View Poll Results: Ajunge Steaua in grupe?

Voters
228. You may not vote on this poll
Page 5 of 61 FirstFirst ... 345671555 ... LastLast
Results 85 to 105 of 1273

Thread: Steaua - Galatasaray

  1. #85
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    zi`ne si noua formula prin care ai ajuns la aceste cifre exacte

  2. #86
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,476
    Reputatie
    0

    Thumbs up

    Quote Originally Posted by Aurel.D View Post
    Dupa un veac, i-a lasat norocul pe stelisti la tragerea la sorti....Galata este o echipa puternica....nu ca acum cativa ani, dar este foarte puternica. Sper sa se califice in grupe.
    Schimbati numele treadului in "mesaje de la prieteni",se potriveste mult mai bine.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  3. #87
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Galata???? Doamne,ce dezastru financiar pt. cioban!!!!!!

  4. #88
    Ăla bun Theodor01's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Acasa la mine
    Posts
    158
    Reputatie
    1
    incredibil!in 24 ore 6 pagini despre steaua-galatasaray!

  5. #89
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    2,943
    Reputatie
    0
    Galata a redevenit o echipa de pluton in Europa,de vreo 5-6 ani incoace...bineinteles ca toata presa aservita intereselor ghenciste o prezinta ca pe un bau-bau,pentru ca la un eventual succes al comunistilor sa o tina cu "marea " izbanda vreo saptamana,facandu-ne sa ne aducem aminte de recolta de grau la hectar,de pe vremea celui dintai stelist al tarii...

  6. #90
    sport legend soreen's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    terra
    Posts
    751
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Nico21 View Post
    Galata a redevenit o echipa de pluton in Europa,de vreo 5-6 ani incoace...bineinteles ca toata presa aservita intereselor ghenciste o prezinta ca pe un bau-bau,pentru ca la un eventual succes al comunistilor sa o tina cu "marea " izbanda vreo saptamana,facandu-ne sa ne aducem aminte de recolta de grau la hectar,de pe vremea celui dintai stelist al tarii...
    la un buget de 50 milioane cat are galata e cam mult sa zici ca e o echipa de pluton....o echipa de pluton a fost nurnberg anul trecut(dovada ca a si retrogradat)...si ca sa nu te superi...echipa de pluton a fost si elfsborg
    Aici Gogu de la gaze

  7. #91
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    2,943
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by soreen View Post
    la un buget de 50 milioane cat are galata e cam mult sa zici ca e o echipa de pluton....o echipa de pluton a fost nurnberg anul trecut(dovada ca a si retrogradat)...si ca sa nu te superi...echipa de pluton a fost si elfsborg

    Pot sa iti dau exemple de echipe cu un buget mult mai mare decat cel al mancatorilor de rahat cu fistic,care nu reprezinta nimic in Europa dpdv al performantelor...

  8. #92
    shepherd hater Oaia Dolly's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Iasi,Copou
    Posts
    1,262
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Nico21 View Post
    Pot sa iti dau exemple de echipe cu un buget mult mai mare decat cel al mancatorilor de rahat cu fistic,care nu reprezinta nimic in Europa dpdv al performantelor...
    Einstein, ia gandeste te putin( nu te forta) la realizarile Turciei la EURO.Asa... acum inspira.... si incearca sa scrii ceva asemanator unei fiinte rationale.

    De curiozitate...tie chiar iti place fotbalul?
    VINDE PLEACA MORI!

  9. #93
    shepherd hater Oaia Dolly's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Iasi,Copou
    Posts
    1,262
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Nu cred ca este peste Stand Liege de acum doi ani ,insa cred ca Steaua e mai slaba chiar ca anul trecut.
    Sa recunoastem Bate Borisov a fost un cadou frumos anul trecut.
    Anul acesta echipa nu este montata,vedem atunci in ce stare este echipa.

    Se aude de o plecare a lui Radoi la Inter,in cazul asta se pune JIji in genunchi sa joace Goian.
    Nu inteleg de unde atata pesimism... Da cu vaslui am fost slabi dar cu totii stim ca in meciurile cu echipe puternice baietii se mobilizeaza. primul semn il astept duminica cu brasov.

    Galata e o echipa mai buna dpdv al individualitatilor dar are doua mari slabiciuni:
    1 nu vor fi intrati in ritm la ora jocului neavand mecirui in picioare
    2 sunt cu gandul deja la grupe deoarece ne considera cel mai accesibil adversar.

    In plus cu Galata ne vom arata exact valoarea....nu ma incalzea cu nimic sa rupem pe bran bergen.
    VINDE PLEACA MORI!

  10. #94
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    E clar:razboi musulmano-crestin.
    Vreau sa vad implicarea AL-QAIDA !!!Jihad,jihad!!!!!!!

  11. #95
    Real & Steaua lopez's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Kingston,Jamaica
    Posts
    333
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tim S View Post
    E clar:razboi musulmano-crestin.
    Vreau sa vad implicarea AL-QAIDA !!!Jihad,jihad!!!!!!!
    Da-ti doua palme incompetentule!

  12. #96
    Anti-sclavi danpuric78's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Montreal, QC
    Posts
    4,622
    Reputatie
    1
    trei ani la rand steaua a avut cel mai accesibil adversar in turul 3 preliminar.
    Acum,poate vede si becali cat de mult conteaza sandu pentru "performantele" stelei.

    Galata nu-i o echipa de speriat, chiar da ca oficialilor stelei nu le vine sa creada ca nu joaca cu bran bergen.

    NU-s cel mai usor adversar insa nici atletico sau fiorentina nu sunt.

    Meciul ii va prinde pe parcursul pregatirilor si asta e un mare avantaj pentru steaua (meciul cu roma e un bun exemplu).
    Tiganii au alergie la tricoul alb-rosu

  13. #97
    sport legend Ulysses's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    10,413
    Reputatie
    1
    ma dane , pana la un moment dat esti obiectiv. cum draq poti mah sa aberezi ca becali si sandu pot cumpara adversare din europa????

  14. #98
    the one sun's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Cluj ( all of the time )
    Posts
    5,832
    Reputatie
    1
    Singura parte favorabila in tragerea asta la sorti e faptul ca Steaua joaca returul acasa. Tin sa precizez ca Steaua nu a mai pierdut calificarea jucand returul acasa de 7 ani!!!

    Totusi , sansele raman 50-50, si se va juca foarte strans. Ne va fi teribil de greu sa rezistam acolo, in infernul care ni se va pregati.

  15. #99
    Anti-sclavi danpuric78's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Montreal, QC
    Posts
    4,622
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ulysses View Post
    ma dane , pana la un moment dat esti obiectiv. cum draq poti mah sa aberezi ca becali si sandu pot cumpara adversare din europa????
    Cand am zis eu asta. eu doar am facut o constatare - cum s-a certat becali cu sandu, cum nu mai are steaua cel mai usor adversar posibil.
    Tiganii au alergie la tricoul alb-rosu

  16. #100
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by danpuric78 View Post
    Cand am zis eu asta. eu doar am facut o constatare - cum s-a certat becali cu sandu, cum nu mai are steaua cel mai usor adversar posibil.
    Asta tine de conspiratia mondiala.....
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  17. #101
    Anti-sclavi danpuric78's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Montreal, QC
    Posts
    4,622
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bumbescu View Post
    Asta tine de conspiratia mondiala.....
    BUmbescule - cu steaua totul e posibil.

    Insa eu cred ca pana la urma, steaua o sa treaca de galata. Nu de alta, dar cum sa fie CL fara echipa reprezentativa a minoritatii...
    Tiganii au alergie la tricoul alb-rosu

  18. #102
    manager gica's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    308
    Reputatie
    1
    Cred ca Steaua are o sansa mare sa ajunga in grupe in primul rand ca turcii vor incepe campionatul in aceeasi perioada.Un lucru deloc de neglijat.Alaturi de valoarea echipei ,acesta ar fi un atuu important.
    Pe de alta parte echipa sufera si din faptul ca piese din lotul actual nu au jocuri multe impreuna.Cel putin la nivel de varf Arturo ar fi titular dar el este la al doilea joc la Steaua.
    Poate ca Toja va aduce ceva nou....daca mai are timp pana atunci si incredere Lacatus sa-l foloseasca.Dar totusi inclin sa cred ca nu va fi vorba de un jucator cat de jocul colectiv al echipei.Aici stelistii au un minus fata de turcaleti care la europene au avut 10 jucatori si s-a vazut mentalitatea si darurirea lor.
    Totusi daca abordeaza corect primul tur si cu rezultat corespunzator Steaua are mari sanse sa intre in grupe.Bafta!

  19. #103
    Banned
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Iasi - Cap. Moldovei, RO
    Posts
    310
    Reputatie
    0
    Steaua nu are nicio sansa cu Galatasaray.

  20. #104
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    acum e momentul să demonstreze Steaua că merită în LC ...
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  21. #105
    alter ego Dogville's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,661
    Reputatie
    1
    De ce acum ? Nu-i nicio graba.....
    [B]Cu cat cunosc mai mult oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii.[/B]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •