Page 388 of 397 FirstFirst ... 288338378386387388389390 ... LastLast
Results 8,128 to 8,148 of 8337

Thread: Discutii intre DINAMOVISTI si prieteni

  1. #8128
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Daca nici la greu nu va sunt alaturi...
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  2. #8129
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Asa prieten mai rar...

  3. #8130
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,784
    Reputatie
    0
    Parca-i purice!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #8131
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Cand a inceput play-off-ul nu l-am vazut o luna pe aici. Cu covidul asta la Dinamo ce isi mai salveaza si ei reputația terfelitć

  5. #8132
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Pai ce rost avea sa va deranjez cand va vedeati linistiti de descensiunea voastra. Sau ascensiune spre B daca e sa gandim optimist


    Acum, ca sunteti la necaz nu pot sa va las.


    Ddb = virusii rosii
    Last edited by Hingherul; 17th July 2020 at 13:53.
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  6. #8133
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Sa va fereasca sfantul de o liga secunda cu Rapid, Csa Steaua, Petrolul, Timisoara, Fc Arges, Bihor, posibil Dinamo , ca nu s-ar mai uita nici pulea la liga 1. As lasa sa promoveze doar Chiajna, Magurele, Jilava, 1 decembrie, Mogisoaia, Pipera si Bragadiru. Ar zburda mieii lui Fecali ca zbornaia lui Lobanovski, cel putin 25 de ani de hegemonie. Etapa ar fi transmisa dupa ora 22 si va fi interzisa minorilor. Practic, s-ar mangaia pe parul de sub burta fecali, iftime, nicolae, slugitorul, pandele si viktor orban

  7. #8134
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,268
    Reputatie
    1
    ministerul de interne zice ca in 2-3 ani le face cainilor stadion...
    ciudat,eu stiam de la precenii dinamovisti ca nu mai au nicio legatura cu militia...
    m-or fi mintit?
    toa'se capitan,ca va vad mai deschis la dialog,pe asta cum o mai explicati?
    granita la Orsova!

  8. #8135
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Nu mai avem legatura cu militia, pamantul de sub noi, da Nu e niciun secret, noi avem concesionat brandul + palmares de la CS Dinamo. Iti asumi asta cand sustii FC Dinamo Bucuresti. N-are rost sa zabovim, sunt doxa si pe acest subiect si te pot lamuri. De ex, si Acs are concesionat de la Asociatia Politehnica. Cum la noi nu au existat cluburi private pana in 89, e normal ca marile branduri sa apartina unor ministere, universitati care le concesioneaza sau le ofera drept franciza cluburilor. Ca sunt situatii in care mai multe cluburi revendica acelasi brand, ma doare in pulć , la noi e cazul fericit in care echipa sta super strong pe partea de brand si palmares.

    Nu, investititia, daca va fi, se va face in cadrul programului de dezvoltare al CNI (comp nationala de investitii), nu e o decizie a Ministerului. De fapt, stadionul era cuprins in acest program de investitii, dar o situatie juridica neclara, mostenita de pe vremea guv Nastase, inca tergiverseaza lucruri care, in Ghencea, Giulesti, Craiova etc se apropie de sfarsit sau sunt deja finalizate. Daca era asa smardoaica militia asta, cred ca aveam primul si cel mai modern stadion al tarii, nu?

    Interventia ministerului are ca obiect clarificarea situatiei juridice, dar nu as lua asta ca pe ceva sigur - multi ministri si-au rupt franele pe macadamul birocratic al axei psd-bombonel-badea teleaga. Faptul ca Vela isi doreste nu inseamna mare lucru, daca nu va si putea sa taie tumora. El zice ca se poate in 3 ani, dar vin alegeri si e un context potrivit sa sustii o gramada de tampenii.

    Oricum, si Timisoara va avea un stadion de 30 de mii prin CNI, proiect aflat in stadiul de 'lista sinteza'. Adica e de bine, s-a semnat la minister, urmeaza sa se coreleze cu bugetul

    Ok? Stiu ca esti aplecat pe partea de istoriografie si folclor, de asta mi-am permis un raspuns atat de amplu

  9. #8136
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,268
    Reputatie
    1
    aiaiai,te declar cel mai vero dinamovist pe care l-am cunoscut pana acum,nici nu mai stiu ce am intrebat si mai ales de ce...
    cum ar fi spus maestrul Eugen Barbu,in anii de maxima performanta ai valizelor lui Dinu...m-ai invins,capitane!
    Last edited by cip; 22nd July 2020 at 18:58.
    granita la Orsova!

  10. #8137
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,784
    Reputatie
    0
    Cip lasat cu batista in vant! Am trait s-o vad si p-asta!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #8138
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,268
    Reputatie
    1
    Ioane,eu nu joc la pariuri...
    dar fac pariu de data asta ca nu ai inteles absolut nimic din dialogul meu cu capitanul...
    granita la Orsova!

  12. #8139
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Cipane, la voi cand se ridica noul stadion si cine il face?

  13. #8140
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,268
    Reputatie
    1
    nu stiu,intreaba pe cineva care e mai bine informat dpdv fotbalistic al Timisoarei...unul care e foarte interesat si stie tot ce misca in Banat...
    de ex toa'su capitan...
    Last edited by cip; 29th July 2020 at 10:34.
    granita la Orsova!

  14. #8141
    ANTI PROSTI!!! laurdog's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,719
    Reputatie
    1
    Bocciule eu m-as fi saturat sa mi-o tot fur sa mor. Daca nu cumparati barci sa va dati pe bega poate ca aveati deja stadion. Desi......nu vad cine ar juca pe un stadion mare atata timp cat ati ramas fo 200 de timisoreni in oras. Poate craiova sa fi umplut arena.
    Asa si?

  15. #8142
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,268
    Reputatie
    1
    mare jmecherie,200 dar hotarati...pai tu n-ai vazut ce le-au facut spartanii alora?
    si erau decat cu o suta mai multi...
    bai dar l-ati avut patron pe porcica,voi chiar n-ati invatat pic de istorie de la el?
    Au Au Au !
    bine,strigatele astea erau in epoca voastra de glorie,cand curgeau Moet-urile pe la arbitri,precum Ozana...
    azi ar fi mai potrivit auci,auci,auci...
    granita la Orsova!

  16. #8143
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Despre olteni poti sa spui multe, dar ca nu sunt patrioti, ca nu sunt pt țara, niciodata! Despre timiseni, deasemenea, poti sa spui si mai multe, dar ca sunt patroti, ca simt ceva pt ideea asta de tara romaneasca, niciodata! Plasarea strategica a oltenilor la granita impiedica practic flacaii astia iuti la dezradacinare sa plece capul in fata sarbilor, turcilor, austriecilor , cum au mai facut-o.Nu mai retin exact, colonelul Virgil Economu, care a piciorizat administratia sarbeasca ce pusese laba pe Banatul nostru era oltean, nu? Radorica ne putea ajuta aici, ca are rude si cunostinte in ambele tabere daca n-ar fi pus la suflet micile noastre carcoteli la adresa programului DDB .

  17. #8144
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,268
    Reputatie
    1
    bai toa'se capitan,dar atat va mai place sa va fofilati...
    raspunde-i domne Leoaicei la intrebare...ca sunt si eu curios sa aflu...
    granita la Orsova!

  18. #8145
    ANTI PROSTI!!! laurdog's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,719
    Reputatie
    1
    Bai ia gata. Zi Bocciule cum e vremea in pasalīc. Aveti curent electric, manele se ai canta pe strazi, baclavaua buna?
    Asa si?

  19. #8146
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,268
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by laurdog View Post
    Bai ia gata. Zi Bocciule cum e vremea in pasalīc. Aveti curent electric, manele se ai canta pe strazi, baclavaua buna?
    in regula toate,sa traiti!
    centura completa n-avem nici noi si autostrada Nadlac-Sibiu are mici sincope...la voi toate bune?
    primarita Woody de la PSD a mai incheiat vreun contract cu turcii?
    granita la Orsova!

  20. #8147
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,784
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by cip View Post
    Ioane,eu nu joc la pariuri...
    dar fac pariu de data asta ca nu ai inteles absolut nimic din dialogul meu cu capitanul...
    Ai pierde fara lupta.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #8148
    ANTI PROSTI!!! laurdog's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,719
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cip View Post
    in regula toate,sa traiti!
    centura completa n-avem nici noi si autostrada Nadlac-Sibiu are mici sincope...la voi toate bune?
    primarita Woody de la PSD a mai incheiat vreun contract cu turcii?
    I-am tras-o, luam tramvaie de la Cool.
    Asa si?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •