Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast
Results 64 to 84 of 126

Thread: A luat-o razna forumul sau mi se pare mie?

  1. #64
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,977
    Reputatie
    1
    Iuli , sanctionam cat putem si peste tot cat apucam ... debitul de jigniri ne depaseste timpul pe care il putem consacra forumului. Aici e problema ...
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  2. #65
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Iuli , sanctionam cat putem si peste tot cat apucam ... debitul de jigniri ne depaseste timpul pe care il putem consacra forumului. Aici e problema ...
    pai incercati cu un filtru.sunt sigur ca exista astfel de programe....
    apare intr-un post un four letter word aflat pe o lista prestabilita,pac,nu este afisat post-ul...
    atunci v-ati putea dedica realmente connaisseurs-ilor...
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  3. #66
    alter ego Dogville's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,661
    Reputatie
    1
    E mai greu s-o ia forumul razna.Unii forumisti,dovediti cu acte,cu siguranta !

    LE. Uly,ce bine-ti sta in rosu...parca esti din garda regala de la Buckingam...sau Tottenham,p-acolo undeva...
    [B]Cu cat cunosc mai mult oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii.[/B]

  4. #67
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,977
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cimitiru Ghencea View Post
    pai incercati cu un filtru.sunt sigur ca exista astfel de programe....
    apare intr-un post un four letter word aflat pe o lista prestabilita,pac,nu este afisat post-ul...
    atunci v-ati putea dedica realmente connaisseurs-ilor...
    Solutii tehnice exista ...
    Dar ce viitor sumbru propui ...

    Adica dialogul uman sa fie controlat de ... o masina
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  5. #68
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Solutii tehnice exista ...
    Dar ce viitor sumbru propui ...

    Adica dialogul uman sa fie controlat de ... o masina
    hehehe... e cu doua taisuri...
    s-ar evita totusi "impartialitati" de tip yoyoyoi...adica,ala care injura e automat filtrat.nu dupa 30 de postari consecutive in care injura...nici nu mai trebuie banat.pur si simplu,lasta sa posteze... o injuratura ,o porcarie in mesaj,ciuciu post... sa-l vezi cum dupa jumate de ora ii vine ideea sa posteze fara injurii
    oricum dialogul uman daca se face prin four letters words nu prea e dialog...
    Last edited by cimitiru' ghencea; 16th July 2008 at 21:32.
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  6. 16th July 2008, 21:19
    Reason
    scuze...

  7. #69
    sport legend chinna tm's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    REPUBLICA BANAT!
    Posts
    8,955
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Hardliner View Post
    DA ...KIDON= eye kiu ...clar
    si mai clar ca cei de pe all abs ... habar nu au ce inseamna un forum civilizat
    mda.....cum spuneai?ca nu trebuie sa te ia lumea in serios?..........esti mai labil psihic decat credeam....pai daca kidon=eye kyu......si vladek stia => vladek e moderatorul pacii deoarece nu a luat nici o masura.....hai sa fim seriosi.....tu daca auzi ca porcul zboara, chiar crezi?se pare ca da.....


    Quote Originally Posted by Prome View Post
    eram convins 100% ca userii de pe AA vor avea conflincte destul de puternice odata si odata, marea majoritate a celor care posteaza acolo nu sunt familiarizati cu un forum si ce implica postatul pe el!!
    bine ca sti tu sa te bagi in seama cu cei de pe all abs. .chiar nu stiam ca esti pe aici....pana sa sari in sus si sa semnalizezi.....te rog sa iti vezi de treburile tale si sa iti dai cu parerea cand esti intrebat.nu ai avut tangente cu noi ca sa iti permiti o critica la adresa noastra.
    "INTERZIS"!

  8. #70
    CLONATOR SEF aaxi's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,004
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Prome View Post
    Pai cand esti obisnuit sa postezi pe diverse siteuri comentarii de genu m**e steaua/dinamo/rapid/orice alta echipa huuaaaaa arbitru cutare, si nu ai mai postat pe forumuri mari in romania ce exista de multi ani(nu de sport), inseamna ca ai sarit peste o perioada de instructie.

    Pe majoritatea forumurilor cei de pe AA ar avea mesajele editate de un moderator in 90% din cazuri pentru modul in care sunt redactate(nu pentru continut)
    poate tu esti obisnuit sa postezi propozitii cu m**e S,D,R, dar nu spune ca am scris noi asa ceva. Ia explica-mi simie instruitule cum e mai rau: sa uiti un "i" la cuvantul "sti" sau sa scrii:"m*ta e o cur*a si s*ge p**a"? Care crezi tu ca ar trebuii editate de moderatori?
    Pana cand aflii raspunsul, nu te mai da mare cunoscator.

  9. #71
    ARISTOCRAT Vincitor's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    ARAD
    Posts
    4,030
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cimitiru Ghencea View Post
    hehehe... e cu doua taisuri...
    s-ar evita totusi "impartialitati" de tip yoyoyoi...adica,ala care injura e automat filtrat.nu dupa 30 de postari consecutive in care injura...nici nu mai trebuie banat.pur si simplu,lasta sa posteze... o injuratura ,o porcarie in mesaj,ciuciu post... sa-l vezi cum dupa jumate de ora ii vine ideea sa posteze fara injurii
    oricum dialogul uman daca se face prin four letters words nu prea e dialog...
    kidon injura la foc automat ..si alea 3 consecutive erau clar cu adresa ,nu va faceti ca nu stiti ..naomi si ka tanga ..la cine se referea ..toti stiti , nu faceti pe inocentii ..uita-te la profilul lui ,la posturi si vezi ca majoritatea sunt agresive ..nu caterinca ,ci jigniri directe !!

  10. #72
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by baxi View Post
    kidon injura la foc automat ..si alea 3 consecutive erau clar cu adresa ,nu va faceti ca nu stiti ..naomi si ka tanga ..la cine se referea ..toti stiti , nu faceti pe inocentii ..uita-te la profilul lui ,la posturi si vezi ca majoritatea sunt agresive ..nu caterinca ,ci jigniri directe !!
    ok?si? ce vezi rau in ceea ce am spus? injura in post,nu-i intra post-ul...cand nu injura,ii intra... si abia atunci intervine moderatorul sa vada daca e ceva dubios...
    cat despre kidon ca user,asa e el,impulsiv...sa nu-mi spui ca tu esti un monument de calm...
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  11. #73
    Atotstivuitor! Nightwish's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    UK
    Posts
    6,979
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Solutii tehnice exista ...
    Dar ce viitor sumbru propui ...

    Adica dialogul uman sa fie controlat de ... o masina
    Quote Originally Posted by Cimitiru Ghencea View Post
    hehehe... e cu doua taisuri...
    s-ar evita totusi "impartialitati" de tip yoyoyoi...adica,ala care injura e automat filtrat.nu dupa 30 de postari consecutive in care injura...nici nu mai trebuie banat.pur si simplu,lasta sa posteze... o injuratura ,o porcarie in mesaj,ciuciu post... sa-l vezi cum dupa jumate de ora ii vine ideea sa posteze fara injurii
    oricum dialogul uman daca se face prin four letters words nu prea e dialog...
    suptalterna oricum nu ar fi fost filtrat

  12. #74
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Nightwish View Post
    suptalterna oricum nu ar fi fost filtrat
    cu siguranta!
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  13. #75
    ARISTOCRAT Vincitor's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    ARAD
    Posts
    4,030
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cimitiru Ghencea View Post
    ok?si? ce vezi rau in ceea ce am spus? injura in post,nu-i intra post-ul...cand nu injura,ii intra... si abia atunci intervine moderatorul sa vada daca e ceva dubios...
    cat despre kidon ca user,asa e el,impulsiv...sa nu-mi spui ca tu esti un monument de calm...
    dar nu injur ca un birjar de cum intru ...dupa ce rabd cat rabd se mai intampla sa-mi pierd cumpatul ,dar asta ..cred ca e esenta lui de a fi , daca nu jigneste nu-i sanatos , ia-ti dat si voi nas zicandu-i ca le spune pe sleau .

  14. #76
    sport legend Prome's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,825
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by chinna tm View Post
    bine ca sti tu sa te bagi in seama cu cei de pe all abs. .chiar nu stiam ca esti pe aici....pana sa sari in sus si sa semnalizezi.....te rog sa iti vezi de treburile tale si sa iti dai cu parerea cand esti intrebat.nu ai avut tangente cu noi ca sa iti permiti o critica la adresa noastra.
    imi permit o critica la adresa oricui vreau eu, atata timp cat nu gresesc in privinta respectiva.

    nu trebuie sa am nicio tangenta cu voi ca sa imi permit acest lucru,atat timp cand domniile voastre folositi un singur thread pentru chat, in schimb majoritatea userilor posteaza pe diverse sectiuni ale acestui forum.

    Quote Originally Posted by aaxi View Post
    poate tu esti obisnuit sa postezi propozitii cu m**e S,D,R, dar nu spune ca am scris noi asa ceva. Ia explica-mi simie instruitule cum e mai rau: sa uiti un "i" la cuvantul "sti" sau sa scrii:"m*ta e o cur*a si s*ge p**a"? Care crezi tu ca ar trebuii editate de moderatori?
    Pana cand aflii raspunsul, nu te mai da mare cunoscator.


    Din pacate, vad ca la voi actioneaza un principiu foarte tampit, anume acela daca un user se va gasii lezat de catre orice, ceilalti automat ii vor sarii in ajutor neconditionat.

    Pentru a nu stiu cata oara v-am spus ca nu ma intereseaza continutul mesajelor voastre, atata timp cat respecta un standard minim de redactare pe care il impun forumurile.

    Intradevar exista si destui oameni ce posteaza pe AA carora nu am ce sa le reprosez, dar cand vad specimene ca acest chinna chiar nu pot sa nu reactionez.

    Nu mai are rost sa imi bat capul cu voi, sincer nu vad vina decat in partea celor care va permit astfel de manifestari si nu au impus o minima decenta.
    Last edited by Prome; 17th July 2008 at 15:34.

  15. #77
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by the_dogville View Post
    E mai greu s-o ia forumul razna.Unii forumisti,dovediti cu acte,cu siguranta !
    din cauza moderatorilor au luat-o razna userii....si era ceva normal sa se intample acest lucru cat timp regulamentul nu e pt toata lumea.
    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

  16. #78
    CLONATOR SEF aaxi's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,004
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Prome View Post
    Din pacate, vad ca la voi actioneaza un principiu foarte tampit, anume acela daca un user se va gasii lezat de catre orice, ceilalti automat ii vor sarii in ajutor neconditionat.

    Pentru a nu stiu cata oara v-am spus ca nu ma intereseaza continutul mesajelor voastre, atata timp cat respecta un standard minim de redactare pe care il impun forumurile.

    Intradevar exista si destui oameni ce posteaza pe AA carora nu am ce sa le reprosez, dar cand vad specimene ca acest chinna chiar nu pot sa nu reactionez.

    Nu mai are rost sa imi bat capul cu voi, sincer nu vad vina decat in partea celor care va permit astfel de manifestari si nu au impus o minima decenta.
    Stii care e vina principala? Aceea ca li se permite unor specimene ca tine sa provoace si sa jigneasc unde vor ei fara a fi sanctionati. Faptul ca un user scrie cu unele greseli gramticale (involuntare) nu iti da tie puterea sa il jignesti si apoi sa te dai domnisoara de pension. Asa ca data viitora cand mai ai ceva de zis, eu te sfatuiesc sa folosesti cuvinte de genul "specimen" cu putoii de varsta ta. Ne scuzi pe noi, specimenele de pe AA, ca ne petrecem viata si altundeva decat pe forumuri. Mai bine iti faci tu propriul forum unde sa poata posta numai doctorii academicieni care scriu, fara sa manance nici o litera, cand te injura de mama

  17. #79
    CLONATOR SEF aaxi's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,004
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by White Shadow View Post
    din cauza moderatorilor au luat-o razna userii....si era ceva normal sa se intample acest lucru cat timp regulamentul nu e pt toata lumea.
    suntem toti egali, numai ca unii sunt mai egali ca altii

  18. #80
    ARISTOCRAT Vincitor's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    ARAD
    Posts
    4,030
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by aaxi View Post
    Stii care e vina principala? Aceea ca li se permite unor specimene ca tine sa provoace si sa jigneasc unde vor ei fara a fi sanctionati. Faptul ca un user scrie cu unele greseli gramticale (involuntare) nu iti da tie puterea sa il jignesti si apoi sa te dai domnisoara de pension. Asa ca data viitora cand mai ai ceva de zis, eu te sfatuiesc sa folosesti cuvinte de genul "specimen" cu putoii de varsta ta. Ne scuzi pe noi, specimenele de pe AA, ca ne petrecem viata si altundeva decat pe forumuri. Mai bine iti faci tu propriul forum unde sa poata posta numai doctorii academicieni care scriu, fara sa manance nici o litera, cand te injura de mama
    si el greseste:
    Din pacate, vad ca la voi actioneaza un principiu foarte tampit, anume acela daca un user se va gasii lezat de catre orice,

    nu atat gramatical , cat ca si constructie a frazei,era mai corect :"daca un user se va simti lezat "

  19. #81
    sport legend Prome's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,825
    Reputatie
    1
    Am zis sa discut frumos cu voi, dar sunteti pur si simplu nesimtiti. Unde dracu m-am legat eu vreodata de greselile voastre gramaticale sau de continutul mesajelor??

    Singurul lucru pe care am vrut sa il semnalez, este acela ca mesajele scrise de voi au o forma oribila, atat tot.

    @axi baxi maxi

    Unde ati fost jigniti de catre mine? Chiar va rog sa imi aratati

  20. #82
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Prome View Post
    Singurul lucru pe care am vrut sa il semnalez, este acela ca mesajele scrise de voi au o forma oribila, atat tot.
    ai citit regulamentul ols ?

    sau ce intelegi tu prin "forma oribila" ?

    scrie ceva in regulament de "forma oribila" ?
    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

  21. #83
    CLONATOR SEF aaxi's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,004
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Prome View Post
    Am zis sa discut frumos cu voi, dar sunteti pur si simplu nesimtiti. Unde dracu m-am legat eu vreodata de greselile voastre gramaticale sau de continutul mesajelor??

    Singurul lucru pe care am vrut sa il semnalez, este acela ca mesajele scrise de voi au o forma oribila, atat tot.

    @axi baxi maxi

    Unde ati fost jigniti de catre mine? Chiar va rog sa imi aratati
    mai prome,mome, clone sau cum ti-o zice, ce zici de asta?
    Quote Originally Posted by Prome View Post
    Intradevar exista si destui oameni ce posteaza pe AA carora nu am ce sa le reprosez, dar cand vad specimene ca acest chinna chiar nu pot sa nu reactionez.
    Ti se pare oribila forma mesajelor scrise de noi? pai parca ziceai ca nu citesti ceea ce scrien noi? Stii ce.......foloseste cu incredere ceea ce tot recomanda Delaparis:IGNORE.Pune-ne pe toti pe ignori si apoi.......dispari

  22. #84
    sport legend Prome's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,825
    Reputatie
    1
    Regulamentar este sa fi sanctionat pana iti vei schimba semnatura.
    Regulamentar este ca 5/10 posturi de pe all abs. sa fie sanctionate pentru limbaj mirc sau double-post.

    Asa ca lasa-ma shadow cu regulamentul.

    @aaxi

    de unde pana unde este cuvantul specimen o jignire ?

    4. SPECIM'EN ~e n. 1) Exemplar, model care ilustreazã o specie sau o categorie.

    chinna reprezinta categoria celor care nu sunt in stare sa posteze decent pe un forum.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •