Page 392 of 397 FirstFirst ... 292342382390391392393394 ... LastLast
Results 8,212 to 8,232 of 8337

Thread: Discutii intre DINAMOVISTI si prieteni

  1. #8212
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Am vorbit cu păcat. Am adus nenorocirea in sanul echipei. Nu am avut bani sa incalzim terenul si, fiind echipa mai tehnica, asta a daunat jocului elaborat de profesorii Tom si Jerry Gane.

    Umplem stadionul 1 mai din Pyongyang, Dinamo nu moare!

  2. #8213
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    bine,la un moment dat va trebui sa va calmati si sa acceptati ca au trecut anii '80...
    umpleti pe dreq,Dinamo e deja in ventilatie...
    granita la Orsova!

  3. #8214
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    O initiativa unica in tara
    Nu e unica, si noi am contribuit la Rapid cu bani si am salvat echipa. Pe noi ne-a retrogradat TAS-u si Iasu atunci - ca gunoaiele de moldoveni n-au fost in stare mano a mano pe teren sa ne elimine si ne-au eliminat la comisie, ca niste misei nenorociti aka spurcaciunea Steaua si ai ei. Financiar am rezolvat-o si noi, doar ca la noi n-a fost atat de grav ca la voi si a ajuns o contributie sa se indrepte corabia... pana la retrogradarea fortata de altii.

    Daca e ceva nemaiintalnit in tara e ce-au facut jucatorii Rapidului in acel an, la noi a fost nevoie de o singura contributie pentru a plati taxa de participare in Liga 1, de inscriere, pentru ca jucatorii au jucat un sezon intreg fara sa fie platiti si-au terminat pe 8. Iubirea de Rapid tine de foame! La Dinamo jucatorii nu joaca gratis, fara sa li se plateasca salariile si de acolo si contributiile repetate pe care DDB trebuie sa le faca! Insa la Rapid aia au jucat doar din promisiunea drepturilor TV din anul urmator, dupa ce salveaza echipa, promisiuni ce le-au fost retezate de TAS. Asta e greu ca altcineva in afara rapidistilor sa retina, ce-au facut acolo jucatorii A FOST UNIC, cu-adevarat.

    Ce s-a intamplat in acel an a fost o mare nedreptate, legea pwlii din anul urmator a fost scoasa, normal, dupa ce si-au batut joc de Rapid si de efortul rapidistilor cu ea, si in ziua de azi e doar o gluma spusa de patroni, in jurul unui foc de tabara.
    Last edited by Johnny D; 22nd January 2021 at 20:53.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #8215
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Am venit doar sa vad daca s-a inchis iar dupa meciul de ieri
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  5. #8216
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Ai venit, ai vazut, ai plecat...

  6. #8217
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    Veni,vidi,cinci...
    granita la Orsova!

  7. #8218
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Salut, prieteni cainesti!
    Ce... pana mea mai faceti voi?
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  8. #8219
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    Asteapta formatul cu 18 echipe...
    MEREU SUPERIORI !!!

  9. #8220
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    E plin de prieteni!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #8221
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Va urmariti interesul.

  11. #8222
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    Ce interes?
    MEREU SUPERIORI !!!

  12. #8223
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Aline, nu esti bine venit aici, nu ai niciun prieten dinamovist, deci nu mai insista.

  13. #8224
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Poate e prieten cu Magay Ghey si cu Laurette. Daca ate ceva pozitiv de apus, deaigur ca din politețe ii vom ignora cu succes si restul mesajelor

    Nu stiu ei, sunt mici la spirit, n-au pe Sfantul Duh intr-inșii. Romania a fost puternică atunci cand a avut campionat cu 18 echipe, nu acest sistem scos din buci, unde se face parandarat cu fotbalul. Se taie puncte, se traficheaza, se muortii lor, au luat si ei un model al țarilor care se ard jos, ca orice roman fara valori si cultura elementara

  14. #8225
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Ba chiar 20 asa cum avem in Spania, Anglia, Italia.

  15. #8226
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Sunt de acord, dar peste 2 ani. Acum folosim jokerul 18

  16. #8227
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Si... ce mai ziceti, ce mai faceti?
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  17. #8228
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Ai venit sa ne pupi?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  18. #8229
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Romania a fost puternică atunci cand a avut campionat cu 18 echipe, nu acest sistem scos din buci, unde se face parandarat cu fotbalul.
    Fiind responsabil cu arhiva, ma vad nevoit sa intervin. Doar daca te referi la mileniul trecut. La ultima performanta notabila a fotbalului romanesc, semifinala de Uefa, aveam campionat cu 16 echipe.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  19. #8230
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Trebuie sa te linistesti umpic cu asteriscurile astea . Nu faceam hermeneutica sistemului cu 18 echipe, doar un spirit. Asa la o discutie semi-serioasa, nu ma deranjeaza sistemul cu 18, nici nu ma incanta. Retrospectiv, nu a adus nimic in plus sistemul cu 14, nici cel cu 16. Dimpotriva, a lasat cateva orase mari fara fotbal si a trasat alti poli de influenta, la fel de nocivi ca si cei de dinainte. Ce a facut sistemul cu nr de echipe redus, a dus coeficientul sub Azerbaidjan si Belarus. A lasat nationala in urna 4 valorica. Asta e concentrarea valorilor despre care se vorbea cu emfaza?

    Schimbarea a formatului fost doar o actiune de cosmetizare, de ingradire a cooperativelor, pt ca nu au avut taria sa intervina cu bisturiul. Fotbalul e inca un sport de masa, sa nu-l restrangem intr-o eprubeta. Aici nu e vorba despre Dinamo. Hagi e dinamovist?, ca a spus de 10 ani ca e o prostie sa tot tai din echipe Bai, ma uitam pe o statistica, nr spectatorilor a scazut cu peste 30% fata de 2010/2011. Pai, pt cine facem, ma, fotbal? Ma pis pe el de fotbal, dar hai sa vorbim corect acum

    PS. In ultimul an cu 18 echipe, 3 dintre retrogradate au batut Steaua (campioana) chiar la ea acasa. Ceahlaul, Otelul si Rapid Oricum, sincer, nu ma intereseaza asa mult subiectul. Dar vad ca multi se stropsesc ca muta la **** cand se aduce in discutie sistemul cu 18. Bai, repet, nu pe noi ne-a ajutat sitemul cu 16, ci pe alea care au votat pt privilegii, la masa verde. Eu am de jucat si azi 33% din meciurile de play-outul trecut insa pisdele nu s-au mai prezentat. In fine.
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  20. #8231
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Ne amintim cu mare placere de sistemul cu 18 echipe dintre care 6 in insolventa, pe vremea cand inca era admis.

    Ne-au batut trei retrogradate, dar trebuie mentionat ca au retrogradat 6 in sezonul ala. Vezi tu, conteaza si contextul. Nu mai tin minte de meciurile cu Ceahlaul si Otelul, dar tin minte meciul cu Rapid. Prima etapa din retur, prin februarie. Nea Puiu a facut un cantonament inutil prin Turcia si a luat multi stelisti. Galca s-a plans ca nu poate sa faca pregatirea cum trebuie daca pleaca atat de multi prin cantonamente cu nationala si in amicale. Tanase s-a rupt la nationala si Iordanescu, chef de caterinca, a spus ca i-a ascultat doleantele lu' Galca si i l-a trimis pe Tanase inapoi, accidentat bineinteles. Din momentul ala eu nu am mai tinut cu cakatul asta de nationala. Astia isi bat joc de echipele de club, asa ca ma pis pe ea de nationala. Interesul echipelor de club primeaza, sa nu mai aud ca nationala e pe primul loc. Steaua s-a prezentat nepregatita la meciul cu Rapid.

    Revenind la sistem, ajunsesem sa avem un fotbal falimentar cu 18 echipe. In 2015 Dinamo, Rapid, Petrolul, U Cluj, Otelul si CFR erau in insolventa. Aveam echipe care terminau pe loc de cupe europene si nu aveau drept sa joace in Europa, din cate tin minte a fost si cazul lui Dinamo. O treime din campionat era in insolventa. Nu s-a incercat concentrarea valorilor, ci impartirea banilor la mai putine echipe ca sa nu se mai desfiinteze pe capete.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  21. #8232
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Nici nu ma indoiam ca nu exista o explicatie pertinenta pt acel esec Acum vezi si tu cum e sa manevrezi statistica macra si s-o fosesti fara niciun fel de scrupule

    Insolventele si celelalte parandaraturi au fost incurajate de un sistem de licentiere extrem de lax. Prezinti garantii pt intreg sezonul, iei licenta, e simplu. Nu schimb eu sistemul competitional ca sa acopar gaurile negre. Asta se rezolva cu puscarie si faliment. Poate sunt cluburi care vor si pot sa se gospodareasca cu 2-3 milioane pe an. Nu va fi un fotbal de Sampion Lig, dar va fi o competitie corecta pt toata lumea. Ca vrei sa joci cu babuini, cu malgasi, cu romani, treaba ta, dar te limitezi in ce poti plati. A, cresti economic, demonstrezi, produci, te duci mai sus.

    Pai, vine ăla la Dinamo, semneaza contracte pe zeci de milioane si nu intreaba nimeni de sanatate? Alo, aveti buget? Ma piș pe casuțele voastre postale! Nu, la revedere, liga sateasca. Idem Rapid, Cfr, Otelul etc la vremea lor. Pai, atunci hai sa facem o liga de 10 echipe si stam asa pe sinecura de la digi. Pe comisioane, pe ciuguleli. Nu?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •