View Poll Results: Pronostic

Voters
91. You may not vote on this poll
  • 1

    48 52.75%
  • X

    11 12.09%
  • 2

    32 35.16%
Page 3 of 27 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 43 to 63 of 550

Thread: Etapa 28 : Poli - Dinamo

  1. #43
    senior leveu's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Germania
    Posts
    191
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by bob
    timisorenii se tot pling ca au fost furati anul trecut! atmosfera meciului a fost creata de declaratiile unora inainte de meci. rezultatul: jucatorii se simteau obligati sa lupte pt. spiritul timisoarei. dar ce treaba aveau ei cu spiritul asta? majoritatea erau veniti cu dobos de la aek. dintr-o data i-a apucat plinsul si si-au jurat razbunare, asa ca sa-i vada publicul ce sufletisti sunt ei. ce a iesit: "fotbalistii" lui poli aek faceau crize pe teren, ca vezi doamne, iar ii fura dinamovistii! toata lumea era preocupata sa injure, si se mai mira ca i-am batut! faceti va rog la fel si simbata!
    toti fanii timisoreni uita ca echipa lor joaca de fapt in "c". sa va fie rusine! echipa aia are in palmares participarile in cupele europene, nu poli aek, care e un altoi, adus de dobos impreuna cu o droaie de jucatori( care nici nu au auzit de chinezul sau ripensia). ma apuca risul cind ii vad pe fani cum scandeaza numele unei echipe din grecia(aek). baieti, ochiul la divizia c!
    Voua cainilor va e ciuda ca pierdeti asai?Voi numai cu mituiri a-ti ajuns unde a-ti ajuns voua ar trebui sa va fie rusine,dar voi nu stiti ce este aia rusine.Voi si comunisti aia de Dinu si Andone.
    LA TIMISOARA CAINI VOR MURI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    [COLOR=Purple]COMMANDO VIOLA ULTRA CURVA SUD[/COLOR]

  2. #44
    senior leveu's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Germania
    Posts
    191
    Reputatie
    1
    MERG PE PRONOSTICUL LUI IULIAN
    POLI-DINAMO:8-1
    FORTZA VIOLA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!
    Last edited by iulian; 18th May 2004 at 09:30.
    [COLOR=Purple]COMMANDO VIOLA ULTRA CURVA SUD[/COLOR]

  3. #45
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Meciul va fi aspru, se va juca la limita dar zic eu spectaculos, spectacol si in tribune cu multi suporteri si de o parte si de alta (cu un plus firesc pentru gazde, Dinamo va fi sustinuta de cateva mii de suporteri). Va castiga Dinamo la 1-2 goluri diferentza, cel mai probabil 1-3, pentru ca se va juca pe bune.
    Timisoara si-a menajat ceva jucatori la meciul cu Rapid pentru a da totul cu Dinamo. De neinteles totusi de ce si-a taiat sansa de a scoate puncte din Giulesti acum cand Rapid nu merge stralucit si a ratat o oportunitate buna de a-si tine jucatorii in priza unor meciuri tari. Din cate stiu nu toti cei menajati erau pasibili de suspendare daca luau “galben”. Sau poate era bine sa procedeze la fel si inaintea meciului cu Steaua, poate altul era scorul. In sfarsit, e treaba lor.
    In schimb Dinamo a permis unor jucatori de varf sa evolueze inclusiv diseara la meciul de retragere al lui Gica Popescu (probabil vor mai fi si huiduiti la Craiova). Un gest frumos si normal, mai cu seama ca Gica a evoluat putin si foarte slab la noi si a mai spus si ceva vorbe urate cand a plecat la Hanovra (prin amabilitatea clubului dealtfel). Desi Gica a jucat pentru ei pe cand era in forma maxima, Steaua n-a permis jucatorilor sa participe la acest meci, raspunzand public, prin conferinta de presa, solicitarii directe a acestuia (declaratia lui Gica Popescu de aseara).
    Daca vrei sa castigi si sa-ti mentii jucatorii in forma ii pui sa joace cat mai mult, nu-i tii pe tusa sau prin cantonamente prelungite. Pe cand galeriile se mobilizeaza suplimentar in meciuri cu rivalii traditionali, s-ar putea ca jucatorii sa cedeze psihic atunci cand incarcatura negativa care le este inoculata devine prea mare.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  4. #46
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Utilizator
    Meciul va fi aspru, se va juca la limita dar zic eu spectaculos, spectacol si in tribune cu multi suporteri si de o parte si de alta (cu un plus firesc pentru gazde, Dinamo va fi sustinuta de cateva mii de suporteri). Va castiga Dinamo la 1-2 goluri diferentza, cel mai probabil 1-3, pentru ca se va juca pe bune.
    Cel putin ciudata exprimarea bolduita...sa inteleg din asta ca tu insuti recunosti ca Dinamo a facut multe meciuri altfel decit pe bune ?
    Free Sevilla!!!!

  5. #47
    senior leveu's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Germania
    Posts
    191
    Reputatie
    1
    CATEI VOR MURI LA TIMISOARA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Last edited by iulian; 18th May 2004 at 09:59. Reason: Te rog nu mai scrie cu font mai mare de 3 ...multumesc
    [COLOR=Purple]COMMANDO VIOLA ULTRA CURVA SUD[/COLOR]

  6. #48
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by leveu
    Voua cainilor va e ciuda ca pierdeti asai?Voi numai cu mituiri a-ti ajuns unde a-ti ajuns voua ar trebui sa va fie rusine,dar voi nu stiti ce este aia rusine.Voi si comunisti aia de Dinu si Andone.
    LA TIMISOARA CAINI VOR MURI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Mie personal nu mi-e ciuda cand pierdem un meci, eventual imi pare rau. Andone cred ca e un om care a facut numai declaratii pertinente si un antrenor de valoare. Cat despre “comunism”, cred ca Ando e singurul jucator de fotbal din Romania care s-a manifestat public impotriva conducerii comuniste prin celebrul sau gest de a-si da pantalonii jos in fata unor membri ai familiei Ceausescu ce coordonasera de la tribuna oficiala o infrangere a noastra in Ghencea. Cine a trait pe atunci stie…cine nu, vorbeste “discutii”.

    La Timisoara putem pierde cel mult un meci, de murit niciodata. Este foarte probabil insa sa castigam.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  7. #49
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by iulian
    Cel putin ciudata exprimarea bolduita...sa inteleg din asta ca tu insuti recunosti ca Dinamo a facut multe meciuri altfel decit pe bune ?
    Subliniam doar diferenta fata de alte meciuri ciudate precum cel in care gazdele au cedat cu 1-8, jucatorii menajandu-se nu inainte de meci, ci chiar in timpul derularii acestuia…
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  8. #50
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Utilizator
    Subliniam doar diferenta fata de alte meciuri ciudate precum cel in care gazdele au cedat cu 1-8, jucatorii menajandu-se nu inainte de meci, ci chiar in timpul derularii acestuia…
    Aha...deci parerea ta e ca a fost blat atunci ?
    Free Sevilla!!!!

  9. #51
    I see you RstInPc's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,149
    Reputatie
    1

    Exclamation

    Quote Originally Posted by cgrecu
    din moment ce steaua a batut cu 8-1 , daca dinamo nu bate cu un scor mai mare inseamna ca e mai slaba ...
    Ce logica ? Ai gandit-o singur, sau te-a ajutat cineva ? Pai dupa logica ta, daca Porto nu a reusit sa invinga pe Depor. decat cu 1-0, atunci este in mod clar mai slaba decat Monaco, aceasta din urma inscriind de 8 ori in poarta lui Depor. Si cu toate ca Porto i-a invins pe Depor. sunt totusi mai slabi ca Milan care a invins acasa cu 4-1, in ciuda faptului ca a luat bataie in deplasare cu 4-0.
    A, si daca Steaua a invins pe AEK cu 8-1 iar Rapid cu 2-0, Dinamo a invins pe Steaua cu 2-1 iar pe Rapid cu 3-2. Dupa logica ta cu cat ar trebui sa bata Dinamo ca sa fie mai buna ca Steaua (pe care, repet, a invins-o in meciul direct).

    Pentru polisti. N-are nici un sens sa polemizez cu voi, cum vad ca au inceput unii. Am mai spus-o untr-un post pe alt thread "este doar gura de voi". Exemplu:

    Quote Originally Posted by danny-boy
    catelusii,ciocul mic.nu aveti nici o treaba cu fotbalaul
    O avea AEK-ul vre-o treaba cu fotbalul ? Niste nulitati si niste aserviti. Ala este antrenor care scoate pe gura la rahat mai mult decat un canal? Aici nu ma refer la adevarata (fosta) echipa POLI care avea faima ca in cupele europene nu pierduse niciodata acasa, ci la actuala pseudo-echipa AEK Timisoara.
    Nu aveti cu cine. Aia nu este echipa care sa va reprezinte. Degeaba este galerie daca nu are pe cine sa sustina, pe niste oameni care de la conducere pana la ultimul jucator sunt slugile Stelei.
    Cu asta am terminat, pentru moment. Nu are nici un sens. Mai vorbim dupa meci, pana atunci agitatie placuta pe acest thread.

    Andone se afla in situatia in care are tot lotul disponibil, lucru foarte rar in acest retur. In consecinta o sa faca instructie cu "pandurii" Timisoarei.

    PS: grobari, super afisul.
    [COLOR=Red]Am zis si eu, n-am dat cu paru' ...[/COLOR]

  10. #52
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by iulian
    Aha...deci parerea ta e ca a fost blat atunci ?

    Eu n-am spus nimic de blaturi sau despre alte produse de cofetarie, am spus ca a fost un meci ciudat. Cartonasul rosu acordat de tine e pentru acel meci presupun
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  11. #53
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Eram sigur ca o sa apara o parte din polisti pe aici cu declaratii care mai de care mai hilare. Auzi frate, cica o sa moara cainii. Sau o sa ne desfiinteze AEK sau Dinamo nu are treaba cu fotbalul insa AEK are.

    Se vede ca dupa ce AEK a stat capra cu Steaua si Rapid, cu aplauzele de rigoare venite din tribune, acum se mobilizeaza pentru acest meci de parca ar depinde viata lor de el. Sau banii lui jiji.

    Dupa ce se milogesc de corsicani sa vina sa ii ajute ca se pare ca ei nu "face" fata singuri vin pe forum si spun ca au cea mai tare echipa si la galerie sunt unici. Pai unici, unici, insa trebuie sa vina Corsicanu sa va fie lider?

    Nu pot sa va spun cat de mult ma distrati dragi timisoreni. Un lucru va rog insa: Nu va oprit!

  12. #54
    junior
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    129
    Reputatie
    1
    Nu inteleg care e problema voastra, dinamovistilor. Tot ii dati cu declaratii ca nu e meci de 6 puncte si ca de ce au fost menajati jucatorii. Dar si la voi sunt multi mai interesati sa bateti pe Steaua decat sa castigati campionatul. Iar in editiile in care nu ati contat in lupta pentru titlu, cu ce va mandreati? Ca ati batut Steaua.
    La lotul pe care il avem nu putem sa avem pretentii la titlu, asa ca ne mai ramane sa va batem pe voi. Nu facem nici jocul Stelei, nici al altora. Doar ca pentru noi, la Timisoara, cel mai important e sa batem UTA si Dinamo. UTA nu e in A, si nici nu o sa fie in sezonul urmator, la titlu nu avem pretentii acum, si nici in anul urmator, asa ca ati mai ramas voi de batut.
    Daca ne bateti pe merit si fara arbitri asta e, ati fost mai buni.
    E adevarat ca aveti echipa mai buna, dar nu are importanta. Nu imi fac iluzii ca va batem la scor, nu cred ca e posibil. Eu as fi multumit si sa fiti mai buni in teren, sa meritati victoria, dar sa castigam noi. Nu vreau o ploaie de goluri, imi ajunge unul, daca e al nostru si e in poarta voastra.(am specificat asta ca sa nu imi veniti cu povesti cu autogol)

  13. #55
    iluminati
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    departe de oi
    Posts
    1,639
    Reputatie
    1
    jucatorii lui poli vor fi presati de public sa cistige, de aici va rezulta o presiune la care, ca si sezonul trecut, nu vor face fata. m-as bucura daca galeria lui poli ar face un spectacol meserias, pot sa scoata si bannere cu mesaje anti-dinamo, nimeni nu se supara, sa vedem creativitate, inteligenta si fenomen ultras. mie, personal, imi place ca este un curent anti-dinamo acolo, inseamna ca au frica de noi (ceea ce nu vor sa recunoasca), daca nu ai dusmani, nu existi.

  14. #56
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by bob
    mie, personal, imi place ca este un curent anti-dinamo acolo, inseamna ca au frica de noi (ceea ce nu vor sa recunoasca), daca nu ai dusmani, nu existi.
    Eu sunt convins ca nu e vorba de frica polistilor vis-a-vis de voi ...curentul care este impotriva voastra este ceva mult mai profund si nu numai polisti resimt acest sentiment ...te asigur
    Free Sevilla!!!!

  15. #57
    incepator
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    35
    Reputatie
    1
    Ce bine ca au dinamovistii o echipa formata doar din jucatori "crescuti" de ei (gen N&D, Alexa-plecat de la Timisoara, Semeghin-Moldova forever, etc.). Asa ca lasati vrajeala cu jucatorii care nu stiu ce e acela spiritul de echipa. Daca nu era Netoiu ati fi fost acum in WC cu talentele descoperite de voi si trimise pe banda rulanta in afara (vezi Mitea). Sper sa pierdeti la Timisoara, ca sa va intre in cap ca nu sunteti cei mai tari.
    Friendship is an oasis in the desert of life.

  16. #58
    junior
    Join Date
    May 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    50
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian
    Eu sunt convins ca nu e vorba de frica polistilor vis-a-vis de voi ...curentul care este impotriva voastra este ceva mult mai profund si nu numai polisti resimt acest sentiment ...te asigur
    De fapt, impotriva cui este acest "curent profund", de zici ca e impotriva noastra? Impotriva suporterilor? Ce ti-am facut eu rau tie? Impotriva jucatorilor? Ce vina au ei in afara de faptul ca joaca fotbal cu alte echipe? Impotriva conducatorilor? Aici sunt de acord, merg cu tine sa demonstram sa-i dam jos. Dar nu toti suntem conducatori la club. Deci, cine sunt aceia impotriva carora exista acest curent profund?
    Exista o ura nejustificata in fotbalul romanesc, care este canalizata complet gresit. Oamenilor le-a fost mult mai usor sa gaseasca un tap ispasitor pentru toate neregulile existente. In istoria clubului Dinamo exista destule pete negre, dar oricare club are asa ceva.
    In loc sa ne vedem de fotbal, ajungem sa aratam ce e mai urat in noi, jignind pe ceilalti, totul in numele unui sport de echipa care pune mai presus de orice comunicarea si spiritul de fair play.
    "Talk sense to a fool and he calls you foolish."
    Euripides, Bacantele

  17. #59
    incepator
    Join Date
    May 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    34
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by bob
    timisorenii se tot pling ca au fost furati anul trecut! atmosfera meciului a fost creata de declaratiile unora inainte de meci. rezultatul: jucatorii se simteau obligati sa lupte pt. spiritul timisoarei. dar ce treaba aveau ei cu spiritul asta? majoritatea erau veniti cu dobos de la aek. dintr-o data i-a apucat plinsul si si-au jurat razbunare, asa ca sa-i vada publicul ce sufletisti sunt ei. ce a iesit: "fotbalistii" lui poli aek faceau crize pe teren, ca vezi doamne, iar ii fura dinamovistii! toata lumea era preocupata sa injure, si se mai mira ca i-am batut! faceti va rog la fel si simbata!
    toti fanii timisoreni uita ca echipa lor joaca de fapt in "c". sa va fie rusine! echipa aia are in palmares participarile in cupele europene, nu poli aek, care e un altoi, adus de dobos impreuna cu o droaie de jucatori( care nici nu au auzit de chinezul sau ripensia). ma apuca risul cind ii vad pe fani cum scandeaza numele unei echipe din grecia(aek). baieti, ochiul la divizia c!
    ma lasi....
    ce sa zic. echipa noastra e de fapt in c. da..acolo joaca poli timisoara, dar mai... acolo pe stadion e incurajata poli aek timisoara. gandeste-te ca poate stim mai bine decat tine faptul ca poli timisoara e in c. iar faza cu "aek" echipa in grecia e penala. pai ce nu exista dinamo kiev? cand voi strigati numele echipei pe aia din ucraina ii incurajati. ce naiba?? chiar asa de adormit erai cand ai scris. nu zic... exista o diferenta mare de valoare intre echipele poli aek timisoara si dinamo, si probabil ca poli va scoate un egal in cel mai fericit caz (din pacate) dar in rest ai spus doar prostii.

  18. #60
    incepator
    Join Date
    May 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    34
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by gophren
    De fapt, impotriva cui este acest "curent profund", de zici ca e impotriva noastra? Impotriva suporterilor? Ce ti-am facut eu rau tie? Impotriva jucatorilor? Ce vina au ei in afara de faptul ca joaca fotbal cu alte echipe? Impotriva conducatorilor? Aici sunt de acord, merg cu tine sa demonstram sa-i dam jos. Dar nu toti suntem conducatori la club. Deci, cine sunt aceia impotriva carora exista acest curent profund?
    Exista o ura nejustificata in fotbalul romanesc, care este canalizata complet gresit. Oamenilor le-a fost mult mai usor sa gaseasca un tap ispasitor pentru toate neregulile existente. In istoria clubului Dinamo exista destule pete negre, dar oricare club are asa ceva.
    In loc sa ne vedem de fotbal, ajungem sa aratam ce e mai urat in noi, jignind pe ceilalti, totul in numele unui sport de echipa care pune mai presus de orice comunicarea si spiritul de fair play.
    desi tin cu poli sunt de acord cu tine. hai sa traiesti!!! si la meci sa castige cine o vrea dumnezeu!! noroc!!

  19. #61
    incepator
    Join Date
    May 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    34
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ieppy
    Eram sigur ca o sa apara o parte din polisti pe aici cu declaratii care mai de care mai hilare. Auzi frate, cica o sa moara cainii. Sau o sa ne desfiinteze AEK sau Dinamo nu are treaba cu fotbalul insa AEK are.

    Se vede ca dupa ce AEK a stat capra cu Steaua si Rapid, cu aplauzele de rigoare venite din tribune, acum se mobilizeaza pentru acest meci de parca ar depinde viata lor de el. Sau banii lui jiji.

    Dupa ce se milogesc de corsicani sa vina sa ii ajute ca se pare ca ei nu "face" fata singuri vin pe forum si spun ca au cea mai tare echipa si la galerie sunt unici. Pai unici, unici, insa trebuie sa vina Corsicanu sa va fie lider?

    Nu pot sa va spun cat de mult ma distrati dragi timisoreni. Un lucru va rog insa: Nu va oprit!
    ai uitat un "i" in rest totul e ok. cu steaua nu a stat nimeni capra mai...ai vazut si tu ce a fost. lipsa de experienta a polistilor si determinarea celor de la steaua au dus la rezultatul respectiv. oricum mai ales meciul cu petrolu' la cateva faze mi s-a parut dubios... asa ca uita-te si la voi in ograda inainte de a vorbi.

  20. #62
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by gophren
    De fapt, impotriva cui este acest "curent profund", de zici ca e impotriva noastra? Impotriva suporterilor? Ce ti-am facut eu rau tie? Impotriva jucatorilor? Ce vina au ei in afara de faptul ca joaca fotbal cu alte echipe? Impotriva conducatorilor? Aici sunt de acord, merg cu tine sa demonstram sa-i dam jos. Dar nu toti suntem conducatori la club. Deci, cine sunt aceia impotriva carora exista acest curent profund?
    Exista o ura nejustificata in fotbalul romanesc, care este canalizata complet gresit. Oamenilor le-a fost mult mai usor sa gaseasca un tap ispasitor pentru toate neregulile existente. In istoria clubului Dinamo exista destule pete negre, dar oricare club are asa ceva.
    In loc sa ne vedem de fotbal, ajungem sa aratam ce e mai urat in noi, jignind pe ceilalti, totul in numele unui sport de echipa care pune mai presus de orice comunicarea si spiritul de fair play.
    Asta se numeste fair play, indiferent ca vine din Timisoara, Bucuresti, etc!
    ...always look on the bright side of life...

  21. #63
    incepator
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    6
    Reputatie
    1
    Multi sunt subiectivi.E normal ptr ca fiecare tine cu echipa lui.

    Dinamovistii zic de Poli ca e sclava stelei.O aberatie mai baieti.Nu ati vazut ce coregrafie a fost pe tot stadionul,nu ati vazut ca am fost loviti in acelasi moment cu eliminare si penalty.Restul asa a fost sa fie:o zi mai proasta a noastra.

    Pot sa zic si eu ca voi toti dinamovistii sunteti sclavii lui netoiu si borcea.Va tot amagesc cu "ne antrenam ptr CL" si apoi ce se intampla.Va spun eu nimic.

    Oricum sa va fie rusine ptr jignirile aduse martirilor anul trecut la Timisoara.

    Cei mai buni sa castige si fac apel la decenta si pe forumuri si pe stadioane.

    Zi cu soare,fara soare
    Noi la Poli toti venim
    Sa vedem meciul cel mare
    Vocile sa le unim
    .............
    Ptr cei ce nu stiu aceasta este prima strofa din imnul lui PLOI.
    Hai POLI TIMISOARA! Forza VIOLA!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •