Page 152 of 171 FirstFirst ... 52102142150151152153154162 ... LastLast
Results 3,172 to 3,192 of 3578

Thread: Tennis ***NEWS***

  1. #3172
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Astazi ne aflam adversara din primul tur al Grupei a II-a, Zona Europa/Africa a Cupei Davis. Tragerea la sorți va avea loc la Londra, de la ora 14,00.
    Romania va fi cap de serie, alături de Africa de Sud, Danemarca, Lituania, Egipt și Norvegia. Aici mi se pare o situatie ciudata, si va spun si de ce. Sunteti de acord cu mine ca oricare dintre aceste echipe care sunt capi de serie alaturi de noi, ar fi reprezentat un adversar abordabil pentru noi? Poate, mai putin Africa de Sud, care il are in echipa pe Kevin Anderson.
    Pe de alta parte, iata posibilele adversare, din urna outsiderilor: Bulgaria (Dimitrov) , Georgia (Basilashvili) , Maroc (Lamine Ouahab), Slovenia (Bedene, Blaz Rola, Blaz Kavcic), Turcia și Zimbabwe. Aici, clar ar fi de evitat Bulgaria, Georgia si Slovenia, in contextul in care noi nu avem un al doilea jucator de simplu. Cu Turcia, ar fi asa si asa. Ei au cativa jucatori in jurul locurilor 200-300 Atp si probabil ca vor castiga cu jucatorul nostru nr. 2. Cum probabil va fi si in cazul Marocului. Norocul nostru s-ar numi Zimbabwe. Sa vedem daca il vom avea.
    Deci, cred ca sunteti de acord, ca paradoxal pare mai convenabila urna capilor de serie.
    Deh, c-asa-i in tenis.

  2. #3173
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Nu comentez capii sau necapii de serie, important e sa jucam in sala, pe hard. Acolo Copil e bun!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #3174
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Tu esti sigur ca daca picam cu Bulgaria sau Georgia, ii bate pe Dimitrov sau Basilashvili? Fie si daca om juca in sala. Apoi jucatorul nr, 2 noi nu-l avem. Slabe sanse.
    Nici la dublu nu mai suntem ce-am fost.

  4. #3175
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Oricum ai pica e greu sa castigi cu nr. lor 1! Tre sa ai mare bulan sa pici doar cu ala care-ti convine, daca e numai unul.
    De aia am zis ca nu comentez, ce rost are!? Oricum daca jucam pe zgura, e foarte greu.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #3176
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Asadar am avut mare noroc.

    Romania-Zimbabwe
    Africa de Sud-Bulgaria
    Danemarca-Turcia
    Lituania-Maroc
    Egipt-Slovenia
    Norvegia-Georgia

    Bine ca nu jucam in deplasare. Mai mergeam si pana la amaratii aia. Or avea macar rachete de tenis aia. Ne facem mila de ei si le dam noi pana la urma.
    Eu nu am auzit de niciun jucator din Zimbabwe.
    Ce duel tare va fi Anderson cu Dimitrov. Meci de Grupa Mondiala.

  6. #3177
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Mariane, a facut nebunu' thread separat. Intra acolo!


    Apropo, asa trebuie sa fie, derby de derby, sa vedem si meciuri tari aka Dimitrov vs. Anderson. Fair play 100%!
    Last edited by Johnny D; 6th February 2019 at 15:06.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #3178
    sport legend Hopshio's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Oradea, Sheffield
    Posts
    13,436
    Reputatie
    1
    Marius Copil

    Aș vrea să anunț că în această săptămână am încetat colaborarea cu Andrei Pavel. Am învățat multe în perioada în care am lucrat împreună, nivelul jocului meu a crescut și am făcut împreună un rezultat excepțional, dar în acest moment am decis amândoi că e mai bine să ne oprim.
    Îi mulțumesc că a fost lângă mine și a încercat să-mi transmită toate lucrurile pe care el le-a acumulat de-a lungul timpului.

    Mulțumesc, Andrei!

  8. #3179
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Paszek, Ciorcilă, Copil, un cv interesant pt Andrei Pavel. In mod firesc, ar urma Kurumi Nara sau chiar prințul Sturdza.

  9. #3180
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Andrei Luncanu!


    Ai uitat si de Sorana Cirstea si Jale-na Jankovic pe care le-a facut praf!
    Asa se-ntampla daca le pune sa dea reveru cu o mana de geniu, ele saracele nestiind ce-i aia!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #3181
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Cu chiu cu vai a pierdut si Medvedev, Monfils a trebuit sa joace extraterestru sa-l bata.


    Dincolo stim, unde nu-i Nadal, Thiem curata tot pe zgura.
    Nadal si Djokovic acum, cei 2 sunt zei inclusiv pe zgura.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #3182
    sport legend Hopshio's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Oradea, Sheffield
    Posts
    13,436
    Reputatie
    1
    Former WTA World No.1 and four-time Grand Slam champion Kim Clijsters is returning to tennis next season!

  12. #3183
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,458
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Hopshio View Post
    Former WTA World No.1 and four-time Grand Slam champion Kim Clijsters is returning to tennis next season!
    And will Hopshio pay his debt?

  13. #3184
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,332
    Reputatie
    0
    O fi rămas fără bani Kim Sau o fi văzut ca Serena poate juca finale de GS la vârsta aia, de ce sa nu facă și ea același lucru

  14. #3185
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Sau poate curata arenele de dublu, cum a facut-o Hingis acum cativa ani.

  15. #3186
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    La ce lipsa de valoare e in WTA poate reveni si Navratilova, ce sa mai zic de Steffi. Cred ca de cativa ani incoace se tot uita Kim la meciuri si se tot gandeste ca ea le-ar batea lejer pe majoritatea. Bani are destui, ca e simpatica si o cheama astia pe la turnee sa comenteze, sa joace demonstrative, sa prezideze cate un turneu, etc.

  16. #3187
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    In curand incepe Laver Cup. Va recomand sa urmariti. E geniala competitia!

  17. #3188
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Genial de amicala, da!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #3189
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Anul trecut nu a fost deloc amicala si chiar e fain sa vezi emotia traita de cei mari acolo.

  19. #3190
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Se prostesc pt bani, nu e o emotie venita din adancuri, e din aia de suprafata, pe jumate mai degreaba mimata pt bani si reviste. Daca ma-ntrebi pe mine, e echivalentul masculin al pozatului nud feminin in play boy pe undeva, asa cam de 50%. Daca Nadal si Federer s-ar iubi asa mult, ar juca dublu si prin circuit, nu doar aici de vazul lumii. Daca mi-ar da si mie cineva milioane de euro, si eu m-as duce sa-mi arat "inversunarea" pentru noul sentiment de-odata aparut de patriotism continental.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #3191
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Federer si Nadal au jucat dublu in afara cupei Davis in mod cu totul exceptional. In mod normal la schimbarea suprafetei sau dupa o pauza mare cand simteau ca nu au “meciuri in picioare” (avand primul tur liber la simplu jucau dublul primul). Cand au trecut de 30 de ani, ambii au renuntat sa o mai faca din motive de conservare. Oricum, si cand mai jucau in circuit nu se asteptau sa treaca de mai mult de 1-2 tururi. Pai, daca ar juca impreuna mai des, dupa cateva meciuri cine naiba sa ii mai bata pe astia 2??? Ar face mai mereu semifinale si finale si nu cred ca isi permit sa joace atat.

    Eu cred ca pe vremuri nu erau prea prieteni. Era si mai relevanta diferenta de varsta, era fiecare innebunit sa fie el monarh absolut. Intre timp s-au trezit cumva in aceeasi oala, cu Djoko, Murray etc. venind peste ei. Varsta, accidentari, probleme, acum cred ca au (tot) mai multe in comun si au ajuns la concluzia ca e totusi loc pentru amandoi (fara a disparea rivalitatea, dar e una mult mai amicala acum). Si-au si facut amandoi “plinul”, desi evident ca mereu mai e loc de o prajiturica ceva.

    Cand a jucat Nadal cu Novak la dublu, aia a fost imagine 100%, dar el si Fed nu sunt chiar asa de prefacuti as zice. Cred ca chiar sunt si ei satui sa se tot lupte unul cu celalalt si le face placere sa isi uneasca fortele din cand in cand.

    Poate cand termina Rafa cu simplul se intoarce Roger la dublu cu el... dar ma indoiesc.

  21. #3192
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    https://youtu.be/n-i-yOxaUqI
    Insist sa va uitati. Si la video asta si la press conf si la competitie. Goose bumps.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •