."
    ziaristii turci, idolii colegilor romani...

  11. #53
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Peste Carpati
    Posts
    62
    Reputatie
    0
    Na ziceti repede mah cate luati deseara?
    Hai repede concurs de pronosticuri.

  12. #54
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Cred ca aici e cazul sa-l futa cineva pe *******ul asta care nu posteaza decat provocari pe toate threadurile.
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  13. #55
    non-ultras Vladek's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bruxelles ... deocamdata
    Posts
    5,050
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by DEPARTAMENT View Post
    Na ziceti repede mah cate luati deseara?
    Hai repede concurs de pronosticuri.
    Nu, dar iti pot spune extrem de repede IQ-ul tau. Cam cat marimea de la pantofi, plus sau minus 0.5.

  14. #56
    sport legend
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,362
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by DEPARTAMENT View Post
    Na ziceti repede mah cate luati deseara?
    Hai repede concurs de pronosticuri.
    2 dau turcii si 1 banel [in poarta lui zapata].

  15. #57
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,450
    Reputatie
    0
    suntem in minutul 28 si avem 2-1
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  16. #58
    Odd interaction eventHorizon's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,566
    Reputatie
    1
    Poate cineva sa ma ajute, va rog frumos, ca eu nu mai inteleg nimic...
    De ce il tii pe toja titular 80 de minte cand vezi inca din primele minute ca e total in plus?
    De ce te deschizi si lungesti echipa pe tot terenul cand ai 2-0 in deplasare?
    De ce joci cu un atacant ca Arthuro, cand baiatu asta nu e in stare tot meciu sa castige vreun duel aerian?De ce il bagi pe Tiago in centru ca sa se calce pe picioare cu Lovin si Radoi cand era nevoie sa atacam?
    De ce il tii pe Neaga sau Ochirosii pe banca cand vezi ca turcii n-aveau deloc fundas dreapta?
    De ce dracu il fortezi pe Ovidiu Petre 50-60 de minute meci de meci si apoi sa-l pierzi pt urmatoarele cand stii ca e nerefacut?

    De ce e lacatus antrenor?

  17. #59
    ARISTOCRAT Vincitor's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    ARAD
    Posts
    4,030
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by eventHorizon View Post
    Poate cineva sa ma ajute, va rog frumos, ca eu nu mai inteleg nimic...
    De ce il tii pe toja titular 80 de minte cand vezi inca din primele minute ca e total in plus?
    De ce te deschizi si lungesti echipa pe tot terenul cand ai 2-0 in deplasare?
    De ce joci cu un atacant ca Arthuro, cand baiatu asta nu e in stare tot meciu sa castige vreun duel aerian?De ce il bagi pe Tiago in centru ca sa se calce pe picioare cu Lovin si Radoi cand era nevoie sa atacam?
    De ce il tii pe Neaga sau Ochirosii pe banca cand vezi ca turcii n-aveau deloc fundas dreapta?
    De ce dracu il fortezi pe Ovidiu Petre 50-60 de minute meci de meci si apoi sa-l pierzi pt urmatoarele cand stii ca e nerefacut?

    De ce e lacatus antrenor?
    Ar trebui intrebat becali !!??
    Ca iepurii au fugit , care incotro ...:ras-plans:

    ex-Baxi

  18. #60
    Banned
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Hawaii
    Posts
    430
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Cristian Rapid View Post
    2 dau turcii si 1 banel [in poarta lui zapata].
    Cristi, uite ca ai avut dreptate, Banel a dat la turci, si a jucat iar otomanii au marcat de 2 ori.

    Ms pentru idee

  19. #61
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,047
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Urmuz View Post
    mult succes in meciul din seara asta!
    Multumim mult dragutule! Ce ne faceam noi fara urarea ta oare????

  20. #62
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    3,937
    Reputatie
    1
    Nu sunt doua echipe redutabile cele doua care au jucat aseara, e clar. Nu vor ajunge in primavara UCL oricare dintre ele s-ar califica. Turcii nu au avut forta fizica sa tina ritmul pana la final si de asta cred ca ne ofticam cu totii, puteam sa-i ingenunchiam de azi. Lincoln si Nonda m-au impresionat, pur si simplu fantastici, au jucat singuri impotriva noastra. De ce nu luam si noi asemenea jucatori ci numai ciumpalaci in atac ? Mi-e foarte teama de meciul retur, probabil 2000 de turci la PS.
    Quote Originally Posted by eventHorizon View Post
    De ce il tii pe toja titular 80 de minte cand vezi inca din primele minute ca e total in plus?

    De ce joci cu un atacant ca Arthuro, cand baiatu asta nu e in stare tot meciu sa castige vreun duel aerian?

    De ce il tii pe Neaga sau Ochirosii pe banca cand vezi ca turcii n-aveau deloc fundas dreapta?

    De ce dracu il fortezi pe Ovidiu Petre 50-60 de minute meci de meci si apoi sa-l pierzi pt urmatoarele cand stii ca e nerefacut?

    De ce e lacatus antrenor?
    Cu Toja cum o dai nu e bine. Daca ar fi iesit un rezultat negativ fara Toja s-ar fi pus intrebarea : de ce nu a jucat ? De altfel nu a jucat rau ! In prima repriza nu prea intra in combinatii, acum ce ne-am fi dorit cu 4 antrenamente la activ ? Incet incet a intrat in joc si a fost mult mai activ in partea secunda, pana cand a obosit. Clar se vede ca e tehnic, ramane sa se si integreze in joc, si Elton stia cu mingea si a jucat 3 meciuri.

    Arthuro nu e un atacant care sa se plieze pe jocul Stelei de azi, poate cel al lui Olaroiu, cu mingi bubuite in careu. Pentru un joc de viteza, contraatac, cred ca Stancu era mult mai util.

    Ochirosii nu avea ce sa caute in meciul asta, sa nu-mi sariti in cap. Aici am avut nevoie de barbati, nu de copii.

    Nu stiu daca Ov. Petre s-a reaccidentat, n-am auzit asta. El insista sa joace, era apt si Lacatus a considerat corect - primul meci e cel mai important. Fiti fara grija, Petre joaca si in retur.

    Despre Lacatus am mai spus asta : echipa e intr-o continua crestere de cand a venit el ca antrenor.

    Pareri despre evolutia lui Banel ? :ras-plans:
    Last edited by Liviu; 14th August 2008 at 00:21.

  21. #63
    PUMNU' STRANS! Andrei_23's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Cisnadie
    Posts
    6,124
    Reputatie
    1
    Fenomenala semi-foarfeca din a doua repriza!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •