View Poll Results: Este domnul Farcash un fel de Altmayer 2 ?

Voters
5. You may not vote on this poll
  • Da, nenea Borcea shi-a bagat din nou coada

    5 100.00%
  • Nu, este doar o stranie coincidentza

    0 0%
Results 1 to 6 of 6

Thread: Farcash sau Altmayer 2

  1. #1
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1

    Farcash sau Altmayer 2

    Nu pot sa nu observ asemanarile izbitoare dintre Altmayer shi Farcash. Dupa ce a bagat pe Dinamo in finala Cupei, domnu' Altmayer s-a retras din arbitraj (toata lumea shtie ca decizia era luata dinainte). Acum a aparut o noua shtire bomba : dupa ce a facut tot posibilul in a opri Steaua din cursa pentru titlu, domnu' Farcash s-a gandit sa renuntze shi el la arbitraj. Intrebarea este una simpla : nu cumva nenea Borcea ("rechinul" shef de la Dinamo) i-a "premiat" pe aceshtia doi pentru un ultim serviciu inainte de retragere?
    Mie unul mi se pare de-a dreptul scenariu de comedie neagra ce s-a intamplat............ pentru mishcarile de culise alb-roshii! Shi cand ma gandesc ce-o sa urmeze.... SEREA LA GALATZI!!!
    ex-alpopa

  2. #2
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timišoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Cu mentiunea ca Altmayer a continuat in B. Cred ca si Farcas va face la fel. In legatura cu intrebarea - nu cred ca e vreo legatura intre cele 2 cazuri. Sunt mult mai multi arbitri care trag pt dinamo. Nu poate fi vorba de coincidenta, e mentalitatea de vina aici.
    Last edited by Sergio; 14th May 2004 at 22:43.
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  3. #3
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    vai, vai, ce plang stelistii si timisorenii mana in mana si lacrima in lacrima.

  4. #4
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Farcas - a dat o dovada de ... demnitate
    Altmaier - demn si asta
    Serea - reconoaste ca e ... demn
    cine mai urmeaza la rind (?????!!!!!!) sa fie ... HOT ?
    ... ma lor de banditi ...
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  5. #5
    sport legend maryuss_mau's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Piatra Neamt- Bucuresti
    Posts
    417
    Reputatie
    1
    Farcas a facut bine ca a renuntat, spre deosebire de altii, carora le place sa persiste in greseli;

  6. #6
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1

    Farcas s-a retras din arbitraj

    Comisia Centrala a Arbitrilor s-a reunit, ieri, intr-o sedinta extraordinara pentru a analiza prestatia "centralului" Gheorghe Farcas de la partida Steaua - FC National. Zvonurile care circulau inaintea reunirii CCA-ului indicau faptul ca Farcas urma sa fie exclus din activitate, insa arbitrul i-a lasat pe membrii comisiei fara subiect de discutie, anuntandu-si retragerea din arbitraj prin intermediul faxului! "Am demnitatea sa ma retrag, cand stiu ca nu mai pot face fata. Sper ca decizia mea sa faca loc unor arbitri tineri, care pot face fata acestui nivel", a comunicat Farcas. Ion Craciunescu a apreciat gestul fostului sau subordonat, considerandu-l normal. "Gheorghe Farcas a arbitrat dupa o perioada in care a avut probleme medicale. Asta nu ii scuza, insa, prestatia. Nu stiu ce decizie am fi luat noi, dar, mai mult ca sigur, pedeapsa ar fi fost drastica", a declarat conducatorul CCA. Profitand de prilej, forul arbitrilor a hotarat ca, in perioada 23-25 iulie, la Bucuresti, sa aiba loc cursul de instruire a arbitrilor din Divizia A, cursul pentru arbitrii din Diviziile B si C urmand sa se desfasoare pe 14 si 15 august, in sase centre din tara
    Free Sevilla!!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •