Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 25

Thread: Campionat 2008-2009

  1. #1
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1

    Campionat 2008-2009

    Discutii despre noul sezon.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  2. #2
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Debut cu dreptul.

    RAPID - BISTRIȚA 3 - 0

    * Sursa: gsp.ro


    În mare formă, Rapid a încheiat repede conturile cu timida Gloria, asigurîndu-și încă din prima parte un avantaj de forfait, după care a jucat la spectacol.

    În plin război intern între români și străini, Grantul a început aseară meciul cu Bistrița cu doar 4 autohtoni printre titulari. Și prima scînteie s-a văzut încă din start: Andrade și Perjă n-au vorbit aceeași limbă și Diogo (2) era să aprindă Giuleștiul. Apoi, cuminți, colegii lui Coroian s-au aliniat pe două rînduri, așteptînd tăvălugul Rapidului. Au mai încercat pe contre, pe la Maftei, dar centrările lui Panc au fost doar "scrisori" cu destinatar necunoscut.

    Vișiniii au vrut să vadă dacă pot sparge zidul dublu din față frontal. Au uitat că un astfel de blindaj se poate străpunge pe benzi, cu o cerbicie vecină cu neputința.

    A fost de ajuns. Fisura apărută în defensiva bistrițeană a început să caște ca o falie după cutremur. Nevoită să iasă la joc, Gloria a fost pradă ușoară pentru un Rapid dezlănțuit. Spadacio a mai pus o pasă "printre" pentru Boya (37) , care l-a pierdut pe drum pe Frăsinescu și a dat cu sec: 2-0. Oaspeții au alergat în gol și au mai luat unul pînă la pauză. A fost rîndul lui Cesinha să facă onorurile pentru Spadacio (43).

    Doar pentru show

    Firesc, după pauză, Rapidul a lăsat-o mai moale cu schemele lui Peseiro. A jucat mai mult pentru tribune. Cesinha în rol principal, oprit (64) după o pătrundere fină de Tătărușanu. Apoi, Boya (67) s-a jucat cu portarul și cu bara! Apoape două minute, stadionul a fost un imens "Ole!". Dacă și Andrade driblează! Gloria? Un jalon din 11 piese.

    Peseiro în românește!

    La întîlnirea cu presa, Jose Peseiro și-a pregătit un bilețel. L-a citit în limba română: "Bună seara! Am jucat bine. Victorie justă. Ne puteam bucura toți. Sînt fericit pentru suporteri". A vorbit și despre Constantin sau Coman: "Marius e un jucător bun, dar a vorbit fără să gîndească. Așa ceva e grav. Pe primul loc trebuie să fie Rapid. A greșit, i-am dat penalty! Dar etapa viitoare ar putea să revină, dacă merită. La Dani Coman e altceva. Abia aștept să-și rezolve problema".
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  3. #3
    h8rz gonna h8 Zabriskie's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Haterville
    Posts
    4,246
    Reputatie
    1
    Frumos joc, Rapid cred ca e cea mai promitatoare echipa in momentul asta. Imi place de Julio Cesar, bun pasator, sut, control bun. De la mijloc in sus e ok, da' Maftei si Perja in aparare?
    Both teams played hard.

  4. #4
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Mardare nu cred ca e inca pregatit 100% si de-asta a fost preferat Perja. Pe dreapta e cea mai mare problema in momentul asta, cred ca va mai fi incercat si Constantin acolo daca e reprimit in lot, sau poate chiar Andrade.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  5. #5
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1
    ce chef de discutii are Datenshi dupa o victorie

    LE : scuze am crezut ca e pe intern ...apoi am vazut ca e suporter rapid! Scuze nu o sa mai deranjez !
    "- [B]Florin, de ce ai acceptat micșorarea salariului cu 30 la sută?
    - Pentru Dinamo. Acest club m-a ajutat la greu, cînd aveam nevoie, e firesc să răspund și eu la fel într-o perioadă delicată. Eu nu uit![/B]
    "
    .................................................

  6. #6
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    O etapa perfecta pentru a urca in clasamnet, din pacate jucam cu frica.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  7. #7
    sport legend andreidaniel's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Salajan, Bucuresti
    Posts
    532
    Reputatie
    1
    In etapa asta asa cum puteam sa urcam in clasament, puteam sa ramanem la acelasi numar de puncte

  8. #8
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Asta e mentalitate de loser, niciodata nu profitam de rezultatele altora ca sa recuperam.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  9. #9
    sport legend andreidaniel's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Salajan, Bucuresti
    Posts
    532
    Reputatie
    1
    Degeaba am eu mentalitate de invingator, daca aia care trebuie s-o puna in aplicare pe teren, nu au aceeasi mentalitate si se multumesc cu jumatati de masura (in cazul asta, cu un egal scos cu greu). Peseiro este un antrenor extrem de fricos. Cu Peseiro pe banca, ne afundam in mediocritate, suntem pe cale sa devenim o simpla echipa care se chinuie sa prinda un loc pentru Cupa Uefa. Strict pe ce s-a jucat ieri pe teren, nu meritam victoria.
    Last edited by andreidaniel; 16th November 2008 at 16:55.

  10. #10
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Pai nu de tine ziceam, ca nu faci parte din echipa din cate stiu.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  11. #11
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Rapidul acuză numeroase absențe

    * Sursa: Prosport.ro


    La ultimul său meci oficial ca antrenor al Rapidului, Jose Peseiro are bătăi de cap în privința alcătuirii unui prim „11”. Lusitanul are probleme în fiecare compartiment, dar mai cu seamă de la mijloc în sus, acolo unde lipsesc cinci jucători: Cesinha, Julio Cesar, Pitbull, Djalovic și Boya. Fundașii Vella și Bozovic nu au făcut nici ei deplasarea în Copou, acuzând probleme medicale. Mai mult, la antrenamentul de aseară al vișiniilor, tânărul Lucian Răduță s-a antrenat separat din cauza unor probleme la stomac. În aceste condiții, Peseiro se vede nevoit să treacă pe foaia de joc doar 17 fotbaliști, urmând ca pe banca de rezerve să ia loc jucători care au evoluat mai puțin în acest campionat, sau chiar deloc, cum este cazul lui Ștefan Grigorie.


    Eu nici nu stiam ca Grigorie mai e la noi.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  12. #12
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Ce-mi doresc in momentul asta: maxim 1 p pentru Steaua si CFR maine. Dupa asta poate aparea nuvela" Moartea cofetarului".
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  13. #13
    PilotDeTractor Grecu_'s Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Langa Grant
    Posts
    2,745
    Reputatie
    1
    Adu-mi aminte, daca terminam turul in primele 5 locuri, nu mai poate sa il dea afara pe Peseiro si mai trebuie sa achite si primele?

  14. #14
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Exact.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  15. #15
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    poate ma ajuta un rapidist inarit... cu numele unei melodii de acum multi ani despre rapid lautareasca ... canta cineva cu numele de namol sau nu sunt sigur

  16. #16
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Am gasit pe iutub un Mihai Namol, dar e din Tei. Sigur nu era cu DInamo?
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  17. #17
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    nu ca o aveam ..mai demult in calc e din perioada 98 cand a castigat campionatu rapid
    si la refren zicea ceva de genu...hai rapidu ca tu esti campioana din giulesti

  18. #18
    Vw Phaeton grande's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Luxembourg
    Posts
    14,054
    Reputatie
    1
    robyyy ,nu am gasit ceace vrei tu ,dar in schimb am gasit o reclama la Antena 1 ! http://fr.youtube.com:80/watch?v=Uf8...eature=related

  19. #19
    sport legend andreidaniel's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Salajan, Bucuresti
    Posts
    532
    Reputatie
    1
    robyyy, asta este melodia?
    http://www.trilulilu.ro/andreidanielb/5d9742976874ae

    Suntem in grafic pentru Cupa Romaniei si un loc pentru Cupa Uefa(locul 5). Totul depinde de schimbarile din iarna asta...
    Last edited by andreidaniel; 2nd December 2008 at 16:14.

  20. #20
    PilotDeTractor Grecu_'s Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Langa Grant
    Posts
    2,745
    Reputatie
    1
    Din pacate nu suntem in grafic pentru schimbarea patronatului...

  21. #21
    PilotDeTractor Grecu_'s Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Langa Grant
    Posts
    2,745
    Reputatie
    1
    Brei, cartonasul rosu a lu' Constantin s-a judecat? Daca nu, cam cate etape ar trebui sa ia pentru amenintarea arbitrului?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •