Page 151 of 151 FirstFirst ... 51101141149150151
Results 3,151 to 3,158 of 3158

Thread: Tennis ***NEWS***

manager
    Reputatie
    1
    Agnieszka Radwanska spune adio tenisului.

A fost o jucatoare tehnica, cu un stil de joc placut ochiului. O mare pierdere pentru tenisul feminin. Una dintre putinele jucatoare cu "incheietura fina", care mai si gandea loviturile, nu doar dadea in minge ca nemancata. Chiar imi pare rau, mai ales ca nu prea mai are urmase cu acelasi stil, poate cu exceptia Kasatkinei.

Pacat ca nu a reusit mai multe in cariera. A fost nr. 2 mondial si a jucat o finala la Wimbledon in 2012, cu Serena, cand americanca era la nivelul ei maxim. A avut si ghinion.
    Last edited by marian buzoian; 15th November 2018 at 09:18.

number one El Pistolero's Avatar
    Reputatie
    0
    Păcat de accidentări. O jucătoare rara, pe cale de dispariție în circuit, unde apar numai tancuri. A avut neșansa sa aibă vârful de forma a carierei în perioada în care Serena domina tenisul.

go spurs go milanezu's Avatar
    Reputatie
    1
    croatia castiga cupa davis.
    fotbalistii croati au fost razbunati.
    au castigat cupa la francezi acasa.
    stelist

novak djokovic nr.1 in Atp

san antonio NBA champs 2014!!

Abomination Johnny D's Avatar
    Reputatie
    0
    Nici o sansa n-au avut francezii cu jucatorii aia de mana a 2-a, fara Gasquet au fost mancati in meciurile de simplu cu 9-0 la seturi!
    [QUOTE=JJ;4441945]Pentru Naomi urmatoriii[/QUOTE]

Prea ai fost darnic la "i"-urile acolo, daca as fi facut eu treaba asta, imediat as fi avut un Cipel de beregata si un Hingher la grumaz!
    De Novacel nu mai zic, ala e Inspectorul Gadget cu insigna de partid!

manager
    Reputatie
    1
    O posibila speranta a noastra la masculin se numeste Edris Fetișlean. Ati auzit de el? Este clasat in jurul locului 1200 mondial. Are 19 ani si a castigat saptamana trecuta primul lui turneu futures, de 15000 de dolari in Antalya, venind din calificari. A invins acolo destul de clar, fara sa piarda niciun set, jucatori mai bine clasati decat el. In turul doi la invins pe spaniolul Oriol Roca Batalla, fost jucator de top 200, jucator obisnuit cu turneele challenger. Si saptamana asta participa la un nou turneu in Antalya si momentan a ajuns in turul doi. Eu unul pariez pe acest jucator ca va deveni unul de top pentru noi.
    Last edited by marian buzoian; 29th November 2018 at 16:25.

Reputatie
    0
    N-ai spus cel mai important lucru, pe hard sau pe zgura?

Cred ca pe hard, eu as prefera sa fi fost pe zgura. Zgura nu minte!
    Pe hard s-au mai vazut rabufniri de moment, de-a dreptul petarde.

Prea ai fost darnic la "i"-urile acolo, daca as fi facut eu treaba asta, imediat as fi avut un Cipel de beregata si un Hingher la grumaz!

manager
    Reputatie
    1
    Spre bucuria noastra, chiar este pe zgura. Si astazi a castigat cu dublu 6-1 si s-a calificat in sferturi. A castigat 9 meciuri la rand si a pierdut un singur set. A invins numai jucatori mai bine clasati decat el.
    Daca ar castiga si turneul asta, de luni ar intra in primii 700 de jucatori. Ar face un salt de 500 de locuri in doua saptamani. Si el este tot din Constanta. Iata ca jucatorii nostrii de top sunt din Constanta: Halep, Pavel, Tecau. Ar putea fi el urmatorul.
    Last edited by marian buzoian; 30th November 2018 at 22:01.

Reputatie
    0
    Urmasul lui Nadal!

Nadal facea din astea la 14-15 ani.

Daca ar ajunge cam in locul lui Marius azi, aproape de top 50 cu joc de zgura, ar fi exceptional!
    Mi-am dorit demult un jucator de tenis in adevaratul sens al cuvantului: pe care zgura sa-l urce-n clasament!