Page 171 of 171 FirstFirst ... 71121161169170171
Results 3,571 to 3,578 of 3578

Thread: Tennis ***NEWS***

  1. #3571
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,452
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Ce mirosi?))Ca mi se pare aiurea si laudaros articolul.Pare ca nu il pune in lumina buna pe Jacobs ala.

  2. 12th March 2024, 20:57

  3. #3572
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,322
    Reputatie
    0
    Păi zice bine acolo, nu a înțeles avocatul cazul dar l-a rezolvat. O fi știut mai multe avocatul decât specialiștii aia de la ITIA. Dubios modul cum s-a renunțat la cazul cu pașaportul biologic, asta o zic mulți nu doar eu. De fapt tot procesul asta la TAS ridica semne de întrebare

  4. #3573
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,922
    Reputatie
    1
    Nu e complicat. Ma repet, TAS e un tribunal, nu o comisie sau o agentie de nu stiu ce specialitate si rol autodeclarat. Iar la tribunal se discuta pe dovezi clare si la obiect, nu la supozitii sau sugerari aproximative.
    Pasaportul bio ala nu reprezinta o dovada clara in cazul lui Halep. Cel mult reprezinta o circumstanta agravanta in caz ca exista dovezi clare ca s-a dopat ani de zile. Dovezile nu exista deoarece Halep a fost testata pozitiv o singura data.

    Si aici sa ma inteleaga lumea, nu spun ca Halep nu s-a dopat ani de zile. Spun doar ca nu exista dovezi, iar tribunalul e de parerea mea. Principiul "mai bine lasi un vinovat in libertate decat sa pedepsesti un nevinovat" se aplica la litera.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  5. #3574
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Io ce v-am tot zis?


    Trebuie juganiti ca porcii de Craciun aia din comisia pwlii, sa-si vanda casele si sa le dea lu Halep ca restitutie morala, ca prejudiciu pentru o golanie intelectuala fara egal.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #3575
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Simona training at Miami Open courts "Feels like I never left!"!

    https://www.flashscore.com/news/tenn...iami/OMCkuKI8/

    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #3576
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,040
    Reputatie
    0
    Ar fi o surpriza pentru mine sa nu plece lamentabil din turnee din astea mai importante.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  8. #3577
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,758
    Reputatie
    0
    Pentru mine Miami e irelevant, important e sa-si reintre in ritm pana incep turneele importante pe zgura.

    Dupa Miami, trebuie sa mearga neaparat in America de Sud / Spania ceva in gen, la un WTA 125 pe zgura, sa ia titlul, punctele si forma, si apoi mai povestim.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #3578
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,322
    Reputatie
    0
    Nu va merge în turnee mici, pentru că turneele mari ii vor da invitație. La fel a făcut și Osaka. Chiar dacă pierde repede, preferă să joace la turnee puternice.
    Halep probabil va juca în barajul BJK Cup cu Ucraina, care va avea loc în Florida, pentru a se califica la JO. După care probabil va primi invitație la Stuttgart. După urmează Madrid unde sigur va juca, e campioană acolo de câteva ori cred și va primi invitație.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •