View Poll Results: Pronostic

Voters
21. You may not vote on this poll
  • 1

    11 52.38%
  • X

    6 28.57%
  • 2

    4 19.05%
Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 22 to 38 of 38

Thread: Etapa 26: FC Arges - FCM Bacau

  1. #22
    junior
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    129
    Reputatie
    1
    Asa Argesul! Puteti sa scapati. Si sa-i trimiteti in B pe bistriteni, prea au blatuit.

  2. #23
    Stelist alx_ro's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    340
    Reputatie
    1
    FC Arges - FC Bacau: 1-0
    Bacaul are din ce in ce mai putine sanse de a ramane in A
    [FONT=Comic Sans MS]Poti sa spui orice. Cu conditia sa nu spui mai putin decat ai vrut si mai mult decat trebuie. [/FONT]

  3. #24
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,067
    Reputatie
    1
    Tudose , iar n-ai fost la meci ?
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  4. #25
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Am fost, acum m-am intors
    Un meci anost in prima repriza, ceva mai animat in a doua parte. Unii jucatori au avut randament slab. Moldovan dadea vina pe oboseala acumulata duminica. Am trait un final extrem de tensionat, au fost intreruperi si Alexandru Tudor a prelungit, justificat, destul de mult. Conteaza doar ca am castigat 3 puncte.
    Bacauanii spun ca nu am fi castigat fara ajutorul arbitrului, ai nostri ca a fost penalty indiscutabil. Sper sa vad reluarea la TV.

  5. #26
    sport legend
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    526
    Reputatie
    1
    Felicitari "violetilor" din Trivale !

  6. #27
    OK, unfµ¢k you! simpson's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Springfield, IL
    Posts
    371
    Reputatie
    1
    Noroc de faptul ca v-a pus-o pe var "Buster Keaton", ca altfel, nu dadeati gol nici daca se mai juca si acum...
    [FONT=Verdana][COLOR=Blue][SIZE=2][I][B]Eat my dust, dust-eaters![/B][/I][/FONT][/SIZE][/COLOR]

  7. #28
    Tennis Pro DJ Klaus's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    NCAA
    Posts
    2,092
    Reputatie
    1
    Felicitari pitestenilor pt al 4-lea blat consecutiv !

  8. #29
    Superbull dlgicu's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Boston
    Posts
    832
    Reputatie
    1
    Klaus, daca mai stai mult sa numeri ajungi la concluzia ca toate celelalte 15 echipe si-au dat mana sa scoata Argesul din B. Eu zic sa te iei de mana cu cei de la Mazeta Sporturilor, sa il mai suni pe arbitrul acela din B si sa ii ajuti in a cloci la teorii ale conspiratiei despre ce blatuitori sunt pitestenii astia si cum strica acest campionat curat si parfumat. Sau nu cumva voi erati sursele acestui ziar cu "site-ul de sport nr. 1 din Romania"?
    Un singur sfat: Cere-te mai repede afara, si abia astept sa aflu vesti despre cum te-ai adaptat "In civilization".
    Dimineata aerul curat s-ar putea sa-ti sparga fata

  9. #30
    Superbull dlgicu's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Boston
    Posts
    832
    Reputatie
    1
    Cu var sau fara var, ne-am agatat si aproape ca am iesit din rahat. Asa ca pentru tine Simpson am de transmis un mesaj simplu:

    "A"rges
    ----------
    "B"acau

    (e adevarat, in al doilea caz B-ul poate veni si de la Banii sarmanilor bacauani pe care ii va plati, inca o data, Seche ca sa sponsorizeze vreo nou promovata pentru urmatorul sezon de B)
    Dimineata aerul curat s-ar putea sa-ti sparga fata

  10. #31
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Sa ne uitam la ultimele noastre 4 meciuri de care zice DJ Klaus:

    Steaua - FC Arges 4-0
    Blat curat, ce mai, am platit ca sa primim 4 goluri, pacat ca nu mai e aici gabilove sa ne spuna si suma.

    FC Arges - FC National 4-1
    Meci suspect, la fel ca si National - Oradea 2-3 din etapa imediat urmatoare, doar ca acolo Ioanitoaia scrie editorial cu "A muri frumos".

    Otelul - FC Arges 1-1
    Daca nu am pierdut, e clar ca e aranjat.

    FC Arges - FCM Bacau 1-0
    Abia asteptau bacauanii sa ne dea meciul sa ajunga mai repede in Divizia B.

    Si, ca sa fim linistiti, urmeaza al cincilea blat consecutiv, la Craiova, ca asa am aranjat eu cu Inter cand eram la Shorley.

  11. #32
    Tennis Pro DJ Klaus's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    NCAA
    Posts
    2,092
    Reputatie
    1
    Asa e Tudose , cu Steaua nu v-a mers ! Gicule ...probleme mah ?

    Mi-e pur si simplu sila chiar scarba de echipa Fc Arges !

  12. #33
    OK, unfµ¢k you! simpson's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Springfield, IL
    Posts
    371
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tudose
    FC Arges - FC National 3-1
    Meci suspect, la fel ca si National - Oradea 2-3 din etapa imediat urmatoare, doar ca acolo Ioanitoaia scrie editorial cu "A muri frumos".
    Bai, fratilor, da' nici nu mai stiti cu ce scor ati castigat un meci blatuit?
    [FONT=Verdana][COLOR=Blue][SIZE=2][I][B]Eat my dust, dust-eaters![/B][/I][/FONT][/SIZE][/COLOR]

  13. #34
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Scuze, simpson. O simpla greseala de tipar. Am facut cuvenita rectificare.
    In ceea ce priveste statutul meciului (blat sau nu), este acelasi ca cel dintre National si FC Oradea.

    Apropo de partide trucate... Sunteti atat de cinstiti incat mai bine ati merge in Divizia C, zici tu... poate ne povestesti si de "celebrul" meci FC Brasov - FCM Bacau din 2001, cand se dadeau brasovenii la o parte sa va lase sa inscrieti si tot nu ati fost in stare. A trebuit sa intervina publicul, sa intre Andrasi si sa marcheze doua goluri, iar Dossey sa apere tot de i se tragea ca sa se opreasca aranjamentul. Portarul celor de sub Tampa zicea ca i s-a cerut de catre conducere sa o lase mai moale, apoi a intors-o, cica nu a inteles bine limba romana
    Noroc cu Sechelariu, ca a cumparat apoi locul in A.

  14. #35
    OK, unfµ¢k you! simpson's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Springfield, IL
    Posts
    371
    Reputatie
    1
    Am mai spus-o si cu alte ocazii (in alte postari) ca ne-a batut Dumnezeu pentru pacatele din acel campionat (sa stii ca au fost si meciuri in care am fost ajutati de arbitri, pe langa meciurile "suspecte"), pierzand barajul... Dupa rezultat, s-ar parea ca nu a fost blat.
    Daca ai sti ca echipa ta favorita face blaturi, ai fi multumit? Eu n-as fi...
    [FONT=Verdana][COLOR=Blue][SIZE=2][I][B]Eat my dust, dust-eaters![/B][/I][/FONT][/SIZE][/COLOR]

  15. #36
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Simpson, Brasovul a invins atunci cu 2-0 pentru ca publicul a oprit blatul, care a fost evident. Andrasi a intrat in joc si a marcat dupa ce pe stadion incepuse scandalul. Iar Dossey a declarat ceva si a trebuit apoi sa o dea la intors.
    Sechelariu insusi a recunoscut ca a participat la meciuri aranjate (a afirmat clar ca a facut reciprocitati cu Ceahlaul si Bistrita).
    Nu ma bucur de raul Bacaului, sa fie clar, insa... cineva trebuie sa retrogradeze. Eu nu spun ca Argesul a fost intotdeauna o echipa imaculata iar Bacaul capul rautatilor, insa nici nu vin sa pozez intr-un apostol al cinstei si dreptatii.

    Si ca sa iti raspund la intrebare: nu, nu as fi multumit in nici un caz sa stiu ca Argesul face blaturi, si am mai spus-o pe acest forum. Vina pentru ca s-a ajuns aici apartine conducerii clubului pitestean. Daca intr-adevar a fost aranjament cu National, rusine onducerii: pentru ca a vandut jucatorii de valoare, a gestionat prost clubul, si trebuie sa apeleze la astfel de metode; daca totusi nu a fost aranjament cu cei din Cotroceni, atunci rusine conducerii: pentru ca a vandut jucatorii de valoare, a gestionat prost clubul, si nu te mai crede lumea nici cand joci pe bune!

  16. #37
    OK, unfµ¢k you! simpson's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Springfield, IL
    Posts
    371
    Reputatie
    1
    Cert e ca n-as vrea sa fiu in pielea ta... In momentul in care echipa joaca asa cum o face argesul si mai face si blaturi, cel mai indicat e sa devii indiferent la ceea ce se intampla. Eu asa as proceda.Inteleg insa faptul ca nu-ti permiti...?
    [FONT=Verdana][COLOR=Blue][SIZE=2][I][B]Eat my dust, dust-eaters![/B][/I][/FONT][/SIZE][/COLOR]

  17. #38
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    De ce nu mi-as permite? Nimeni nu imi dicteaza opiniile. I-am criticat nu o data pe conducatori, chiar si in termeni duri.
    Ce zici, am facut blat si la Craiova?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •