View Poll Results: Ce credeti ca ar trebui sa fie nationala

Voters
14. You may not vote on this poll
  • O echipa care sa se coaca peste citiva ani?

    1 7.14%
  • Selectionata celor mai buni,indiferent virsta.

    13 92.86%
Results 1 to 9 of 9

Thread: Ce ar trebui sa fie Nationala?

  1. #1
    incepator
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Din pacate linga giulesti
    Posts
    21
    Reputatie
    1

    Ce ar trebui sa fie Nationala?

    Am auzit spunindu-se ca se incearca sa se construiasca o noua echipa nationala. Mi se pare curioasa chestia asta. Echipa nationala de fotbal trebuie sa fie cea mai buna echipa pe care natiunea respectiva o poate alinia., nu o echipa de perspectiva care ar trebui sa fie cea de tineret sau de juniori.
    Si in iarna asta s-au folosit o gramada de jucatori tineri in turneul din Cipru care probabil nu vor fi folositi in meciuri oficiale.

  2. #2
    nemuritoru` cipi13's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,224
    Reputatie
    1
    Cred ca ideea e sa se incerce alaturi de cei mai in virsta introducerea si a celor care acum sunt doar sperante......
    Care sa se "coaca" alaturi de acestia, care ii pot sprijini si sfatui...si sa nu mai spunem de experienta...
    In nici un caz nu cred ca se pune problema sa renunte la vechea garnitura si sa se inceapa cu oameni noi......
    Desi la filipescu, stelea si altii....cu tot respectul pentru ce au facut la echipa nationala ar trebui sa se retraga....
    parerea mea.....

  3. #3
    spellbound Profetu's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,496
    Reputatie
    1
    Dupa parerea mea, jucatorii nu trebuie sa se "coaca" la echipa nationala, ci la echipele de club, deci, selectia ar trebuie sa se faca in functie de forma de moment a jucatorilor disponibili in perioada respectiva.

  4. #4
    fairplay dragos_popa17's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    prin Cluj
    Posts
    2,234
    Reputatie
    1
    Gata cu constructia. De vreo 4 ani suntem tot in constructie. E timpul sa avem rezultate. Avem jucatori experimentati si capabili sa obtina calificarea la CM2006, mai ales ca olandezii au inceput intinerirea echipei iar Cehii l-au pierdut pe Nedved. Practic, la inceperea acestor calificari, suntem cea mai bine inchegata echipa din grupa. Trebuie sa selectionam jucatorii buni, iar pe cei tineri sa ii trimitem sa joace la tineret sa se coaca, pentru ca si acolo avem nevoie de rezultate. Nu mai trebuie chemati la nationala mare toti baietii astia de 18-19 si numiti sperante, ca li se urca la cap. Uitati-va la echipele mari precum Franta sau Italia, care isi aduc jucatori la nationala mare doare de la 21 de ani in sus. Cassano, unul dintre cei mai buni atacanti din serie A a trebuit sa astepte pana la amicalul de anul trecut cu Romania sa joace primul meci la nationala mare.

  5. #5
    junior <vasile>'s Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Antarctica. 6th sector's Station
    Posts
    134
    Reputatie
    1
    Si eu cred ca ar trebui cooptati in echipa jucatorii cei mai in forma,indiferent de echipa sau de impresar. Jucatorii intr-adevar buni sint si constanti in forma si vor asigura un schelet nationalei. Dar trebuie gasiti.

  6. #6
    sport legend
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    4,303
    Reputatie
    1
    Eu cred ca ar trebui sa fie liniste si pace

  7. #7
    junior <vasile>'s Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Antarctica. 6th sector's Station
    Posts
    134
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by andreiush
    Eu cred ca ar trebui sa fie liniste si pace
    Asta numa' mort gasesti

  8. #8
    provincia rulez axterix's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    wasteland
    Posts
    462
    Reputatie
    1
    io zic ca la nationala ar trebui sa joace cei mai buni nu cei mai in voga
    aici vine semnatura

  9. #9
    Denis's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    30043
    Posts
    10,707
    Reputatie
    1
    eu zic ca iordanescu a gasit deja generatia de aur asha ca nu cred ca o sa tre' sa se coaca peste catziva ani, cand deja sa copt
    [B][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"] FOTBAL [/COLOR][COLOR="Silver"]CLUB [/COLOR][COLOR="LightBlue"]■[/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]■[/COLOR][COLOR="RoyalBlue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"] OTELUL [/COLOR][COLOR="Red"]GALATI [/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][/B]
    [FONT="Palatino Linotype"][B][SIZE="6"][COLOR="red"]~F.[/COLOR][COLOR="Silver"]C.[/COLOR][COLOR="blue"]O.[/COLOR][COLOR="Red"]G.~[/COLOR][/SIZE][/B][/FONT]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •