Page 392 of 392 FirstFirst ... 292342382390391392
Results 8,212 to 8,217 of 8217

Thread: Discutii intre DINAMOVISTI si prieteni

sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Reputatie
    1
    Am vorbit cu păcat. Am adus nenorocirea in sanul echipei. Nu am avut bani sa incalzim terenul si, fiind echipa mai tehnica, asta a daunat jocului elaborat de profesorii Tom si Jerry Gane.

Umplem stadionul 1 mai din Pyongyang, Dinamo nu moare!

arogant,de mic cip's Avatar
    Reputatie
    1
    bine,la un moment dat va trebui sa va calmati si sa acceptati ca au trecut anii '80...
    umpleti pe dreq,Dinamo e deja in ventilatie...
    granita la Orsova!

Abomination Johnny D's Avatar
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    O initiativa unica in tara
    Nu e unica, si noi am contribuit la Rapid cu bani si am salvat echipa. Pe noi ne-a retrogradat TAS-u si Iasu atunci - ca gunoaiele de moldoveni n-au fost in stare mano a mano pe teren sa ne elimine si ne-au eliminat la comisie, ca niste misei nenorociti aka spurcaciunea Steaua si ai ei. Financiar am rezolvat-o si noi, doar ca la noi n-a fost atat de grav ca la voi si a ajuns o contributie sa se indrepte corabia... pana la retrogradarea fortata de altii.

Daca e ceva nemaiintalnit in tara e ce-au facut jucatorii Rapidului in acel an, la noi a fost nevoie de o singura contributie pentru a plati taxa de participare in Liga 1, de inscriere, pentru ca jucatorii au jucat un sezon intreg fara sa fie platiti si-au terminat pe 8. Iubirea de Rapid tine de foame! La Dinamo jucatorii nu joaca gratis, fara sa li se plateasca salariile si de acolo si contributiile repetate pe care DDB trebuie sa le faca! Insa la Rapid aia au jucat doar din promisiunea drepturilor TV din anul urmator, dupa ce salveaza echipa, promisiuni ce le-au fost retezate de TAS. Asta e greu ca altcineva in afara rapidistilor sa retina, ce-au facut acolo jucatorii A FOST UNIC, cu-adevarat.

Ce s-a intamplat in acel an a fost o mare nedreptate, legea pwlii din anul urmator a fost scoasa, normal, dupa ce si-au batut joc de Rapid si de efortul rapidistilor cu ea, si in ziua de azi e doar o gluma spusa de patroni, in jurul unui foc de tabara.
    Last edited by Johnny D; 22nd January 2021 at 20:53.
    Tut stelisti de mic!

DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Reputatie
    1
    Am venit doar sa vad daca s-a inchis iar dupa meciul de ieri
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

Moderator Leo's Avatar
    Reputatie
    0
    Ai venit, ai vazut, ai plecat...

arogant,de mic cip's Avatar
    Reputatie
    1
    Veni,vidi,cinci...
    granita la Orsova!