Page 369 of 397 FirstFirst ... 269319359367368369370371379 ... LastLast
Results 7,729 to 7,749 of 8337

Thread: Discutii intre DINAMOVISTI si prieteni

  1. #7729
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Nu am vazut, dar Leo e castigatoarea ultimei editii de pronosticuri. Trebuie doar sa ceara si i se va da

  2. #7730
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Da, Tanta si Costel sunt un cuplu destul de sudat. Spaima caselor de pariuri
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  3. #7731
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    M-am uitat cu mare placere la Leicester - Everton, doua echipe pe care le băteam de se căcau pe ele acum o vreme. M-am uitat si la meciul nostru. Meci toxic, maladiv, cancerigen, ar trebui sa anunte in promo mizeriile astea. Asta e fotbal? Ce faci cu el, nici sa te stergi cu el la hemoroizi nu merge, atat de imbacsit este. O etapa ne repezim ca dementii in atac, luam 4 de la Craiova, doua de la Clinceni. Asta afara. Cand ai acasa o dai in Karpov - Kasparov, super preventie, super profilaxie. Dai o basina de gol din intamplare, te inchini cu doua maini si faci calcule de playoff. Ma piș, asta nu e fotbal! La ce bagi clubul in faliment cu buget 200 k pe luna, daca joci ca Metaloglobus? Bataie n-ai cu cine sa le dai, doar suntem neamul care s-a indoit ca trestia. In schimb, putem sa blestemam. Craciunescu pe Dinu, eu pe jegu', pulea, balanescu, lake ********ul si toti lingaii. Muriti, bai, in cancer, nenorocitilor!

  4. #7732
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Apropo, a murit Cornel Galeș Nu conteaza cine, unde si de ce, conteaza ca l-au blestemat rudele nevestei (Ileana Ciuculete) ca i-a jepcarit la partaj si a fugit cu toata averea in Spania, unde huzurea ca porcu' cu amanta. In locul lui Dinu as fi f atent la blestemele oltenesti, sunt date dracului (la propriu) tigancile astea de la Strehaia si Filiasi

  5. #7733
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,410
    Reputatie
    1
    Mai interesant e daca am putra afla care e adevarul.

    A scris Dinu adevarul in carte?

  6. #7734
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Numero Dieci View Post
    A scris Dinu adevarul in carte?
    Ete na. Nea Mister e megaloman recunoscut, farmecul lui e ca ia 30% adevar si o infloreste pana la 100%.
    Daca ii citesti cartile ai zice ca era tovaras de spritzane cu 90% dintre stelele fotbalului mondial si cunoscut drept autoritate pe tot mapamondul.

    Intr-un fel e pacat ca face asta pentru ca putea fi intr-adevar un istoric al fotbalului romanesc cu tot cu culise. A trait o perioada buna, a fost conectat cu boema si politicul din jurul sportului.

    Quote Originally Posted by Capitanu.B
    M-am uitat cu mare placere la Leicester - Everton, doua echipe pe care le băteam de se căcau pe ele acum o vreme. M-am uitat si la meciul nostru. Meci toxic, maladiv, cancerigen, ar trebui sa anunte in promo mizeriile astea. Asta e fotbal? Ce faci cu el, nici sa te stergi cu el la hemoroizi nu merge, atat de imbacsit este. O etapa ne repezim ca dementii in atac, luam 4 de la Craiova, doua de la Clinceni. Asta afara. Cand ai acasa o dai in Karpov - Kasparov, super preventie, super profilaxie. Dai o basina de gol din intamplare, te inchini cu doua maini si faci calcule de playoff.
    Frumos spus.

    Si adevarat. Dinamo joaca mai cu tupeu cu echipe contra carora ar merge o abordare mai pragmatica, pentru ca mai apoi sa stranga din buci impotriva unor echipe modeste.
    Uhrin si echipa au mentalitatea outsiderului, nu isi fac mari sperante de puncte cu echipele considerate mai tari si de aceea joaca deschis, riscant. In schimb simt presiunea punctelor cu restul plutonului impotriva carora faci meciuri meschine, chinuitoare si in mod paradoxal pierd puncte din cauza asta.

    Cu Clinceni trebuiau sa ia trei puncte lejer, dar e drept ca si terenul a fost demn de orezariile indoneziene protejate UNESCO. Nu o sa vezi veci asa ceva nici macar in meciurile de liga a 4a din campionatul englez, spaniol, german etc.

    E drept ca apararea lasa de dorit si primim goluri si pierdem puncte in principal pe greseli individuale copilaresti. Iar cand spun aparare ma refer inclusiv la cei doi laterali si la inchizator. Junele Ciubotariu de ex. e culoar de zbor pentru adversari si va ramane asa indiferent de schemele tactice pe care le-ar putea cere antrenorul.
    In conditiile astea poti sa incerci sa faci rahatul sa para bici cand e privit de departe dar e greu sa-l faci si sa trosneasca.
    Last edited by Utilizator; 3rd December 2019 at 17:04.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  7. #7735
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,410
    Reputatie
    1
    Nu ma intereseaza daca Craciunescu a luat 3000 nu 10000.Ma intereseaza daca a luat.

  8. #7736
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by No.Dieci
    Nu ma intereseaza daca Craciunescu a luat 3000 nu 10000.Ma intereseaza daca a luat.
    Clar ca a luat, cine l-a vazut arbitrand cred ca nu are dubii.
    Poate ca n-ai prins vremurile cand actualul inger razbunator al fotbalului romanesc era inca arbitru si avea magazin Ana Electronic si drept de vanzare Samsung pe la Valcea.
    Cu totul intamplator a macelarit atunci o finala de cupa Rapid - Petrolul cu un arbitraj extrem de ordinar in favoarea echipei finantate de catre patronul Ana Electronic si detinatorul drepturilor de distributie Samsung in Romania. Ironia a facut ca Petrolul sa castige acel meci si lumea a uitat mizeria facuta de "ecusonul FIFA" si cea mai mare autoritate in viata in probleme de arbitraj. In general are comportament de sluga, se gudura pe langa aia de-i dau un os si musca nervos din cei de la care nu are nimic de muls.
    E ipocrit si grandoman Mister, dar pe Craciunescu nu-l intrece.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  9. #7737
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,410
    Reputatie
    1
    Asa o fi dar intern sa zic asa e una.

    Aici e vorba de cu totul altceva.Cum a scris Dinu ...si asa se scrie istoria fotbalului...

    Adica a avut implicatii la castigarea CCE din acel sezon.

  10. #7738
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Mah e cam mult sa crezi ca nea Craciunescu a fost parte a unui proces ascuns de influentare a castigarii CCE de catre Steaua si ca statul roman a finantat obtinerea ilicita a trofeului.

    Sincer vorbind eu consider ca e SF toata istoria asta a lui Dinu.
    Si asa cum spuneam mai sus, Dinu a luat gosipurile vremii si le-a transformat in certitudini.
    Cu siguranta ca eram gazde ospitaliere pentru arbitrii si oficialii UEFA/FIFA cand veneau pe la noi.
    Folcoloristele nu sunt inventia lui Pinalti ci obiceiuri si traditii ale pamantului.
    De altfel s-a dovedit ca si Juve facea la fel prim marele Moggi, cu siguranta ca mai erau foarte multi altii.
    Insa atat si nimic mai mult.

    Eu cred ca Steaua a castigat pe bune si cine a trait in acea perioada nu poate spune altfel.
    Ma rog, si pe baza proverbialului noroc si eventual un pic de gazdareala la arbitrajele de acasa (dar nerelevant din ce mi-aduc aminte).
    Spund e noroc pentru ca pe traseu spere finala a eliminat Veilje BK, Honved Budapesta, Kuusysi Lahti, Anderlecht.
    Adica doua echipe ce stateau in mosii Simonsen si Detari (care deatfel au fost si marcatori parca) si Anderlecht mai acatari in semifinala, cu care au facut egal si respectiv au pierdut primele meciuri in deplasare dar le-au dat cate 4 boabe acasa.
    Sa joci cu Kuusysi Lahti in sferturile CCE a fost de un bulan maxim, dar calificarea a fost decisa de un singur gol, respectiv singura victorie afara.
    Cu Barcelona in finala sa fim de acord ca era greu sa aranjeze meciul sa castige la penaltyuri. A fost iarasi noroc sa dai peste o Barcelona slaba, in era pre-Cruyff antrenorul, cu vedete de mana a doua (ai auzit de marele atacant Steve Archibald? era un papagal). Cu doi ani mai devreme Romania facuse egal cu Spania la Euro '84, in vremea aia Spania era departe de valoarea de azi.

    Asa ca eu cred ca Dinu cauta senzationalul si nu spune adevarul.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  11. #7739
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    6, avem timisorean verde suspect jos in bara u

  12. #7740
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Il trage-n jos camasa plina cu rulmenti, altfel era-n frunce

  13. #7741
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    e verde pentru ca e ecologist sau pentru ca se simte rau?
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  14. #7742
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Asa-s ei acum, verzi...de cand nu mai au voie cu manele prin oras si o ard doar pe Anotimpurile lui Vivaldi

  15. #7743
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Daca e Timache, am observat ca se simte rau de cand a ales sa sustina echipa orasului, robistii recaseni, mizand pe faptul ca orzasii vor crapa de inanitie si nu vor redeveni din nou mandria Banatului. Dupa cativa ani, Recasul e oale si ulcele, orzasii bine-merci in div B, asteapta si ei un latifundiar bucurestean sa le creasca actiunile Ce sa faci acum, ai scuipat pe fostii camarazi, s-a luat la misto cu Banatan, cu catelusii lui Banatan, cu necatelusii lui Banatan, era pe cai mari cand Robu biciuia marțoaga, ce obraz mai are sa vina la meciuri, sa se faleasca cu adevarata echipa orasului, Poli Gottlob Timisoara

    Daca e Cipanu nu comentez mai multe, ca ne tapeteaza iar catelaria cu citate de lemn din prof V Ionescu. Ultima data am razuit doua saptamani talașul, am zis ca nu e adevarat cat că...ăăă cate vorbe de duh a rostit prof Ionescu.

  16. #7744
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Hai mah ca sunt baieti buni banatenii, sunt romani mai verzi decat multi.

    Don profesor Ionescu e una dintre luminile fotbalului romanesc de cafenea, mai rar vezi o asemenea concentratie de suficienta si rautate la un om, era si un pic negru la fata din cauza asta.
    E un fel de CTP mai putin citit dar la fel de cainos in exprimare. Ar fi fost foarte bun de ministru al sportului in guvernul hitler.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  17. #7745
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Eu l-as fi vazut in guvernul Verdeț, ala care a durat 22 de minute, dupa loviluție, cand nomenclaturistii light inca sperau sa ne mai bage cateva junghiuri pe gât. Nu stiau ca la lovituri de cort si perestroika, Oltenița e fruncea! Hahaha!

  18. #7746
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Don prof Jackie Ionescu era hardcore, nu putea fi parte dintr-un guvern de nomenclaturisti light.

    Bah esti nebun, mi-ai deschis pohta de momente vesele, m-ai facut sa caut repede pe youtube ceva din arhiva de aur cu don profesor.
    Am gasit un interviu memorialistic cu Graur, "parfum de glorie".
    N-am timp acum sa-l vad pe tot dar pe seara il consum cu siguranta.
    Bagati si voi ca are zero vizionari si e pacat sa se astearna praful pe parfumul de glorie.
    https://www.youtube.com/watch?v=_JXnKRac6wM
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  19. #7747
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Negresit, vorbim despre un corifeu!

    Sa verifici maine vizualizarile

  20. #7748
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    bai acestia doi de mai sus...Ja Ja,Porta si Legionarul,la voi ma refer...ia vedeti ca poate ma razgandesc si incep sa si postez la voi pe cafenea,nu numai sa citesc...treaba voastra sa va tot jucati fara chilotii aia largi de Dinamo Tbilisi pe voi,dar sa nu va mirati de ce o sa vi se intample daca va mai legati de dom' profesor pe-aici...

    una peste alta,interviul e brici,multam fain Uti!
    Last edited by cip; 3rd December 2019 at 20:22.
    granita la Orsova!

  21. #7749
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Cu placere. Sa-i spui lui Jackie ca un dinamovist i-a facut promovare online, poate ca isi mai usureaza fierea.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •