Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 33

Thread: RUSINE, DOMNULE PITURCA!

  1. #1
    incepator
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    4
    Reputatie
    1

    RUSINE, DOMNULE PITURCA!

    fuck_off Domnule Piturca sunteti un nesimtit! Insa, totul are o limita si meciul de la piatra v-a demonstrat asta! Spun NESIMTIT
    fuck_off deoarece dupa meciul de la Bacau ati criticat arbitrajul, RUSINEEEEEEEE! adica toti suntem nebuni si dumneavoastra geniul neinteles de o societate de narozi? va inselati si pt asta nu meritati sa antrenati steaua! n-o sa luati nici un titlu anu' asta! FORZA BACAU SI RAPID!

    fuck_off

  2. #2
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Rusine la un puscarias?!?!?!?
    /nope/
    Fost si posibil viitor puscarias!

  3. #3
    junior
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    117
    Reputatie
    1
    7 mai 1986 va spune ceva?
    Piturca a facut parte din generatia de aur a Stelei asa ca nimeni n-are dreptul de a se lua de el

  4. #4
    Toronto FC 07Ex's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Streetsville, ON
    Posts
    1,227
    Reputatie
    1
    Ovidiudod, nu cred ca ai dreptate. Da, Piturca a facut parte din generatia de aur a Stelei (jos palaria), dar asta nu are nici o legatura cu faptul ca este un analfabet si un nesimtit.

  5. #5
    junior
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    117
    Reputatie
    1
    Are spirit de invingator. A fost gheata de aur
    Sa nu uitam ca el a adus ultimul titlu in Ghencea, si ca a terminat calificarile Romaniei la Europene faranici o infrangere

  6. #6
    sport legend Azur89's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    oameni buni, cit de multi ati (si am) fost impotriva lui pe cind juca, si in acelasi timp l-am considerat un norocos al soartei fiindca s-a aflat in aceeasi echipa cu jucatori mari, se pare totusi ca multi nu sinteti in stare sa vedeti padurea din cauza copacilor....

    Intrebare ptr. toti ce urmaresc fenomenul fotbal in Romania...Care este cel mai valoros (mai bine zis, capabil) antrenor roman ce activeaza in tara? Piturca! Nu poti face nici macar o comparatie, e doar invidia, prostia si ingimfarea unora care n-au ochi sa-l vada, dar va spun un lucru, daca as cumpara miine o echipa in Romania si Lucescu m-ar refuza, nu m-as gindi nici un minut sa nu il aleg pe Piturca...

    Vreau sa subliniez ca spre deosebire de multi care-i iau apararea pe aici, eu nu sint fan steaua, dimpotriva, as vrea sa-l vad pe dinu antrenor daca se poate, sau mai nou pe Nunweiler, sa-i bage in C direct prin neindeplinirea baremului.

    Dar luati o foaie de hirtie, ca la scoala, si puneti rezultatele lui Piti de cind a inceput sa antreneze, si va spun ca o sa-mi dati dreptate...baiatul n-are scoala, n-o fi el educat, nu rupe gura tirgului prin maniere, dar are stofa de antrenor, e nascut sa invinga in viata.

    Iar cel mai important lucru, e ca steaua tine capul sus anti-becali,, in comparatie cu toti lingaii din a si de la nationala...

    Si daca nu va place cind se ia de arbitrii, ce antrenor n-o face?
    Smile, its good for you!

  7. #7
    manager Cipangoo's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    332
    Reputatie
    1
    Are dreptate azur, Piti e antrenor. Nu ca altii din div A. A avut rezultate si ca jucator cu toate ca nu cred ca sunt doi in forumul asta de parere ca a fost macar 50% meritul lui.
    Dar manierele si educatia nu-l ajuta. Si nu cred ca poti fi manager general, sau macar nu poti fi unul bun, la o echipa care mai e si una de prima marime in romania fara asa ceva.

  8. #8
    incepator
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15
    Reputatie
    1

    Rusine domnule Piturca?

    Ca e mereu innegurat - la haine si la figura, ca nu e deloc smecher si po****r, asa e! Dar declaratiile sale sunt infinit mai decente decat ale celorlalti antrenori (Dinu, Rednic, Rada) sau conducatori de echipe (G.Becali, Copos, Siman, Pinalti, Borcea, Netoiu etc., etc.)
    Si sa nu uitam declaratia lui Dorinel Munteanu, unul din putinii fotbalisti romani indragiti de absolut toti microbistii: "Daca ma intorc in tara, joc numai sub comanda lui Piturca." Poate nu-i dracul asa de negru cum pare...
    7 MAI - ziua fotbalului romanesc!!!

  9. #9
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Ca jucator, Piturca merita respectat. A fost un atacant valoros. Dar deloc exceptional. Ca antrenor, mi-este imposibil sa ma pronunt. Clar ca nu e un tehnician de exceptie, nu se compara cu Lucescu, dar pare ca mai stie cate ceva. Daca e cel mai bun din divizia A? Nu cred asta, eu zic ca Lacatus, Ilie Dumitrescu, Zenga, Ion Moldovan si chiar Andone sunt tot pe acolo. Dinu era probabil singurul tehnician cu o clasa peste ceilalti... din pacate insa are el alte probleme.

    Ca manager si reprezentant al clubului Steaua, Piturca lasa mult de dorit. Cred ca nu prea are caracter. Pe deasupra mai face si niste afirmatii penibile, se face complet de ras. Un exemplu a fost atunci cand i-a comparat pe Radoi si Claudiu Raducanu cu niste super jucatori (nu mai stiu cu cine, dar oricum a fost total deplasat). Si parca a fost si amendat ca l-a insultat pe Gh. Stefan... asa ca nu vad unde e decenta.

    Cea mai rea parte e ca intra in conflict cu jucatorii... a expediat juma' de echipa de la Steaua (o parte dintre cei transferati erau chiar bunicei). Autoritate, dar nici chiar asa! Plus ca are el preferatii lui pe care ii sustine pana in panzele albe... mai curand cred eu pe motive de obedienta decat de valoare. Ba il mai impinge si pe fi-su de la spate.

    Privitor la atitudinea 'anti-Becali' a Stelei, ea se datoreaza EXCLUSIV conflictului dintre verii Becali. Ia sa de impace cei 3 si sa vedeti ce-l perie Piti pe Ioan Becali...

  10. #10
    incepator
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    42
    Reputatie
    1
    Cred ca Piturca are ceva nativ in a se face neplacut. Cei care-l contesta sunt mai multi, din pacate, decat cei care-l lauda. Pentru el vorbesc, oricum, rezultatele. Restul sunt speculatii ieftine, din partea unor fani ai altor echipe... /fu/
    FACETI TOTUL PENTRU CAUZA SI [d]EFECT!!!

  11. #11
    Farist FatFrumos's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    CT, US
    Posts
    919
    Reputatie
    1
    Cristi, tu il pui pe Dinu cel mai mare cotonogar din Divizia A?........sau pe Piturca betiv notoriu si cel mai mare barbugiu din toata Steaua?......come on si unul de 10 ani da goluri ca atacant daca are mijloc solid si bun cum avea Steaua in 86.
    anti Dinamo, anti oier

  12. #12
    Farist FatFrumos's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    CT, US
    Posts
    919
    Reputatie
    1
    Steaua nu va lua nici un titlu si nu va trece peste nici o echipa in cupe europene cu Piturca in frunte....iar antrenor mai bun ca Piturca cred ca si cei din divizia B sint mai buni ca el sa numai zicem de cei din divizia A.
    anti Dinamo, anti oier

  13. #13
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Caracterul si obiceiurile unui om, fie el 'cotonogar' (desi Dinu numai asta nu e, sufera doar de violenta verbala) sau 'barbugiu' sau 'betiv' (cum sunt din pacate f.f. multi dintre cei implicati in fotbal) nu au de a face decat in stadiu terminal (parkinson, faliment sau ciroza) cu meseria acelui om. Au existat destui (ba chiar foarte multi) betivi, batausi si cartofori printre oamenii mari ai istoriei. Asa ca in fotbal cu atat mai putin conteaza. Antrenorul trebuie sa aiba talent si experienta, nu sa duca o viata sanatoasa. A, ca manager, de acord, e altceva, ai alti bani pe mana.

  14. #14
    sport legend Azur89's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    Pai daca Piturca e betivan, ce mai spui de Dobrin? Sau de Balaci? Ca te uiti la fetele lor si fugi invers... Dar nu amesteca alcoolul cu valoarea. Si mai pricepe si tu, Fat Frumos (!?) caci simplul fapt de a fii impotriva unei echipe, nu-ti da dreptul sa dai in oamenii care muncesc acolo.... Sau sa inteleg ca ai ceva si impotriva lui Hagi, Lucescu, Munteanu si asa mai departe, fiindca nu joaca in echipa care vrei tu?

    Cit despre Steaua 86, daca ai citit post-ul meu mai sus, am spus-o ca l-am injurat mai mult ca altii, la vremea aia. Dar la Barcelona el i-a dus, cu cele 2 goluri, unul mai ca celalalt, din meciul cu Anderlecht, si un norocos, dar mult asteptat gol la Kuusisy... Apoi se mai poate spune ceva... Radu II, sau Balint, au fost valorosi, nu? Si atunci cum de au fost vesnice rezerve? Sau cum se face ca Steaua, la puterea pe care o avea atunci, nu si-a luat pe altcineva, doar nu trebuia decit sa faca Vali un semn cu degetul (vezi cazul Hagi!)... Sau cum iti explici, ca pina si la nationala, cu toate ghetele din groapa, tot asta era chemat? Crezi ca dadea mita? Coruptie?

    Valoare de B, si restul, sint afirmatii gratuite....Daca crezi ca le poti sustine cu argumente, te rog. Daca nu, ce rost are sa le faci! :? :? :?
    Smile, its good for you!

  15. #15
    Farist FatFrumos's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    CT, US
    Posts
    919
    Reputatie
    1
    Valoarea?......pai asta si este nici Piturca nici Dinu nu au nici o valoare nici ca jucatori nu au avut nici ca antrenori nu vor avea......tot ce au avut a fost pe urma altori jucatori care intradevar au fost valoare in nici un caz cei doi.......Dinu deja sa vazut ce antrenor e ca echipa inca e la pamint iar Piturca vedem meciul cu Rapid. Azul tineam cu Steaua pina 90 cind toat echipa a fost destramata si cu Dinamo si cu Craiova pentru faptul ca au jucat fotbal si ne faceau mindrii cind jucau in cupe. Iar la nationala era cu mita pai de ce crezi tu ca niciodata nu sa afirmat Dobrin? cind si Pele ia fost frica de acel meci ca doar la vazut ce poate in sesiunile de practica (pentru asa a vrut antrenorul sa fie)...Iordanescu ia invatat pentru el ia bani de la jucatori pentru umplutura. Iar tu azul sa poti intelege ce spun traieste afara din tara in orice tara democrata vreo 10 ani sa intelegi cit de proasta e gindirea comunista care inca traieste in toata tara.
    anti Dinamo, anti oier

  16. #16
    Farist FatFrumos's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    CT, US
    Posts
    919
    Reputatie
    1
    Azul nu ai sa intelegi afirmatiile mele pina cind fotbalul romanesc va ajunge la un complet dezastru si se merge direct spre dezastru.......trebuie sa fie mult mai rau pina se va face bine...iar cu gindirea comunista nu se va redresa nici fotbalul nici tara.
    anti Dinamo, anti oier

  17. #17
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Dinu a fost un jucator foarte valoros, oricine spune altceva este absolut subiectiv. Iar eu zic ca ultimele etape arata ca Dinu a facut MINUNI in tur cu echipa asta lipsita de valoare. S-a terminat totul cand jucatorii nu l-au mai ascultat.

    Desi Piturca imi e total antipatic, ca jucator a fost util (ce, Inzagi are cine stie ce tehnica? Plasament, finalizare si... noroc cat incape) iar ca antrenor vad ca se descurca. Nici el nu are cine stie ce lot.

  18. #18
    Farist FatFrumos's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    CT, US
    Posts
    919
    Reputatie
    1
    Nu am vazut minuni la Dinu ci doar arbitri cumparati rezultate vorbesc singure....mai ales meciul cu Poli.......iar Piturca nu stiu ce sa zic traim si vedem.
    anti Dinamo, anti oier

  19. #19
    sport legend Azur89's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    Bine mai frumosule (aka the beastule)...una cite una ai inceput sa le scalzi de nu mai stii nici tu ce-ai vrut sa spui... probabil frumusetea iti dauneaza, te autocomplexezi... Vorbeam de argumente, nu de vorbe...

    In primul rind chestia cu traitul afara, cu toate ca, spre deosebire de tine, nu se observa din felul meu de a scrie, traiesc afara cam exact de 10 de ani... Si daca n-as fi tot in USA poate as spune ca in jurul tau sint oameni mai cu mots, si de aia nu te intelege tot poporul....Dar in cazul de fata, cu 10 ani in state plus restul vietii in Banat, sint de 1000 de ori mai occidentalizat decit tine... Asta cred ca e simplu chiar si ptr. tine sa o intelegi... Asa ca te rog, lasa aerele de american de carton, venit cu pluta din Marea Brailei, si nu-mi spune tu cind incepe si unde se termina comunistii.... Sint timisorean 100%, cred ca as fi mai in masura sa ma apuc sa dau lectii de democratie pe forum...

    Dar aici era vorba strict de fotbal, si mai ales de Piturca.... Vorbesti de Dinu ca jucator, dar sint convins ca nu l-ai vazut in viata ta jucind vreun meci... Daca l-ai vazut, inseamna ca trebuie sa-ti muti dunga din buletin, in pasaport. Ca jucator a fost MARE! Ca antrenor e dificil (nu neaparat rau, dar nu se compara cu Piti de exemplu). Ca om insa, e un nesuferit. Ca o face inconstient, sau cu buna stiinta, asta e treba lui....

    Referitor la Dobrin, probabil a fost mai bine ca n-a fost folosit in Mexic, ca se mai impiedica pe teren, sau incerca sa treaca "printre" Pele... Un fotbalist extraordinar, poate cel mai talentat pe care l-a avut Romania vreodata, dar n-a stiut sa se respecte, nici pe el, si nici pe cei din jur.

    Acuma cit de suporter ai fost, si al Stelei, si al Craiovei sau al mai nu stiu cui, e logic, doar pina in 89 n-aveai mult de ales, eram si foarte patrioti pe atunci, si "nu ne dadeam aere din State" precum in prezent.

    Referitor la Piti, aici iti dai singur cu oistea-n gard, cind vrei sa il cataloghezi pe el in functie de rezultatul meciului cu Rapid! Nati-o buna, ca ti-am frinto! Dar de rezultate la nationala de tineret, ai auzit? O echipa formata de el, si calificata de el la un turneu final (singura in ani si ani)....Sau poate la nationala mare, cind, vorbind de caractere, al tau Hagi i-a cam intors spatele impreuna cu prea marele lui cumnatel, asteptindu-l la cotitura... A iesit ceva asemanator cu cel care sapa groapa...in care cei doi cumnati au cazut (de sus, de pe cai mari, si din masini Ferari) drept in groapa de gunoi...

    Asadar, daca vrei sa lovesti in fotbalul romanesc, sint destui in care poti sa o faci, dar ptr. asta ar trebui probabil sa te intorci acolo, sa traiesti 10 ani in aceea mentalitate, si apoi sa te exprimi mai coerent si mai exact.

    Pina atunci insa, de pe malurile Atlanticului, atit tie cit si celorlalti care au avut rabdare sa parcurga cele scrise mai sus, va urez "Un Paste Fericit, si toate cele bune".
    Smile, its good for you!

  20. #20
    Moderator oaspetele's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bistrita
    Posts
    1,545
    Reputatie
    0

    Re: RUSINE, DOMNULE PITURCA!

    Quote Originally Posted by djvox
    :fuck_off: Domnule Piturca sunteti un nesimtit! Insa, totul are o limita si meciul de la piatra v-a demonstrat asta! Spun NESIMTIT
    :fuck_off: deoarece dupa meciul de la Bacau ati criticat arbitrajul, RUSINEEEEEEEE! adica toti suntem nebuni si dumneavoastra geniul neinteles de o societate de narozi? va inselati si pt asta nu meritati sa antrenati steaua! n-o sa luati nici un titlu anu' asta! FORZA BACAU SI RAPID!

    :fuck_off:
    alo!
    mai cititi odata ce a scris cel care a deschis topicu !!


    era vorba de nesimtirea lu Piturca , de nonsalanta cu care minte , nu de calitatile lui de antrenor (sa fim seriosi , cine are trupa mai buna din Romania ??- poate Gloria )

    nu divagati de la subiect , incercati sa-l epuizati .......

    Schumi? the only one!

  21. #21
    sport legend Azur89's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    probabil e gresit topicul, trebuia rusine padureanu.... pe de alta parte insa, poate e timpul ca unii dintre voi sa asculte indemnul lui FatFrumos, si sa iesiti din comunism, adica sa incercati sa intelegeti ca nu va este interzis sa ginditi si sa va exprimati opiniile liber... Referitor la cel ce a deschis topicul, el e cel pe dinafara in topicul asta, datorita limbajului folosit... Si totusi nu i-a spus nimeni sa taca.... Si nici tie....Asa ca nu pune zabrele exprimarii libere, findca nu e cazul....
    Smile, its good for you!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •