Page 152 of 152 FirstFirst ... 52102142150151152
Results 3,172 to 3,181 of 3181

Thread: Tennis ***NEWS***

sport legend
    Reputatie
    1
    Astazi ne aflam adversara din primul tur al Grupei a II-a, Zona Europa/Africa a Cupei Davis. Tragerea la sorți va avea loc la Londra, de la ora 14,00.
    Romania va fi cap de serie, alături de Africa de Sud, Danemarca, Lituania, Egipt și Norvegia. Aici mi se pare o situatie ciudata, si va spun si de ce. Sunteti de acord cu mine ca oricare dintre aceste echipe care sunt capi de serie alaturi de noi, ar fi reprezentat un adversar abordabil pentru noi? Poate, mai putin Africa de Sud, care il are in echipa pe Kevin Anderson.
    Pe de alta parte, iata posibilele adversare, din urna outsiderilor: Bulgaria (Dimitrov) , Georgia (Basilashvili) , Maroc (Lamine Ouahab), Slovenia (Bedene, Blaz Rola, Blaz Kavcic), Turcia și Zimbabwe. Aici, clar ar fi de evitat Bulgaria, Georgia si Slovenia, in contextul in care noi nu avem un al doilea jucator de simplu. Cu Turcia, ar fi asa si asa. Ei au cativa jucatori in jurul locurilor 200-300 Atp si probabil ca vor castiga cu jucatorul nostru nr. 2. Cum probabil va fi si in cazul Marocului. Norocul nostru s-ar numi Zimbabwe. Sa vedem daca il vom avea.
    Deci, cred ca sunteti de acord, ca paradoxal pare mai convenabila urna capilor de serie.
    Deh, c-asa-i in tenis.

Abomination Johnny D's Avatar
    Reputatie
    0
    Nu comentez capii sau necapii de serie, important e sa jucam in sala, pe hard. Acolo Copil e bun!
    N-am crezut vreodata ca o sa pot fi neutru cand joaca spurcaciunea dar... uite ca minunea s-a produs, s-a impartit in doua si se bate cu ea insasi!

Dubel, te astept cu berea la meci!

sport legend
    Reputatie
    1
    Tu esti sigur ca daca picam cu Bulgaria sau Georgia, ii bate pe Dimitrov sau Basilashvili? Fie si daca om juca in sala. Apoi jucatorul nr, 2 noi nu-l avem. Slabe sanse.
    Nici la dublu nu mai suntem ce-am fost.

Reputatie
    0
    Oricum ai pica e greu sa castigi cu nr. lor 1! Tre sa ai mare bulan sa pici doar cu ala care-ti convine, daca e numai unul.
    De aia am zis ca nu comentez, ce rost are!? Oricum daca jucam pe zgura, e foarte greu.
    N-am crezut vreodata ca o sa pot fi neutru cand joaca spurcaciunea dar... uite ca minunea s-a produs, s-a impartit in doua si se bate cu ea insasi!

sport legend
    Reputatie
    1
    Asadar am avut mare noroc.

Romania-Zimbabwe
    Africa de Sud-Bulgaria
    Danemarca-Turcia
    Lituania-Maroc
    Egipt-Slovenia
    Norvegia-Georgia

Bine ca nu jucam in deplasare. Mai mergeam si pana la amaratii aia. Or avea macar rachete de tenis aia. Ne facem mila de ei si le dam noi pana la urma.
    Eu nu am auzit de niciun jucator din Zimbabwe.
    Ce duel tare va fi Anderson cu Dimitrov. Meci de Grupa Mondiala.

Reputatie
    0
    Mariane, a facut nebunu' thread separat. Intra acolo!

Apropo, asa trebuie sa fie, derby de derby, sa vedem si meciuri tari aka Dimitrov vs. Anderson. Fair play 100%!
    Last edited by Johnny D; 6th February 2019 at 16:06.

sport legend Hopshio's Avatar
    Reputatie
    1
    Marius Copil

Aș vrea să anunț că în această săptămână am încetat colaborarea cu Andrei Pavel. Am învățat multe în perioada în care am lucrat împreună, nivelul jocului meu a crescut și am făcut împreună un rezultat excepțional, dar în acest moment am decis amândoi că e mai bine să ne oprim.
    Îi mulțumesc că a fost lângă mine și a încercat să-mi transmită toate lucrurile pe care el le-a acumulat de-a lungul timpului.

Mulțumesc, Andrei!

sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Reputatie
    1
    Paszek, Ciorcilă, Copil, un cv interesant pt Andrei Pavel. In mod firesc, ar urma Kurumi Nara sau chiar prințul Sturdza.

Reputatie
    0
    Andrei Luncanu!

Ai uitat si de Sorana Cirstea si Jale-na Jankovic pe care le-a facut praf!
    Asa se-ntampla daca le pune sa dea reveru cu o mana de geniu, ele saracele nestiind ce-i aia!

Reputatie
    0
    Cu chiu cu vai a pierdut si Medvedev, Monfils a trebuit sa joace extraterestru sa-l bata.

Dincolo stim, unde nu-i Nadal, Thiem curata tot pe zgura.
    Nadal si Djokovic acum, cei 2 sunt zei inclusiv pe zgura.