View Poll Results: Cine va castiga titlul in Bundesliga 2008/2009?

Voters
32. You may not vote on this poll
  • Bayern München

    10 31.25%
  • Werder Bremen

    3 9.38%
  • Schalke 04

    4 12.50%
  • Hamburger SV

    2 6.25%
  • Bayer 04 Leverkusen

    2 6.25%
  • VFB Stuttgart

    3 9.38%
  • Borussia Dortmund

    3 9.38%
  • Hannover 96

    0 0%
  • VFL Wolfsburg

    2 6.25%
  • Alta echipa( specificati in thread)

    3 9.38%
Page 4 of 7 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 64 to 84 of 132

Thread: Bundesliga 2008-09

  1. #64
    Banned
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,698
    Reputatie
    0
    Doar de curiozitate.. tu ai vazut meciul ca sa-ti poti da cu parerea daca ai avut dreptate sau nu??
    Doresti cumva sa insinuezi ca tu ai fi vreun suporter mai 'adevarat' decat toti acei membri care l-au fluierat pe Klinsi la adunarea generala??
    Nu avem ce relua in mometul in care nu vor avea rezultate, caci m-am lamurit de felul in care gandesti, din ceea ce sustii in legatura cu piturca la nationala Romaniei. Tu esti un iubitor de fotbal care se bucura pe moment de rezultate si atat. In schimb, esti cam paralel cu fotbalul si nu cred ca avem ce discutie purta pe tema asta, fiindca oricum nu intelegi de ce il detesta atata lume pe Klinsi in ciuda rezultatelor bune

  2. #65
    Banned
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    De/Swe/Ro/Rus/
    Posts
    823
    Reputatie
    0
    Ätsch,wrong answer Hans Eu sunt in primul rand un suporter Fc Bayern,iar asta stii bine ce inseamna daca est neamt,daca nu,imi pare rau,dar nu stii ce inseamna fiindca nu ai mentalitatea mea.Doi.Eu is adeptul reformei in fotbal,si in momentul de fata ar fi o greseala tampita sa dai antrenorul afara cand vezi rezultate.Vrei exemplu? Iti dau chiar din curtea ta.Dinamo cu Andone,locul 1,si a venit un Becali si a distrus tot.Vrei la Bayern la fel? In primul rand,te-ai intrebat cine au fost acei care l-au fluierat? Stii macar 2-3 nume? Tu doar din presa si speculatii stii.La noi Beckenbauer are o putere,un nume,dar executiva are Rummenige si Uli ,deci numa ei decid.Dar in primul rand managerul......el raspunde de rezultate.Klinsmann nu este manager.Este doar antrenor.Tu ai analizat obiectiv situatia de la club,sau nu iti place mutra antrenorului...si eu pot spune ca nu-l plac pe Guardiola ca este urat,dar atat timp cat are rezultate,ce sa ii faci? Sa il intrebi de ce nu e mai frumos?

    Pai....asa nu se gandeste la noi,domnule conebelu,ci strict dupa forma sportiva si rezultate.A promis ca va avea un sistem nou,a esuat,ok, acum incearca metoda aplicata de Hitzfeld,si ii iese.Dar asta nu inseamna ca este un antrenor slab,ca este incompetent,asta inseamna ca stie sa invete si sa evolueze.Cat,asta va spune numai timpul.Iar pana acum timpul i-a dat dreptate.

    Despre forma jucatorilor este alta problema,aici se ocupa staff-ul cu antrenamentele,conditii sunt,au fost adusi,sa faca treaba.Echipa nu joaca la nivelul maxim,corect,asa este,dar echipa joaca efectiv si disciplinat.Primeste mai putine goluri si da mai multe.Aici intr-adevar este o problema ce trebuie rezolvata,si mie mi se pare ca echipa nu alearga destul,ori nu accelereaza cand trebuie.Dar toate la timpul lor,asta daca vine.Daca nu,atunci vor fi probleme.

    Stii bine ca fotbalul nostru nu exceleaza prin tehnica precum cel romanesc,ci prin forta,deci ce exact vrei de la noi,daca esti declarat fan Bayern? Cu ce te enerveaza Klinsmann,faptul ca este un newbie si nu are habar de fotbal? Dar de ce nu-l lasi sa evolueze,acorda-i incredere.Si eu sunt foarte sceptic in privinta lui,are el gura mare,dar pana acum are dreptate.


    Spune-mi exact ce te doare,ce nu-ti place si discutam.

    Uni
    Last edited by World Expert; 11th November 2008 at 16:07.

  3. #66
    Banned
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,698
    Reputatie
    0
    Fritz, iti inchipui cumva ca daca ti-ai pus numele de expert, lumea te si considera vreunul??

    Apoi, citeste mai bine ce-am scris mai devreme si apoi comenteaza. (daca nu intelegi limba romana prea bine, poti folosi dictionarul sau traducatorul online )
    Intra-r-ar naibii o data si Bayern in criza, sa scape de Klinsmann mai repede, preferabil pana in iarna.
    Deci, evident ca trebuie mai intai sa vina criza pentru a fi demis.
    Daca aveai ceva habar despre fotbal, stiai ca Bayern este o echipa care nu-si poate permite sa experimenteze cu tot felul de newbies

    Faza cu fluieraturile am vazut-o la TV, asa ca nu sunt niciun fel de speculatii din presa sau stiu eu ce tampenii visezi. Pun pariu ca tu habar nu aveai ca s-a tinut acea adunare, la fel cum nu ai vazut meciul cu Schalke din moment ce eviti sa raspunzi si bagi tot felul de chestii irelevante, despre mentalitatea si etnia ta. Ce sa mai vorbim despre cat de mult esti tu fan Bayern München..

  4. #67
    Banned
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    De/Swe/Ro/Rus/
    Posts
    823
    Reputatie
    0
    @Iulian- Hertha a jucat bine cu Hoffenheim,dar nu cred aca pe viitor o sa fie in lupta pt titlu,ca Bayer 04 sau HSV.

  5. #68
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,949
    Reputatie
    0
    Doch!Doch!

    Eu spuneam de Hoffenheim. imi place jocul lor.
    Herta este echipa de contaatac,gen Steaua,Poli,CFR etc cu un pic de noroc au castigat.
    Norocul Hertei ca au marcat pe final,alfel erau mitraliati.

    Bayernul sta in Ribery ...si atat.La mijloc cat conteaza Ze Roberto dar cat o sa mai o duca si asta.
    Last edited by iulian_1976; 15th November 2008 at 01:30.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  6. #69
    Banned
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    De/Swe/Ro/Rus/
    Posts
    823
    Reputatie
    0
    Da,buna intrebare,34 de ani are..si van Bommel,dupa unele zvonuri,ar fi cu piciorul de plecare.Sa nu mai pomenim de Poldi.
    Progrebnyak,Arshavin si Timoschyuk,toti de la Zenit,ar fi,se zvoneste,in vederile lui Klinsmann.

  7. #70
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,949
    Reputatie
    0
    Nici banii nu-i dau afara trebuie sa mai vanda ceva ,apoi ceva incasari
    din Ch.Leag. poate in vara mai cumpara . .

    Oricum gandeste-te ca pentru Ribery au scumpit parcarile deci este greu sa aduci jucatori foarte scumpi.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  8. #71
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,949
    Reputatie
    0
    ...Hoffenfieim-Wolfsburg 2-2.
    Este inca prima repriza, periculoasa Wolfsburgul.

    La ce se joaca o sa se mai marcheze.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  9. #72
    sport legend Cipri's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Craiova
    Posts
    15,278
    Reputatie
    1
    Superb golul lui Alberto

  10. #73
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,949
    Reputatie
    0
    Monchengladbach , in min 80 egaleaza Bayernul ...cum spuneam echipa de 60 de minute.

    frumos golul lui Alberto,nu am mai vazut asa ceva in Liga 1 de multi ani.
    Obasi in final aduce victoria Hoffenheimului.
    I-a curentat si pe Wolfsburg .

    In atac este o incantare sa privesti Hoffenheimul in aparare au cateva slabiciuni .
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  11. #74
    Banned
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    De/Swe/Ro/Rus/
    Posts
    823
    Reputatie
    0
    Stii regula,marchezi mai mult decat adversarul,atunci castigi.Teoria(inca) functioneaza la Hoffenheim

  12. #75
    sport legend carlo's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Werderland
    Posts
    1,144
    Reputatie
    1
    Atacul Hoffenheim-ului este bun dar are si foarte mult noroc.Deocamdata.Apararea este foarte slaba.De acest lucru nu au profitat pana acum decat Bremen si Leverkusen.Tot deocamdata.Asa cum am mai spus,nu cred ca vor rezista in ritmul asta pana la sfarsitul campionatului.

  13. #76
    sport legend carlo's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Werderland
    Posts
    1,144
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cipri View Post
    Superb golul lui Alberto
    Care Alberto?Te referi la Carlos Eduardo?

  14. #77
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,949
    Reputatie
    0
    Eduardo asa este
    ...se referea la lovitura libera executata perfect.
    Jucatorii nici eu nu-i cunosc bine .
    La mijloc Weis mi se pare super-jucator.
    Last edited by iulian_1976; 15th November 2008 at 22:56.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  15. #78
    Banned
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    De/Swe/Ro/Rus/
    Posts
    823
    Reputatie
    0
    Da, a avut o evolutie foarte buna,pase multe si eficiente,a creat mult pericol.

  16. #79
    sport legend Cipri's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Craiova
    Posts
    15,278
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by carlo View Post
    Care Alberto?Te referi la Carlos Eduardo?
    Carlos Eduardo da ...

  17. #80
    Banned
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,698
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by iulian
    Monchengladbach , in min 80 egaleaza Bayernul ...cum spuneam echipa de 60 de minute
    deci cum poate fi doar de 60 de minute, daca a fost egalata abia dupa 80?
    nu cred ca poate fi luata masura bavarezilor in functie de indolenta echipei atunci cand conduce adversari aparent batuti deja
    impotriva lui Fiorentina sunt in stare sa egaleze in min 89, cu lanterna rosie de acum 2-3 saptamani se cred deja invingatori la 2-0 si primesc goluri din propria prostie mai degraba, si nu din cauza ca nu ar mai putea (mai ales primul). sa nu mai amintim ca un Oli Kahn nu ar fi primit niciodata al doilea gol, fiindca in careul de 6m, cel putin, era suveran la toate mingiile

    Excelent Hoffenheim! Sper sa faca un meci mare pe Allinaz si sa-i scoata fotbalul din cap lui Klinsi! Poate isi da chiar si demisia dupa o infrangere pe teren propriu cu neulingu de care facea misto karl-heinz la acea adunare generala
    Last edited by cinebelu; 16th November 2008 at 03:30.

  18. #81
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,949
    Reputatie
    0
    ....sa inteleg ca trebuiau sa primeasca gol in minutul 61 .

    ...daca o echipa nu poate juca decat 60 de minute cum este Bayern nu inseamna ca in fiecare meci intre minutul 75-90 va primi gol.Mai mult nu-ti spun ar insemna sa te invat meserie.


    Oricum nu te agita in Liga 1 ,trei sferturi din echipe joaca 45 de minute maxim si aproape toate pe contraatac incepand cu Steaua....si terminand cu Dinamo.Cand esti slab pregatit fizic stai la cutie poate ,poate ...pica ceva intr-o conjunctura favorabila.

    PS:Sunt lucruri care daca ti le-as explica ar insemna ca te invat fotbal.
    Iar fotbalul este imprevizibil pentru multi ,asa cum se declara pe la topicul cu ,,pariuri,,.
    Last edited by iulian_1976; 16th November 2008 at 04:07.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  19. #82
    Banned
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,698
    Reputatie
    0
    maestre, vad ca ai obsesia de a tot face pe profesorul, indiferent despre ce e vorba si chiar si atunci cand o dai (dovedit) serios in bara
    daca tot te consideri asa de priceput, de ce nu-ti faci o scoala de fotbal sau de pregatit antrenori mai bine, sau poate iti cauti un angajament pe la vreun club, ceva sfatuitor sau antrenor secund la copii.
    nu cred ca parerile tale sunt cu ceva mai presus decat ale altora pe forum. tu sustii ca bavarezii nu sunt in stare sa joace decat 60 min, eu cred ca este indolenta nascuta din aroganta unui club de gabaritul lui Bayern atunci cand se vad deja invingatori impotriva unor soareci gri, ca Gladbach. Golurile nu au venit pe fondul neputintei lor, ci din cauza delasarii. Este un punct slab, la care Klinsmann are de lucru. Daca o fi in stare..

  20. #83
    sport legend Cipri's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Craiova
    Posts
    15,278
    Reputatie
    1
    B. Munchen o supune pe Energie la un asediu ...
    Min 22 , scor 0-0 .
    Nu cred ca vor mai rezista mult cei de la Cottbus ...

  21. #84
    sport legend Cipri's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Craiova
    Posts
    15,278
    Reputatie
    1
    Ce dreptate am avut =))
    Gol COTTBUS :o
    Bayern-Cottbus 0-1
    Slab Rensing ...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •