View Poll Results: unde va antrena Rednic din vara ?

Voters
21. You may not vote on this poll
  • Rapid

    7 33.33%
  • Universitatea

    14 66.67%
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 35

Thread: Rednic - Rapid sau Stiinta ?

  1. #1
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1

    Rednic - Rapid sau Stiinta ?

    Mircea Rednic: "In proportie de 50% ma intorc la Rapid!"

    - Domnule Rednic, se aude ca deja v-ati inteles cu Rapidul!

    - Au fost doar discutii, dar de semnat, deocamdata, nu am semnat nimic! Ma simt foarte bine la Craiova si acum nu ma gandesc decat la ultimele trei etape in care ne-am propus noua puncte. Dupa patru meciuri fara victorie, m-as bucura daca am incheia en-fanfare acest campionat. Cred ca suporterii nostri ar merita acest lucru.

    - Nu va calcati pe orgoliu daca reveniti in Giulesti?

    - Nu cred! De acolo am fost dat afara de un presedinte care a venit cu antrenorul sau! Daca ma intorc la Rapid, voi veni, si eu, cu presedintele meu!

    - Este vorba despre domnul Dinu Gheorghe?

    - Da, dumnealui va fi noul presedinte executiv al giulestenilor!

    - In procente, care ar fi sansele sa parasiti Craiova la sfarsitul campionatului?

    - 50% voi pleca la Rapid, 50% voi ramane la Craiova!

    - Care ar fi atuurile care ar inclina balanta?

    - Daca domnul Staicu imi va oferi acelasi contract pe care mi l-a oferit domnul Copos sau chiar ceva mai mic, voi ramane la Stiinta! Repet, imi place aici, iar domnul Staicu mi-a promis ca-mi va oferi aceiasi bani pe care i-as castiga la Rapid. Deocamdata insa, nu a facut-o decat verbal!

    - Daca, totusi, veti parasi Cetatea Baniei in favoarea Giulestiului, veti lua cu dumneavoastra si vreun fotbalist al Craiovei?

    - Nu, in nici un caz!

    - Dar din lotul facut, la inceputul returului, de catre Dan Petrescu, veti mai opri jucatori?

    - Unul, maximum, doi, dar nu este cazul sa-i nominalizez deocamdata.

    - Dupa cum va pronuntati, pare mai degraba 60%-Rapid si 40 %-Craiova!

    - Nu, eu am spus 50%-50%! Daca veti scrie altceva, va dau in judecata! Glumesc, desigur...
    Last edited by iulian; 19th May 2004 at 09:51.
    Free Sevilla!!!!

  2. #2
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Iulian..nu te mai lua si tu dupa ziare , mai laes din alea obscure.
    Om vedea peste cateva etape ce va fi...pentru ca uite ce zice Gazrta Sporturilor de astazi...

    " Credeţi că obiectivul fixat de dumneavoastră, locul 3, este īncă realizabil?
    - Sīntem pe 4, la 6 puncte de Rapid, este dificil, trebuie să fim realişti. Totuşi, vom lupta şi, atīt timp cīt vor fi şanse teoretice, totul e posibil. Important e să cīştigăm sīmbătă la Oradea.

    - De ce consideraţi că Universitatea n-a mai īnvins de 4 etape?
    - Nici n-am pierdut! Avem 4 egaluri consecutive, īn care am greşit parcă la fel. Am presat, am arătat că avem forţa să ne impunem, dar totuşi n-am făcut-o.

    - De ce?
    - Cred că totul a īnceput atunci cīnd eu am anunţat ca obiectiv locul 3. De atunci i-am simţit pe jucători că intră cu teamă īn teren, parcă īi apăsa condiţia de a cīştiga meci de meci. Glumind puţin, dacă acum am anunţat că vreau poziţia a treia şi s-au speriat, la anul, dacă spun că atacăm titlul, s-ar putea să nici nu mai apară la antrenamente.

    - Credeţi că are Universitatea forţa să lupte pentru primul loc la anul?
    - Da, sută la sută. Am asigurări de la domnul Staicu că nu va pleca nimeni, vom mai aduce cīţiva jucători buni, mai ales din străinătate, aşa cum am făcut şi la Rapid. Eu nu voi da pe nimeni afară. Cei care nu vor accepta concurenţa se vor autoelimina.

    - Există posibilitatea să vă reīntoarceţi īn Giuleşti?
    - Vreau să le spun suporterilor că părăsesc Craiova doar dacă voi fi dat afară. N-am vorbit cu nimeni de la Rapid despre o revenire, rămīn īn Bănie! "


    Aste este! De-o fi una , de-o fi alta......trecem peste toate.

  3. #3
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    Obscur...neobscur ...este publicat un interviu cu Rednic care declara ce declara ...
    Din articolul postat de tine reiese ca nu vrea sa plece...din cel postat de mine reiese ca pleaca...
    Cine are dreptate ??
    Free Sevilla!!!!

  4. #4
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Daca vrea sa plece este liber sa o faca , din punctul meu de vedere !

  5. #5
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    Absolut corect si normal...totusi ramine intrebarea...ramine sau pleaca ?
    Free Sevilla!!!!

  6. #6
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,063
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian
    Absolut corect si normal...totusi ramine intrebarea...ramine sau pleaca ?
    bey asta vom vedea in vara .. asa ca tu ce vrei acum?

    mai bine sta in joc de glezne pt. meciul de sambata, ca oricum la Craiova pierdeti
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  7. #7
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    iete ce se "oparira" oltenii ...
    Ce vreau eu este sa ne dam cu parerea despre viitorul lui Rednic ...daca pleaca..pierdeti un antrenor care a facut sa renasca sperante in Banie...ramine....ne "batem" cu voi la titlu
    Problema este asta...ce sanse sunt ca Rednic sa ramina antrenorul Stiintei ?
    Free Sevilla!!!!

  8. #8
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,063
    Reputatie
    1
    100% ramane , e bine?
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  9. #9
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by inter
    100% ramane , e bine?
    Pentru voi e bine ...si eu as vrea sa ramina ...numai ca pe el vad ca tot il trage ata catre Rapid...
    Free Sevilla!!!!

  10. #10
    manager
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    304
    Reputatie
    1
    Se duce SIGUR din nou la Rapid....banu' e ochiu drak...Oricum acolo il asteapta cel mult inca un sut in fund...care nu e deloc un pas inainte.

  11. #11
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Iuliene , ce drac mare lucru a facut Rednic mah..la sfarsitul turului Badea a lasat echipa pe locul patru.... la sfarsitul returului rednic probabil o va lasa tot pe acolo.... a facut mai mult decat Badea ?

  12. #12
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,063
    Reputatie
    1
    Rednic tre sa-i bata pe stelisti
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  13. #13
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by inter
    Rednic tre sa-i bata pe stelisti
    "Vrabia malai viseaza "
    Free Sevilla!!!!

  14. #14
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    REDNIC este un "c*r-lingau" daca se intoarce la Rapid. Sa nu-l mai vad in fatza ochilor shi sa nu-l mai pomenitzi pe-aici! Nu pot sa-i sufar pe-ashtia!
    Dar nu cred k o va face... :p
    ex-alpopa

  15. #15
    sport legend
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    423
    Reputatie
    1
    o sa ramana la Craiova asta doresc eu ,o sa va dati seama oltenilor de Rednic cat de curand ,este un om de nimik,i se spunea perversu ,cand pirde echipa toti sunt vinovati nuami el nu ! sper din tot sufletul sa nu vina in Giulesti ,ii pregatesc un mare banner !
    Nascut si crescut anti steaua !

  16. #16
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Sper sa ramana la Stiinta!
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  17. #17
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    ii cam smecher si Rednic asta...
    oricum sper sa ramana la Craiova
    multć lume... PUŽINI OAMENI

  18. #18
    sport legend SVensson's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Prin tari straine!!!
    Posts
    536
    Reputatie
    1
    Ar face bine sa ramana la Craiova. Daca se intoarce la Rapid e un *******.
    [B][SIZE=2][COLOR=Red]Sanatate[/COLOR] [COLOR=Blue]acasa [/COLOR] !!![/SIZE][/B]

  19. #19
    nemuritoru` cipi13's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,224
    Reputatie
    1
    cred ca rednic a reusit sa inspire jucatorilor acea mentalitate de profesionisti....
    iar daca ramine la craiova are sanse sa faca lucruri bune....cu conditia sa i se ofere ce a cerut.
    sigur ca are dreptul sa se intoarca la rapid, dar isi merita soarta daca face lucru asta.
    parerea mea.....

  20. #20
    sport legend Kidu's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Arad
    Posts
    663
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by EDMOND_
    Iuliene , ce drac mare lucru a facut Rednic mah..la sfarsitul turului Badea a lasat echipa pe locul patru.... la sfarsitul returului rednic probabil o va lasa tot pe acolo.... a facut mai mult decat Badea ?

    Imi permiti o opinie din exterior.
    Esti naiv daca nu vrezi ca lucrurile au inceput sa mearga inspre bine si la Craiova, o data cu venirea lui Rednic. Fara suparare, dar nu se poate compara deocamdata Badea cu Rednic.
    Eu personal as vrea sa ramana pt. bunul mers al fotablului romanesc. Cu Rednic pe banca si cu inca 2-3 jucatori a-ti putea lua o optiune serioasa pt. titlu la anul.
    Sper sa fie asa.
    Semper Fidelis

  21. #21
    sport legend vladi's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    503
    Reputatie
    1
    REDNIC A ACCEPTAT SA REVINA LA RAPID

    Lovitura de teatru! George Copos s-a inteles joi seara, la Crowne Plaza, cu Mircea Rednic: acesta din urma va reveni la finele campionatului pe banca tehnica a echipei de langa Podul Grant.
    La finele acestui campionat, Puriul va reveni pe banca tehnica a echipei giulestene, lucru confirmat si de Viorel Hizo, actualul antrenor al „feroviarilor“. De altfel, Hizo a spus ca regreta ca a acceptat sa revina la Rapid.
    Marea nemultumire a „Dulaului“ este ca a decis sa vina in Giulesti intr-o perioada in care lucrurile nu erau clare. „Nu e o situatie comoda sa se vehiculeze numele unor antrenori care imi vor lua locul, deoarece nu mai pot avea nici un fel de autoritate in fata echipei. Dar nu-i nimic, mai sunt patru etape si se sfarseste“. Va reamintim ca Mircea Rednic a fost indepartat de la echipa in pauza dintre tur si retur, atunci cand, o data cu numirea lui Ioan Becali in functia de presedinte executiv, a fost adus si Dan Petrescu.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •