Page 161 of 171 FirstFirst ... 61111151159160161162163 ... LastLast
Results 3,361 to 3,381 of 3578

Thread: Tennis ***NEWS***

  1. #3361
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Risca pana la trei ani. Adio tenis!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  2. #3362
    sport legend
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    GB
    Posts
    430
    Reputatie
    1
    Marea patrioata Halep sa fie suspendata din tenis 100 de ani. Nu trebuia sa se indepărteze de Ruzici care a luat-o sub aripa ei cand era un nimeni. Duca-se pe apa sambetei.
    [URL=https://matchnow.info]Superlative ĐĄasual Dating[/URL]

  3. #3363
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by miril View Post
    Risca pana la trei ani. Adio tenis!
    Totusi sper sa nu. Cu ce nu sunt eu de acord e cu "Halep ne-a tradat!". Ce-a facut!? Pai ti-a jurat tie legamant de vasalitate sau ce!? Mi se pare golanie retardata, propozitia asta.


    Chiar daca ar fi luat voluntar substanta aia si orice alta substanta chiar mai celebra ca si "liniutza" Mutu, nu a tradat pe nimeni, decat eventual pe apropiatii ei. Ce vrem noi si placerea noastra era s-o vedem pe televizor, cum concureaza pentru trofee; faptul ca n-o mai putem vedea chiar si din vina ei, desi nu e cazul, n-ar fi de nici o culoare tradare. Ar putea fi prostie, ar putea fi neseriozitate, etc. dar in nici un caz tradare pentru fani.


    Ca te simti tradat ca ti s-a terminat serialul preferat cvasi-saptamanal numit Halep e altceva, dar asta nu inseamna ca serialul te-a tradat, ci cel mult emotiile proprii.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #3364
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,331
    Reputatie
    0
    Au mai fost cazuri în ultimele sezoane, cu Yastremska și Haddad Maia, care nu au stat niciun an pe tușă deși pana la urma s-a dovedit ca nu au luat nimic intenționat. Cel mai probabil va primi și ea câteva luni de suspendare.

  5. #3365
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Asa cred si eu, ca va dovedi ca e o intamplare nefericita

  6. #3366
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,937
    Reputatie
    1

    Asa zic toti cei dopati.

    Orice ar fi, eu voi respecta Simona Halep indiferent ce s-a intamplat in final de cariera. Cand a fost in top a castigat pe merit. Si are cel mai mare palmares in tenis Romania. Nu cred ca tenisul romanesc va avea echivalent asa curand.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  7. #3367
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,050
    Reputatie
    0
    Se lasa cu bocete pentru Halep

    Substanta face parte din famila EPO, chiar daca ar fi luat fara sa stie ce este, greseala este la fel de mare.

    Fata are sacul plin,investitii imobiliare mda nu a avut un doctor sa-i spuna cum sta treaba

    Nu vad unde tragedia? Sunt atatea fete care vor si ele sa castige....un banut
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  8. #3368
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Nu cred ca Halep s-a dopat de-a lungul carierei, nimic nu indica asta.
    In schimb cred ca a facut o greseala mare cand a decis sa lucreze cu echipa lui Muratoglou care e in stare de asa ceva. Are experinta anilor multi de lucru cu Serena care a avut oficial derogare tinuta secret la niste substante interzise pe motive care tin aparent de sanatate (vezi dosarele hackerite si publicate).

    Va fi greu sa demonstreze ca nu a luat intentionat desi indiciile arata ca asa a fost.
    Pacat, e o mare campioana si nu merita asta insa se dovedeste inca odata ca trebuie sa ai mare grija cu cine te asociezi.
    Si e o mare tragedie pentru un om corect sa fie blamat si acuzat ca ar fi furat.
    Succesele si banii au venit prin munca si nu in mod incorect.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  9. #3369
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Totusi sper sa nu. Cu ce nu sunt eu de acord e cu "Halep ne-a tradat!". Ce-a facut!? Pai ti-a jurat tie legamant de vasalitate sau ce!? Mi se pare golanie retardata, propozitia asta.


    Chiar daca ar fi luat voluntar substanta aia si orice alta substanta chiar mai celebra ca si "liniutza" Mutu, nu a tradat pe nimeni, decat eventual pe apropiatii ei. Ce vrem noi si placerea noastra era s-o vedem pe televizor, cum concureaza pentru trofee; faptul ca n-o mai putem vedea chiar si din vina ei, desi nu e cazul, n-ar fi de nici o culoare tradare. Ar putea fi prostie, ar putea fi neseriozitate, etc. dar in nici un caz tradare pentru fani.


    Ca te simti tradat ca ti s-a terminat serialul preferat cvasi-saptamanal numit Halep e altceva, dar asta nu inseamna ca serialul te-a tradat, ci cel mult emotiile proprii.
    Mai degraba as zice, Simona s-a tradat pe sine. Cum s-a mai spus aici, mare pacat caci i se va pune la indoiala intreaga cariera sportiva. Ce a castigat pana acum este pe merit, prin munca si straduinta plus talent dar in ultimii ani dupa Wimbledon a facut pasi gresiti in cariera de profesionist si in viata privata. Pacat.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  10. #3370
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Orice ar fi, eu voi respecta Simona Halep
    Asa vorbesti de parca e o institutie, nu un om.
    Tu o vei respecta PE Simona Halep.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #3371
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,050
    Reputatie
    0
    Prea multa emotie pe tema asta

    Am urmarit-o suficient pe Halep sa stiu ca este obsedata sa castige neaparat, felul cum se adresa antrenorilor, felul cum se manifesta pe teren ceva imi spune ca nu este o naiva. EPO se administreaza in mod repetat cu un anumit scop, nu visati.

    Lumea sportului pro este dura, Halep a castiga 40 de milioane de dolari, sa presupunem varianta ca i-ar fi pus staff-ul in mod repetat
    in lichide, etc ca nu stia, tot este greseala ei, pe asta o sa pledeze este singura varianta sa primeasca o pedeapsa pe o perioada ceva mai scurta.

    Sportiv pe corecte mai ducea insa nu sa castige mari competitii, vin fetele mai tinere din spate este normal ...toate vor sa castige un banut.
    Last edited by iulian_1976; 23rd October 2022 at 17:18.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  12. #3372
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,331
    Reputatie
    0
    Ciudat ca francezul nu zice nimic. A zis 2 cuvinte într-un story pe IG, cum ca e alături de Simo dar prea puțin. Cahill a dat azi un mesaj frumos.
    Ca să iei EPO sa reziști mai mult la efort îți trebuie un program ca la cicliști, câteva luni de zile, să te verifice niște medici, nu poți lua o pastila o data și gata ești cea mai tare.
    Eu zic ca a luat ceva tratament fără sa știe ca se afla și substanța aia acolo. Va fi suspendata maxim 1 an, nu cum mănâncă rahat presa noastră care o dau în 3-4 ani de suspendare.

  13. #3373
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,050
    Reputatie
    0
    Crezi in mitul Halep atata tot.

    EPO nu este ce se lua acum 15 ani pe baza de hormoni, se ia finut, in cateva zile nu ar mai fi iesit pozitiva la testul antidoping, substanta detectata este in cantitate mica...
    Last edited by iulian_1976; 23rd October 2022 at 21:30.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  14. #3374
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Simona Jalep intra pe lista marilor trisori ai planetei, pe usa din fata. Norocul ei ca vine dintr-o tara inculta si hemofila care are in adn cautionarea furtului, plagiatului si a altor mizerii de genul asta. Noroc pe care Jan Ullrich, Bjarne Riis si Lance Armstrong nu l-au avut si in consecinta au fost stersi din cartile de istorie ale tarilor lor.
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  15. #3375
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Nu cred ca s-a dopat intentionat, era imposibil sa nu o gaseasca pana acum si nu avea niciun motiv serios sa o faca tocmai la final de cariera cand nu pre avea nicio sansa de vreo performanta mai rasunatoare. Bineinteles ca acum ii va fi imposibil sa demonstreze asta, poate doar daca toarna vreunul la DNA sau dupa cateva luni de intrebari politicoase prin subosluri reci decide sa se auto-denunte.

    Aia la sticlism sunt alta categorie, acolo dopajul era parte obligatorie din pregatirea de baza, nu existau dubii ca vreunul e curat. La lista aia poti sa-l adaugi si pe Pantani si inca vreo cativa asemenea. Pentru astia lucrau la greu cateva companii farmaceutice iar cartelurile de droguri nu faceau fata sa-i alimenteze pe partea recreativa.
    Last edited by Utilizator; 25th October 2022 at 23:48.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  16. #3376
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Da, dar inteleg ca la tenis se fac controale absolut formale, de curtoazie, nu e o gherilă antidoping, ca la ciclism. Logic ca nu s-a dopat acum prima data. Acum a fost neglijenta, karma, deh! A luat cu pumnul toata viata, ca la 20 de ani . Doar ca nu a fost prinsa, atat. Elementul intentional nici nu conteaza, e un subiect de cauționat, pe feisbuc, mari campioni prinsi cu ocaua mica Daca se faceau controale serioase nu mai aveam azi Nadal si Giocovici, nu mai aveam tenis si finalele se jucau intre Andreea Prisacariu si Patrick Ciorcilă. Nadal cred ca lua hapurile ca miss piggy, manca si ambalajul. Ce dreacu, se lua la skandenberg cu Ronnie Coleman, sa fim seriosi. Stiu ca aparuse numele lui in dosarul celebrului doctor Fuentes, nu? Dar a fost repede musamalizat, ar fi fost un cutremur planetar, la cate personalitati isi bagau electrozi in găoz acolo. De asta am si spus ca tenisul atrage foarte multi oameni naivi, care fac dumnezei din niste trisori lamentabili.

    Dar, ce sa vezi. Fiecare avem acasa, in dulapul cu medicamente, cateva hapuri de regenerat globule rosii. E normal, e omeneste, le-o fi incurcat cu alte ginsenguri 🙃 Ma duc sa iau si eu maine de la farmacie, sa vad daca ma serveste javra aia.

  17. #3377
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Asa e, bine ca n-a venit cand era cu GS-ul sa i-l ia din mana.
    A venit cand practic nu joaca nimic, la USO sa fim sinceri a fost antirecord cu Snigur.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #3378
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,482
    Reputatie
    1
    Nu am fost niciodata mare fan Halep. Si asta nu tine de faptul ca "m-am ars" de cateva ori la pariuri, mizand pe corectitudinea si valoarea ei. Chiar daca a refuzat de multe ori sa evolueze pentru Romania in Cupa Billie Sloboz, olimpiada, etc, a mizat intotdeauna pentru puterea banului. Tineti minte ca dupa ce a castigat turnee prin Romanica si a intrat in top, refuza categorc sa revina pentru ca nu avea timp de refacere, motivatie... sanchi... nu mai voia sa joace pe merdenele. E normal, zic unii! Copilasii vin sa-i vada pe Nick Ionel si Prisacariu... atat s-a putut!

    Vorba ceea, cu "hotul neprins, negustor cinstit" nu e aplicabila la romani, cel putin nu la Halep. Mi-e imposibil sa cred ca nu a luat (si clar asta nu a fost prima data!) cu buna stiinta acele substante.
    Am citit ca se invoca mana criminala a vreunei concurente, ca i-a pus in apa, ca are vita argentiniana nu stiu substanta EPO, ba las-o in plm

    Sigur, putem invoca nenorocul, pastila de nurofen (vezi cazul Raducanu), ceaiul bunicului (Kamila Valieva), sex neprotejat (Yastramenka) si lista poate continua. Insa la fel ca la Lence, Pantani, acesti eroi sunt murdariti definitiv si irevocabil.


    Da, Sharapova sigur s-a dopat, dar avea talent la zbierat pe teren

  19. #3379
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    A mancat un sandviș de la Ada Obilu, am citit acum pe feisbuc. Si astia-s bine documentati, dixa in orice, de la chiloti si Ukraina, la nutriție si doping. Razbunarea frantuzoaicei a fost crunta, una care aminteste de vracii care au facut ravagii si pe cupa mondiala de fotbal, unde sacrificau zeilor tone de vânat pentru golurile lui Yekini si Amokachi 🙃

  20. #3380
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,331
    Reputatie
    0
    Halep a dat pentru prima dată un interviu unde zice că a angajat niște specialiști, care au aflat că în suplimentele luate de ea, se găsea o mică doză din roxadustat. Cică e greșeala celor care produc suplimentele. Mi se pare o apărare slabă.
    Totuși lucrul de neînțeles aici e că zice că din decembrie a trimis actele și așteaptă să fie judecată, iar ITF tot o amână. O țin pe tușă și nici o lasă să se apere. Cică în 28 e următorul termen, dar sunt mari să se amâne din nou. Nu cred că mai joacă anul ăsta.

    https://www.treizecizero.ro/news/sim...-sa-mai-dureze

  21. #3381
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Am citit acu cateva ore. Credit acestui maretz forum.


    Mi-e mila de ea. Nu prea cred eu ca are vreo vina, e un caracter destul de curat ca si competitivitate, asa-mi pare.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •