Page 157 of 171 FirstFirst ... 57107147155156157158159167 ... LastLast
Results 3,277 to 3,297 of 3578

Thread: Tennis ***NEWS***

  1. #3277
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,874
    Reputatie
    0
    Deja e circ prea mare, acum cu hotelul mizer cu gandaci, si mancare oribila

    In opinia mea guvernul australian nu mai poate da inapoi. Daca il lasa sa joace, pierd orice credibilitate in fata localnicilor...

    Cum sa mai dai de ex un alt lockdown, cand te-ai aplecat in fata lui Djokovic.

    Eu sunt curios ce se va intampla si anul urmator
    Va avea Djokovic respect de sine sa nu mai mearga in Australia, dupa ce a fost umilit (toata familia lui a declarat-o), sau se va duce ptr recordul all-time, deja gafat de 3 ori...odata descalificat, odata cu Medvedev si f probabil acum.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  2. #3278
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,873
    Reputatie
    0
    Pai nu guvernul, ca instanta doar poate da acum sentinta. Daca o va da impotriva guvernului, atunci inseamna ca guvernul nu si-a facut bine treaba si-a cedat in fata presiunii maselor. Eu sincer, asa sper, deoarece pe langa ca vom avea meciuri sigure pe sarb pana cel putin in finala pe care poti sa-ti pui si casa, va fi circ total pe teren si vreau sa vad cum le da cu tifla peste mecle "self righteus"-urilor astora de australieni. Mai ales dupa ce un australian din cabina VAR ne-a tutut la meciul cu City chiar la noi acasa! Nu sunt tocmai fanul lor nr. 1 in perioada asta.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #3279
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,359
    Reputatie
    0
    Eu sper ca la toate GS-urile sa se ia aceeași măsură, fără vaccin sa nu joci. Atunci ii putem spune adio sârbului, ca nu îl mai vedem în GS uri!

  4. #3280
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,873
    Reputatie
    0
    Luni va fi audierea si probabil si tot procesul ca nu ai nevoie de juriu pentru asa ceva.
    Vom vedea atunci ce se va decide cu sarbulache.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #3281
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,873
    Reputatie
    0
    https://www.onlinesport.ro/extraspor...aign=last-news

    Foarte bun articolul, ca niciodata pe OLS!
    Probabil copiat de pe BBC, altfel nu se explica.


    Jos dictatura politica!
    De fapt, jos politicienii si apoi ne guvernam singuri, prin voturi online!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #3282
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,359
    Reputatie
    0
    Faker vine acum cu alta minciuna, la care ma așteptam. Cică a avut Covid în 16 decembrie. Prostul a uitat ca a fost în 17 dec la ceva centru de copii în Serbia și au pus aia poze pe instagram.
    Plus ca din câte am văzut, 10 decembrie era ultima zi în care puteai trimite actele prin care sa dovedești ca ai fost infectat în ultimele 6 luni. Deci hai acasă cu el.

  7. #3283
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,873
    Reputatie
    0
    Dar si eu conform c-a avut, c-am fost acolo.
    Cum sa raporteze c-a facut covid pana-n 10, daca l-a facut in 17?

    La fix.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #3284
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,359
    Reputatie
    0
    Minte cu nerușinare. Timpul asta pana se judeca, o sa facă tot felul de acte false, poate îl accepta aia. Dacă a avut Covid trebuia sa anunțe public cum a făcut Nadal și toți ceilalți jucători care s-au infectat luna trecuta. Nu îl lasă aia în țară și brusc și-a amintit ca a făcut Covid. Penibil!

  9. #3285
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post

    Foarte bun articolul, ca niciodata pe OLS!
    Probabil copiat de pe BBC
    O mizerie de articol, stilul Sosoaca-Budeanu. Lacrimi de crocodil peste tricoul cu crocodil Lacoste al tiganului din Novi Sad.

    Au fost nici 200 de insi la marele miting al familiei Sosokovici, asta nu se spune in acest articol documentat pă surse. S-au saturat si sarbii de sclifoselile astea penibile. Uitati-va ca acum cativa ani au iesit doua milioane pe strazi, cand au castigat cupa davis.


    Uitați-vă la Don't look up dacă toți anii ăștia nu v-ați prins de șmecherie, poate vă prindeți acum din film, e în vogă și pe înțelesul tuturor. D

    Hîhî, ce imi place ca poșîrca asta de film le-a crescut coae tuturor lakioilor cu ifose. Adica, luati si voi acum cu paine, cand e accesibil pt bizoni. Noi am servit odata cu zeii, cand licorile inca picurau din vaginetă


    Baga-mi-as eu pla in pseudoinitiatii pulii mele, ia uite unde erau illuminati din fundu' curtii!

  10. #3286
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,873
    Reputatie
    0
    Eu unul m-am saturat de kktul asta de restrictii dictate de toti blegii ce conduc impotriva poporului si nu pentru el. Circuri din astea care-si bat pwlele de meclele lor sunt un deliciu, sper din tot sufletul sa-si bata si judecatorul ala pwla de ei lasandu-l pe sarb sa-si apere trofeul si anuland rahatul asta care e doar o scuza penibila de-a nu-l lasa in competitie intr-unul din cele mai mari sporturi ale istoriei, pe cel mai mare campion al ei!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #3287
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Dupa cum spuneam mai sus, australienii au ratat ocazia sa-l scuteasca pe Djokovic de drum lung si sa-i fi interzis viza inca de pe cand era la Belgrad. Acum a castigat pe viciu de procedura insa se pare ca va fi deportat. Si asa ar trebui pentru ca altfel ar trimite un mesaj fals catre societate.

    Iar intr-o tara normala, pe Djokovic ar trebui sa-l astepte o ancheta penala cand se intoarce acasa pentru ca ori a mintit ca a avut covid in decembrie, ori a avut si l-a raspandit nonsalant la fevenimentele la care a luat parte. Desigur ca in Serbia va fi primit precum un erou, pentru ca asta e nivelul balcanic de intelegere a libertatilor democratice si a statului de drept.

    E pacat ca un mare sportiv a ajuns sa-si pateze imaginea cu asemenea rahaturi si devine un lider de opinie pentru adeptii ideilor anarhice si national-comuniste. Si e pacat pentru ca nici macar nu pare ca ar fi convins de aceste idei ci mai degraba influentat de parinti si anturaj cu minte putina.

    Cu siguranta ca sistemul actual trebuie imbunatatit insa revolutia propusa de ei duce intr-o fundatura, niciodata mai binele nu a fost adus prin dictatura obscurantismului.
    Apropo, ati vazut imagini de la mitingurile de sustinere? Alea cu culorile nationale si costume po****re, cu acordeonisti si hore, cu gagicutze, taraneti si priviri sticloase de toate varstele? Adica cam ca la noi si la altii din zona la protestele contra "dictaturii sanitare" si alte masuri ce limiteaza miscarea browniana a po****tiei in teritoriu. Daci liberi cu sosoci in frunte, suparati ca trebuie sa se spele des pe maini si "botnita" va limita mirosul paneceului lor universal aka ceapa & usturoi. Daca astia sunt vectorii revolutiei ganditi-va ce schimbare pot aduce ei. Prin comparatie, liderii actuali par sclipitori.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  12. #3288
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,359
    Reputatie
    0
    Deci după câteva luni Halep și-a dat afară antrenorii.
    Ma așteptam, cum ziceam și după eliminarea de la AO, pregătirea ei fizica a fost modestă pentru turneul australian.
    Vine Iuruc principal și CTP secund acum.

  13. #3289
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Cred ca a gresit despartindu-se prea usor de Cahill. Ma uitam la Anisimova, cat de repede si-a pus amprenta Cahill asupra ei. Si ce tablou greu a avut Anisimova, cu Bencic, Osaka si apoi Barty. Daca era pe partea cealalta cred ca facea lejer finala.

  14. #3290
    junior
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    114
    Reputatie
    1
    S-au anuntat loturile pentru meciul de cupa Davis cu Spania. In lotul Romaniei am remarcat niste absente, zic eu importante. De ce nu este convocat Filip Jianu, a doua racheta a Romaniei. Vad ca este sarit constant la convocari. La fel si Nicolas Daniel Ionel al treilea in clasamentul ATP al Romaniei. Selectionerul sau mai marii federatiei ar trebui sa ne explice.

  15. #3291
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,873
    Reputatie
    0
    D.p. meu d.v. au facut bine de data asta, pentru ca nu le-au irosit moralul degeaba.
    Dar de la urmatoarea convocare, daca jucam iar cu panarame aka India sau Paraguay, ar trebui convocati, insa nu cred ca vom mai avea bulanul pe care l-am avut in 2021 la tragerea la sorti, sincer. Suntem cu mult mai sus decat valoarea noastra si in ce urna vom cadea, dupa ce ne sparge Spania 0-3, 0-4 sau 0-5, depinzand de unde vor sa se opreasca.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #3292
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    "Ar putea fi mai degrabă un adio decât o revenire". Juan Martin del Potro a anuntat, în lacrimi, că se pregăteste de retragere.
    Buenos Aires si Rio de Janeiro ar putea fi ultimele turnee ale lui DelPo. A primit WC ca sa poata juca.

  17. #3293
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,873
    Reputatie
    0
    Lovable player, mare pacat.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #3294
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,359
    Reputatie
    0
    Un jucător fabulos, dacă era ferit de accidentări, vorbeam acum de big 4 și cei 3 nu mai ajungeau la 20 de GS-uri.
    Turneul ala de la US Open 2009 rămâne în istorie, i-a bătut pe Nadal și Federer în drumul spre titlu.

  19. #3295
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,873
    Reputatie
    0
    Barty se retrage din tenis la 25 de ani ca s-a plictisit si vrea sa-si indeplineasca alte vise.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #3296
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,359
    Reputatie
    0
    Nu mi-au plăcut niciodată oamenii ăștia care își pierd motivația atât de repede. Cică s-a văzut cu sacii în căruță, adică lider mondial și câștigarea Wimbledon-ului, ba mai mult chiar și RG și AO și a zis ca nu mai are motivație și energie. Pai după logica asta, Hingis trebuia sa se retragă la 17 ani sau Graf. Dacă te-ai apucat de drumul asta, apoi du-te tată pana la capăt, adică 30+ ani, ia 10 GS-uri și după te poți apuca de golf.
    Totuși din câte am înțeles s-a logodit la începutul anului și cel mai probabil va face un copil anul asta, deci poate de aici se explica lipsa motivației de a mai reveni după aia.

  21. #3297
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,873
    Reputatie
    0
    Pai astea sunt visele ei de-acu, sa stea pe cric zi de zi, fara tratamente artificiale.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •