Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 37

Thread: Bilantul lui Stoichita dupa sase luni la Steaua

  1. #1
    Moderator
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,358
    Reputatie
    1

    Bilantul lui Stoichita dupa sase luni la Steaua

    In urma cu exact sase luni, Mihai Stoichita isi incepea aventura pe banca Stelei. Chiar daca venirea sa a fost ironizata, multi considerand ca nu-l va prinde paltonul, Stoichita a rezistat, cu o atitudine umila fata de patron si de suporteri. Stoichita are in continuare sabia deasupra capului, existand pericolul ca el sa fie demis in orice moment. Onlinesport.ro va prezinta o analiza a primelor sase luni ale lui Stoichita la Steaua.

    "Voua va place ce joaca Steaua?" - Cu aceasta intrebare si-a inceput Mihai Stoichita munca la Steaua, devenita oficiala in miez de noapte, dupa o sedinta furtunoasa la palatul lui Gigi Becali.

    Stoichita a promis, in primul rand, ca va readuce fotbalul spectacol in Ghencea, insa cifrele nu ii dau dreptate decat dintr-un punct de vedere. Fiecare meci al Stelei a devenit o adevarata durere de cap, in special din cauza problemelor din defensiva.

    Cu Stoichita antrenor, Steaua are o medie de 1.3 goluri pe meci in Liga I, in timp ce media golurilor primite este de 1 pe meci.

    CE A ADUS STOICHITA

    Fata de primele meciuri sub comanda lui Cristiano Bergodi, Stoichita a adus un joc de posesie mai bun si un pressing mult mai agresiv.
    Jucatori precum Szekely sau Plesan evolueaza mai bine decat in mandatul lui Bergodi. Plesan a revenit de la echipa a doua si si-a castigat locul de titular in echipa lui Stoichita.
    Apropierea unor foste glorii, in baza relatiei de prietenie pe care le are cu acestea.
    Echipa are sanse reale la castigarea titlului. In momentul in care a preluat Steaua, echipa se afla la 6 puncte de primul loc, acum se afla la 1 punct
    CE A STRICAT STOICHITA

    In mandatul lui Bergodi, Steaua avea o medie de 1.8 goluri marcate pe meci si o medie de 0.6 goluri primite pe meci.
    Relatia cu o parte dintre suporteri s-a deteriorat, dupa gesturile facute spre tribune in momente critice
    A pierdut marele derby al Romaniei, contra lui Dinamo, dupa o prestatie jalnica
    Jucatorii tineri ai fost izolati, acestia plangandu-se ca Stoichita nu le ofera suficienta incredere

    CIFRELE LUI STOICHITA

    Liga 1: 8 victorii, 5 remize, 3 infrangeri

    Liga Europa: 0 victorii, 3 remize, 2 infrangeri

    Cupa Romaniei: 1 victorie + eliminare in optimi in fata Gloriei Bistrita

    Golaverajul Stelei cu Mihai Stoichita in campionat: 21-16

    -sursa Onlinesport.ro-

    Voua va place ce joaca Steaua?(asta ca sa il citez pe Stoichita)Credeti ca un alt antrenor ar fi mai indicat in locul lui sau echipa are nevoie de o revigorare a intregului lot?

  2. #2
    Denis's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    30043
    Posts
    10,707
    Reputatie
    1
    Threadul acesta se incadra mai bine in sectiunea "Suporter Steaua".
    [B][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"] FOTBAL [/COLOR][COLOR="Silver"]CLUB [/COLOR][COLOR="LightBlue"]■[/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]■[/COLOR][COLOR="RoyalBlue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"] OTELUL [/COLOR][COLOR="Red"]GALATI [/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][/B]
    [FONT="Palatino Linotype"][B][SIZE="6"][COLOR="red"]~F.[/COLOR][COLOR="Silver"]C.[/COLOR][COLOR="blue"]O.[/COLOR][COLOR="Red"]G.~[/COLOR][/SIZE][/B][/FONT]

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    JJ-ule ce spuneai de un anume moderator?!

    problemele echipei steaua nu sunt de interes national,threadul trebuie teleportat pe " steaua "!

  4. #4
    Atotstivuitor! Nightwish's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    UK
    Posts
    6,979
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Rave_o_Lution View Post
    Threadul acesta se incadra mai bine in sectiunea "Suporter Steaua".
    Perfect de acord... Suntem inundati cu Steaua, Stoichita, gripa porcina, Becali, Udrea, Gutza si alte asemenea chestii.. Ar fi preferabil ca topicurile sa se gaseasca pe sectiunea potrivita si sa citeasca doar cei interesati...

  5. #5
    sport legend m8k's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,960
    Reputatie
    1
    Destinatia treadului eronata! Total neinteresant!
    [COLOR="Purple"]De la 1907 am fost primii puși pe fapte
    Cu echipa Clujului, mândria Ardealului
    Trăiesc fiecare clipă cu cea mai bună echipă
    Și-am purtat de când mă știu alb și vișiniu.[/COLOR]

  6. #6
    sport legend Ulysses's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    10,413
    Reputatie
    1
    Ma adica de ce sunteti rai acuma? deschide proaspata moderatoare un thread pe intern si-n loc sa o incurajati, ca niste gentlemani ce sunteti, veniti cu reprosuri?/??

  7. #7
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    lordliv-ule, chiar ma gandeam sa incerc sa analizez si eu jocul Rapidului cu Manea antrenor, doar ca n-am ce analiza, jucam mai prost si decat Steaua.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  8. #8
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Zicea cineva, si tind sa-l cred, ca in ultimele doua zile Manea a exersat la antrenament numai pase scurte de maxim 10 metri.

    PS: Eu zic ca merge threadul pe intern, e o incercare de analiza, cu cifre, nu e un thread de scandal gen "Jiji a declarat...".
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  9. #9
    Atotstivuitor! Nightwish's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    UK
    Posts
    6,979
    Reputatie
    1
    Datenshi, nimeni nu a contestat continutul postului initial, atata ca nu ne intereseaza o analiza si diverse cifre despre Steaua ... Poate ne-ar fi interesat o comparatie cu cifre intre mai multe echipe din Liga 1, inclusiv Steaua... Insa, atata timp cat priveste doar o anumita echipa, consider ca locul thread-ului este pe Suporter...

  10. #10
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Este un thread de sectiunea suporter....

  11. #11
    Moderator
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,358
    Reputatie
    1
    mutat pe sectiunea suporter,la cererea voastra...
    @lordliv,scuza-ma ca nu m-am dovedit eficienta
    oricum parerea mea e ca topicul asta putea fi situat la granita dintre intern si suporter...
    Last edited by Cristina; 19th March 2010 at 18:02.

  12. #12
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Nightwish View Post
    Datenshi, nimeni nu a contestat continutul postului initial, atata ca nu ne intereseaza o analiza si diverse cifre despre Steaua ... Poate ne-ar fi interesat o comparatie cu cifre intre mai multe echipe din Liga 1, inclusiv Steaua... Insa, atata timp cat priveste doar o anumita echipa, consider ca locul thread-ului este pe Suporter...
    V-ar fi interesat o duda, e unul pe la jumatatea primei pagini de pe intern cu toate echipele. Recunoasteti ca preferati cancanul.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  13. #13
    non-ultras Vladek's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bruxelles ... deocamdata
    Posts
    5,050
    Reputatie
    1
    Nu recunoastem nimic

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Cristina View Post
    mutat pe sectiunea suporter,la cererea voastra...
    @lordliv,scuza-ma ca nu m-am dovedit eficienta
    oricum parerea mea e ca topicul asta putea fi situat la granita dintre intern si suporter...
    teoretic,traim intr-o tara libera!
    cineva poate sa produca ceva,inclusiv prostie,iar altii sa comenteze in lipsa de altceva! ( chiar daca devin ridicoli)

    ps. nu-i nimic stimata moderatoare,chiar poti sa perseverezi sugerandu-i moderatorului vadim de pe ' craiova ' sa participe la viata forumului chiar cu topice situate la "granita dintre intern si suporter" legate si de universitatea craiova...

    succesuri!

  15. #15
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    prind si eu un caine pe aici sa-l ard?
    Cristina, buna!

    Storchita trebuie sa se duca dracului. nu e deajuns sa-l pupe in slitz pe cioban ca sa stie sa aseze si echipa in teren. si eu am zis sa-i dau credit ca poate sunt cei ce-l contesta nebuni dar e evident ca e antrenor de...Kuweit!
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  16. #16
    Moderator
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,358
    Reputatie
    1
    @Lordliv:in loc sa dai atatea sfaturi si din moment ce te consideri competent in ale fotbalului,de ce nu participi chiar tu mai intens la viata forumului?

    @Hinghi:buna

  17. #17
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Hingherul View Post
    Storchita trebuie sa se duca dracului. nu e deajuns sa-l pupe in slitz pe cioban ca sa stie sa aseze si echipa in teren. si eu am zis sa-i dau credit ca poate sunt cei ce-l contesta nebuni dar e evident ca e antrenor de...Kuweit!
    Bre, vorbesti de Lippi, ala care acum vreo 15 ani va ducea in liga campionilor, sa-ti fie rusine.
    Asa l-ai spurca si pe Jenei daca ar reveni antrenor si n-ar avea rezultate?
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  18. #18
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    asa as spurca pe oricine care sta mai mult cu buzele pe bucile calde ale oierului in loc sa-si vada de treaba cu antrenoratul.
    pana acum e de apreciat Oli. il mai pacalea, il mai tempera pe cioban si tot ce voia el facea.

    la vreun antrenor strain nici nu indraznesc sa ma gandesc cat timp e ciobanila la club.
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  19. #19
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Uite ce zice Jiji:
    Ăsta e fotbalul, a trecut supărarea. Sunt lucruri de învățat, eu trebuie să mă schimb, trufia... M-am bazat că am echipă mai bună ca ei și am fost trufaș două săptămâni că îi ciuruiesc. Dumnezeu a spus «Stai să vezi tu, chiar dacă ai echipă mai bună, nu o să joace nimic, ca să vezi cum te ciuruiesc ei pe tine ca sa nu mai fi trufaș, să fi smerit». Asta trebuia să fac. Altfel, nu-mi explic cum a dormit echipa pe teren, a fost ceva supranatural. Nu s-a mai întâmplat așa ceva, nicio echipă n-am văzut așa, nu doar pe Steaua, să stea pe teren și să doarmă. N-am nicio problemă cu Stoichiță, eu sunt vinovatul. Dumnezeu mie mi-a dat palma, nu lui Stoichiță.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  20. #20
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    @ domnisoara moderator cristina
    competent?! de unde ai scos-o?
    poate doar respect pentru cei care intr-adevar se pricep la fotbal!

    activitate? sa nu zici ca nu ai aruncat o privire pe ...politic!
    am si victime pe acolo...

    dar din pacate nu intotdeauna duc " lipsa de altceva "

    ps. ca sa-mi satisfaci si mie ka-ul de ce nu propui un thread legat de activitatea de antrenorat a lui becali & mititelu."tactici folosite pentru intimidarea adversarului;asemanari si deosebiri."
    Last edited by lordliv; 19th March 2010 at 19:26.

  21. #21
    Moderator
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,358
    Reputatie
    1
    uite,nu sunt un "cornel dinu", in varianta feminina,dar nu sunt nici pe dinafara cu fotbalul pt ca am crescut de mica cu el,iar faptul ca pana acum nu prea am postat prea mult pe intern nu inseamna ca nu l-am supravegheat atent si ca sunt in pom si pomul in aer cu tot ceea ce inseamna fotbal
    citesc foarte des si ce scrieti pe politica si stiu ca ai victime si pe acolo,iar scopul meu nu este sa iti devin o alta victima

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •