Results 1 to 21 of 21

Thread: UNIVERSITATEA - FC ORADEA ( comentarii inainte si dupa meci)

  1. #1
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1

    UNIVERSITATEA - FC ORADEA ( comentarii inainte si dupa meci)

    Un meci care ar trebui sa fie dificil doar pentru ca se joaca in deplasare.
    Insa urmarind evolutia echipei din momentul venirii lui Rednic se observa ca aceasta a fost mai buna la partidele jucate in deplasare ( 3-2 , 1-2 , 1-1 , 2-2 ) marcand si un numar destul de mare de goluri ( cam doua pe meci ! ).
    In aceasta situatie eu voi merge pe victoria Universitatii , mai ales ca jucatorii vor incerca probabil , in cele trei partide care au mai ramas de jucat sa-i demonstreze ca au valoare sa ramana si in sezonul viitor sub culorile alb albastre!
    In rest , un meci intre doua echipe care nu mai au nici un fel de griji. Universitatea nu isi mai face probleme pentru locul trei , iar FC Oradea este ca si retrogradata. Fotbalul insa se joaca si pentru onoare si placere , asa ca , eliberate de orice griji cele doua echipe ar trebui sa ne ofere un meci frumos si spectaculos.

  2. #2
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,064
    Reputatie
    1
    parerea mea este ca in deplasare in aceste momente jucam mai bine ca acasa ( ma refer la finalizare).
    un rezultat bun la Oradea poate sa ne dea un moral bun in vederea meciului cu steaua!
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  3. #3
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Pronosticul meu : victorie Universitatea la doua goluri diferenta!
    Inter , ce ai zice sa mergem la Oradea sa bem o bere cu Apparte...poate sarbatorim asa victoria!

  4. #4
    manager Ravelly's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Navodari
    Posts
    330
    Reputatie
    1
    Va fi un meci de palmares, cele 2 echipe avandu-si aproape locul conturat in clasament. Sper sa invingem si sa avem un moral bun in continuare.

  5. #5
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Mie personal imi pare rau de Oradea, as fi vrut sa ramana in divizia A..se pare ca o victorie cu noi nu o ajuta cu nimic.. ( nu stiu daca mai exista baremul ala de puncte care trebuie sa-l faca fiecare echipa! ). Asa ca probabil vom castiga. Am ceva treaba pe la Arad si poate ma voi repezi pana la Oradea sa vad si meciul... Inter , daca stii numarul lui apparte da-mi un pm poate ma intalnesc cu el la o bere!
    Raman la pronosticul : Victorie la doua goluri , marcatori Plesan si Borbely.

  6. #6
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Cred ca vom castiga cu 3-0! Marcatori: Plesan, NJock, Lutu!
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  7. #7
    nemuritoru` cipi13's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,224
    Reputatie
    1
    vom invinge doar daca nu mergem pe ideea, ca oricum nu mai ajungem pe locul trei.....
    scor final 2-0 Plesan si Lutu....
    parerea mea.....

  8. #8
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    meciul in sine nu mai are nici o valoare, un meci intre doua echipe care se destrama
    desigur, fiecare pe "limba si in stilul ei" dar se destrama
    Last edited by Blue; 20th May 2004 at 02:26.

  9. #9
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    De la FC Oradea vor lipsi , se pare , Amzucu si Dumitra (, suspendati ) , Mihut si Lupascu accidentati si N. Stanciu care si-a reziliat contractul.
    La Universitatea este posibil sa apara Murgan care ieri s-a antrenat normal.

  10. #10
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Au destui absenti, in mod normal nu ar trebui sa avem probleme...
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  11. #11
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Partida dintre FC Oradea si Universitatea Craiova, care se va disputa miine, de la ora 17.00, va fi arbitrata de Alexandru Tudor (central), Gelu Dimaca, Florin Stanescu (asistenti) si Vasile Balaj (rezerva). Observatorii intilnirii de pe stadionul „Municipal“ din Oradea vor fi Iosif Urs si Nicolae Grigorescu.

  12. #12
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Min. 58 - GOOL CRAIOVA!!! L. Preda a centrat de pe stinga, Cr. Munteanu l-a blocat pe Njock, mingea a ricosat la VIGARIU care a impins-o in plasa de la 2 metri
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  13. #13
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    deocamdata avem 1-0 in min 58 ( gol Vigariu ) dar si doua ocazii foarte mari ...Njock dar si acelasi Vigariu trimitand mingea in bara!

    Echipa cu care s-a inceput partida:

    1. Guso - 25. Daouda, 6. Papură, 17. Moţi - 21. Bolohan, 20. Bundea, 2. Vigariu, 23. L. Preda - 11. Borbely, ,10. Ov. Stīngă - 7. Njock
    antrenor Mircea Rednic

  14. #14
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Craiova este in continuare in atac, presiune constanta la poarta lui Rotaru.
    Mai sunt 10 minute!
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  15. #15
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    s-a terminat 1-0 desi Njock a inscris un gol, anulat pe motiv de ofsaid... a intrat si Lutu vreo 15 minute!

  16. #16
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    ne-am asigurat cat de cat locul 4. Sper sa nu vanda meciul cu steaua ca nu au nici un motiv, ar fi bine sa se retrga Badita cu o victorie, o merita pe deplin dupa intreaga cariera.

  17. #17
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Dupa cum am pronosticat a fost un meci usor , am avut si doua suturi in bara si un gol anulat.... prestatia echipei in deplasare in ultimele cinci meciuri a fost mai mult decat promitatoare. Probabil vom castiga si in Cotroceni unde suntem ca la noi acasa.

  18. #18
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Iata cronica meciului in varianta " Gazeta Sporturilor "

    "Doar faptul că īn tribune au fost aproape 5.000 de spectatori te făcea, īn prima repriză, să te gīndeşti că partitura din teren nu reprezenta un meci amical, ci unul pe puncte. Dar īn discuţie sīnt două formaţii romāneşti care nu mai au decīt şanse teoretice să-şi īndeplinească obiectivul şi surprinzător ar fi fost să-i vezi pe fotbalişti că evoluează cu ardoare, cum era normal, nu blazat şi cu gīndul la duşul de după joc. S-a jucat mai mult la mijlocul terenului, dar au apărut şi trei ocazii mari. Două au aparţinut gazdelor, Siljanoski(16 - şut pe līngă poartă de la 8 metri) şi Stan (27 - reluare peste poartă, deşi se afla singur cu Guso), iar una oltenilor prin Njock (38 - minge trimisă īn bară cu capul de la şase metri).

    Certaţi sănătos de Rednic la pauză, juveţii au revenit mai montaţi de la cabine. După ce 45 de minute a fost ca şi inexistent, Vigariu şi-a adus aminte că lumea abia reīncepuse să-l laude şi a īnceput să-l hărţuiască prin sprinturi debordante pe Sfīrlea. Īn minutul 55, el i-a furat o minge orădeanului şi a trimis pe līngă Rotaru, la colţul lung, doar bara opunīndu-se deschiderii scorului. A īnscris īnsă trei minute mai tīrziu cīnd a īmpins balonul īn plasă de la 2-3 metri, unde rămăsese dintr-o contră Njock - Munteanu. Deşi, matematic, o victorie le mai dădea şanse să scape de retrogradare, abia după 0-1 au īnceput şi orădenii să alerge mai mult. Din păcate pentru ei a fost tardiv, căci talentatul Siljanoski a jucat mai mult pentru el, iar şutul lui Stan (70) a trecut razant cu transversala. Mai sīnt două etape, īnsă bihorenii nu mai au ce spera. Nici n-au adulmecat bine aerul primei divizii că au şi retrogradat. Data trecută, lupta pentru revenire a durat 12 ani."

  19. #19
    junior
    Join Date
    May 2004
    Posts
    57
    Reputatie
    1

    f.c. oradea-univ. craiova

    Am fost la meci eu fiind din Oradea si suporter al Stiintei. Meciul nu afost unul foarte bun dar s-a vazut diferenta dintre cele doua echipe, dar cred ca s-a jucat un meci mult mai bun decat ceahlaul-gloria, sau alte tipuri de meciuri de divizia A, deci regretul meu este ca nu pica si aceste echipe in B pe langa F.C. Oradea

  20. #20
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Zolo , multumim pentru informatii si bine ai venit pe forum. Dupa infrangerea de astazi si jucand meciurile viitoare cu Rapid si Dinamo , Ceahlaul are toate sansele sa cada in B.

  21. #21
    junior
    Join Date
    May 2004
    Posts
    57
    Reputatie
    1
    sper sa pice daca nu am norocul sa pice gloria

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •