Page 162 of 171 FirstFirst ... 62112152160161162163164 ... LastLast
Results 3,382 to 3,402 of 3578

Thread: Tennis ***NEWS***

  1. #3382
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Cirstea in finala la Catalonia Open impotriva americancei Mandlik, locul 147 mondial.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  2. #3383
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,876
    Reputatie
    0
    Era favorita 1, era si fail sa nu ia trofeul.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #3384
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Favorita numarul doi, vrei sa zici.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  4. #3385
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,876
    Reputatie
    0
    Nu joaca cu favorita 1 in finala sigur, deci tot acolo.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #3386
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    E vorba de verb, aici. Era favorita numarul unu, cum ai zis, inexact, era favorita numarul doi dupa elventianca. In schimb este favorita (numarul unu) in finala. Oricum, se intelege ce ai vrut sa spui.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  6. #3387
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,876
    Reputatie
    0
    A castigat amarastenia aia de turneu, da-o-n belit.

    Ma va interesa de viata ei in momentul cand va juca pt echipa Romaniei, si nu cand revine Halep, ci cand nu e.

    99.99% din cauza ei am pierdut, nu din cauza lu Ana Bogan.

    Aia a facut ce-a putut, cu Cirstea in echipa eram chiar fabulosi de retardati sa nu ne fi calificat.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #3388
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,359
    Reputatie
    0
    Vad ca WTA a lăsat capul jos și a acceptat iar banii chinezilor. Din toamnă revin turneele în Asia, asta însemnând că Transylvania Open de la CJ a dispărut din calendar. Ciudat mai ales ca a fost votat cel mai bun turneu WTA 250 al anului. Dar cum ziceam, banii contează în ziua de azi.

    Kontaveit a anunțat azi ca se retrage din tenis după Wimbledon, la doar 27 de ani. Probleme cu spatele, nu mai poate concura la cel mai bun nivel. În primăvara trecuta era nr. 2 mondial.

    Așteptam și anunțul Simonei.

  8. #3389
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,359
    Reputatie
    0
    https://www.treizecizero.ro/news/exc...RE-fdYhllil22g

    Pana la urma se joacă turneul de la Cluj în toamna. Va fi singurul din Europa în octombrie și ultimul turneu al sezonului înainte de WTA Finals. S-ar putea sa vină niște jucătoare de top 20.

  9. #3390
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,359
    Reputatie
    0
    Halep suspendata 4 ani pentru substanță aia interzisa și pentru problemele din pașaportul biologic. E clara treaba, sfârșit de cariera în cel mai urat mod posibil. Toată viata o sa fie suspiciuni ca nu a jucat corect în toată cariera.

  10. #3391
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    La ce saturatie de ciuperci halucinogene avea in sange, cred ca Simona Halep putea castiga si Turul Frantei, nu doar Rolland Garros.

    Abia astept reactiile dacopaților aurişti🤣

  11. #3392
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,359
    Reputatie
    0
    Cică au fost prelevate 51 de probe de sânge în anul 2022 și nu erau ok pentru Simona. Ce sa mai înțelegi de aici? Nici nu mai contează ca a luat intenționat sau nu, atât timp cât i-au găsit substanța aia e clar ca e dopata.
    Bine decizia e dura, poate faptul ca s-a luat de aia de la ITIA a contat, i-au dat maxim. Eu ma așteptam la 1 an, maxim 2 cu reducere după apel. Așa chiar dacă se va reduce, va mai sta încă un an sigur.

  12. #3393
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Ar fi o idee buna ca si Vlad Pascu sa fie judecat tot de federatia de tenis. Sigur ar primi o pedeapsa mai apropiata de realitate.

    PS. A scris unu' pe feisbuc, postare apreciata de multi utilizatori, ca nu vom sti niciodata daca e adevarat sau nu. Hahahaa, ce tara de tampiti! 🤣🤣

  13. #3394
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,876
    Reputatie
    0
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #3395
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,987
    Reputatie
    1
    Mda ... nu stiu.
    Inclin sa acord incerdere celor de la ITIA deoarece sunt totusi oameni seriosi. In plus sunt si ei la randul lor supusi unui protocol de control sever etc ... Apoi nu stiu ce ar avea contra romanilor sau contra Halep in special.
    Dar,
    Capitanu pomenea de ciclism mai devreme. Eh bine, ciclismul este cel mai cinstit sport. Acolo toti se dopeaza deci toti au sanse egale.
    Ramane de vazut daca in tenis este la fel. Deocamdata doar Halep si Sharapova au fost prinse. Dar asta nu inseamna ca nu mai sunt (cate? ) care trec pe langa. Astfel ar fi singura sansa pt Halep sa-si salveze cariera si imaginea.

    Cica e un fotbalist vedeta francez care a fost prins cu creatina. Da?
    Voi ati observat schimbarea fizica a Serenei Williams intre primul titlu GS in 1999 si anii 2015?
    Last edited by delaparis; 12th September 2023 at 23:17.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  15. #3396
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,106
    Reputatie
    1
    Serena era racita la cur, avea scutire de la medicul de familie.

  16. #3397
    craiovean dextercioby's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Vika, Ana, Simona, Genie
    Posts
    5,405
    Reputatie
    1
    Ar fi 2 piste, ambele cu dopaj constient: cica ar fi vrut sa ramina insarcinata (desi cum dracu', ca fix atuncea mustea divortul) sau ca a-ncercat manevra Sarapova, "am problema asta fizica, la 2-3 meciuri nu mai rezist, hai sa iau ceva". Oricum, e iesire pe usa din dos.
    Prima varianta e stupida si pentru ca nu cred ca nu stia ca poate face o hirtie la WTA/FIT sa se retraga temporar, cit copil etc. Adica Wozniaka a zis pa de tot, chiar sa fi luat ea modelul Svitolina care n-a zis nimic, ci pur si simplu nu s-a mai prezentat la turnee? Permiteti-mi sa nu ii cred inocenta.

  17. #3398
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,876
    Reputatie
    0
    Indiferent pe cine cred sau nu cred, nu m-as repezi sa dau cu piatra cum fac unii.

    N-as da cu piatra nici intr-un caine, daramite in cel mai bun sportiv roman din istorie, dupa Nastase, Haji, Nadia Comaneci si Ivan Patzaikin.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #3399
    sport legend
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Usa
    Posts
    431
    Reputatie
    1
    Nu am nicio indoiala ca nu a fost judecata corect H lep . Acum este libera sa faca multi copii si sa devina femeie de casa.
    [URL=https://matchnow.life]Authentic Maidens[/URL]

  19. #3400
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,876
    Reputatie
    0
    Fiecare cu judecata lui.

    Eu vreau s-o vad pe Halep jucand tenis, pe aia care-au judecat-o nu vreau sa-i vad nici pe ei, nici pe mortii, nici pe vii lor. Mi se rupe.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #3401
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,468
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Mda ... nu stiu.
    Inclin sa acord incerdere celor de la ITIA deoarece sunt totusi oameni seriosi. In plus sunt si ei la randul lor supusi unui protocol de control sever etc ... Apoi nu stiu ce ar avea contra romanilor sau contra Halep in special.
    Dar,
    Capitanu pomenea de ciclism mai devreme. Eh bine, ciclismul este cel mai cinstit sport. Acolo toti se dopeaza deci toti au sanse egale.
    Ramane de vazut daca in tenis este la fel. Deocamdata doar Halep si Sharapova au fost prinse. Dar asta nu inseamna ca nu mai sunt (cate? ) care trec pe langa. Astfel ar fi singura sansa pt Halep sa-si salveze cariera si imaginea.

    Cica e un fotbalist vedeta francez care a fost prins cu creatina. Da?
    Voi ati observat schimbarea fizica a Serenei Williams intre primul titlu GS in 1999 si anii 2015?
    Doar Halep si Sharapova stii tu.
    In realitate TOTI baga si doar cativa sunt prinsi.
    Ca si fapt divers au mai fost prinse Sara Errani,Alizee Cornet,Martina Hingis,Sesil Karatantcheva si multe multe altele.

  21. #3402
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,468
    Reputatie
    1
    Si ca sa va explic cu msta treaba:

    Halep a avut sute poate mii de teste dealungul carierei.Toate trecute.
    In documentarea alora reiese ca pe langa substanta pl mele roxadust sau ce e pasaportul biologic a luat-o razna in 2022.
    Adica fix cand lucra cu Mouratoglou.
    Nimic inainte.
    E un articol de ieri in care zice ca i-au schimbat suplimentele nutritive de cand lucreaza cu ei.
    De la testul picat ia dat afara pe PM si stafful sau si a rupt legatura cu ei.Ba chiar acum se zvoneste ca o sa le faca 16.
    E destul de clar ca Mouratoglou a dopat-o dar asta nu o scuza caci doar sportivul este raspunzator de ce intra in corpul sau.
    Dar probabil,asa cum se zvonea,dupa slinosul ala burtos de Iuruc probabil o si ardea cu un barbat adevarat in pat alaturi de PM si a prins incredere in ala.
    Apararea ei a fost jalnica,clasica scuza cu suplimentul contaminat-de parca are cum roxadustul sa ajunga acolo.
    4 ani e mult prea mult totusi pt o prima abatere.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •