Page 374 of 397 FirstFirst ... 274324364372373374375376384 ... LastLast
Results 7,834 to 7,854 of 8337

Thread: Discutii intre DINAMOVISTI si prieteni

  1. #7834
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Editia princeps a minunii, sfintita, si pe DVD suflat cu aur.

    Chiar asa, in rest or fi retrogradat pe bune, le-o fi facut-o echipele prietene, sau pur si simplu nu exista cronicari de talia profesorului Ionescu care sa spumege pe seama lor?

    Insa hai sa nu fim rai, acum nu mai retrogradeaza nicio echipa din Timisoara din Liga1.
    Spun nicio echipa pentru ca acum avem si Poli avem si Ripensia renascuta. Fac abstractie de altele din ligi inferioare.

    Dar iti dai seama ca nu s-ar mai opri Lucescu din sughitat de cat l-ar besteli don Ionescu daca prin absurd ar retrograda amandoua odata din Liga 1?
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  2. #7835
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by cip View Post
    un dvd cu minunea de la Liberec nu te-ar coafa?
    ca la noi s-a vandut aproape unul,banuiesc ca l-a cumparat Leo...
    desi il suspectez si pe FanSport,ca si lui ii place sa vina in vizita la oras...
    Ma mai apuca și pe mine curiozitatea de a trece de la o capitala europeana la un oraș, da stau 2-3 zile și plec...nici nu poți sta mult printre invidioși

  3. #7836
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Clau7_D View Post
    Ma mai apuca și pe mine curiozitatea de a trece de la o capitala europeana la un oraș, da stau 2-3 zile și plec...nici nu poți sta mult printre invidioși
    noua sa ne spui daca tu ai cumparat DVD-ul ala...
    ca eu cu Leo poate ma mai intersectez,ca locuim aproape in aceeasi zona...si nu vreau sa-i bat obrazul degeaba si sa pun mopsu pe ea...
    Last edited by cip; 6th December 2019 at 20:10.
    granita la Orsova!

  4. #7837
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Mno, Cipane, am facut o scurta introducere , ca sa ajung la intrebarea mea frontala pt tine. Tu ce editie ai? Cea cu apa sfintita sau varianta calendar Arsenie Boca, Doamne apara si pazeste leat 2009?
    pai eu n-am niciuna,ca nu tin marfa ilegala in casa...
    dar pot sa-ti fac rost de toate...e suficient sa vorbesc cu un domn paznic de la haldina din Sag,ii dau parola ""Dinamo si manele" si te rezolv instant...daca ne mai dai si numele antrenorului si a jucatorilor care au realizat minunea,te alegi si cu autografe,ca asta umbla mereu si cu un marker sau un pix in buzunar...
    Last edited by cip; 6th December 2019 at 20:12.
    granita la Orsova!

  5. #7838
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Eu am mai zis acu ceva ani c-ar trebui redenumit thread-ul asta "Discutii intre dinamovisti si Cip", dar acum cred ca a progresat, se poate denumi linistit "Discutii intre Cip si altii... chiar si dinamovisti".
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #7839
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Pai, cine e de vina daca pe ceilalti nu ii revendica nimeni de prieteni? :Gaseste un catel sa te adopte si poti veni chiar si tu pe aici

  7. #7840
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cip View Post
    . ..daca ne mai dai si numele antrenorului si a jucatorilor care au realizat minunea
    Habar nu am nici eu, tin minte si acum ca in seara aceea programasem o ieseala cu cativa forumisti, atat de mult credeam in calificare Eram la Unirea et. 5, perioada de glorie, nu foamea-n gat de astazi. Sfaraiau pițele pe vatra, galgaiau cocktailurile de fomei, trabucurile lui Tori formasera o pâcla deasa ce urca spre Mitropolie. Ce mai, o ieseala tipica intre forumisti. Pe la 0-2 am simtit ca e rost de ceva nemaivazut, au inceput bucile sa se stranga. Am traversat pana in spatele tribunalului, in locanta unde s-a infaptuit Miracolul: restaurantul terasa Z

    In schimb, pot sa iti spun pe indelete cine au fost eroii de la Voievodina, anno 1963. Tine aproape!

  8. #7841
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Haha, cumva similar si la mine, era o seara frumoasa de final de august si eram la o onomastica.
    Stiam ca e meciul in derulare dar eram furios de la meciul tur si decisesem ca nu-l urmaresc sub nicio forma.
    banuiam ca baietii vor trage tare si tinand cont de valorea adversarului ma asteptam sa fie un egal sau chiar o victorie la limita pentru Dinamo.
    Dar nu, nu ma mai interesa asta, se cacasera pe meciul tur si eram imun la rezultat de palmares si adus puncte tarii.
    Pana la urma m-am inmuiat de la niste beri si zic sa vad totusi care-i treaba. Era 2-0 si parca, parca incepea sa adie usor speranta calificarii. Am zis sa ma tin tare ca se adunasera prea multe suparari dar n-am putut. Am mai ras rapid o bere si fiindca eram pe langa casa am iesit discret pe usa si-am tirat-o sa vad minunea. Cand m-am intors dupa meci la onomastica eram mai beat decat cei ce combatusera pe acolo. Eram beat de bucurie si patruns de miracolul momentului. Era de parca asistasem la ridicarea lui Lazar din moarte, vazusem cum mortul se ridicase si incepuse sa danseze un step indracit.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  9. #7842
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,366
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by cip View Post
    mai rasfirati,tovarasi...
    bre, amintiri de pe timpul lui ceasca.
    amintiti acilishea de nenea Jackie. cand antrena corvinul, pe 7 decembrie 1988 a primit un 11-0 sec. cea mai categorica victorie din istorie in prima liga din RO, daca bine-mi aduc aminte . de 6x Hagi, Pitzi, Laca, Rotariu s.a.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  10. #7843
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,415
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaoltenia View Post
    bre, amintiri de pe timpul lui ceasca.
    amintiti acilishea de nenea Jackie. cand antrena corvinul, pe 7 decembrie 1988 a primit un 11-0 sec. cea mai categorica victorie din istorie in prima liga din RO, daca bine-mi aduc aminte . de 6x Hagi, Pitzi, Laca, Rotariu s.a.
    Si rautaciosii zic ca nu are rezultate nea Jechy.

  11. #7844
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaoltenia View Post
    bre, amintiri de pe timpul lui ceasca.
    amintiti acilishea de nenea Jackie. cand antrena corvinul, pe 7 decembrie 1988 a primit un 11-0 sec. cea mai categorica victorie din istorie in prima liga din RO, daca bine-mi aduc aminte . de 6x Hagi, Pitzi, Laca, Rotariu s.a.
    Cu prilejul aniversãrii a ºapte decenii de la înfiinþare, Federaþia Românã de Fotbal a decis în 1979 organizarea primei ºi singurei ediþii a Cupei FRF, câºtigãtoarea urmând sã reprezinte România în competiþia balcanicã intercluburi.
    Însã în faza a doua a competiþiei, pe 14 mai 1979, în Bãnie, Universitatea Craiova a demolat Steaua, administrându-i un incredibil 10-0! Partida s-a jucat pe stadionul ”Tineretului”, nu pe ”Ion Oblemenco”, în prezenþa a 3000 de spectatori ºi – în ciuda ploii – a consemnat poate cea mai ruºinoasã înfrãngere din istoria Stelei. Conform cronicii gãzduite de ziarul local ”Înainte”, sub titlul ”Scorul putea fi mult mai mare!”, marcatorii au fost: Cârþu (min. 10 ºi 24), Irimescu (min. 42 din penalty, 44, 55 ºi 79), Donose (min. 61), Criºan (min. 73 ºi 76) ºi Beldeanu (min. 81).
    Citeºte întreaga ºtire: Ce umilinþã! Iatã meciul în care Steaua a luat bãtaie de la Craiova cu 10-0!

    ce amintiri

    FRF a decis sa nu mai organizeze Cupa FRF din cauza umilintei ovinelor!
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  12. #7845
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,366
    Reputatie
    0
    tin sa precizez ca pe timpul lui ceasca nu erau ovine, poate vitezisti. gugaliti cu spor, copypaste doar pt frustrati.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  13. #7846
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Habar nu am nici eu, tin minte si acum ca in seara aceea programasem o ieseala cu cativa forumisti, atat de mult credeam in calificare Eram la Unirea et. 5, perioada de glorie, nu foamea-n gat de astazi. Sfaraiau piÈ›ele pe vatra, galgaiau cocktailurile de fomei, trabucurile lui Tori formasera o pâcla deasa ce urca spre Mitropolie. Ce mai, o ieseala tipica intre forumisti. Pe la 0-2 am simtit ca e rost de ceva nemaivazut, au inceput bucile sa se stranga. Am traversat pana in spatele tribunalului, in locanta unde s-a infaptuit Miracolul: restaurantul terasa Z

    In schimb, pot sa iti spun pe indelete cine au fost eroii de la Voievodina, anno 1963. Tine aproape!
    ceee,Tobi fumeaza trabuc???
    mie intotdeauna mi s-a parut ca sub figura aia blajina cu mustata se ascunde de fapt un mic Pablo Escobar,plus ca am vazut ca tine cu Dinamo si nu vrea nici reconciliere...
    mafiot klaar,o sa-l sun vineri ca nu m-am mai auzit demult cu el,daca o sa-l vad amabil va spun pa si pu,schimb job,telefon si fug in munti,pe Semenic
    ca am revazut recent Nasul si Narcos si am observat ca astia de cate ori sunt amabili...brrr...
    Last edited by cip; 10th December 2019 at 19:49.
    granita la Orsova!

  14. #7847
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Sa-l suni inainte de meci, dupa s-ar putea sa fie nervos...

  15. #7848
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Leo View Post
    Sa-l suni inainte de meci, dupa s-ar putea sa fie nervos...
    poate-l sun in timpul meciului,stiti voi de ce...pai aia de la Pepsi n-ar avea si ei nevoie de o mana de ajutor...
    granita la Orsova!

  16. #7849
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Cotoiule, ti-a iesit de data asta.

  17. #7850
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Si mie mi-a iesit un bilet, altfel trebuia sa alimentez. Meci de over 2.5 curat, sa-i dea Dzeu sanatate lui Dan Nistor

    E bine ca nu l-ati sunat pe Tori, el a fost cel mai afectat Laur, Fedy, sarbul se faceau ca se uita la documentare, la Vocea Romaniei. Cimi stiti ca are o problema cu arbitrii in general

    Sa ne auzim cu bine si la urmatorul meci, ca prea ne umflasem ca laptele pe plita bunicii. Hajra, Boto!

  18. #7851
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    ce sarb bre,ca ala e oltean toata ziua,chiar daca se da dinamovist si de fapt tine cu Crvena,echipa armatei ...daca nici asta nu e cartita GRU apai nu stiu care mai e,eu atatea contradictii la un singur om inca n-am vazut ..
    granita la Orsova!

  19. #7852
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    Un grup de investitori italieni de-o anvergurã financiarã notabilã, asa cum o cere brandul Dinamo, pe care Dario Bonetti si un membru fondator ADPD i-au familiarizat cu ceea ce înseamnã Dinamo Bucuresti pentru o parte din inimile românilor consumatori de fotbal, sunt hotarati sã preia cârma echipei, dacã patronul actual va dovedi o serioasã disponibilitate de negociere a tranzactiei, a anuntat ADPD pe Facebook.




    nah,deci gata cu grupul ala al seicilor araboi?
    bai dar atatea dezinformari,zici ca sunteti fosta echipa a militiei si securitatii...cu Putin ati vorbit?
    Last edited by cip; 21st January 2020 at 02:28.
    granita la Orsova!

  20. #7853
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Te roade ca exista interes, Cipane?

    Vezi tu, clubul acesta, cel mai titrat din liga 1, naste pasiuni care fac sa para pistoale cu capse filmele lui Kikitiusa Mihalkov, de ex Jucatori, oameni de fotbal care au trecut pe aici, din spatii diverse (Iugoslavia, Polonia, Italia, Albania ) raman legati sentimental de aceste culori, oriunde i-ar purta pasii. Paradoxal, cu romanii avem probleme mai mari. Pripasi pe care i-am scos din foame - Duba, de ex, fost canotor minor, deci frustrat, ne injura de ne spurca

    La voi, singurul care a declarat dragoste vesnica culorilor ããã curcubeului a fost Plesan, citez, banațan de mic

  21. #7854
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    nu bre toa'se capitan,postez aici pe baza nervoasa si incerc sa maschez cu smilie-urile alea,in realitate mi-e frica sa nu care cumva sa va desfiintati si sa-mi pierd chiar tot interesul pt liga 1...
    pai tu n-ai observat ca numai pe voi va mai urmaresc...

    ah,si mai da-l in ma-sa de fotbal,Roxin ala de la Nasul mi-a impuiat capul cu dacii si cu Zalmoxe,eu stiam ca era Zamolxes,cum e corect?
    si cu tumulii pe care noi nu i-am cercetat,spre deosebire de bulgari...ca Socrate a imbratisat religia daca si de aia a baut cucuta cu seninatate,e adevarat?
    pai uite,astea discutii adevarate,ce Plesan ca am si uitat de asta,trebuia tu sa-mi amintesti si sa-mi strici seara...
    Last edited by cip; 21st January 2020 at 20:53.
    granita la Orsova!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •