View Poll Results: Pronostic

Voters
55. You may not vote on this poll
  • 1

    12 21.82%
  • X

    13 23.64%
  • 2

    30 54.55%
Page 1 of 16 12311 ... LastLast
Results 1 to 21 of 330

Thread: Etapa 27: Otelul - Steaua

  1. #1
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1

    Etapa 27: Otelul - Steaua

    Etapa 27: Otelul - Steaua.
    Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

  2. #2
    Stelist alx_ro's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    340
    Reputatie
    1
    Steaua TREBUIE sa bata pentru a lua campionatul!
    0-2
    [FONT=Comic Sans MS]Poti sa spui orice. Cu conditia sa nu spui mai putin decat ai vrut si mai mult decat trebuie. [/FONT]

  3. #3
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    Otelul pare o echipa blazata si resemnata in acest campionat...meciul de la Oradea demonstrind acest lucru
    In mod normal nu are cum sa puna probleme Stelei in afara de ambitie si un antrenor bun neavind mai nimic
    Steaua bate cu 1-0
    Free Sevilla!!!!

  4. #4
    sport legend SVensson's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Prin tari straine!!!
    Posts
    536
    Reputatie
    1
    Se va termina egal. Un 1-1 cred sau 2-2. Cred ca este un meci decisiv pentru ambele echipe. Otelul va incerca sa castige pentru a-si asigura locul in cupa UEFA. Steaua se va lupta pentru campionat. In orice caz dupa parerea mea din aceasta confruntare vor iesi doua castigatoare: Otelul si Dinamo.
    [B][SIZE=2][COLOR=Red]Sanatate[/COLOR] [COLOR=Blue]acasa [/COLOR] !!![/SIZE][/B]

  5. #5
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    Svensoane ...o tot dai cu UEFA ta .... pai are "fata" Otelu` de UEFA mai tata ?
    Ca sa demonstreze ca ar avea un pic de tot o sansa sa nu fie umilita in ultimul hal in UEFA ,Otelul ar trebuie sa inceapa prin ai bate pe Dinamo in Cupa in primul rind ...da pina una alta eu zic ca mai tre` sa curga ceva apa pe Dunare pina sa aveti voi fata de UEFA
    Free Sevilla!!!!

  6. #6
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    steaua va castiga lejer partida cum MM STOICA a dat ordinul ...........
    in fine chiar si asa steaua ar castiga 3-0 pt. steaua
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  7. #7
    sport legend SVensson's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Prin tari straine!!!
    Posts
    536
    Reputatie
    1
    Iulian e vorba de mandrie aici. Si iti spun eu ca ii batem pe Dinamo in finala. Si facem si egal cu Steaua si iti spun eu ca nu ne facem de rusine in UEFA. Asta e punctul meu de vedere. Ne vedem duminica dupa meci.
    [B][SIZE=2][COLOR=Red]Sanatate[/COLOR] [COLOR=Blue]acasa [/COLOR] !!![/SIZE][/B]

  8. #8
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    Pai da ii bateti pe Dinamo in finala sunteti direct in UEFA ... asa ca infringerea de duminica seara nu o sa fie asa dureroasa
    Free Sevilla!!!!

  9. #9
    sport legend SVensson's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Prin tari straine!!!
    Posts
    536
    Reputatie
    1
    Da Iulian, aici ai dreptate. Parerea mea este ca la mijloc este altceva. Dinamo sigur a promis Otelului o prema destul de substantiala. Si in afara de asta, cupa UEFA este o sursa de venit. E de ajuns numai prezenta si deja s-a asigurat un sfert din bugetul pe un sezon din Romania.
    Last edited by SVensson; 13th May 2004 at 16:14.
    [B][SIZE=2][COLOR=Red]Sanatate[/COLOR] [COLOR=Blue]acasa [/COLOR] !!![/SIZE][/B]

  10. #10
    junior
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    129
    Reputatie
    1
    De meciul asta depinde titlul. Daca bate, Steaua ia campionatul. Otelul poate sa bata pe Dinamo in cupa, si o sa ajunga in uefa.

  11. #11
    sport legend jhon_goodboy's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Suceava
    Posts
    667
    Reputatie
    1
    Meciul cu Otelul va fi unul foarte dificil pentru Steaua mai ales ca in ultimul timp echipa galateana si-a intarit defensiva cu jucatori capabili de a face fata pe acest post.
    Jucatorii lui Cartu vor incerca sa-si multumeasca publicul aducandu-le failor daca vor putea toate cele 3 puncte,altfel vor face ceea ce stiu ei mai bine si anume sa se apere aproape cu intreaga lor echipa si poate ca pana la sfarsitul partidei vor obtine macar 1 punct daca nu 3.

  12. #12
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dei
    De meciul asta depinde titlul. Daca bate, Steaua ia campionatul.
    Ce bine ar fi daca numai de meciul asta ar depinde campioana numai ca mai e si Dinamo prin campionatul asta...si nu prea vad dupa cum decurg lucrurile ca mai poate sa se incurce de cineva pina la final
    Free Sevilla!!!!

  13. #13
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by jhon_goodboy
    Meciul cu Otelul va fi unul foarte dificil pentru Steaua mai ales ca in ultimul timp echipa galateana si-a intarit defensiva cu jucatori capabili de a face fata pe acest post.
    Jucatorii lui Cartu vor incerca sa-si multumeasca publicul aducandu-le failor daca vor putea toate cele 3 puncte,altfel vor face ceea ce stiu ei mai bine si anume sa se apere aproape cu intreaga lor echipa si poate ca pana la sfarsitul partidei vor obtine macar 1 punct daca nu 3.
    Dificil da...si tocmai din motivul pe care l-ai expus tu mai sus....otelarii se vor baga cu fundul in poarta si va fi extrem de greu pentru Neaga&Co sa sparga o aparare formata din vreo 8 jucatori ...tocmai de aceea victoria va fi si mai frumoasa
    Meciul cu National a demostrat ca la un joc deschis Steaua nu are adversar
    Free Sevilla!!!!

  14. #14
    junior
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    129
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian
    Ce bine ar fi daca numai de meciul asta ar depinde campioana numai ca mai e si Dinamo prin campionatul asta...si nu prea vad dupa cum decurg lucrurile ca mai poate sa se incurce de cineva pina la final
    Daca ii incurca Poli, iti pui avatar cu tabela la sfarsitul meciului?
    Si ne multumesti ca v-am ajutat sa luati titlul?

  15. #15
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SVensson
    Da Iulian, aici ai dreptate. Parerea mea este ca la mijloc este altceva. Dinamo sigur a promis Otelului o prema destul de substantiala.
    Mai mult ca sigur ca a promis...dar asta nu ii face jucatori mai buni...mai hotariti...poate dar mai buni nu ... si din orice pozitie Steaua este superioara la toate capitolele Otelului
    PS Si Nationalului a promis Dinamo prime suplimentare...daca valoare nu e...nimic nu e
    Free Sevilla!!!!

  16. #16
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dei
    Daca ii incurca Poli, iti pui avatar cu tabela la sfarsitul meciului?
    Si ne multumesti ca v-am ajutat sa luati titlul?
    Daca ii incurcati ..promit aici pe forum ca indiferent de rezultat ..ca e egal...ca ii bateti ...tin 2 luni avatar cu tabela si mai fac citeva avataruri diferite dar pe aceeasi tema cui doreste :p
    Plus ca nu mai zic niciodata nimic de Poli....PROMIT
    Free Sevilla!!!!

  17. #17
    incepator
    Join Date
    May 2004
    Posts
    1
    Reputatie
    1
    nu sunt de acord deloc cu tine, asa ca as dori sa ne contrazicem

  18. #18
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    bate Steaua clar cu 4-1
    la Steaua: 2x Neaga 1x Dica 1x Radoi
    la Otelul: nu conteaza
    multã lume... PUÞINI OAMENI

  19. #19
    incepator
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    44
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dei
    De meciul asta depinde titlul. Daca bate, Steaua ia campionatul. Otelul poate sa bata pe Dinamo in cupa, si o sa ajunga in uefa.
    ...(sa continui scenariul tau) si la anul, Poli Iasi castiga toate meciurile de acasa si mare parte din cele in deplasare, se califica in grupele CL si este eliminata in sferturi la penalty-uri de Omonia Nicosia.

    Hellooooooo! Huston catre Dei, ne auzi? Vino inapoi pe pamant ca am uitat sa iti montam un chip important. Pai daca Otelul ii bate pe Dinamo, de ce nu sunt ei pe primul loc vere? Si spui ca daca bate Steaua ia campionatul. Pai eu stiam ca este deja campioana. Nu a zis MM, "campioana morala". Adanca vorba !!! Cred ca le-a pus-o in gura (pardon de expresie ) domnul consilier Dan Pavel. Ce are sula cu prefectura si Steaua cu morala, dar poti sa spui ce vrei, ca nu te doare gura.

    On topic:
    La Galati Steaua nu va avea probleme, cel putin teoretic, pentru ca este mai buna, mai in forma si are neaparat nevoie sa castige, deci este si mai motivata. Otelul nu poate sa castige meciul, in cel mai rau caz, poate sa il piarda Steaua. Dar nu cred. Pe de alta parte, daca este sa calculam asa, dupa valoarea echipei si motivatie, nici Dinamo nu mai are ce meci sa piarda. Sper sa vedem un final de retur frumos si curat si sa castige cei mai buni. Adica Dinamo.
    Last edited by ladima; 13th May 2004 at 18:32.

  20. #20
    junior
    Join Date
    May 2004
    Posts
    59
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian
    Svensoane ...o tot dai cu UEFA ta .... pai are "fata" Otelu` de UEFA mai tata ?
    Ca sa demonstreze ca ar avea un pic de tot o sansa sa nu fie umilita in ultimul hal in UEFA ,Otelul ar trebuie sa inceapa prin ai bate pe Dinamo in Cupa in primul rind ...da pina una alta eu zic ca mai tre` sa curga ceva apa pe Dunare pina sa aveti voi fata de UEFA
    Ar putea totusi sa inceapa ceva mai devreme: duminica, de exemplu... incurcandu-i pe cei de la Steaua... Pe urma, avand asigurata participarea in UEFA, pot continua si in finala cupei...

  21. #21
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Alt Dan
    Ar putea totusi sa inceapa ceva mai devreme: duminica, de exemplu... incurcandu-i pe cei de la Steaua... Pe urma, avand asigurata participarea in UEFA, pot continua si in finala cupei...
    Tocmai aia e vezi...la fotbal nu e ca in reclama aia la Adidas Torsion ..."Daca vrei...poti! "

    Si Otelul tocmai asta nu poate...cu toate ca ar vrea
    Free Sevilla!!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •