Page 394 of 397 FirstFirst ... 294344384392393394395396 ... LastLast
Results 8,254 to 8,274 of 8337

Thread: Discutii intre DINAMOVISTI si prieteni

  1. #8254
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Pana la meciuri mai e si Burleanu. Treaba e cate umilinte mai indurati?
    Sunteti hultrasi sau carpe?
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  2. #8255
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Pentru toata lumea dar mai ales pentru Hinghi, Paste fericit!
    Attached Images Attached Images

  3. #8256
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Visul frumos s-a spulberat, Dinamo are o serie pe care doar magicianul Urin o poate egzplica. Dinamo ramane, prietenii pleacă. Am mai vazut filmul asta. Io m-as imprieteni din nou cu iei si la anu', doar ca sa-i vad plecând

  4. #8257
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Paste fericit, fârtați!
    Pe Dinamo respectați
    Din 48 facem show
    Cand voi nu erați in ou

    Ma doare cand vad polisti
    In play-off atat de tristi
    Sarmani canari li s-a parut
    Dar liga 1 nu i-a vrut!

  5. #8258
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Capitane, zici hop? Nu e prea devreme?
    Ati batut locul 13, 14 si 16, cele mai slabe echipe. Mai aveti doar Sibiu, apoi Arges si Chindia, topul play-out-ului. As spune ca doar cu Sibiu aveti sanse. Daca pe astia nu-i bateti, mergeti la baraj.

    V-ati imbatat cu trei victorii chinuite cu cele mai slabe echipe posibile.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  6. #8259
    sport legend Calandrinon's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    7,142
    Reputatie
    1
    Cu Sibiul e greu, fiind orasul monarhilor. De la printul-consort Nicu, la actualul suveran...E greu !
    Fie sa renasca numai cel ce har,
    are de-a renaste curatit prin jar.

  7. #8260
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Daca era Sibiul lu' Radu Niculescu, Cotora, Maier, Zotincă da. Ăsta de acum e de batut. Si inca lejer, cum probabil se va intampla.

    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Capitane, zici hop? Nu e prea devreme?
    Nu e nici devreme, nici tarziu. N-am niciun stres legat de retrogradare, de fapt nu inteleg de ce trebuie sa te umilesti atat in fata fostei camarile care a ruinat clubul. Eu sunt cu Dinamo si in liga 2, si mai departe. Set de valori complet, nu ai ce sa mai schimbi acim Si daca da faliment, cineva o sa ridice steagul, cum faceau de front camarazii langa cei cazuti. Mandria nu vine doar din rezultate de acum 40 de ani si continuitate. Si broasca testoasa are continuitate de 200 de ani, nu e un criteriu prin care isi ba face fani... Eu nu inteleg asta, daca pica nu mai tin cu ei. Pai, du-te-n plm de acum si cu asta-basta, vorba lu' nea gigi

    Liga suporterilor trebuia sa fie demna. Ce a zis omul ala, ca lipsim un secol din istorie, nu? In plus, ne lipseste si juma de secol de demnitate. Ca trestia ne-am indoit, sa ia cineva din ddb drepturile de la vaduva lui Deșliu, ca tare ni se potriveste...

  8. #8261
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Pentru toti prietenii nostri in frunte cu Hinghi: nu mor cainii cand vor unii!

  9. #8262
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Hai sa fim seriosi, stim cu totii ca prietenii nostri fecesebisti vor fi cu totii aici pana la debutul editiei a 2a a cupei Covid-Corendon, unde au un titlu de aparat.

    Ei il asteptau pe olaroiu si a venit șumidica. Tot un golan cu scoala vietii la bidinea, nu stiu de ce sunt asa morcovite asociatiile de puscariasi ale lui mustata Aia de la Tornado sunt cei mai rai. Bine, nu stiu de ce si-ar lua numele asta un grup fecesebist, la meciurile lor se aud cel mult vânturile gastrice cand ies din intestine

    Hîhîhî, ce tornado de căcat a facut ne-a gigi pe ei!

  10. #8263
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Nu ma intereseaza FCSB. Sorry
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  11. #8264
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Iuliu Muresan, noul director executiv al lui Dinamo

    Calitati atletice exceptionale, are un joc de posesie fara egal. Cu el nu numai ca nu retrogradam dar avem sanse chiar la titlu datorita experientei sale deosebite
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  12. #8265
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    mai potrivit ca umflatul asta sekoorist,nici ca se putea...
    asa club,asa director...
    granita la Orsova!

  13. #8266
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Esti nevorbit Cipisor?

  14. #8267
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    pai a inceput sezonul mort la noi,italienii sunt cu un pas in concediu,ne cam plictisim aici la firma.
    si m-am gandit sa fac conversatie cu prietenii,nu despre asta e thd-ul asta?
    granita la Orsova!

  15. #8268
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Pinochio!

  16. #8269
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Buna ziua, dragii miei! Sau ciao, come si dice a Temesvar Sper ca esti bine, Cipi, am inteles ca a fost ceva scandal prin Piata Victoriei. Niste dragoni, cum ar spune bavarezul Dominique Fritz, se luptau cu alti dragoni, cu sabiile, la lumina primelor felinare cu fitil. A fost ceva incredibil, am crezut ca am gresit fluxul de stiri si sunt pe doljeni.ro.

    Intr-o atmosfera incarcata de puternice sentimente de amicitie si respect reciproc, sarbatorim impreuna cu timisorenii 152 de ani de la prima calatorie cu tramvaiul tras de cai prin orasul regal, dar si 63 de ani de la prima a cupa a Romaniei castigata de Politehnica. Hmm, cred ca a fost deranj mare la Kremlin, oare ce parere o fi avut tov Brejnev?

    In fine, aud ca SSU (wtf? ) a transferat un cangur, adica portarul australian Nicolae Kidman Mears, dar si un antrenor maramuresean. Nou-haul local sa mai astepte. Sau sa mearga in Caraș, cum a facut antrenorul Dan Alexa.

    Dupa cum vedeti, ma mir si eu alaturi de voi cum am putut sa ticluiesc o postare cu atat bun simt si caldura sufleteasca

    PS. Il salut pe doctorul ortoped Muresan. Un profesionist, un om intre oameni, dar in primul rand un ardelean. Cred ca suntem pe maini bune. Gata, daca ne platiti si insolventa asta, promitem ca nu mai facem.

  17. #8270
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    a ajuns trunchiata stirea in Miticia...
    ce sabii bai,era vorba de niste mese,scaune si scrumiere.
    cine stie,s-or fi enervat oamenii ca nu erau aranjate la milimetru,ca la Viena si atunci au hotarat sa dreaga situatia,ca noua,asa cum stii,ne place sa fie Ordnung und Disziplin...
    bai dar ce-ti mai place sa le tot infloresti...
    granita la Orsova!

  18. #8271
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Mi s-a luat o piatra de pe inima acum ca stiu ca erau scrumiere, nu sabii. Eu as fi folosit sabia, de aia zic. E clar o diferenta de rafinament interregional Oare scrumierele erau din fildeș, din zonele cu elefanti? Sau ce mai intreb, sigur erau din waißes gold, de la curtea Elisabethei Wiselsbach

    Nu, mi se pare normal sa dai savoare conversatiei, asa cum ne-a invatat marele poiet român Alexei Mateevici. Daca ziceam șvaițer, șuncă, joagăr, șurub sau alte expresii uzuale timisene se ducea dreacu' discutia inainte sa inceapa

  19. #8272
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Adevarul ca la ce preturi are Timache, plus ca mai boteaza si berea, era de asteptat sa iasa scandal.
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  20. #8273
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Eu cred ca de la păcănele a iesit scandalul. I-a tras șăptarii, ca sa nu faca royala. Si erau banii de Nisa si Maldive. Nisa el, Maldive ospatarii. Tipic timache, frace!

  21. #8274
    sport legend
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    911
    Reputatie
    1


    da-va-n peleul meu!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •