View Poll Results: Cine câștigă Serie A ?

Voters
44. You may not vote on this poll
  • Inter Milano

    20 45.45%
  • AC Milan

    12 27.27%
  • Juventus Torino

    7 15.91%
  • Fiorentina

    0 0%
  • Lazio Roma

    3 6.82%
  • AS Roma

    2 4.55%
Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast
Results 85 to 105 of 106

Thread: Serie A : Sezonul 2008-2009

  1. #85
    sport legend
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,862
    Reputatie
    1
    Din nou,un derby stricat de o prestatie rusinoasa a brigazii de arbitrii.Eu nu inteleg cum de Milanul nu a iesit de pe terem!Un gol de care si un handbalist ar fi fost invidios marcat de Adriano basca 2 penaltyuri refuzate Milanului...Calciopoli nu e istorie,e mai actual ca nicioadata!Pai daca era la noi in campionat un asemenea arbitraj la Dinamo-Steaua iesea un scandal monstru!Incep sa cred ca fata de altii arbitrajul de la noi e destul de bun...

  2. #86
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,824
    Reputatie
    0
    arbitraj, nearbitraj, rusinos nerusinos, inter castiga dupa seara asta al 4-lea titlu consecutiv...
    o echipa urata care se face mereu de ras in europa, dar repet al 4-lea titlu consecutiv...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  3. #87
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,824
    Reputatie
    0
    si juve se pare ca incet incet isi asigura locul 2
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  4. #88
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    primul meci din aceasta etapa:
    CAGLIARI - GENOA 0-1 - OLIVERA(85)
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  5. #89
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,824
    Reputatie
    0
    roma - juventus 1-4 wow
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  6. #90
    go spurs go milanezu's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    3,467
    Reputatie
    1
    la roma au lipsit 11 jucatori.
    asa nici un wow.
    era de asteptat sa piarda roma.
    stelist

    novak djokovic nr.1 in Atp

    san antonio NBA champs 2014!!

  7. #91
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,824
    Reputatie
    0
    juve - chievo 3-3
    udinese - inter 0-1

    => inter e 99.9 % campioana !
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  8. #92
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,215
    Reputatie
    0
    ultima sansa azi pentru Juve de a spera la titlu ,trebuie neaparat sa bata pe Inter.

  9. #93
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    juve - inter 0-1 cand suntem in min 70.

    ce sange rece la executia lui balotelli
    copilu' asta e nebun
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  10. #94
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,215
    Reputatie
    0
    a egalat Juve in ultimul minut.Inter e campioana

  11. #95
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    asta cu juve si ultimul minut e deja legenda...)
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  12. #96
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,215
    Reputatie
    0
    au jucat si in 10 oameni Juve de prin min.70
    asta e...

  13. #97
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,824
    Reputatie
    0
    rezultat final 1-1 in derby...raman 10 puncte cand mai sunt 6 etape pana la final...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  14. #98
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Citește un interviu cu legenda Milanului, Daniele Massaro » Magia rossonera

    San Siro, Paolo Maldini, rossonero, Milano. Deja sînt prea multe indicii. AC Milan e unul dintre simbolurile moderne ale fotbalului de clasă, un rival demn pentru granzii Europei, "cel mai titrat club din lume" cum le place italienilor să își prezinte produsul.

    Daniele Massaro are în palmares mai multe trofee decît unele formații pe care fotbalul le-a consemnat printre cele mai importante din istorie. Un titlu mondial ('82), două Ligi ale Campionilor ('90, '94),două Cupe Intercontinentale ('89, '90), două Supercupe ale Europei ('89, '90, '91), patru titluri în Serie A ('88, '92, '93, '94) și două Supercupe ale Italiei. Suficient? S-ar putea spune fără indulgență că da.

    Deși are 47 de ani, Massaro arată la fel cum ți-l aduci aminte din finala Campionatului Mondial din 1994. E fidel profesionalismului, despre care spune că este singurul secret care l-a ajutat să reușească în carieră. Vorbește degajat despre finala cu Brazilia, își amintește de Baggio, dar și de Florin Răducioiu, pe care l-a avut coechipier la Milan.

    -Daniele, e dificil să îți păstrezi constanța la un nivel de performanță atît de ridicat ca al Milanului. Tu ai jucat 8 ani pe San Siro.
    -Am avut o perioadă fantastică la Milano, am știut care îmi sunt prirotățile și am încercat să profit de șansa care mi s-a oferit. Am fost un profesionist, am muncit mult pentru că știam că este singura cale să ajung în top.

    -Ai jucat în două finale de Cupă Mondială, pe una ai cîștigat-o în 82, pe cealaltă ai pierdut-o dramatic, la penalty-uri, în '94. Care e diferența dintre Squadra Azzurra condusă de Bearzot și cea antrenată de Arrigo Sacchi?
    -În America nu a fost deloc așa cum ne-am fi dorit. Noi aveam un stil de joc bazat pe pressing, depuneam foarte mult efort, iar asta era greu să se întîmple la 40 de grade. Am reușit să ajungem în finală, dar acolo nu am avut deloc prospețime, ne-a fost foarte greu să ne exprimăm așa cum ne-am fi dorit.

    -Roberto Baggio a ratat la loviturile de departajare...
    -Nu numai el, și eu am fost printre cei care au greșit atunci. Roby e un jucător foarte important, un mare campion, care a adus foarte mult echipei la Cupa Mondială. Vestiarul l-a susținut, el a avut tărie de caracter și a putut să meargă mai departe.

    Meciul secolului în finala Champions League din '94
    -Ai înscris două goluri împotriva Barcelonei în finala Ligii din '94. S-a terminat 4-0 deși aveați în față o echipă a Barcelonei care îl avea pe bancă pe Johann Cruyff și în teren pe Koeman, Guardiola sau Romario.
    -A fost meciul secolului pentru Milan! Am jucat fantastic! Înainte de meci ne făceam griji, ne gîndeam că vom reuși să ne impunem doar cu foarte multă șansă, avînd în vedere că ne lipseau Costacurta și Baresi. Ce s-a întîmplat în teren a fost fantastic! Nu i-am dat Barcelonei nici o șansă!

    -Sacchi și Capello sînt doi dintre marii învingători din fotbalul mondial. Spune-mi unul din secretele lor!
    -Arrigo a schimbat foarte multe la Milan! Ne-a cerut să facem un pressing cît mai agresit în jumătatea adversă, totul era foarte bine organizat și nimeni nu intra pe teren fără să știe exact ce are de făcut. Capello, în schimb, nu a făcut mai mult decît să păstreze ce a găsit deja. E un excelent manager, știe să comunice cu jucătorii și să îi motiveze, lucru pe care îl face și astăzi la naționala Angliei.

    Fotbalul? Cea mai frumoasă meserie din lume!
    - Patrick Vieira spunea că fotbalul în Serie A este numai un loc de muncă spre deosebire de cel din Premier League, unde există mai multă pasiune. Adevărat?
    - Noi, fotbaliștii, avem mare noroc că putem face un lucru extraordinar. Jucăm pe mari arene, oamenii ne îndrăgesc, putem să avem un loc de muncă care să ne fie hobby în același timp. Fără pasiune e imposibil să reușești.

    - Se poate vorbi de relații de prietenie între marii jucători? Mai e loc de așa ceva la un asemenea nivel?
    - Sigur, am rămas prieten cu foarte mulți dintre foștii mei coechipieri. E important respectul, iar dacă el există, poți construi. Atmosfera dintr-un grup depinde foarte mult de rezultate, de felul în care înțelegi să treci peste tot ce se întîmplă în viața echipei.

    De la "San Massaro" la "Bip Bip"
    Massaro era poreclit de fanii Milanului "Provvidenza" pentru golurile pe care reușea să le marcheze după ce intra în teren din postura de rezervă. Fostul atacant al rossonerilor explică: "Mi se mai spunea și "San Massaro", dar pentru felul în care alergam eram și "Bip - Bip". Ultima poreclă mi-am atras-o pentru că suporterii credeau că semăn cu celebrul personaj de desene animate Road Runner".

    Atuurile Mutu și Chivu
    Daniele Massaro consideră că naționala României a avut ghinion în partida de la Euro 2008 împotriva Italiei (1-1) și îi laudă pe cei mai importanți jucători ai tricolorilor, Adrian Mutu și Cristi Chivu: "Sînt doi fotbaliști foarte buni, aduc foarte multă siguranță echipei și dau valoare grupului. Nu toate echipele beneficiază de astfel de valori și cred că vă puteți simți norocoși. Ca să fiu sincer, cred că ați avut ghinion la Campionatul European. Ați fi meritat să cîștigați cu Italia".

    Prietenul Răducioiu
    Fostul internațional român Florin Răducioiu a jucat la Milan în sezonul 1993-1994, acolo unde a fost coleg cu mari jucători precum Mauro Tassotti, Marcel Desailly, Franco Baresi sau Paolo Maldini. Massaro își amintește: "Radu mi-a bun prieten, am jucat împreună doar un an, însă am rămas în relații foarte bune. Ne întîlnim la evenimente caritabile, îmi face de fiecare dată o foarte mare plăcere să-l revăd"

    Experință exotică în Japonia
    La finalul sezonului 1994-1995, Massaro a acceptat propunerea grupării nipone Shimizu S-Pulse. "Trebuie să îți dai singur seama că nu mai poți face față la un anumit nivel. Am ales să plec acolo pentru că am fost dorit de club, am vrut să îmi închei cariera într-un loc în care să pot fi de folos și să nu încurc pe nimeni", a explica Massaro.

    Milan Junior Camp
    Daniele Massaro este PR Manager la Milan și este implicat activ în proiectul "Junior Camp" dezvoltat în România de clubul italian în parteneriat cu Intesa San Paolo Bank. Două sute de copii vor putea lua parte la acțiunea care va fi desfășurată de rossoneri în complexul Sportului Studențesc. Înscrierile vor începe pe 15 mai, iar antrenorii de la centrul de juniori al Milanului îi vor instrui pe micuții fotbaliști între 29 iunie și 3 iulie. Doi dintre cei mai talentați jucători, fie ei băieți sau fete, vor lua parte la un eveniment de amploare desfășurat în Italia. Toți participanții vor beneficia gratuit de un Kit Oficial al grupării de pe San Siro (tricouri, șorturi, șosete, rucsac).

    15 meciuri are Massaro în Squadra Azzurra, pentru care a înscris un gol
    51 de goluri în 209 partide a înscris atacantul italian pentru Milan

    gsp
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  15. #99
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Fiorentina se lupta cu Juve pentru ultimul loc de calificare directa in grupe, in timp ce Roma se straduieste sa-si apere locul de Europa League.
    Urmatoarea etapa:
    17.05.2009 Juventus - Atalanta compara
    17.05.2009 Reggina - Cagliari compara
    17.05.2009 Roma - Catania compara
    17.05.2009 Genoa - Chievo compara
    17.05.2009 Palermo - Lazio compara
    17.05.2009 Bologna - Lecce compara
    17.05.2009 Udinese - Milan compara
    17.05.2009 Fiorentina - Sampdoria compara
    17.05.2009 Inter - Siena compara
    17.05.2009 Napoli - Torino compara

  16. #100
    junior sebike's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Posts
    70
    Reputatie
    1
    fortza Juve, zebra pana la moarte (si caine)

  17. #101
    junior
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    58
    Reputatie
    1
    JUVE si-a asigurat participarea directa in Cl dupa ce a batut pe Atalanta cu 3-0 si Fiorentina,in timp ce Fiorentina se "bate" cu genoa pt preliminarile UCl.

  18. #102
    sport legend mArIuSeL's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Bistrita
    Posts
    740
    Reputatie
    1
    Dati click pe urmatorul link http://www.ro-online.ro/sharak7-7656.html .Dupa aceea inregistrativa si jucati si voi, oricine poate castiga premiul dorit.
    [COLOR="Blue"][B][/B][/COLOR]

    FoRzA GloriA
    [COLOR="Cyan"][/COLOR]Vreau doua vietii ca sa pot sa fac tot ce mi-am propus...caci numai daca visezi inveti sa zborii.

  19. #103
    incepator
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    2
    Reputatie
    1

    ITALIA trisand!!!!!!!

    http://insanezone.ro/pisicu-4307.html intrati in link si uitativa acolo jos in dreapta la ce scrie

  20. #104
    sport legend 4star's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,333
    Reputatie
    1
    tzeapa de link
    Cand invingatorul comite o greseala, spune: ”Am gresit!“ si invata lectia.
    Cand invinsul comite o greseala, spune: “Nu e vina mea!” si arunca vina pe altii.
    Un invingator stie ca adversitatea este cel mai bun invatator.
    Un invins se simte victima in fata adversitatilor vietii.

  21. #105
    sport legend cristi13's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    836
    Reputatie
    1
    campionat puternic seria a

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •