View Poll Results: Pronostic

Voters
19. You may not vote on this poll
  • 1

    5 26.32%
  • X

    5 26.32%
  • 2

    9 47.37%
Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 43 to 63 of 63

Thread: Etapa 28 : National - Otelul

  1. #43
    sport legend SVensson's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Prin tari straine!!!
    Posts
    536
    Reputatie
    1
    Ti-a cerut cineva sa compari pe Otelul cu Valencia sau OM? Vad ca tare incapatanat mai esti. Chisinau vorbea despre meciul din cupa cu Rapid, nu din ala din campionat. Lasa ca o sa iti inchida gura Otelul in meciul cu Dinamo din finala. Chiar daca vom pierde, vom arata ca se joaca fotbal in provincie. Otelul va fi incurajata de circa 2-3 mii de suporteri. Hai Otelul!!! Sa vina cupa la Galati.
    Last edited by SVensson; 20th May 2004 at 16:09.
    [B][SIZE=2][COLOR=Red]Sanatate[/COLOR] [COLOR=Blue]acasa [/COLOR] !!![/SIZE][/B]

  2. #44
    1964 STEELMAN's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    P II
    Posts
    1,504
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bancaru
    Deci sa inteleg ca furi... Ca doar nu esti prost, nu?
    Chestia aia cu dresurile e tare rau, dar nu te supara, ce ai vrut sa zici? Voi aveti dresuri facute din sarma de la combinat? Cu indienii cum te intelegi? Adica indienii lor nu cu ai nostri. Dupa nume nu pari sa fii indian.
    Si cum va spuneam cu Otelu' ...

    esti mai prost ca 12 noaptea /
    hai ca te las ca ai sedinta cu alde los platanos
    p.s vezi ca a mai aparut o melodie de aia latina
    deci ..reinventati-o

  3. #45
    100% FAN OTELUL M|tea's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    GALATI, ROMANIA
    Posts
    203
    Reputatie
    1
    BAI Saber Rider daca tot zici ca Otelu nu are fata de Valenci si OM crezi ca Steaua are ma?Daca tu asa crezi inseamna ca esti cu probleme mari ma.Daca tot e Steaua o super echia d c nu a castigat campionatul cu 6-7etape inainte de finalul campionatului?Daca e STEAUA...d c nu a mai reusit sa intre in CL de ani buni?De ce a fost STEAUA umilita de Dinamo Kiev, care e mai slaba decat Valencia si OM ?Astea sunt doar cateva motive pentru care ar trebuii sa o lasi mai moale ma...dar oricum....vom vedea ce va face Otelul in UEFA[de la care oricum nu se asteapta nimic] si ce va face Steaua[care ar trebuii sa ajunga in primavara europeana la cat de valoroasa e ]

    FORZA OTELUL! Azi sunt optimis NATIONAL-OTELUL 0-3 k sa moara Saber Rider
    Staua-Bacau 1-1[autogol Radoi ]

    SAAAaaa vinaaaa cupaaa la Galatiiii
    [B][SIZE="3"][FONT="Tahoma"][COLOR="Blue"]100% FAN OTELUL GALATI ![/COLOR][/FONT][/SIZE][/B]

    [FONT="Georgia"][B][SIZE="2"]Ai fost, esti , si vei fi mereu
    Echipa sufletului meu!
    Eu imi dau viata pt tine
    Tu lupta si castiga pt mine!
    OTELUL![/B][/SIZE][/FONT]

  4. #46
    sport legend Saber Rider's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    S.S.C.
    Posts
    1,356
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by M|tea
    1. BAI Saber Rider daca tot zici ca Otelu nu are fata de Valenci si OM crezi ca Steaua are ma?
    2. Daca tot e Steaua o super echia d c nu a castigat campionatul cu 6-7etape inainte de finalul campionatului?
    3. Daca e STEAUA...d c nu a mai reusit sa intre in CL de ani buni?
    4. De ce a fost STEAUA umilita de Dinamo Kiev, care e mai slaba decat Valencia si OM ?
    5.dar oricum....vom vedea ce va face Otelul in UEFA[de la care oricum nu se asteapta nimic] si ce va face Steaua[care ar trebuii sa ajunga in primavara europeana la cat de valoroasa e ]

    BAI M|tea, in primul rand nu am avut pretentia niciodata ca Otelul sau Steaua sau oricine din Romania sa se compare cu OM sau Valencia, eu vorbeam de joc, faze de poarta, goluri etc. - SF-uri la galati ! Nu cred deocamdata ca vreo echipa romaneasca (oricare) poate sa ajunga in finala cupei UEFA, dar macar ca joc Steaua se apropie de ce mai e pe afara (gen OM), dar Otelul n-are nimic de a face cu adevaratul fotbal (oricum acu' trebuia sa fie in B).

    Si acuma pe rand:

    1. Steaua are fata de cel putin OM, poate nu chiar de Valencia, ca proaspata campioana in Spania, dar de Marseille sigur, care nu e decat pe la mijlocul clasamentului in Franta. A eliminat Steaua o echipa de mijlocul clasamentului din Marea Britanie, care e mult mai bun decat al Frantei, si era aproape sa elimine una din fruntasele Premier League = Alte SF-uri pentru Otelul.
    Otelul, scuza-ma, nu suporta comparatie ! E ca si cum ai compara Recreativo Huelva cu Deportivo La Coruna. Poate nici macar ......

    2. Cel putin campionatul asta nu o sa-l castige din cauza arbitrilor. Cand doua echipe sunt de valori apropiate, greselile arbitrilor (cu intentie sau nu) fac clar deosebirea intre ele. Iar campionatul asta arbitrii au gresit flagrant de cele mai multe ori pentru Dinamo si impotriva Stelei.
    Clar si fara discutii. (Si nu ma face sa fac acuma intreg rechizitoriul !)

    3. Steaua nu a reusit sa intre in CL "de ani buni" pentru ca nu a reusit sa ia campionatul, d-aia. E greu pentru tine !
    Steaua a fost intr-o perioada de reconstructie, s-a incercat pastrarea jucatorilor la echipa, sa nu mai plece asa repede afara pe filierele lui Giovani Becali, s-a renuntat la o serie de jucatori care aveau contract cu Giovani si care puteau pleca oricand, deci nemaiputandu-se pune baza pe ei in mod sigur; au fost si ceva experiente la nivelul conducerii - aducerea lui Olaroiu, nu i s-a dat timp, s-au vrut rezultate imediate, destul de greu de realizat (vezi Dan Petrescu si Viorel Hizo la Rapid, sau Rednic la Craiova, care de cateva etape nu prea mai castiga, si asta numai in acest retur). Anul asta parea cel mai reusit pentru Steaua, dar si-a bagat Dinamo coada intre arbitrii si ... gata ... pa si cu campionatul asta ! etc..etc... n-are rost pentru tine sa-ti explic prea multe, ca oricum nu o sa-ntelegi !

    4. Bine ca ai dat un exemplu prost pentru Steaua. Sa-ti dau si niste exemple BUNE pentru Steaua, pentru ca mereu tu vezi doar CONTRA Stelei, si niciodata pentru ea, n-ai pic de obiectivitate in tine, ai demonstrat-o in tot ceea ce ai postat pana acum: Fenerbahce, Aston Villa, WestHam United, Southampton iti spun ceva ?!? Stiam eu ca nu !
    Ca sa nu mai vorbim de "bogata" experienta internationala a Otelului.

    5. Chiar ca nu asteapta nimeni nimic de la Otelul in Cupa UEFA, pentru ca ea nu are ce cauta acolo. Si oricum nu ar rezista celor 3 tururi preliminarii. Steaua are oricum mult mai multe sanse, fie si numai din perspectiva locurilor in campionat.


    Happy ?!?
    Si te rog eu frumos, posteaza OBIECTIV, si nu tendentios ! Ca altfel, devii penibil cu *****urile alea de offside-uri contra Otelului ! (sunt curios daca o sa le compari cu "*****urile" de goluri ale Stelei )
    Last edited by Saber Rider; 21st May 2004 at 02:15.
    [SIZE=1][COLOR="Lime"]I don't want to start any blasphemous rumours, but I think that God's got a sick sense of humour and when I die I expect to find Him laughing ...[/COLOR][/SIZE]

  5. #47
    senior valys's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Guadalajara
    Posts
    211
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Saber Rider
    BAI
    (Si nu ma face sa fac acuma intreg rechizitoriul !)
    Nu ai curaj ca si asa ne aburesti pe aici in loc sa iti vezi de Steaua ta !
    [B][COLOR=Red]Microb[/COLOR] [COLOR=Blue]Otzelul[/COLOR] [COLOR=White]!!![/COLOR] [/B]

  6. #48
    sport legend SVensson's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Prin tari straine!!!
    Posts
    536
    Reputatie
    1
    Saber din ce ai postat tu reiesea clar caci comparai pe Otelul cu Valencia sau OM. Du-te ma si plmbate ca a venit caldura, nu mai sta in fata calculatorului.
    [B][SIZE=2][COLOR=Red]Sanatate[/COLOR] [COLOR=Blue]acasa [/COLOR] !!![/SIZE][/B]

  7. #49
    LupGalben N0_NaM3's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Rep. Ploiesti
    Posts
    1,579
    Reputatie
    1
    bate national...sigur...sau x
    [SIZE="4"]T'estimo, Barça !!![/SIZE]

  8. #50
    sport legend SVensson's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Prin tari straine!!!
    Posts
    536
    Reputatie
    1
    Pai ma No NaM3 ori bate ori e egal. Nici tu nu esti hotarat. Pronosticul meu este X2.
    [B][SIZE=2][COLOR=Red]Sanatate[/COLOR] [COLOR=Blue]acasa [/COLOR] !!![/SIZE][/B]

  9. #51
    100% FAN OTELUL M|tea's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    GALATI, ROMANIA
    Posts
    203
    Reputatie
    1
    ... n-are rost pentru tine sa-ti explic prea multe, ca oricum nu o sa-ntelegi
    [B][SIZE="3"][FONT="Tahoma"][COLOR="Blue"]100% FAN OTELUL GALATI ![/COLOR][/FONT][/SIZE][/B]

    [FONT="Georgia"][B][SIZE="2"]Ai fost, esti , si vei fi mereu
    Echipa sufletului meu!
    Eu imi dau viata pt tine
    Tu lupta si castiga pt mine!
    OTELUL![/B][/SIZE][/FONT]

  10. #52
    100% FAN OTELUL M|tea's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    GALATI, ROMANIA
    Posts
    203
    Reputatie
    1
    BAI SABER....lasa-ne las-ne! sper sa intelegi tu...daca eu nu inteleg...vorbesti de obiectivitate tu ma?????se vede clar ca esti subiectiv cu steaua ma tata! si tot nu mi-ai raspuns la o intrebare...DE CE A FOST STEAUA UMILITA DE DINAMO KIEV in CL daca tu zici ca ea are fata de OM?["Steaua are fata de cel putin OM" asta zici tu...].
    Creded-ma ca nici steaua si nici dinamo nu au inca fata si putere sa se compare cu echipele de afara.Vei vedea cum se vor face iar de ras in Europa si Steaua si Dinamo si Otelul si alea de prin INTERTOTO!
    In fine.....fiecare are dreptul sa creada ce vrea...si nu am chef sa mai continuii sa ma contrazic cu tine...timpul le va lamuri pe toate!

    Saaa Vinaaa Cupaaa laaaa Galatiiiii
    [B][SIZE="3"][FONT="Tahoma"][COLOR="Blue"]100% FAN OTELUL GALATI ![/COLOR][/FONT][/SIZE][/B]

    [FONT="Georgia"][B][SIZE="2"]Ai fost, esti , si vei fi mereu
    Echipa sufletului meu!
    Eu imi dau viata pt tine
    Tu lupta si castiga pt mine!
    OTELUL![/B][/SIZE][/FONT]

  11. #53
    senior valys's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Guadalajara
    Posts
    211
    Reputatie
    1
    Bravo Otzelul ... Felicitari inca un meci de pregatire inainte de cupa
    [B][COLOR=Red]Microb[/COLOR] [COLOR=Blue]Otzelul[/COLOR] [COLOR=White]!!![/COLOR] [/B]

  12. #54
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    national asta... trage tare in tur ... dupaia in retur ... ia bani de la cine vrea puncte
    multă lume... PUȚINI OAMENI

  13. #55
    sport legend Saber Rider's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    S.S.C.
    Posts
    1,356
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by M|tea
    BAI SABER....lasa-ne las-ne! sper sa intelegi tu...daca eu nu inteleg...vorbesti de obiectivitate tu ma?????se vede clar ca esti subiectiv cu steaua ma tata! si tot nu mi-ai raspuns la o intrebare...DE CE A FOST STEAUA UMILITA DE DINAMO KIEV in CL daca tu zici ca ea are fata de OM?["Steaua are fata de cel putin OM" asta zici tu...].
    Creded-ma ca nici steaua si nici dinamo nu au inca fata si putere sa se compare cu echipele de afara.Vei vedea cum se vor face iar de ras in Europa si Steaua si Dinamo si Otelul si alea de prin INTERTOTO!
    In fine.....fiecare are dreptul sa creada ce vrea...si nu am chef sa mai continuii sa ma contrazic cu tine...timpul le va lamuri pe toate!

    BĂI M|tea, văd că eşti blocat pe Dinamo Kiev ăla. Altceva nu vezi, domnu' cu ochelari de cal ?!? Chiar vrei să citez şi eu din mine cum ai facut tu ?!? Zi mai bine de umilirile Oţelului din afară, dacă ai ce să zici !!! (a fost mult Oţelul pe afara, aşa că ai de unde să găseşti! ).
    De fapt nici nu ai spus nimic nou acuma, dar mă simt nevoit să îţi răspund pentru că mă acuzi de Ne-Obiectivitate, ceea ce e fals. În tot ce am scris ultima oară eu zic că am fost Super Obiectiv, nu Obiectiv, cum nu sunt mulţi suporteri înfocaţi, dar, după cum ziceam, tu confirmi de fapt ce am spus mai devreme :
    Quote Originally Posted by Saber Rider
    n-are rost pentru tine sa-ti explic prea multe, ca oricum nu o sa-ntelegi
    [SIZE=1][COLOR="Lime"]I don't want to start any blasphemous rumours, but I think that God's got a sick sense of humour and when I die I expect to find Him laughing ...[/COLOR][/SIZE]

  14. #56
    sport legend SVensson's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Prin tari straine!!!
    Posts
    536
    Reputatie
    1
    Bravo Otelul!!! Sa vina cupa la Galati!!! Saber mai du-te ma unde vrei tu. Ce tot ai tu ma baiatule cu Otelul? Du-te ma si comenteaza in alta parte. Am facut egal cu voi, i-am batut pe National, ce mai vrei omule?
    [B][SIZE=2][COLOR=Red]Sanatate[/COLOR] [COLOR=Blue]acasa [/COLOR] !!![/SIZE][/B]

  15. #57
    1964 STEELMAN's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    P II
    Posts
    1,504
    Reputatie
    1
    bancarule ce mai zici? Probabil canti cam asa acompaniat de celebrii los prostanos
    Suparat sunt doamne iar....

    SA VINA CUPA LA GALATI!!!
    (#ANTIBUCURESTI)
    Last edited by IlMILAN; 26th May 2004 at 09:42. Reason: Ti-am zis ca vei lua ban....

  16. #58
    Socrate!
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Moldova
    Posts
    8,157
    Reputatie
    1
    SA vina cupa la Galati

  17. #59
    sport legend SVensson's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Prin tari straine!!!
    Posts
    536
    Reputatie
    1
    Si va veni.
    [B][SIZE=2][COLOR=Red]Sanatate[/COLOR] [COLOR=Blue]acasa [/COLOR] !!![/SIZE][/B]

  18. #60
    Socrate!
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Moldova
    Posts
    8,157
    Reputatie
    1
    S-o treceti peste Prut,sa vedem si noi cum arata :p

  19. #61
    sport legend SVensson's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Prin tari straine!!!
    Posts
    536
    Reputatie
    1
    Avatarul meu e cupa Romaniei, numai ca e putin mai inalta
    [B][SIZE=2][COLOR=Red]Sanatate[/COLOR] [COLOR=Blue]acasa [/COLOR] !!![/SIZE][/B]

  20. #62
    100% FAN OTELUL M|tea's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    GALATI, ROMANIA
    Posts
    203
    Reputatie
    1
    Bv ma o sa vina cupa la Galati[k in avatarul tau] si o sa jucam in UEFA[k in avatarul meu ]
    [B][SIZE="3"][FONT="Tahoma"][COLOR="Blue"]100% FAN OTELUL GALATI ![/COLOR][/FONT][/SIZE][/B]

    [FONT="Georgia"][B][SIZE="2"]Ai fost, esti , si vei fi mereu
    Echipa sufletului meu!
    Eu imi dau viata pt tine
    Tu lupta si castiga pt mine!
    OTELUL![/B][/SIZE][/FONT]

  21. #63
    sport legend SVensson's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Prin tari straine!!!
    Posts
    536
    Reputatie
    1
    Sa dea Dumnezeu frate sa fie asa. Mai este 1 saptamana jumate pana la finala. Abia astept.
    [B][SIZE=2][COLOR=Red]Sanatate[/COLOR] [COLOR=Blue]acasa [/COLOR] !!![/SIZE][/B]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •