Page 165 of 169 FirstFirst ... 65115155163164165166167 ... LastLast
Results 3,445 to 3,465 of 3546

Thread: Tennis ***NEWS***

Abomination Johnny D's Avatar
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Numero Dieci View Post
    Pai s-a luat in calcul,initial au vrut sa-i dea 6 ani dar au ramas la 4.
    Nu au vrut, atat au cerut necoptii aia la cap!

Puteau sa ceara 160 de ani, ca le putea mintiocu, asta nu inseamna ca are vreo treaba cu realitatea.

Asa pot si eu cere 10 milioane de lire sterline, ca nu-mi da nimeni... decat maxim 2.

Mda.

Insasi strategia asta absolut abuziva a procurorilor de-a cere pedeapsa dubla sau tripla fata de merit e una de prost gust si de rea credinta. Ei cred ca prin asta se arata ce mare nedreptate s-a comis si ce revoltati sunt ei, cand colo ei spera sa se ajunga la o pepeapsa cel putin injumatatita daca nu sa ramana o treime chiar in cel mai rau caz. Ei se gandesc ca daca cer mult, or sa obtina oricum mult mai bine decat daca ar fi cerut just, cum s-ar cuveni dupa fapta. Aici e scarba si mizeria! Cere frate cat crezi tu c-ar merita omu, nu judeca tu sa ceri de 3 ori mai mult ca altfel nu va primi cat merita! Asta e josnicie si traditie antiumana!

Partea proasta e ca unii judecatori pun botu. Daca ar fi cerut 4 ani, convins lucru ca i-ar fi dat maxm 3, poate chiar 2. Iar la TAS cel mult s-ar fi mentinut astia 2 ani sau i s-ar fi dat un an si ceva, cat a ispasit. Asta e bataia de joc de o alta categorie care se produce la toate nivelurile de judecata mai nou, ca-n filme. Ca stim invata din filme toate mitocaniile si lucrurile rele, nu-i problema, dar cand e vorba de ceva bun, sa-nvete altu!

Tu cat ceri!? Asa, dar tu cat dai!? In ritmul asta, curtile de judecata mai au putin si se transforma in targuri in plm!

Bagam oamenii la zdub si la interdictii de-asi trai vietile dupa cat de mult pune unu sau altu pe masa! Capitalismul mileniului 3, superb!
    Last edited by Johnny D; 15th September 2023 at 12:41.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

sport legend Numero Dieci's Avatar
    Reputatie
    1
    Pai au avut trebaa ca decizia nu e departe de cat au cerut.

Nu exista argumentul asta cu "pedeapsa dubla sau tripla fata de merit".Care e pedeapsa "de merit"?E scrisa pe undeva?Pt roxadustat se da 1 an.E lege.
    Pt x se da 2 ani.E lege.
    Cine decide pedepsele de merit?Tu?
    Argument aiurea.Nu e scris niciunde asta TOCMAI ca sa nu fie considerata de rea credinta.

Reputatie
    0
    Pai atunci faca bine sa-si scoata din vocabular "procurorii cer", sa nu mai ceara nimeni nimic!
    Sa se aduca in vedere porbele si sa se stabileasca culpa, pe urma pedeapsa conform legii, nu cerintelor nu stiu cui!
    Pana nu se va elimina treaba asta cu cerutu, tot targ va fi. Un targ menit sa-si bata joc de om, se vinde viata omului la taraba!
    Cu legea in mana, baga-mi-as pl-n ea de lege si cine a facut-o! Deschide-ti ochii si asculta povestea! Nu doar ce vrei tu.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Reputatie
    1
    Pai e normal sa ceara.Aia e treaba lor.
    Asa e procedura.
    Care e povestea?Spune-o ia

Nu se vinde nici o viatal ataraba.Se pedepseste un trisor.

number one El Pistolero's Avatar
    Reputatie
    0
    Ionica asta e legea, nu contează cata substanță ai în tine ci ca o ai. Tocmai asta e ideea, că poate era la final de ciclu, mai avea puțin și ii ieșea substanța din corp. Aia ziceau ca doza aia de roxadustat nu avea cum sa fie acolo dintr-un supliment contaminat, e și altceva la mijloc.
    Totuși am auzit-o ieri pe Simona când zicea ca toate testele erau bune și ca nu a fost prinsa pana în 29 august cu substanța aia. Dar Simona ne zice doar ce vrea ea nu și ce e foarte important. În primul rand ea nu a fost testata anti-doping din aprilie, poate era burdușita de substanțe în perioada aia, de fapt aia de la ITIA chiar asta zic, că era dopata și la Wimbledon. Iar al doilea lucru de care Simona nu zice nimic și vad ca nimeni nu o întreabă, cum își explica ea ca 51 de analize de sânge din martie anul trecut pana în august sunt cu probleme, cu semne de întrebare pentru un posibil doping? Asta vreau sa aud ca ne lămurește ea sau ne explica. Un sportiv curat nu are de ce sa aibă atâtea analize de sânge suspecte.

Reputatie
    0
    Pai e normal sa ceara.Aia e treaba lor.
    Asa e procedura.
    Care e povestea?Spune-o ia

Nu se vinde nici o viatal ataraba.Se pedepseste un trisor.
    Trisorul e prin definitie voluntar, daca nu e, nu e trisor. Nu exista trisor accidental.

Si nu e vorba nevinovat pana la proba contrarie? Ce certete au ei c-a facut doping intentionat?

Nu e vorba de nici un trisor, decat daca se dovedeste 100% c-a facut voluntar ce-a facut.

Daca nu, ciocu mic si joc de glezne, comisia plii!
    Last edited by Johnny D; 15th September 2023 at 13:42.
    I know because I'M BOTH!

Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Trisorul e prin definitie voluntar, daca nu e, nu e trisor.

Si nu e vorba nevinovat pana la proba contrarie? Ce certete au ei c-a facut doping intentionat?

Nu e vorba de nici un trisor, decat daca se dovedeste 100% c-a facut voluntar ce-a facut.

Daca nu, ciocu mic si joc de glezne, comisia plii!
    In sport nu merge asa tati.
    Sportivul e raspunzator de ce intra in corpul lui.stii ce inseamna aia?
    Ca in momentul in care dai din cap la ce zice echipa ta fara sa ai idee(desi nu cred nici asta) tot TU esti raspunzator.
    Ca asa e in tenis.
    Baga la cap asta.
    Ai picat testul e considerat voluntar.Nu ca vreau eu,tu sau Pistolero.
    Dar ca asa e.Si asa e corect.
    Ca asa se elimina scuzele cu mami mi le a dat,nu am vrut sau el e de vina nu eu.
    Ba da,nevinovat pana la proba contrarie.Care a venit.
    Pasaportul biologic a luat o razna de cand a inceput dopingul cu fizioterapeuta lu Patrick.
    Deaia i au dat mult sentinta-ca nu a fost intamplator a fost siatematic si doping.

number one El Pistolero's Avatar
    Reputatie
    0
    Mai umbla și cu minciuni Simona. Cum sa vii cu faze din astea de grădiniță? Ea nici măcar în octombrie nu a pomenit ce suplimente a luat.
    Totuși vad la TV se discuta mult de speța asta cu roxadustat, dar eu cred ca asta e mai puțin relevanta. Adică dacă era doar chestia asta, nu lua niciodată 4 ani, probabil lua 1 an, maxim 2. Nu se vorbește deloc sau prea puțin de faza cu analizele de sânge și pașaportul biologic, acolo e faza mai grava și aia a îngropat-o pe Simona. De aici și pedeapsa aia de 4 ani.

"Hotărârea care a dus la suspendarea sportivei din Constanța este explicată amplu, în 126 de pagini, iar câteva detalii despre modul în care a decurs toată procedura ridică semne de întrebare. Unul dintre ele privește faptul că Simona Halep a evitat să declare că a consumat suplimentul pe care ulterior l-a considerat contaminat cu substanța care i s-a găsit în organism, Roxadustat.

În motivarea suspendării, ITIA precizează că sportiva, fost număr 1 mondial, nu a menționat suplimentul Keto MCT în formulat de control anti-doping efectuat la o anumită dată, în august 2022, dar nici în cazul unei discuții oficiale pe care au avut-o cu oficialii ITIA ulterior, în octombrie 2022!"

Reputatie
    0
    Eu as zice ca Simona a fost otravita nu dopata!

Pai cum in viata ei sa joace ea asa slab cu Snigur in turul 2 decat daca i-au dat aia otrava la academie, exact atunci cand a luat prima data kktul ala?

Pe langa urme de Roxadustat, au mai adaugat ei ceva ce nu e pe lista de doping, dar e pe lista de otravuri, dar cum nimeni n-a verificat...

Razbunare ca a spart-o pe Serena in finala aia cu dublu 6-2 si i-a refuzat dreptul de-a fi cea mai buna jucatoare din toate timpurile!

Altfel de ce ar pune Serena cifra "8" ca post pe facebook intr-o postare recenta?
    Tzaranii s-au razbunat pe Simona, si Simona nerver saw it comming. Who did?
    I know because I'M BOTH!

sport legend
    Reputatie
    1
    Johnny esti naiv daca crezi ca a fost dopata fara stirea ei . A facut acest lucru pentru ca este nesatula in privinta banilor. Sper sa primeasca de la tas 6 ani si sa nu mai auzim de ea niciodata.
    [URL=https://matchnow.info]Exemplary Сasual Dating[/URL]

sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Reputatie
    1
    Pistolero, cele 51 de analize sunt toate analizele facute de-a lungul timpului si care constituie pasaportul biologic.
    Nu toate 51 sunt cu probleme, ci doar vreo 2-3

Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    Pistolero, cele 51 de analize sunt toate analizele facute de-a lungul timpului si care constituie pasaportul biologic.
    Nu toate 51 sunt cu probleme, ci doar vreo 2-3
    Da si nu.
    La cele la care se refera aia sunt pe perioada 2022-2023 si sunt probleme cu 6.
    Care 6 sunt in perioada martie 2022-ianuarie 2023.
    Deci tot aia.

Super Moderator
    Reputatie
    1
    Daca era isteata zicea ca Sharapova. "Da am luat substante dar nu stiam ca sunt interzise". Dar ea a zis ca nu a luat nimic. Cum aia au descoperit ceva au interpretat imediat ca minte, rea intentie samd.
    Last edited by delaparis; 15th September 2023 at 18:18.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Eu as zice ca Simona a fost otravita nu dopata!

Pai cum in viata ei sa joace ea asa slab cu Snigur in turul 2 decat daca i-au dat aia otrava la academie, exact atunci cand a luat prima data kktul ala?

Pe langa urme de Roxadustat, au mai adaugat ei ceva ce nu e pe lista de doping, dar e pe lista de otravuri, dar cum nimeni n-a verificat...

Razbunare ca a spart-o pe Serena in finala aia cu dublu 6-2 si i-a refuzat dreptul de-a fi cea mai buna jucatoare din toate timpurile!

Altfel de ce ar pune Serena cifra "8" ca post pe facebook intr-o postare recenta?
    Tzaranii s-au razbunat pe Simona, si Simona nerver saw it comming. Who did?
    Baga sursa cand povestesti.

sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Reputatie
    1
    Ma bucur ca ne confirma si medicul echipei nationale, Pompiliu Popescu : da, Simona s-a dopat ca sotia porcului si a stiut 🐵

Reputatie
    1
    Ma bucur ca si fostul nutreționist al Costanței a zis ce a zis, desi eu nu cred. Nu facea Simona asa ceva, o cunosc personal de la televizor

https://www.gsp.ro/sporturi/tenis/nu...ep-711347.html

Reputatie
    1
    Românii au multi dusmani, scrie si in imnul țării.

Reputatie
    1
    Da si nu.
    La cele la care se refera aia sunt pe perioada 2022-2023 si sunt probleme cu 6.
    Care 6 sunt in perioada martie 2022-ianuarie 2023.
    Deci tot aia.
    Pistolero a spus ca toate cele 51 de analize sunt cu probleme, ori asta nu e adevarat. Cele 51 de probe valide sunt prelevate intre 2013 si 2023. Da, ei se refera la 6 probe, insa intre aceste probe una singura, proba 48, e complet anormala. Printre cele 6 ei aduc in discutie si 2 probe de dinaintea probei 48, insa acele probe n-au fost suspecte la vremea respectiva, nici macar nu au alertat sistemul. Prin urmare nici tribunalul n-a fost convins ca dopajul a inceput din primavara, din moment ce a respins stergerea rezultatelor de dinainte de US Open.

Reputatie
    1
    Nu vreau sa facem un caz Halep aici pe forum, mai ales ca e deja oale si ulcele Probele sunt clare, verdictul laboratoarelor inatacabile.

Totusi, Prosport scrie ca au fost 51 de probe de sange luate doar anul trecut.

Sunt idioti sau e tot din capitolul pă care n-a avut talent la droguri l-am dat sa faca presă sportivă?

https://www.prosport.ro/alte-sportur...i-19738330/amp

Reputatie
    1
    Bineinteles ca sunt idioti. Dar unul care se lauda aici pe forum ca a citit aproape toate cele 126 de pagini ar fi trebuit sa stie ca cele 51+5 teste sunt din 2013 incoace.

Reputatie
    1
    Acum, legat de caz, si eu cred ca au dopat-o aia, dar nu cred in treaba cu transfuziile de sange.
    O singura nedumerire am, daca tot se zice ca povestea cu suplimentele contaminate e o facatura de-a Simonei, de ce nu o da in judecata compania producatoare?