View Poll Results: Pronostic

Voters
22. You may not vote on this poll
  • 1

    9 40.91%
  • X

    5 22.73%
  • 2

    8 36.36%
Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 43 to 63 of 67

Thread: Etapa 24: FC Arges - FC National

  1. #43
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Am jucat sensibil mai bine decat pana acum, iar Nationalul a fost intr-o zi slaba.
    S-au primit cartonase galbene mult prea usor (Mircea Stan, un hent absolut inutil; Gabriel Craciun, doua, el petrecand doar 3 minute pe teren).
    Am inceput sa respiram un pic si am urcat pe locul al 13-lea.

  2. #44
    sport legend Adrian's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    New York
    Posts
    1,160
    Reputatie
    1
    Ma bucur din 2 motive:
    FC Arges, prin prisma istoriei clubului si a valorilor pe care le produce pe banda rulanta (ca si Craiova), merita locul in prima divizie. Locul ei este chiar in primele 5!
    Nationalul a pierdut un tempo in lupta pentru UEFA.
    Hai Stiinta!!
    "Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."

  3. #45
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Intr-adevar, cel mai bun meci al Argesului pe care l-am vazut eu in acest sezon. Sincer, nu cred ca va retrograda Argesul... dar, tot ca o parere personala, clubul trebuie sa incerce sa tina jucatorii ca altfel sezonul viitor va fi iar o chinuiala. Nu cunosc "finantele" Argesului, dar a fi pepiniera div.A nu e o solutie viabila.

  4. #46
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Cum iti mai spuneam, noi suntem o echipa foarte greu de retrogradat! Extrem de greu chiar! S-a "reusit" asta doar in 1992, cand situatia financiara era dezastruoasa. Am revenit apoi in forta, ajungand pana in Cupele Europene.
    Principala noastra grija acum e sa incheiem campionatul acesta cu bine. Dupa acest meci chiar cred ca putem avea sperante! As vrea ca la anul sa avem alta fata, pentru ca am avut si avem potential, traditie si valori!

  5. #47
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Un blat ordinar... Gino a primit valiza.

  6. #48
    senior tudor's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Timisoara, Banat, Europa
    Posts
    151
    Reputatie
    1
    GSP

    Fără Popa, Petre Marin, McKain şi Moldovan īn apărare, Naţionalul nu putea emite
    pretenţii īn faţa unei echipe pīrjolite de dogoarea retrogradării. Aceasta ar fi o explicaţie simplistă şi convenabilă celor implicaţi. Dar realitatea e puţin alta. Īnlocuitorii accidentaţilor şi suspendaţilor au mimat că joacă şi, mai mult, cīţiva fotbalişti rutinaţi şi cotaţi din distribuţia bancară au făcut tot ce le-a stat īn putinţă să nu le pună probleme adversarilor.

    Elevii lui Olăroiu au deschis scorul rapid, prin Chihaia, care a profitat de marea gafă a lui Marius Radu. Imediat, portarul Ilici a restabilit ordinea, respingīnd īn faţă pentru lovitura de cap a lui Prepeliţă. N-a trecut mult pīnă Baldovin şi Cīnu l-au scăpat pe Tănasă şi Argeşul deja conducea, īn conformitate cu aspiraţiile celor implicaţi. Apoi, oaspeţii, făcīndu-se că domină, au avut grijă să rămīnă īn inferioritate numerică īn spate, numai bine pentru golul marcat de Năstăsie. Era minutul 27 şi Naţionalul, care primise 3 goluri īn precedentele 720 de minute ale returului, īncasa alte trei cu o uşurinţă dezarmantă, īn care principala temă tactică părea să fie pasa la un adversar cīt mai liber. A urmat apoi golul de 4-1, marcat de Tănasă īn debutul reprizei secunde, prin mijlocul unei apărări visătoare, şi alte trei sferturi de ceas de acalmie şi plictis īn bătaia soarelui şi a unei tabele confortabile.

    Īn fine, trei puncte la zestrea Argeşului, care şi-a dorit mai mult victoria. Rămīne o enigmă de ce Naţionalul, cu toate absenţele din lot, nu şi-a dorit-o deloc.


    --------------------------------------------------------------------------------

    Olăroiu liniştit
    Cosmin Olăroiu a surprins asistenţa prin atitudinea relaxată avută la această partidă. Antrenorul "bancarilor" nu a protestat la nici una dintre deciziile arbitrului, a dat de puţine ori indicaţii propriilor jucători şi s-a ridicat de pe banca de rezerve doar īnaintea executării loviturii de pedeapsă, ratată de Caramarin. La finalul partidei, acesta a refuzat să mai vină la conferinţa de presă mărginindu-se să declare: "Nu este nimic de comentat. Astăzi am făcut cīte un cadou la fiecare gol marcat de adversar". / Ştefan Beldie

    Premierul a lipsit
    Deşi īşi anunţase prezenţa la această partidă, premierul Adrian Năstase a anunţat īn dimineaţa meciului că nu mai poate fi prezent la Piteşti din cauza unei modificări de program. Năstase urma să vină la partidă īn urma invitaţiei făcute de către Nicolae Văcăroiu şi Constantin Nicolescu, senatori PSD de Argeş. / Cristian Marinescu

    Pase cu adversarul
    Īn prima repriză a meciului de la Piteşti, spectatorii s-au amuzat copios īn urma unor execuţii ciudate ale jucătorilor lui FC Naţional. Īn minutul 26, Domocoş i-a transmis mingea lui Tănase, care se afla la cīţiva metri īn faţa lui. Īn minutul 30, Panc l-a imitat pasīndu-i piteşteanului Prepeliţă, fără a fi presat de adversari. Trei minute mai tīrziu, Baldovin a expediat o minge īn corner, fără a avea nici un adversar īn jur, pe o rază de zece metri. / Ştefan Beldie

    "Cei de la FC Naţional şi-au dat viaţa pe teren, dar noi am marcat de patru ori pentru că am fost mult mai buni"
    Andrei Prepeliţă, jucător FC Argeş


    --------------------------------------------------------------------------------

    EXPRES
    Pariuri. Pentru că īn Piteşti au circulat toată săptămīna zvonuri conform cărora meciul este ca şi cīştigat de jucătorii lui Ion Moldovan, casele de pariuri au īnregistrat foarte multe buletine de joc īn care se miza pe victoria argeşenilor. / Cristian Marinescu
    Galerie. Cei 30 de suporteri bancari veniţi la acest joc au părăsit stadionul cu zece minute īnainte de final īn semn de protest faţă de evoluţia jucătorilor antrenaţi de Cosmin Olăroiu. Aceştia au scandat "Jucaţi fotbal!" şi "Fără blaturi!". / Ştefan Beldie
    Văcăroiu. Cunoscut ca un īmpătimit suporter al piteştenilor, senatorul PSD a scuzat la finalul partidei parcursul dezastruos al favoriţilor săi īn acest campionat: "Moldovan este un antrenor foarte bun, dar cred că nu are jucătorii potriviţi. Trebuia să-i aducem neapărat un coordonator". / Ştefan Beldie
    Moldovan. Antrenorul piteştenilor (foto) a declarat la finalul partidei că "m-am temut foarte tare de acest meci. Nu credeam că puteam cīştiga la o asemenea diferenţă, dar mă bucur că s-a īntīmplat. Nu mă interesează ce a scandat galeria lui FC Naţional". / Ştefan Beldie

  7. #49
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    Fc Arges are unu nume prea greu ca sa retrogradeze .. e foarte greu .. o sa fie si la anul in Diviza A , sunt sigur ...
    multć lume... PUŽINI OAMENI

  8. #50
    Tennis Pro DJ Klaus's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    NCAA
    Posts
    2,092
    Reputatie
    1
    Argesul merita sa fie in ... Divizia C ! As intra in pamant de rusine daca as fi suporter al acestei ... nici nu pot s-o numesc echipa!

  9. #51
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Eu am spus la inceput, pagina 1, ca "ce nu face omul la disperare". Sau cam asa ceva.
    Tudoseeeeeee! Las-o nene! Hai sa vorbim de gimnastica.

  10. #52
    Superbull dlgicu's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Boston
    Posts
    832
    Reputatie
    1
    Bancarule, tu ce zici, a fost blat sau pe bune?
    Din pacate pentru tine, tu oricum iesi prost...
    Dimineata aerul curat s-ar putea sa-ti sparga fata

  11. #53
    junior
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    95
    Reputatie
    1
    Nu ma intereseaza in mod deosebit ce spun amatori de circ ieftin care-si dau cu parerea pe forum relativ la corectitudinea meciului Argesului cu Nationalul. Sunt liber sa abereze cat vor. Presa reprezinta adevarata problema. Ea are o putere colosala, pentru ca romanului ii este mai comod sa gandeasca altul pentru el si sa-i traga concluziile. Este clara atitudinea presei bucurestene la adresa Argesului. Ne vor in B. Clar. Pentru ca stam in coasta multora. Articolele din Prosport si GSP reprezinta picatura care a umplut paharul. etic vorbind acest oameni sunt zero, desi ei ar trebui sa deserveasca cititorul insetat de adevar.

  12. #54
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Daca as avea siguranta ca a fost sau nu a fost blat as putea sa va spun. Dar nu stiu nici eu. Sunt argumente si pentru, si contra. Ceea ce stiu este ca noi am jucat mai bine ca oricand in acest retur (daca am fi evoluat la fel cu Petrolul, Apulum si Bistrita am fi fost acum fara griji), iar Nationalul a jucat neasteptat de slab (puteti sa spuneti si suspect, daca doriti).

    Pentru ca in ziare si pe forum s-au insirat numai argumentele ca ar fi fost meci aranjat, o sa enumar si eu aici pe cele contra:

    1. Fata schimbata in bine a Argesului, aflat, asa cum spuneam, la cea mai buna evolutie din primavara.
    2. Nationalului i-au lipsit 4 jucatori de baza.
    3. Un meci aranjat nu se prea termina la o astfel de diferenta, e rusinos pentru echipa invinsa.
    4. Bancarii nu s-au predat in fata lui Dinamo, si acolo existand speculatii, de ce ar fi facut-o acum?
    5. Arbitrul meciului declara duminica seara in emisiunea lui Ioanitoaia ca nu a fost nimic in neregula, jucatorii Nationalului chiar rugandu-l la un moment dat sa nu mai permita tragerile de timp ale pitestenilor, atunci cand scorul era 4-1 (astept in "Gazeta Sporturilor" de maine sa vad ca apare si aceasta declaratie, pentru ca asa ar cere deontologia profesionala).

    Pot cantari argumentele si de o parte, si de cealalta, insa conteaza ceea ce a aparut in presa, pentru ca asta afla o tara intreaga, in timp ce eu pot sa scriu doar aici.

    Quote Originally Posted by DJ Klaus
    Argesul merita sa fie in ... Divizia C ! As intra in pamant de rusine daca as fi suporter al acestei ... nici nu pot s-o numesc echipa!
    Klaus, se pare ca de la o vreme ai ceva cu FC Arges. Probabil de cand ti-a spus in particular un arbitru de Divizia B (caruia evident nu puteai sa ii dai numele) ca finala Cupei Romaniei e aranjata. Pot si eu sa aduc argument ce a spus unei tari intregi arbitrul FIFA care a oficiat la joc, si caruia ii dam si numele (Sorin Corpodean).

    Daca as fi fost rautacios, as fi zis si eu de niste meciuri banuite de blat ale Universitatii Craiova cu Gloria (primavara trecuta antrenorul Remus Vlad se trezise vorbind ca infrangerea echipei sale este benefica pentru fotbalul romanesc; sau acum, cand galeria oltenilor a refuzat deplasarea la Bistrita). Nu fac insa acest lucru pentru ca nu cred in astfel de speculatii, si din respect pentru o echipa precum Universitatea Craiova si pentru suporterii ei.

  13. #55
    sport legend
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    526
    Reputatie
    1
    Tudose , felicitari pentru rezultatul partidei , ...sper sa o tineti tot asa .

  14. #56
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by DD-Viola
    Tudose , felicitari pentru rezultatul partidei , ...sper sa o tineti tot asa .
    Oare ce vrea sa spuna DD Viola?!

    Cine e drept are puterea sa recunoasca aranjamentul.
    Tudose, aranjamentele nu se ma fac la 1-0 sau 2-1. Eu propun ca ambele echipe sa fie sanctionate, chiar cu retrogradarea.

    Quote Originally Posted by dlgicu
    Bancarule, tu ce zici, a fost blat sau pe bune?
    Din pacate pentru tine, tu oricum iesi prost...
    Bai, "io" zic ca nu a fost coosher. Dar cine sa-i mai stie pe ratatii astia? Poate atata au putut ei... Adica atat au putut sa-si dea sufletul pe teren. Eu sunt de acord ca presa e avida dupa astfel de subiecte, dar parca prea au cautat-o (bancarii) cu lumanarea la meciul cu Ceahlaul. Si nu ma refer la Flavius Moldovan. La Popa, la Petre Marin. McKain nu stiu ce e cu el ca era dat titular. In loc sa joace cu Duro care ii rupea pe aia (Duro e jucatorul meu preferat) il baga pe Baldovin!!! Cine mai e si asta? O fi un soi de "water boy". Boi sunt cu totii.
    Normal ca Gigel Coman se plange arbitrului ca se trage de timp. Normal ca fac galagie ca sa acopere linistea cum cred ca spunea cineva intr-un ziar. Sau nu spunea?
    Nu stiu!

  15. #57
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Daca a fost intr-adevar blat, atunci mai mare rusinea! Iar pentru cine a adus Argesul in situatia asta (cu aranjament sau fara),

  16. #58
    sport legend
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    526
    Reputatie
    1
    Pentru " Bancaru " in mod special...ma bucur pt faptul ca Argesul a castigat si asa cum ziceam , sper sa castige si de acum inainte cat mai multe puncte pentru a evita retrogradarea. ...este atat de greu de inteles asta ???...sau nu intelegi cum de tin si cu alta echipa decat cea de suflet?....Simplu , Argesul merita ! si cred ca acum ( mai mult ca oricand ) au nevoie de suporteri , de un moral pozitiv si nu in ultimul rand de noroc . Sper ca am fost suficient de explicit ...chiar si pentru tine . ...sau doar vrei sa polemizezi cu cineva ?...ai vazut ca nu poti sa-i faci fata lui Tudose si ce-ai zis , hai ca poate prind pe altul...E adevarat , tot violet , ...ai fixatie pe culoarea asta ???

  17. #59
    Tennis Pro DJ Klaus's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    NCAA
    Posts
    2,092
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tudose

    Klaus, se pare ca de la o vreme ai ceva cu FC Arges. Probabil de cand ti-a spus in particular un arbitru de Divizia B (caruia evident nu puteai sa ii dai numele) ca finala Cupei Romaniei e aranjata. Pot si eu sa aduc argument ce a spus unei tari intregi arbitrul FIFA care a oficiat la joc, si caruia ii dam si numele (Sorin Corpodean).

    Daca as fi fost rautacios, as fi zis si eu de niste meciuri banuite de blat ale Universitatii Craiova cu Gloria Nu fac insa acest lucru[/B][/I] pentru ca nu cred in astfel de speculatii, si din respect pentru o echipa precum Universitatea Craiova si pentru suporterii ei.
    Domnu administrator, care este el, n-am domle nimic cu Arges am ceva cu blaturile din fotbal ! Vezi matalutza... eu nu prea le suport ! Cred ca asta e diferentza dintre noi ! Desi se vede cu ochiul liber un blat ..tu il negi ! N-ai decat ! Argesul s-a pus pe blaturi ? N-au decat ... sa nu faca diabet si sa cada direct in C pentru ca altceva nu merita ! Si nu numai Argesul ci toate echipele care nu-si apara sansele corect !
    Ai inteles domn administrator , care este.... ?

  18. #60
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    DJ Klaus, atitudinea anti-Arges am observat-o si prin alte parti, nu doar in a discuta despre faptul ca meciul cu Nationalul a fost blat. In sfarsit, e dreptul tau si nu te poate opri nimeni sa simpatizezi sau sa antipatizezi o echipa.

    Referitor la faptul ca as nega niste lucruri... Eu nu ma incapatanez sa demonstrez nimanui ca ce e negru e alb sau invers. Am scris in mesajul anterior ca jucatorii Nationalului au evoluat slab (se poate spune si "suspect de slab"). Am incercat insa sa enumar si argumente contrare, mai ales ca ele nu au aparut in presa. In special declaratia lui Corpodean ar fi trebuit mentionata, asa ar fi cerut deontologia profesionala, dar eu nu am vazut-o nicaieri.

    Eu nu vin sa afirm ca Argesul este o echipa imaculata si inocenta (nici nu exista asa ceva in Romania). Tu vrei acum sa apari in postura justitiarului, dar ce parere ai avut, ca suporter al Stiintei, cand Netoiu facea la Craiova tot felul de aranjamente? Ai sustinut sus si tare ca echipa
    Quote Originally Posted by DJ Klaus
    sa cada direct in C pentru ca altceva nu merita
    ?

    Crede cineva ca eu m-as bucura sa aflu ca o echipa precum FC Arges ajunge sa aranjeze meciuri??? Daca a fost intr-adevar blat, atunci rusine conducerii! Pentru ca a vandut jucatorii, a gestionat prost clubul si a ajuns sa apeleze la astfel de metode. Daca totusi nu a fost blat, atunci... rusine conducerii! Pentru ca a vandut jucatorii, a gestionat prost clubul si nu te mai crede lumea nici cand joci bine.

    In ceea ce priveste modul in care mi te adresezi, "Domnu administrator, care este el", "asta e diferentza dintre noi", "matalutza", te-as ruga sa il schimbi! Eu nu imi permit sa iti vorbesc asa, si nici nu pot sa accept asta.

  19. #61
    Pitestean Sinn Fein's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    456
    Reputatie
    1
    Sava şi Cīnu, out!
    Supărat din cauza īnfrīngerii severe de la Piteşti, Cosmin Olăroiu i-a exclus din lot pe mijlocaşul Marius Sava şi pe fundaşul Gabriel Cīnu. De asemenea, Oli le-a tăiat “bancarilor” 25% din contracte şi 50% din prime, elevii săi avīnd programate īn această săptămīnă cīte două antrenamente pe zi. “Lui Sava i-am dat o mulţime de şanse să mă convingă, dar n-a făcut-o”, a explicat tehnicianul din Cotroceni. Īn ceea ce-l priveşte pe Cīnu, Olăroiu susţine: “L-am iertat după ce a provocat un penalty la Ploieşti şi ne-a lăsat īn 10, şi l-am titularizat īn Trivale. Dar a jucat catastrofal”.Marius Sava are īnsă altă variantă. “Ştiam de o lună de intenţia lui Oli. Mi-a reproşat că n-am stat īn cantonament cīnd eram accidentat. Dar eu am luat doar 6.000 de dolari de cīnd sīnt la Naţional, şi ar mai trebui să primesc īncă 30.000. Numai că nu vrea să-mi mai dea banii şi m-a dat afară. Astăzi mă voi īntīlni cu domnul Neţoiu pentru a vedea la ce echipă voi pleca”, a declarat olteanul. (Marius Popeangă)

    Īncurajat de OlĂROIU
    Deşi a ratat un penalty la Piteşti, Gabriel Caramarin va fi īn continuare principalul executant al loviturilor de la 11 metri. “Nu este prima oară cīnd a ratat. La un moment dat, mi-a spus că nu mai vrea să fie executantul penalty-urilor”, a mărturisit antrenorul din Parcul cu Platani. Cu toate acestea, Oli i-a spus elevului său că va bate īn continuare loviturile de pedeapsă: “Oricine ratează.Este un jucător constant”.

    marius.popeanga@prosport.ro
    06.05.2004

  20. #62
    Tennis Pro DJ Klaus's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    NCAA
    Posts
    2,092
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tudose
    Daca a fost intr-adevar blat, atunci rusine conducerii!

    In ceea ce priveste modul in care mi te adresezi, "Domnu administrator, care este el", "asta e diferentza dintre noi", "matalutza", te-as ruga sa il schimbi! Eu nu imi permit sa iti vorbesc asa, si nici nu pot sa accept asta.
    Asa da domn sef ! Imi place cand esti obiectiv !

    Cat despre modul de adresare .. "Calmate Don Florica"! Nu te-am jignit , te-am ironizat ! Asta e altceva ! termenul de matalutza estre sinonim cu "dumneata" ! "Asta e diferenta dintre noi" adica mie nu-mi plac blaturile iar tie iti plac (ai dovedit-o prin postari) "care este"... sa fim seriosi !

  21. #63
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Blat ordinar!!!

    Amandoua echipele ar trebui retrogradate in C urgent.
    Tudose, ti-ai gasit cu cine sa sustii corectitudinea meciului, cu Corpodean-arbitrul mafiot!!! pt. tine si DD-Viola, desi sunteti simpatici,
    Eu prefer ca echipa mea sa joace in B/C decat sa faca blaturi prin A

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •